iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

  1. #46
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Ma znam bre to. Nego pitam kako i da li moze da se vrati prilikom online kupovine. Sto se mene tice, neka ga zovu i Djura, samo neka mi vrate pare.

  2. #47
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    16
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default

    Ja sam poslao pitanje jednom online retaileru u vezi sa povraćajem, ali još nisam dobio odgovor...

    NOLE KRALJU!!!

  3. #48
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    NS
    Age
    53
    Posts
    344
    Thanks
    27
    Thanked 115 Times in 70 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Ako prilikom kupovine ne dobijes tax free dokument povracaj mwst moras da trazis od prodavca i uglavnom to nije problem. Iskustvo iz austrije i slovenije ali je sve placano kesom. Racun overis na granici i kada odes kod prodavca on taj primerak zadrzava a tebi izdaje kopiju i pare

  4. #49
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    77
    Thanks
    7
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Za Nemacku, da bi ste dobili Tax Free formular mora suma na racunu da bude veca od 25eur.
    Tako bi bar trebalo, a u ovom slucaju to nije problem.

    Zatim, na kasi trazite tax free formular, koji uzmete i u povratku na aerodromu odete na pult za povracaj poreza, popunite neki tamo formular dok stojite u redu, i kada dodjete na red carenik pogleda sta ima i vrati vam vas novac.
    Ja sam nesto dobio odmah, nesto su rekli da ne mogu sada da vrate a da ce uplatiti na racun. Prepisali su broj sa tadasnje kartice koju sam imao u Soc. Gen. banci i pare legle na racun nakon nekih mesec dana.

    Tax Free je povracaj oko 9%, dok bi mwst trebao da bude 19% koliko je i njihov pdv.

  5. #50
    iEntuzijasta decibel's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    iСУБОТiЦА
    Age
    50
    Posts
    65
    Thanks
    24
    Thanked 13 Times in 10 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Quote Originally Posted by igne View Post
    i tebi je onda puno dati 60-70€ vise a dodje ti na ruke?
    Što se uopšte obazireš na to "poslaće mi baba iz P.R.C.a, Japona, KingKonga, M.U.S.A i BARANDE, i svi ti rodjaci jedva čekaju da tebi i meni ispunjavaju želju i šalju nam kojekakve GADGETE da bi mi zaradili koju kintu, za*ebavali se po HU i okolici i slušali suflere kako im je sve sqpo, kupe iDEvice za 400-500€ pa im skupo dati 2 da vide sa koje je mreže i da li se može otključati, jer RIZIK je! Samo me iznerviraju te priče i opaske ljudi koji u životu nisi kiflu preneli preko granice ali su ato razvili hipoteze i proteze kako si Ti (ili neki drugi) bogate za XX iUredjaja koje dokotrljaš vamo.
    Ko misli da mu je jeftinije ako ima passport i nek krene u akciju kakvu, pa nek se i on "obogati"
    I mene će moja mati iEntuzijastom zvati!

  6. #51
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    nije problem preneti nista ako umes sa ljudima... vise puta sam prelazio granicu sa grckom i makedonijom,romaniom,crnom gorom,drug prelazio canadu ...... preneo sam puno telefona lap topova... nikada nisam imAO problem sa carinom nista zivo nisam carinio jer u svaki mobilni sam imao karticu i racun koji su mi trazili da vide da je telefon nov lap top po jedan sam nosio i imao na njemu instaliran linux.... tako da tih fora postedite ljude....
    drug iz kanade doneo iphone i ipad ostavio tamo kutiju preneo kao sto bi flasicu vode preneo bez carine i ostalih govn.ri.a
    jedini problem je sto nemaju ljudi svi svoje u zemljama u kojima se prodaju apple uredjaji... zato nas i deru ovde nazalost to je surova istina sa kojom se moramo boriti dok ne dodje store kod nas..... komotno mi je taj isti drug pre 2 godine iz kanade poslao poklon za rodjendan mobilni telefon platio sam samo postarinu koja je bila smesna.... nema potrebe da se raspravlja na tu temu vise ko ume njemu dve i gotovo
    ko hoce da plati ipad skuplje neka plati a ko ume nece platiti toliko i gotovo

  7. #52
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Age
    43
    Posts
    297
    Thanks
    62
    Thanked 43 Times in 38 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Quote Originally Posted by drjackyll View Post
    A kad si to proverio da ne moze i u kojoj Raiffeisen ekspozituri? Ja sam to izveo pre 3 nedelje u Raiffeisen banci u GTC zgradi na Novom Beogradu. Bez problema.

    @Igne,

    Vracen mi je u dinar novac koji pise na tax free formularu. Znaci onoliko koliko je napisao prodavac u Saturnu, toliko sam dobio kod nas u banci.


    prijatelju,ja sam napisao da ne vracaju za uredjaje kupljene u app store,a ne u saturnu

  8. #53
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Bio sam danas u GTC zgradi na Novom Beogradu. Poneo sam racun i taxfree formular i rekli su mi da ne vracaju porez za apple proizvode. Inace na taxfree pise global blue...I rekla mi je jos ta zena da oni VRACAJU porez za taj global blue i da SAMO oni vracaju, ali da NE VRACAJU, za apple proizvode, pa mi je cak onako kao iz topa nabrojala, iphone, ipad, ipod, sto me je iznenadilo, jer sam mislio da ona nema pojma ni sta je apple.

    Dakle ja nisam uspeo, e sad ko jeste, svaka cast.
    Last edited by milan64586; 16-05-2011 at 22:27.

  9. #54
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Age
    43
    Posts
    297
    Thanks
    62
    Thanked 43 Times in 38 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    a sta ja pricam u prazno i konstantno niko ne veruje.

  10. #55
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    46
    Posts
    43
    Thanks
    242
    Thanked 14 Times in 7 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Quote Originally Posted by milan64586 View Post
    Bio sam danas u GTC zgradi na Novom Beogradu. Poneo sam racun i taxfree formular i rekli su mi da ne vracaju porez za apple proizvode. Inace na taxfree pise global blue...I rekla mi je jos ta zena da oni VRACAJU porez za taj global blue i da SAMO oni vracaju, ali da NE VRACAJU, za apple proizvode, pa mi je cak onako kao iz topa nabrojala, iphone, ipad, ipod, sto me je iznenadilo, jer sam mislio da ona nema pojma ni sta je apple.

    Dakle ja nisam uspeo, e sad ko jeste, svaka cast.
    Milane, zaista ne znam sta da ti kazem, ja nisam imao nikakvih problema, doduse racun je bio iz Saturna a ne Apple Store, mada mi nije jasno kakve to ima veze, jer ti poraz uzimas od drzave a ne proizvodjaca.

    U banci ovde sam bio kod krupnijeg gospodina sa bradicom i bas smo pricali o tome kako je tesko nabaviti iPad 2, znaci bio je u toku.

    U stvari posto radi relativno blizu od GTC zgrade, svraticu jedan dan ove nedelje pa cu ih priupitati o cemu se radi.

    Naravno ako neko ima nedoumica u moju pricu, to je problem te osobe a ne mene. Ja sam vam preneo moje iskustvo i to je to.

  11. #56
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Quote Originally Posted by decibel View Post
    Što se uopšte obazireš na to "poslaće mi baba iz P.R.C.a, Japona, KingKonga, M.U.S.A i BARANDE, i svi ti rodjaci jedva čekaju da tebi i meni ispunjavaju želju i šalju nam kojekakve GADGETE da bi mi zaradili koju kintu, za*ebavali se po HU i okolici i slušali suflere kako im je sve sqpo, kupe iDEvice za 400-500€ pa im skupo dati 2 da vide sa koje je mreže i da li se može otključati, jer RIZIK je! Samo me iznerviraju te priče i opaske ljudi koji u životu nisi kiflu preneli preko granice ali su ato razvili hipoteze i proteze kako si Ti (ili neki drugi) bogate za XX iUredjaja koje dokotrljaš vamo.
    Ko misli da mu je jeftinije ako ima passport i nek krene u akciju kakvu, pa nek se i on "obogati"
    Ma opusteno, ne obazirem se ja uopste zbog toga, svako ima pravo za svoje pare da kupuje gde zeli

  12. #57
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    46
    Posts
    43
    Thanks
    242
    Thanked 14 Times in 7 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Nije mi bilo tesko pa sam upravo razgovarao sa Call Centrom Raiffeisen banke i dobio sledece informacije:

    -Raiffeisen banka radi povracaj poreza ako klijent ima pravilno popunjen Global Blue formular, pecatiran od strane carinika na izlasku iz zemlje EU i originaln racun priheftan uz formular.
    -Raiffeisen banka ne radi povracaj poreza ukoliko umesto ovog formulara imate "cek" koji kad overi carinik saljete u Global Blue odakle vam oni uplacuju novac (na racun ili karticu)
    -Apsolutno je nebitno koji je proizvod (ukljucujuci i Apple) i gde je kupljen (ukljucujuci i Apple Store) ukoliko imate ovaj formular a ne ovaj "cek"koji se salje.
    -Takodje sam proverio da ovaj slucaj vazi i za Austriju i za Nemacku.
    -Ovo je zvanican stav banke. (insistirao sam da budu apsolutno sigurni pa sam cekao dok nije proverila sa supervizorom)
    -Kada sam na kraju ispricao sta se Milanu dogodilo i kako i gde su ga odbili, receno mi je da je to greska i da ako ima taj formular, racun i pasos nema razloga da ne dobije povracaj. Savet je da proba opet.
    -Takodje mi je receno da postoje 3 ekspoziture u Beogradu gde to moze da se obavi, tj. ne mora u GTC-u.

  13. The Following User Says Thank You to drjackyll For This Useful Post:

    Fisherman (17-05-2011)

  14. #58
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Hvala na informaciji, ali ja ne znam zasto su onda mene odbili. Jos me je vise zacudilo to sto je ta zena kao iz topa izedklamovala ceo apple asortiman proizvoda i rekla da za to ne vracaj porez. Pokusacu opet ovih dana.

  15. #59
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Greska, izvinjavam se. Brisite.
    Last edited by milan64586; 18-05-2011 at 15:34.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •