iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59

Thread: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

  1. #31
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    13
    Thanks
    2
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Povracaj za Apple proizvode ne moze da se dobije u Raifeissen banci kod nas, ali sam ga dobio na granici u Sloveniji.

  2. #32
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Ma pitam koja je UOPSTE procedura? Nisam nikada to radio, a mozda cu moci da nabavim iPad iz Nemacke pa me interesuje kako i sta treba raditi da bi se dobio porez nazad?

    Ako sam dobro razumeo, treba u radnji prilikom kupovine da se trazi taj tax free formular, kojis e popunjava i u radnji se overava? Onda posto se putuje autobusom iz Nemacke za Srbiju i posto je prva granica izmedju Srbije i Madjarske, jel tu treba da pokaze taj papir ili ga oni isto overavaju ili sta se radi? I na kraju, jel moze to u Srbiji da se povrati ili tek kada se putuje ponovo u Nemacku da se tamo uzmu pare i ako se tamo uzimaju pare, opet me interesuje GDE i KAKO?

  3. #33
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    46
    Posts
    43
    Thanks
    242
    Thanked 14 Times in 7 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Quote Originally Posted by bluemax View Post
    Povracaj za Apple proizvode ne moze da se dobije u Raifeissen banci kod nas, ali sam ga dobio na granici u Sloveniji.
    Povracaj poreza za Apple proizvode moze da se ostvari kod nas u Raiffeisen banci ako je uredjaj kupljen u prodavnici koja je u Global Blue Refund sistemu.

    @milan64586

    Na granici izmedju Madjarske i Srbije uzmes popunjeni refund papir sa originalnim racunom i uredjajem i odes do carinika koji ga overi. Zatim u Srbiji odes u Raiffeisen banku i podignes svoj novac na osnovu tog overenog refound papira. Takodje je bitno da poneses i pasos u banku. Naravno ovo sve vazi ako je Global Blue.
    Last edited by drjackyll; 12-05-2011 at 10:20.

  4. The Following User Says Thank You to drjackyll For This Useful Post:

    milan64586 (12-05-2011)

  5. #34
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Ali nakbitnija stvar je da ako podizes kod nas porez ne dobijes citav iznos poreza nego te debelo zakinu, mislim da ti vrate oko 9% samo.

  6. The Following User Says Thank You to igne For This Useful Post:

    milan64586 (12-05-2011)

  7. #35
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Quote Originally Posted by drjackyll View Post
    Povracaj poreza za Apple proizvode moze da se ostvari kod nas u Raiffeisen banci ako je uredjaj kupljen u prodavnici koja je u Global Blue Refund sistemu.

    @milan64586

    Na granici izmedju Madjarske i Srbije uzmes popunjeni refund papir sa originalnim racunom i uredjajem i odes do carinika koji ga overi. Zatim u Srbiji odes u Raiffeisen banku i podignes svoj novac na osnovu tog overenog refound papira. Takodje je bitno da poneses i pasos u banku. Naravno ovo sve vazi ako je Global Blue.
    Hvala. Samo ne znam jos kako da saznam da li je Apple store u Minhenu u Global Blue Refund sistemu. I reci mi jos ovaj "popunjeni refund papir", je taj papir tax free formular, koji dobijas u apple store-u prilikom same kupovine?

    Quote Originally Posted by igne View Post
    Ali nakbitnija stvar je da ako podizes kod nas porez ne dobijes citav iznos poreza nego te debelo zakinu, mislim da ti vrate oko 9% samo.
    Hm, a jel znas koliko treba ukupno da ti vrate, za Nemacku recimo? I koja je alternativa? Jel mozes nekako i negde da povratis pun iznos i kako?

  8. #36
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Pun iznos dobijes ako vracas porez tamo gde si i kupio nesto. Neke prodavnice uzimaju neku sitnu proviziju ali to je minimalno nesto.

  9. #37
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Age
    43
    Posts
    297
    Thanks
    62
    Thanked 43 Times in 38 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Quote Originally Posted by drjackyll View Post
    Povracaj poreza za Apple proizvode moze da se ostvari kod nas u Raiffeisen banci ako je uredjaj kupljen u prodavnici koja je u Global Blue Refund sistemu.

    @milan64586

    Na granici izmedju Madjarske i Srbije uzmes popunjeni refund papir sa originalnim racunom i uredjajem i odes do carinika koji ga overi. Zatim u Srbiji odes u Raiffeisen banku i podignes svoj novac na osnovu tog overenog refound papira. Takodje je bitno da poneses i pasos u banku. Naravno ovo sve vazi ako je Global Blue.

    kljucna rec vezano za povracaj poreza za apple uredjaje je MOGLO je u reifeisen,sada vise ne moze!!!
    imam odredjenu kolicinu poreza koju trebam da povratim i pokusao sam i u austriji i u reifeisen kod nas.kazu NE moze zato sto je apple,vec moras da posaljes obrazac na global blue adresu,a oni ce da ti uplate iznos na racun.

  10. #38
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    46
    Posts
    43
    Thanks
    242
    Thanked 14 Times in 7 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    A kad si to proverio da ne moze i u kojoj Raiffeisen ekspozituri? Ja sam to izveo pre 3 nedelje u Raiffeisen banci u GTC zgradi na Novom Beogradu. Bez problema.

    @Igne,

    Vracen mi je u dinar novac koji pise na tax free formularu. Znaci onoliko koliko je napisao prodavac u Saturnu, toliko sam dobio kod nas u banci.

  11. #39
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    46
    Posts
    43
    Thanks
    242
    Thanked 14 Times in 7 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    [QUOTE=milan64586;200463]Hvala. Samo ne znam jos kako da saznam da li je Apple store u Minhenu u Global Blue Refund sistemu. I reci mi jos ovaj "popunjeni refund papir", je taj papir tax free formular, koji dobijas u apple store-u prilikom same kupovine?

    Da.

  12. The Following User Says Thank You to drjackyll For This Useful Post:

    milan64586 (13-05-2011)

  13. #40
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Quote Originally Posted by drjackyll View Post
    @Igne,

    Vracen mi je u dinar novac koji pise na tax free formularu. Znaci onoliko koliko je napisao prodavac u Saturnu, toliko sam dobio kod nas u banci.
    Pa to ne znaci da ti je on napisao pun iznos poreza, to treba da izracunas

    Zavisi od prodavnice do prdavnice, recimo u Media Markt ti daju takav formular na kojem ti pise dva iznosa povracaja poreza, ukoliko zelis da povratis porez u srbiji zakinu te posteno, oko 40% manje poreza dobijes a ako licno dizes kod njih onda dobijes pun iznos sa nekom sitnom provizijom, bez obzira na iznos placas 2 eura.

    Ja iskreno nisam nikada dizao porez u banci nego licno u prodavnici gde kupim.
    Last edited by igne; 13-05-2011 at 11:04.

  14. #41
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default

    A sta je sa apple store-om? Koliko vracaju kod nas, a koliko u samoj radnji?

  15. #42
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    13
    Thanks
    2
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Quote Originally Posted by drjackyll View Post
    A kad si to proverio da ne moze i u kojoj Raiffeisen ekspozituri? Ja sam to izveo pre 3 nedelje u Raiffeisen banci u GTC zgradi na Novom Beogradu. Bez problema.
    I ja sam probao na istom mestu, takodje pre oko tri nedelje, i odbili su da izvrse povracaj...

  16. #43
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    16
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default

    Idem u Švabiju za nedelju dana, te da bih povratio porez, gde je najsigurnije kupovati?

    Isto tako, postoji li procedura online kupovine sa povracajem poreza, gde bih ja još iz Srbije platio mojom kred.karticom, dao pasoš, ako treba, i adresu u Nemačkoj za slanje. A kad stignem u Ger preuzimem uređaj kod prijatelja čiju sam adresu dao, i u povratku procedura oko tax free na granici.

    Ovo pitam jer obilazim samo mala mesta, pa je pitanje da li ću naići na prodavnicu sa Apple proizvodima...

    NOLE KRALJU!!!

  17. #44
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Kupovina iPada 2 u Nemackoj? HITNO!

    Quote Originally Posted by djurkash View Post
    Isto tako, postoji li procedura online kupovine sa povracajem poreza, gde bih ja još iz Srbije platio mojom kred.karticom, dao pasoš, ako treba, i adresu u Nemačkoj za slanje. A kad stignem u Ger preuzimem uređaj kod prijatelja čiju sam adresu dao, i u povratku procedura oko tax free na granici.
    Hm, ovo i mene zanima. Kada sam porucivao sa svajcarskog apple store-a online, bilo je nesto MWST, sto je valjda porez, ali posto je sve na nemackom, a strana nije mogla da se prevede zbog sigurnosti podataka, nisam uspeo da shvatim na sta se odnosi. Bilo bi super ako bi to tako moglo.

  18. #45
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    NS
    Age
    53
    Posts
    344
    Thanks
    27
    Thanked 115 Times in 70 Posts

    Default

    Pa svi gastarbajteri i kod nas pdv zovu merverstojer mwst
    MacBookPro 13" 10.10.4 /iPad4 3G 8.3/iPhone4 6.1.2/iPhone6 8.3/Apple TV2 5.3

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •