iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82

Thread: Windows 7 - da ili ne?

  1. #1
    Administrator iphone-srbija's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    1,220
    Thanks
    159
    Thanked 364 Times in 158 Posts

    Default Windows 7 - da ili ne?

    Posto vidim da se u mnogim temama provlace za i protiv Win7, mozda nije lose da imamo posebnu temu gde mozemo da razmenjujemo iskustva.

    Moji prvo utisci, nakon par dana koriscenja su da je Win7 odlican operativni sistem!

    Verovatno cu imati par zamerki, al da ostavimo jos malo da se igram sa njim
    iPhone iPad Mac Servis
    Kosovska 28, Beograd
    011/32 38 954
    [email protected]

  2. #2
    iPhoneBigFan perkele's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Indjija
    Age
    44
    Posts
    134
    Thanks
    94
    Thanked 34 Times in 21 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Mnogo je bolji od Viste, ja sam ga instalirao na jedan od Lap Topova...
    E sad, posto imam servis telefona, probao sam jedan dan da instaliram Setool i nije radio, sutra cu probati ostale Boxove pa cu videti sta se desava...

  3. #3
    "iSrbija Hall Of Fame" Member zixY's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Leskovac
    Age
    30
    Posts
    532
    Thanks
    33
    Thanked 43 Times in 36 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Totalno DA! Windows 7 je mnogo bolji od svih svojih prethodnika. Super interfejs. Do sada nisam imao losih iskustva Sve radi perfektno, a koristim ga jos od prve beta verzije.

    Windows 7 Ultimate x64 RTM

  4. #4
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Da.
    Resen problem, moze lock.
    ...


    Salu na stranu: novi Windows > stari Windows. Ma koji Windows bio u pitanju. Svako ko kaze suprotno nema pojma, vec samo ponavlja ono sto je cuo iz medija.
    Sad, koliko je bolji od starog o tome vec moze da se diskutuje...
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  5. #5
    iSrbijaBigFan Koren's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    39
    Posts
    116
    Thanks
    38
    Thanked 23 Times in 17 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Win7 je kod gotovo svih korisnika koji su ga instalirali na probnom radu. Tako da o finalnom sudu o njemu treba jos malo sacekati, pogotovo do izlaska prvog service pack-a. Jer kao i uvek MS tu dosta stvari zakrpi.

    Sto se tice nekih stvari koje su me odusevile na prvi pogled:
    Instalacija i drajveri
    Instalacija koja je preuzeta sa viste i koja bas jednostavnim koracima vodi korisnika. Instalacija skoro svih drajvera potrebnih za osnovni rad racunara pri prvom update-u. Naravno za neke stvari je ipak posle potrebno instalirati custom drajvere.
    Takodje, podrska proizvodjaca hardvera ovom sistemu. npr za tastauru i mis (logitech lx 501) nije bilo drajvera kad sam instalirao win7, sto znaci da mi poila multimedijalnih tastera na koje sam navikao ne rade. 4 dana kasnije stize mi update za drajvere za moju tastaturu i sad sve super radi . Naravno da ako je neko instalirao nedelju dana pre mene win7, on je na ove drajvere cekao nedelju i 4 dana, ali svejedno je ql vreme odziva

    Networking
    Stvarno nisam video jednostavnije povezivanje u kucnu mrezu dva ili vise win7 i deljenje stampaca i slicnih stvari. Sve je gotovo u 2 klika jos prilikom instalacije, ukoliko otkrije da postoji mreza.
    Tu ima i jedan minus, a to je povezivanje win7 i XPa, stvarno ih je muka naterati da se medjusobno vide, ali nadam se da ce se to vremenom srediti kroz neki SP.

    Za sad imam pozitivno misljenje o njemu. Smatram da je dostojan naslednik XPa, jedino sto me smara je sto ce ove glavonje is MSa za 2 god da izbace win8 i sto ce nas navoditi da menjamo sisteme mnogo cesce nego do sad. Mislim da je uspeh XPa bio bas u tome sto je dugo bio na trzistu i sto su uspeli da ga ispeglaju i zakrpe toliko.

    PozZ

  6. #6
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Kad je izaso xp odmah sam ga instalirao i koristio do pre 3 meseca. Vista mi je bila ocajna nisam je ni probao. Win7 sam stavio pre 3 meseca i radi kao lud. Upravo instaliram win7 x64 pa cu da vidim i on kako se ponasa...

  7. #7
    iSrbijaBigFan TnT's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Srbija
    Age
    33
    Posts
    217
    Thanks
    18
    Thanked 36 Times in 30 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Win 7 je zaista dobar os za sada koliko vidim, koristim ga oko 2-3 meseca, i mnogo je brzi od viste, zaista svima bih preporucio win 7 jer je zaista odlican os... vrlo jednostavan os...
    a sto se tice update-a, meni update na win 7 ultimate radi odlicno, a to naravno nije legalan win...zaista super radi update...ne znam zasto neki kazu da update ne radi...
    Apple iPad Retina

  8. #8
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Kazu zato sto ga nisu probali!

    Moj odgovor:Apsolutno DA!

    Btw Snipping Tool mi je vrh,ne moram da se bakcem sa printscreenom pa da seckam!

  9. #9
    iSrbijaBigFan Koren's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    39
    Posts
    116
    Thanks
    38
    Thanked 23 Times in 17 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Jedna informacija za ljude koji se odluce da kupe ovaj win, ili da ga uzmu sa fakulteta u slucaju studenata.

    Sa jednom licencom tj kljucem, win7 je moguce instalirati na 2 racunara. Od toga jedan desktop a drugi laptop. Ukoliko prilikom validacije kljuc ne prodje, treba samo da se zovne MS kod nas da izdiktiraju neki 50tocifreni broj i moci ce da se aktivira i na laptopu. Ovo je saopsteno tokom win7 prezentacije na mom fakultetu.

    Ovo me je bas prijatno iznenadilo, s'obzirom da preko faksa mogu da uzmem i 32bit i 64bit verziju odvojeno sto bi znacilo da mogu da imam 4 licencirana win za dz Takodjue svaka buduca verzija (SP1, SP2...) se posebno vodi, tako da nece ponestati licenci

    PozZ

    PS znam da ne postoji razlika izmedju licenciranog i nelicenciranog, jer su crack-ovi sve bolji i bolji, al, kad je dzabe, ne skodi imati licencu

  10. #10
    iSrbijaBigFan TnT's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Srbija
    Age
    33
    Posts
    217
    Thanks
    18
    Thanked 36 Times in 30 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    ma moze taj jedan isti win 7 original da se instalira na gomilu racunara a ne na samo 2, jer ti samo nazove microsoft i kao kazes morao si da reinstaliras sistem zato sto ti recimo crko hard disk, ili ja mislim da on moze da se online registruje kao i win xp i vista online valjda 15 puta, tako da moze na bas dosta kompova da se instalira taj legalan win...

    tako sam ja ranije imao xp legalan i instalirao sam ga meni na 2 kompa i kod ortaka jos, ukupno na 10 kompova i svi su bili legalno registrovani...

    a i istina je da su krekovi stvarno dobri, samo ti ukloni licencu kao i da ne postoji i sve radi ostalo kao i kod legalnog...
    Last edited by TnT; 05-01-2010 at 15:21.
    Apple iPad Retina

  11. #11
    "iSrbija Hall Of Fame" Member zexx0r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    heaven
    Age
    32
    Posts
    677
    Thanks
    147
    Thanked 110 Times in 79 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Što se moje konfiguracije tiče, Win7 32bit mi se ne sviđa jer postoji neko krckanje u zvuku.
    Bilo da se radi o filmovima, o OS sounds, o mp3 muzici - uvek ima krckanja.
    Pokušao sam da instaliram Vistine drajvere, čitao po WinSEVEN forums i niko nema rešenje,
    a mnogo ljudi ima taj problem... Zbog toga, ja ne mogu da ga koristim

    Ostalo je perfekcija.

  12. #12
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Koliko sam ja cuo, krekovi za sedmicu (tj. bar jedan od njih) zeznu sedmicu da misli da je uvek u "predaktivacionom periodu" (onom od 30 dana), a u isto vreme zeznu Windows Update da misli da je Windows aktiviran, i onda i jedno i drugo radi

    @Koren: Tokom win7 prezentacije na mom fakultetu su nam rekli da "se sedmica jos lakse krekuje nego Vista"... bukvalno tim recima
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  13. #13
    iSrbijaBigFan Koren's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    39
    Posts
    116
    Thanks
    38
    Thanked 23 Times in 17 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Na isti problem sam naisao kada sam instalirao na jedan laptop. Valjda ce brzo da izbace neki update povodom toga, ili bar neki set drajvera proizvodjaci pojedinacno. Sva sreca pa nije puno zahtevan korisnik, pa ima strpljenja da saceka da srede to

    edit: @1024, drugar sa VETS mi je rekao da je kod njih lik maltene pricao "mozete vi da uzmete licenciran od faxa, ali sta ce vam...." Taj lik sto drzi prezentaciju je totalni freeminder

    PozZ
    Last edited by Koren; 05-01-2010 at 15:34.

  14. #14
    iSrbijaHero
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nedodjija BB
    Posts
    1,277
    Thanks
    192
    Thanked 292 Times in 232 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    Win 7 4life!

  15. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member dado's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Trebinje
    Age
    39
    Posts
    5,309
    Thanks
    327
    Thanked 764 Times in 673 Posts

    Default Re: Windows 7 - da ili ne?

    I ja imam sam riječi hvale za Win7, stvarno je extra i lak za korištenje i pri tom brz.
    Absolutely yes !
    iPhone 6 16GB sim free

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •