iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

  1. #1
    iEntuzijasta somewhoo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bgd
    Posts
    91
    Thanks
    3
    Thanked 43 Times in 21 Posts

    Default PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    Evo resenja (ako se ne varam)
    Ako neko ima veshtine (sho bi reko moj deda) i vremena da se pozabavi ovim, (ja nemam vemena) a rado bih se upustio..
    Znaci koliko sam ja skapirao, posto je apple od verzije 4.2.1 (ako se ne varam) poceo da potpisuje (signature/) sistemske fajlove, potrebno je patchovati CommCentar, da ne bi proveravao svaku izmenu istih, da bi potom mogli da editujemo carrier.plist (Unknown Carrier.bundle) bez drame da ne izgubimo neku opciju (Cellular data settings), i disable-ujemo (false/) dosadnu Call Forwarding Active poruku u gore pomenutom fajlu..
    Znaci skinuti i patchovati CommCentar
    uputstva i potrebne stvari (alat) su na http://xsellize.com/topic/95289-comm...-4all4-update/
    i takodje mislim da je potrebno (nekom mojom logikom) dodati i MCC i MNC (mts-22003) kodove nasih operatera u isti carrier.plist fajl jer valjda se isti plist odnosi na podrzavane "Unknown Carrier" operatere koji su na pocetku navedeni..
    info http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_Network_Code

    Hajde javite ako neko pokusha a ja kad god mogu prikljucicu se.. Poz..

  2. The Following User Says Thank You to somewhoo For This Useful Post:

    OzzY (01-03-2011)

  3. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    New York, USA - Belgrade, Serbia
    Posts
    871
    Thanks
    90
    Thanked 152 Times in 106 Posts

    Default Re: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    apple je sve promenio... izmislja svakakve gluposti potpise i ostala sranja... dosadice i njima to...
    na kraju moci imati vise sta da izmene....

    nego svaka cast ovome koji tako provali taj problem i koji se zaista muci da to resi...
    ae pa nek je sa srecom tom ko se posveti ovom a i mnogim drugim problemima!!

  4. #3
    iEntuzijasta somewhoo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bgd
    Posts
    91
    Thanks
    3
    Thanked 43 Times in 21 Posts

    Default Re: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    Pa nema sta da se provaljuje mnogo, fakticki treba da se skine taj fajl sa prvog linka (dolazi i uputstvo sa njim) i treba da se kopira taj patch iz zip fajla u /private/var/root/Media/Cydia/AutoInstall (SSHom u tel.) i ako ne postoji napraviti ga...
    resetujesh dva puta telefon i posle toga dodash kodove za mrezu na kojoj si (mts je recimo 22003) u carrier.plist-u koji se nalazi u UnknownCarrier.bundle-u, promenish CallForwarded sa true/ u false/ (oba komada), opet reset i trebalo bi da je to to.. Poenta patcha je u stvari da ti omoguci editovanje sistemskih faljova a da pri tom sve radi kako treba (cak je moguce da i ostale stvari rade kao sto je ubacivanje custom carrier bundleova(logoi i ostalo))..
    Probacu ja sutra pa javljam.. Aj ako neko proba pre nek javi..
    Edit: sad mi pade na pamet, ovo je mozda i resenje za problem "unsupported sim" ili tripujem usled insomnije

  5. The Following User Says Thank You to somewhoo For This Useful Post:

    OzzY (01-03-2011)

  6. #4
    iEntuzijasta somewhoo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bgd
    Posts
    91
    Thanks
    3
    Thanked 43 Times in 21 Posts

    Default

    Evo, probao (nisam mogao da izdrzim) i radi, nema vise glupave poruke call forwarding active i celular data setings su i dalje tu! i da, i ne mora da se dodaje kod za mrezu! Tako da jedno HVALA je dovoljno!

  7. The Following 5 Users Say Thank You to somewhoo For This Useful Post:

    OzzY (01-03-2011),WooKee (10-02-2011),acasmc (26-02-2011),miodrage (08-02-2011),sprehodec (08-02-2011)

  8. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    Ae sad napravi step by step tutorial za nas neupucene

  9. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Silence's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    40
    Posts
    718
    Thanks
    104
    Thanked 195 Times in 131 Posts

    Default

    Ja odradio GP i ubacio osnovne stvari, delivery report, sbs.. i poruka nestala sama od sebe.. I dalje mi nije jasno kako i zasto
    Silence must be heard!

  10. #7
    iEntuzijasta somewhoo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bgd
    Posts
    91
    Thanks
    3
    Thanked 43 Times in 21 Posts

    Default Re: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    Evo step by step, unapred se izvinjavam zbog pravopisa ali desava se kada covek ne spava..
    Elem, prvo cu reci da sam ja ovo probao i odradio na Macu i posedujem iPhone 4 simfree, ali kapiram trebalo bi da radi i na ostalim uredjajima.. Oni koji su na Win-u, jedini preduslov je da umesto Cyberduck-a koriste neku zamenu koja ce odraditi istu stvar.. znaci SSH File transfer protocol. I da, nadam se da necu morati da objasnjavam kako se konektovati sa racunara SSH-om na tel. za to ja mislim da i ptice na grani znaju
    Kako sam ja odradio..

    Znaci sta je potrebno:
    Jailbreak-ovani iOS 4.2.1 tel. sa instaliranom cydijom (u mom slucaju sim free iP 4ka)
    Instaliran OpenSSH
    Instaliran iFile (iz Cydije>repo-xsellize)
    Komp sa instairanim Cyberduck-om (za povezivanje komp-a sa tel.>SSH ili neka Win. zamena)
    Zip fajl iz attach-a (CommCenter patch for 4.0 up to 4.2.1) (zasluga http://xsellize.com/topic/95289-comm...ost__p__516519 )

    Koraci:
    00. Proveriti da li postoji u Settings/General/Network opcija za podesavanje Cellular Data Network (ako ne postoji najbolje je da se odradi svez RESTORE)
    01. Iz prikachene arhive raspakovati CCPatch.wortel.4ALL4.deb fajl i izkopirati u sledecu putanju na telefonu /private/var/root/Media/Cydia/AutoInstall/ ako slucajno ta putanja ne postoji samo napravite foldere, znaci u Media folderu Cydia, pa u Cydia folderu AutoInstall (pazite u imenu AutoInstall veliko slovo je "A" i "I", vazno je jer u protivnom nece raditi automatska instalacija kada startujete Cydiju)
    02. Posle kopiranja, resetovati telefon, kada se podigne ponovo startovati Cydiju, proveriti dali je "CommCenterPatch-wortel 4all4" patch pravilno instaliran (znaci Cydia/Manage/Packages/), ako jeste,..
    03. Resetovati telefon opet da bi patch, sto bi se reklo "to be applyed" ( ne mogu da nadjem pravu rec
    04. Ako je proteklo sve kako treba, posle reseta, pomocu iFile-a napraviti novi folder u direktorijumu /User/Documents/ i nazvati ga po zelji (folder za backup)
    05. Iz foldera /System/Library/Carrier Bundles/iPhone/Unknown.bundle/ napraviti backup kopiju fajla "carrier.plist" u gore pomenuti folder za backup
    06. Vratiti se u /System/Library/Carrier Bundles/iPhone/Unknown.bundle/ otvoriti fajl carrier.plist i kliknuti dugme edit u iFile-u
    07. Pronaci string:

    ShowCallForwarded
    true/
    ShowCallForwarding
    true/

    #promeniti u

    ShowCallForwarded
    false/
    ShowCallForwarding
    false/

    kliknuti Save i izaci iz iFile-a i resetovati telefon
    08. Ostalo je da kada se telefon resetuje da proverite dali postoji jos uvek opcija u Settings/General/Network opcija za podesavanje Cellular Data Network, ako postoji, uradili ste sve kako treba ako ne... i ostalo je da proverite dali se pojavljuje jbni Call Forwarding Active popup prozorcic..

    Znaci, sta smo uradili, patchovali smo Comm Center 4.2.1 iOS-a, koji u sustini dozvoljava mnogo stvari koje sam po sebi sistem ne bi dozvolio (sertifikati i sva ostala sr*nja), sada je ostalo da jos neko se pozabavi da ovo sve spakuje u patch ili fix ili kako god i okachi ga na neki repo i da svi budu srecni

    nemoze da se uploaduje vise od 97kb!
    evo linka i skinuti odavde: http://xsellize.com/topic/95289-comm...ost__p__516519

    Poz. i hvala
    I to je to.. Uh!
    Last edited by somewhoo; 30-03-2011 at 06:32.

  11. The Following 16 Users Say Thank You to somewhoo For This Useful Post:

    AleX (14-02-2011),CJay (28-03-2011),WooKee (11-02-2011),Zika (30-03-2011),bkns (08-02-2011),cabarakandi (09-02-2011),goracha (22-03-2011),iGoogle (20-03-2011),iShoe (17-02-2011),laikexpert (15-02-2011),mad.surgeon (08-02-2011),miodrage (08-02-2011),priest77 (08-02-2011),ranke (15-02-2011),valdy (27-02-2011),woya90 (08-02-2011)

  12. #8
    iSrbijaHero bkns's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    747
    Thanks
    92
    Thanked 72 Times in 56 Posts

    Default Re: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    Upravo odradjeno i radi.
    Last edited by bkns; 08-02-2011 at 14:28.
    IPhone X

  13. #9
    "iSrbija Hall Of Fame" Member priest77's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Vrsac
    Age
    47
    Posts
    1,191
    Thanks
    85
    Thanked 271 Times in 194 Posts

    Default Re: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    I kod mene radi sve kako treba

    Quote Originally Posted by somewhoo View Post
    Edit: sad mi pade na pamet, ovo je mozda i resenje za problem "unsupported sim" ili tripujem usled insomnije
    Mislim da je problem bio iphone delivery, od kada sam uradio update na zadnju verziju, ne desava mi se vise to uopste.
    http://www.dodaj.rs/f/1U/Ux/4eFeOnNB/blackapple.gif iPhone 6 16GB + iPad 2 32GB

  14. #10
    iEntuzijasta laikexpert's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    CyberSpace
    Posts
    76
    Thanks
    8
    Thanked 33 Times in 24 Posts

    Default Re: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    Sve radi odlicno.

    Sve je na svom mjestu
    i ne pojavljuje se vise dosadni popup prozorcic.
    6, iPad Air 2

  15. #11
    iSrbijaHero acasmc's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Laboratorija
    Posts
    673
    Thanks
    196
    Thanked 88 Times in 82 Posts

    Default Re: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    iPhone 3G iOS 4.2.1 bb 6.15 - uradjeno i funkcionise! hvala jos jednom!

  16. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Silence's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    40
    Posts
    718
    Thanks
    104
    Thanked 195 Times in 131 Posts

    Default Re: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    jednostavnije je da instalirate iBlacklist i pod Extras upalite Call Forward Privacy i prozor se nece pojavljivati...
    Silence must be heard!

  17. The Following User Says Thank You to Silence For This Useful Post:

    sprehodec (23-05-2011)

  18. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Luk492's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Age
    32
    Posts
    846
    Thanks
    231
    Thanked 317 Times in 190 Posts

    Default Re: PATCH :) za Call Forward Message za 4.2.1

    A gde da ubacimo MCC i MNC kodove za "Unknown Carrier"? Hocu da promenim carrier logo, tako sto cu staviti logo u unknown bundle, ali verovatno nece bez tog podesavanja...
    Potpis... How yes no

  19. #14
    iSrbijaBigFan toscana's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Age
    45
    Posts
    268
    Thanks
    32
    Thanked 36 Times in 26 Posts

    Default

    Ja sam sve odradio do ovog dela gde trebam da preimeujem ShowCallForwrding....

    Pa gore u prvom postu pise da se preimenuje u isto ime. . .


    Nije mi jasno ovo, ajde akp moze neko neka pomogne ... Evo ga fajl koji trebam da preimenujem:

  20. #15
    iEntuzijasta somewhoo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bgd
    Posts
    91
    Thanks
    3
    Thanked 43 Times in 21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Luk492 View Post
    A gde da ubacimo MCC i MNC kodove za "Unknown Carrier"? Hocu da promenim carrier logo, tako sto cu staviti logo u unknown bundle, ali verovatno nece bez tog podesavanja...
    Pokusaj da stavis odmah ispod liste vec postojecih, javi ako uspe..
    @toscana
    Ne znam gde ti je zapelo.. Trebalo bi da radi ako si po uputstvu..

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •