iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 4 of 4

Thread: Najvaznije za iPod/iPhone

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    May 2011
    Age
    33
    Posts
    18
    Thanks
    1
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Question Najvaznije za iPod/iPhone

    Pozdrav drustvo. Meni uskoro stize iPod Touch 4G... Pa htedoh da vas pitam par pitanja:

    -Nakon prikljucenja iPoda na komp sta uraditi prvo? (ja zelim da ga JB odmah)

    -Koliko trebam da ga punim nakon prvog paljenja da bi se pravilno formirala baterija?

    -Da li mogu da poskidam sve krekovane igre i aplikacije iz Cydie na komp pa da syncujem? Posto nemam wi-fi kuci...

    -Koji JB program je najsigurniji? Postoji li verzija za komp?

    -Koji je najlaksi nacin za prebacivanje PDF fajla? Znam da po forumu ima puno napisano o tome - ali ti nacini ne rade za sve...

    -Sta je to SSH ili kako se vec pise - i kako lepo sve srediti oko njega?

    -Koji je program najbolji za konvertovanje video fajlova za iPod?

    Ako pored toga ima jos nesto vazno, molim vas da dodate.


    Hvala unapred.

  2. #2
    iDrugČlan ParamourT's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    30
    Thanks
    11
    Thanked 7 Times in 4 Posts

    Default Re: Najvaznije za iPod/iPhone

    1) Prvo moras imati zadnju verziju iTunes programa; kada prikljucis iPod na iTunes, moraces ga registrovati i napraviti iTunes account (ako vec nisi). Imas tutorial na forumu za prethodno.
    Za jailbreak takodje imas tutorial, tako da se necu na tome zadrzavati.
    2) Za iPod (i sve novije proizvode) se ne treba formirati baterija, ali ga mozes napuniti taj prvi put do 100%.
    3) Za trece znam da mozes poskidati krekovane aplikacije na racunar, pa prebaciti na uredjaj; ja jos ne znam kako :)
    4) Svi su oni sigurni, samo pazi da ti je untethered jailbreak, a ne tethered.
    5) Ja koristim iBooks; samo ucitas .pdf fajl u iTunes i kada sinkujes iPod, fajl se ucita u iBooks. Tu imas i dobru preglednost. Super je aplikacija.
    6) SHSH blobs sacuvas pomocu TinyUmbrella programa; koriste ti da mozes da downgrade-ujes uredjaj nakon izbacivanja novog firmware-a sa strane Apple-a.
    7) Ja koristim Format Factory; super je program, sve tipove fajlova podrzava - ne samo za video, nego i za muziku itd.

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2010
    Age
    32
    Posts
    21
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Najvaznije za iPod/iPhone

    za stavku 3) tutorijal mozes da vidis ovde.lako je slobodno pitaj ako nesto nije jasno....
    ako razumes ruski jezik preporucujem http://idownloads.ru/. mada mozes da skines sve preko torrenta.
    Last edited by yotza; 07-05-2011 at 12:55.

  4. #4
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2010
    Age
    32
    Posts
    21
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Najvaznije za iPod/iPhone

    e, da za sve ostalo se slazem sa ParamourT -om, narocito za format factory...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •