iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64

Thread: iPad kao zamena za MacBook?

  1. #1
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Question iPad kao zamena za MacBook?

    Sta mislite da li i koliko iPad moze da zameni macbook? Licno razmisljam o ovoj varijanti, posto imam macbook, koji gotovo da i ne koristim pored desktop racunara, posto mi je korisenje desktopa dosta komfornije, pa razmisljam da ga prodam i kupim iPad.

    Dakle sve zahtevnije stvari radin na windows desktop racunaru, a macbook sam uglavnom koristio za surfovanje, gledanje youtube-a i slicno, cak i igrice ne igram.

    IPad je pre svega jeftinije resenje (ne volim da mi par trunu bez potrebe), a i kompaktnije - manje resenje, pa je samim tim i prakticnije za nosenje.

    Ono oko cega se najvise kolebam su dve stvari.

    1. Da li iPad moze da mi zameni macbook kao medij za pustanje prezentacija (word, pages, excell, numbers, powerpoint...)? Dakle koliko su te prezentacije redukovane s'obizrom da su na iPad-u? Da li je moguce da se napravi prezentacija na windows desktop racunaru, pa da se pusta preko iPad-a? Da li se i koliko gubi konverzijom?

    2. Da li iPad moze da bude medij za prebacivanje nekih sadrzaja (prenosni hdd)? Znam da postoji onaj nastavak koji omogucava USB prikljucak. Da li bi sa tim mogao da racunam da mogu da prebacujem sadrzaje sa iPad-a na USB flash i obrnuto?


    Da li vi mozda vidite jos koju prepreku za prelazak sa macbook-a na iapd, ako imate u vidu namenu za koju planiram da koristim iPad, odnosno za sta sada koristim macbook?

  2. #2
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Odgovor na drugo pitanje: Moze, al uz ogromnu kolicinu kablovam jer je Apple sa iOS 4 na iPad donio i ogranicenje za napon koji iPad moze 'dati'. Tako da ako zelis koristiti nesto vise od USB stika sa 1GB (eventulno 2GB) trebaci ti USB hub sa vlastitim napajanjem.
    Btw,koji MacBook imas?
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  3. #3
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Jbg. Znaci nista vece od 1Gb USB ne moze da se koristi preko tog adaptera?

    Imam late 2009. macbook. To je valjda ovaj predzadnji.

  4. #4
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Ma mozes ti i HDD od 1TB prikopcati, ali ce ti trebati posebno napajanje za njega.
    Posto se ne razumijem bas nes' u to, to bi bio MacBook Pro? :/
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  5. #5
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Pa to te pitam. Dakle, ako samo ubodem USB bez ikakvih pomagala, moze samo do 1GB?

    Ne, ja imam macbook. Macbook pro je drugo.

  6. #6
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Da. Eventualno neki slabij od 2Gb
    Aham.
    Najbolje bi bilo da imas nekog ko ima iPad pa da ti posudi 5-7 dana, pa da ti sam vidis sta ti vise odgovara.
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  7. #7
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Bilo bi, samo sto nemam nikog takvog. Inace macbook je bez dileme daleko mocnija masina. Samo sto meni to nije potrebno, a ne volim da mi pare budu zarobljene u necem sto ne koristim. Zato razmisljam o prelasku, ali ove dve stvari su mi bitne, tako da ako to nije moguce, onda mi to ne zavrsavao posao.

  8. #8
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    172
    Thanks
    14
    Thanked 10 Times in 10 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Quote Originally Posted by milan64586 View Post
    1. Da li iPad moze da mi zameni macbook kao medij za pustanje prezentacija (word, pages, excell, numbers, powerpoint...)? Dakle koliko su te prezentacije redukovane s'obizrom da su na iPad-u? Da li je moguce da se napravi prezentacija na windows desktop racunaru, pa da se pusta preko iPad-a? Da li se i koliko gubi konverzijom?
    Ne postoji konverzija, PowerPoint prezentacije se normalno prikazuju na bilo kom iOS-u. Dakle to ce da ti radi sasvim normalno, jedino sto treba da gledas da li ti odgovara manja velicina ekrana iPad-a, nista drugo.


    Inace jedno pitanje, otkud to da fleshevi sa vise GB trose i vise struje? Jel to proverena informacija da na iPad ne mogu vece fleshke da se ubodu?

  9. The Following User Says Thank You to Mesija For This Useful Post:

    milan64586 (21-04-2011)

  10. #9
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Zanimljivo. Mislio sam da ipad ima neku redukovanu verziju office-a i da ne moze da prikazuje prezentacije u izvornoj formi.

  11. #10
    Administrator Stevs's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Erdoglija, Kragujevac
    Posts
    144
    Thanks
    17
    Thanked 75 Times in 41 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Quote Originally Posted by milan64586 View Post
    Pa to te pitam. Dakle, ako samo ubodem USB bez ikakvih pomagala, moze samo do 1GB?
    Nije istina. Moj 16gb Kingstone flesh radi bez problema na 4.31 bez dodatne struje. Koristim ga najviše kad putujem jer ipad ima 16gb pa na flesh stavim još 16gb filmova i po potrebi samo iskopiram u Buzz player.

  12. #11
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    O Boze. Znaci ipak moze? Dakle samo ubodes flash i kopiras sta hoces sa/na ipad? Jel mozes molim te da okacis sliku tog adaptera ili jos bolje link na apple store-u, da vidim da li mislimo na istu stvar? I jel iPad 1 u pitanju?

    Dakle jos jednom. Po tvom misljenju iPad sa ovim adapterom moze da se koristi kao flash disk?

    Jel znas mozda nesto o pustanju micorsoft office fajlova na ipad-u?

  13. #12
    iDrugČlan topalov's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    46
    Thanks
    12
    Thanked 6 Times in 5 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Dodatak se zove Camera connection kit vise o njemu na linku http://store.apple.com/us/product/MC531ZM/A

    Da bi prebacivao fajlove potrebno je da imas uradjen jailbrake i program iFile recimo. Ne radi svaki usb flesh a transcend 2.5" disk od 160 i 500gb nisam uspeo da poteram (bili su preko y kabla prikljuceni na dodatno napajanje sto komp usb sto ipad punjac). Usb flash mora biti u fat ili hfs fajl sistemu dok ntfs ne radi nikako. Lakoca koriscenja ove funkcije nije ni blizu kao na kompu.

    Ipad se moze koristiti kao flash disk a potreban je samo njegov kabel i program explorer ili neki slican. Isto tako mozes pomocu ifile i slicnih programa ukljuciti pristup odredjenim folderima tako sto komp i ipad povezes na istu wifi mrezu a fajlovima pristupas iz bilo kojeg internet browsera.

    Sto se tice ms office proizvoda i a vise programa i citaju bez problema fajlove iz worda, excella, powerpoint. Nisam probao neke da kazem komplikovane fajlove, ove basic otvara.

  14. The Following User Says Thank You to topalov For This Useful Post:

    milan64586 (21-04-2011)

  15. #13
    Administrator Stevs's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Erdoglija, Kragujevac
    Posts
    144
    Thanks
    17
    Thanked 75 Times in 41 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Da, dodatak se zove Camera connection kit. Dobijas dva dodatka jedan za sd kartice, a drugi ima klasican usb na sebi. Najlakse je da kad kupujes usb flesh poneses ipad i probas na licu mesta da li ce da ga prepozna ili ne. Ja sam probao par fleshica moj od 16gb radi i jos neki praistorijski od 512mb. Bez veze sam probao jedan takodje kingstone od 8gb i nije radio. Ovo sve pricam na firmwareu 4.x. Naravno uredjaj mora da se jb i da se startuje ifile koji ga prepozna kao dodatni disk. Imas copy/paste i to je to. Najvise koristim ovu varijantu, kao sto rekoh, za prenos filmova kad krenem na neki put.

    Sto se tice office fileova ni ja se nisam igrao sa nekim komplikovanim fajlovima. Pustao sam ih preko vga dodatka na projektor i sve je ok radilo.

  16. The Following User Says Thank You to Stevs For This Useful Post:

    milan64586 (21-04-2011)

  17. #14
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Hvala!

    Quote Originally Posted by topalov View Post
    transcend 2.5" disk od 160 i 500gb nisam uspeo da poteram
    Ne razumem. Jel ovde mislis na eksterni hdd? Ja govorim o "obicnim" flash diskovima, od 1, 2, 4, 8 Gb.

    Ipad se moze koristiti kao flash disk a potreban je samo njegov kabel i program explorer ili neki slican.
    Ovo mi bas nije jasno.

    Sto se tice ms office proizvoda i a vise programa i citaju bez problema fajlove iz worda, excella, powerpoint. Nisam probao neke da kazem komplikovane fajlove, ove basic otvara.
    Koji program pusta microsof office fajlove na ipad-u i kako se ipad ponasa sa iwork fajlovima?

  18. #15
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    185
    Thanks
    1
    Thanked 14 Times in 14 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    imam 1 verziju ipada pa me zanima nesto:

    sto SVE (napisi apsolutno sve cega se sjetis) mislis raditi na ipadu?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •