iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 64

Thread: iPad kao zamena za MacBook?

  1. #46
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Covek kaze da se poremeti.

    Quote Originally Posted by Rakic90 View Post
    Ej ljudi, vezano za te prezentacije. Ja znam da kada napravim u Power Pointu nesto, bilo sta, to nikada ne moze da bude isto i uvek nesto fali kada se ta .pps pusta preko Keynote-a. Takodje, one MAMA prezentacije sto pravim u Keynote-u, Power Point ne da ne zna da pusti, nego se zbuni ceo!
    Nego, nema nam nesto topalov-a. Valjda nije digao ruke od nas.

  2. #47
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    290
    Thanks
    30
    Thanked 8 Times in 6 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    valda nije

  3. #48
    iDrugČlan topalov's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    46
    Thanks
    12
    Thanked 6 Times in 5 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Nisam

    Prezentaciju pustam na PowerPoint for Mac 2011 i u Keynote na Ipad. Na pocetku mi je prijavio da nema odgovarajucih fontova i da ih je zamenuo sa nekim njegovim. Slajdove sa tranzicijama pusti ali tranzicije nisu iste, tipa na mac-u jedna po jedna stavka uleze na slajd dok na ipadu uleti komplet tekst i to u spiralnom okretanju. Video nisam uspeo da pustim na ipad-u. Fontovi su na mnogim slajdovima bili mnogo drugaciji.

    Generalno stice se utisak da to nije ista prezentacija + nisam uspeo da pustim video.

    Na pitanje da li ipad moze da zameni komp za pustanje powerpoint prezentacija u izvornom obliku, odgovor je NE!

  4. The Following User Says Thank You to topalov For This Useful Post:

    milan64586 (24-04-2011)

  5. #49
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Upravo tako, kompleksni radovi u Office paketu ne rade dobro na iPad-u. Microsoft je najavio Office za iPad i kada se to desi, tada razmisljaj o tome.

  6. #50
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Quote Originally Posted by topalov View Post
    Nisam

    Prezentaciju pustam na PowerPoint for Mac 2011 i u Keynote na Ipad. Na pocetku mi je prijavio da nema odgovarajucih fontova i da ih je zamenuo sa nekim njegovim. Slajdove sa tranzicijama pusti ali tranzicije nisu iste, tipa na mac-u jedna po jedna stavka uleze na slajd dok na ipadu uleti komplet tekst i to u spiralnom okretanju. Video nisam uspeo da pustim na ipad-u. Fontovi su na mnogim slajdovima bili mnogo drugaciji.

    Generalno stice se utisak da to nije ista prezentacija + nisam uspeo da pustim video.

    Na pitanje da li ipad moze da zameni komp za pustanje powerpoint prezentacija u izvornom obliku, odgovor je NE!
    Hvala topalov. Ovo mi je dosta pomoglo u donošenju odluke, a ona glasi da za sada najverovatnije neću raditi tu zamenu.

    Quote Originally Posted by djalf View Post
    Upravo tako, kompleksni radovi u Office paketu ne rade dobro na iPad-u. Microsoft je najavio Office za iPad i kada se to desi, tada razmisljaj o tome.
    Hvala. Jel se zna možda neki rok kada bi to moglo da se desi?

  7. #51
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    290
    Thanks
    30
    Thanked 8 Times in 6 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    ali postoji dosta aplikacija za office

    kao sto je documents to go, a direktno za prezentacije sam nasao aplikaciju presentation viewer, pogledaj u appstore-u, ova poslednja je free, pa ako nisi imao vec iskustva sa njom, posto ja iPad jos nemam u rukama, da probas preko nje.

    a sto se tice fontova, ima bar deset aplikacija za fontove na appstore-u, pa valda sluze za dodavanje fontova

  8. #52
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Ne znam. Ja sam se za sada "ohladio" od ove ideje. Ipak je to sve previse neizvesno. Moji prohtevi su (mislim) mali, ali nazalost izgleda da iPad (apple) to ne moze (u potpunosti) da mi ispuni. Ja ne mogu da "gledam u pasulj" kada mi neko da flash da prebacim neke podatke, da li on i koliko trosi struje, kao sto ne mogu ni da znam kada pravim prezentaciju da li ce ona i sa kojim sve nedostacima da radi. U pitanju su ozbiljne stvari ne mogu da se igram sa njima. Treba mi uvek spreman i pouzdan uredjaj (za navedene potrebe), a (za moje potrebe) iPad ocigledno to nije.

    Jbt, koliko treba da budes opsednut da bi (ocigledno zbog toga sto su provalili da korisnici taj camera adapter koriste kao USB port), radio na tome da onemogucis nesto ovako. U eri kada su se svi napalili da ih skinu sa trona, oni umesto da popustaju i prave neke kompromise, oni postaju jos gori nego sto su bili. Kao sto rekoh, nikada mi to nece biti jasno, iako ce se, siguran sam, sada neko pojaviti ko ce mi "objasniti" zasto je taj i takav potez apple zapravo sjajan i dalje mi politika apple-a nikada nece biti jasna. Umesto da uce od nokije, koja je u oblasti mobilnih telefona pre samo par godina bila na tronu i identicno se ponasala kao apple sada, arogantno, bezkompromisno, diktirali su sta je dobro za korisnike, ne zelevsi ni mrvicu da cuju drugu stranu ili da pokusaju da se prilagode potrebama korisnika. Posle samo par godina cela ta imperija im se raspala kao kula od karata i sada moraju da prave trule kompromise sa microsoft-om ne bi li koliko toliko ostali u igri. Apple ako nastavi da radi ovo sto radi, zavrsice isto kao nokia, u to sam siguran 100%.
    Last edited by milan64586; 24-04-2011 at 15:22.

  9. #53
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    172
    Thanks
    14
    Thanked 10 Times in 10 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Jbg iPad je napravljen prvenstveno za konzumiranje sadrzaja, multimedije, interneta i sl. a ne za te zajebancije.

    A svi su se napalili da ih skinu sa trona a ni za cipelu ne mogu da ih dohvate sa sve USB-ovima

  10. #54
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Zapamti sta sam napisao. Isto sam pisao kada je nokija bila na vrhuncu i potpuno isto su nokija fanovi pisali i smejali se kao sto se sada smeju apple fanovi, govoreci kako je nokija vecna, kako niko ne moze ni da joj prismrdi i slicno. I isto tako se nokija ponasala arogantno, kao apple sada, isto su objasnjavali zasto touch screen nije potreban, pa posle zasto je rezistivni bolji od kapacitivnog, pa zasto je dobro da bateriaj bude slaba, da kamera bude losa, kako je symbian 100 godina ispred konkurencije i kako mu niko nikada nista nece moci. Onda su doziveli sudar sa realnoscu (koji se zvao apple iphone) i sada se bore za goli opstanak.

    Ako apple nista ne promeni, pre svega mislim na radikalno drugaciji pristup potrebama korisnika i njihovim zeljama, zavrsice isto kao nokija. Posle ce da se "cesu" kao sto se nokija sada "cese" i pitace se "sta to bi".

  11. #55
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,859
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    jbga, nije ipad zatvoren zato što je namenjen konzumiranju sadržaja, već zato da bi ograničili način na koji konzumiraš sadržaj. Očigledno je akcenat stavljen na zaradu od aplikacija, itunes i appstore.
    Ne zaboravi da je USB "izmislio" Intel, ali Apple je bila jedna od prvih kompanija koja je doprinela njegovoj popularizaciji sa Macom, koja je izbacila floppy disk iz upotrebe, itd. A kod iphonea, ipada i ipoda im ne odgovara da koristimo taj isti usb, jer to može škoditi njihovom profitu.
    Takva politika će im se sigurno obiti o glavu u skoroj budućnosti, jer android uređaji nemaju tih ograničenja. Googlov primarni interes kad je ušao na tržište mobilne telefonije je bio da dominiraju u mobilnom pristupu internetu, to su već ostvarili. Sada svoju pažnju okreću ka Android marketu, pokušavaju delom da imitiraju Appleov model, a sama brojnost android uređaja će uticati da sve više proizvođača paralelno razvijaju aplikacije za ios i android.

  12. #56
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    172
    Thanks
    14
    Thanked 10 Times in 10 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Quote Originally Posted by milan64586 View Post
    Zapamti sta sam napisao. Isto sam pisao kada je nokija bila na vrhuncu i potpuno isto su nokija fanovi pisali i smejali se kao sto se sada smeju apple fanovi, govoreci kako je nokija vecna, kako niko ne moze ni da joj prismrdi i slicno. I isto tako se nokija ponasala arogantno, kao apple sada, isto su objasnjavali zasto touch screen nije potreban, pa posle zasto je rezistivni bolji od kapacitivnog, pa zasto je dobro da bateriaj bude slaba, da kamera bude losa, kako je symbian 100 godina ispred konkurencije i kako mu niko nikada nista nece moci. Onda su doziveli sudar sa realnoscu (koji se zvao apple iphone) i sada se bore za goli opstanak.

    Ako apple nista ne promeni, pre svega mislim na radikalno drugaciji pristup potrebama korisnika i njihovim zeljama, zavrsice isto kao nokija. Posle ce da se "cesu" kao sto se nokija sada "cese" i pitace se "sta to bi".
    Apple uvodi inovacije iako je i dalje broj 1 i tako ce biti uvek, pa nije ti to Nokia. Nokia nije nista promenila od usranog Symbiana koji je bio ***** presporo bagovito i beskorisno i kada se pojavio. Kada bi se Apple ponasao kako bi mogao da se ponasa, nit bi imali iPad 2 tako brzo niti bismo imali iPhone 4 tako da nemoj da se brines za Apple jer je to kompanija inovator bezmalo br. 1 u IT svetu, kojeg mogu samo da prate i kopiraju sto na kraju i nije losa stvar

    Meni bi npr iPad radio oko 90% stvari koje ja radim na racunaru, pa cak i neke bitnije stvari koje bih mogao preko iWork-a da obavim i odstampam.Jedino bi me fotoshop zezao u celoj prici.. Tako da ozbiljne stvari su za komp, a iPad nije za ozbiljan rad kao sto to verovatno nikada i nece moci da zameni ceo komp.

    Inace ako imas neki MacOS, zasto nebi te prezentacije radio u Keynote-u i lepo to sve pustao na iPadu? Keynote je koliko sam mogao da procitam na netu pojeo PowerPoint za dorucak (ispravite me ako gresim).

  13. #57
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    @djoni1980

    Upravu si. Tako nesto i ja mislim.

    Quote Originally Posted by Mesija View Post
    Apple uvodi inovacije iako je i dalje broj 1 i tako ce biti uvek, pa nije ti to Nokia. Nokia nije nista promenila od usranog Symbiana koji je bio ***** presporo bagovito i beskorisno i kada se pojavio. Kada bi se Apple ponasao kako bi mogao da se ponasa, nit bi imali iPad 2 tako brzo niti bismo imali iPhone 4 tako da nemoj da se brines za Apple jer je to kompanija inovator bezmalo br. 1 u IT svetu, kojeg mogu samo da prate i kopiraju sto na kraju i nije losa stvar

    Meni bi npr iPad radio oko 90% stvari koje ja radim na racunaru, pa cak i neke bitnije stvari koje bih mogao preko iWork-a da obavim i odstampam.Jedino bi me fotoshop zezao u celoj prici.. Tako da ozbiljne stvari su za komp, a iPad nije za ozbiljan rad kao sto to verovatno nikada i nece moci da zameni ceo komp.

    Inace ako imas neki MacOS, zasto nebi te prezentacije radio u Keynote-u i lepo to sve pustao na iPadu? Keynote je koliko sam mogao da procitam na netu pojeo PowerPoint za dorucak (ispravite me ako gresim).

    Nezahvalno je pricati sada o tome sta ce biti u buducnosti, kao i govoriti o nokiji u realnom svetlu na mestu koje je posveceno apple-u. Bio sam "svedok istorije" od pojave symbian-a i znam vrlo dobro kakvu revoluciju je on doneo. Sada ce verovatno neko da se pojavi i da iskopa neki podatak kako su ljudi iz apple jos u srednjem veku razvijali os za mobilne telefone i upravo zbog toga je ova cela prica besmislena. Sta ce biti sa apple-om, ja ne znam. Pretpostavljam da ce proci isto kao i nokija, ako se ubrzo ne otrezni i ne ukapira da jeste na vrhu, ali da se konkurencija opasno priblizava i pretenduje na presto. Ako to ukapiraju i pocnu da se ponasaju liberalnije, tim bolje po njih. Ako ne, predvidjam im sudbinu nokije i to u narednih par godina. A onda ce na nekom tamo forumu neki tamo xyz fan da mi kaze kako apple zapravno nikada nije bio pravi inovator i kako je xyz kompanija zapravo jedina koja je izmislila sve novitete ovog sveta i kako ona nikada nece propasti i tako dalje i tako dalje...

    Dakle sto se mene tice ne bih dalje diskutovao na ovu temu, jer jednostavno nema nikakvog smisla. Sta ce biti u buducnosti saznacemo kada ona dodje.

  14. #58
    "iSrbija Hall Of Fame" Member priest77's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Vrsac
    Age
    47
    Posts
    1,191
    Thanks
    85
    Thanked 271 Times in 194 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Veoma jednostavno kupi neki android tablet sa brdo USB i posle dodji da nam javis kako si se proveo
    A tablet nije zamena za PC ili Laptop, pre bi se reklo da je dopuna kada vec imas ova dva
    http://www.dodaj.rs/f/1U/Ux/4eFeOnNB/blackapple.gif iPhone 6 16GB + iPad 2 32GB

  15. #59
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Pa ja bih hteo da kupim bas apple proizvod, zato sto cenim apple, ali mi isti taj apple veoma otezava tu odluku svojom politikom.

    Najlakse mi je da kupim neki acer netbook za 200 evra i da imam vise nego funkcionalan uredjaj koji ce da mi odradi 100% mojih potreba i sa kojim ne bih morao da razmisljam ni o kompatibilnosti ni o naponu flash diskova.

    I kao sto rekoh jos na pocetku teme. Ne treba mi uredjaj koji ce da mi zameni racunar, vec mi treba upravo uredjaj koji ce da mi dopuni desktop racunar, odnosno treba mi "prenosni hard disk", multimedijalni plejer i medij za pustanje powerpoint prezentacija.

    Ali da ne idemo dalje u off. Zadrzavam za sada svoj macbook, koji je fantastican racunar i koji moze da odradi ne samo sve ovo sto sam naveo, vec i da u 99% stvari zameni u potpunosti desktop racunar.

  16. #60
    iDrugČlan topalov's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    46
    Thanks
    12
    Thanked 6 Times in 5 Posts

    Default Re: iPad kao zamena za MacBook?

    Apple i politika, pocinjem da se kajem sto nisam uzeo bilo koji android sa usb host opcijom koja radi bez problema. Lepo je IPS ekran, njegov odnos stranica (u uspravnom formatu pri citanju knjiga a ne ko oni wide ispadne knjiga ko fiskalni racun) kao i baterija od 10+ sati ali cim hocu nesto malo naprednije tu se prica zavrsava.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •