iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 7 of 7

Thread: Savet ... Pomoc....

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Savet ... Pomoc....

    Cao svima, ovo mi je prvi post, izvinjavam se ako je vec neko postavljao slican topik, ali proveravao sam na search,a nista slicno ne nadjoh


    Ovo je moj problem :

    Hocu da uzmem od poznanika iphone 3, trenutno sam u Engleskoj, jos 2 nedelje, pa da resim ovde ako mogu to....
    Naime, poznaniku istice ugovor (nisam siguran koja je mreza tacno ili vodafone ili orange) pa on uzima iphone 4, a meni bi prodao ovaj stari.....

    Kako sam shvatio citajuci, on moze da trazi od mreze kada uzme novi tel da mu stari otkljucaju i bude sim free
    Da li to znaci da ja mogu karticu iz Srbije odmah da stavim i koristim na nasoj mrezi??

    Sta sve treba da uradim da bi mi tel radio normalno na nasoj mrezi......
    I o kakvim update-ovima citam ovde, nista mi nije jasno....

    Kako s krecu cene kod nas, citam oko 250 evra?


    Hvala unapred na savetima, pomoci
    Antiduduk za tehniku :vb_cheers:

  2. #2
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default Re: Savet ... Pomoc....

    Evo ovako, kao prvo - ako ga tvoj drug uspije otključati, ti mozes bez problema taj iphone da koristis u Srbiji sa bilo kojom katicom. Drugo, ukoliko nisi neki ljubitelj itehnike i koristis phone isključivo kao telefon ( bez bez nekih dodatnih opcija ) nije ti potrebno nista vise. Ukoliko pozelis malo naprednije koristenje, mozeti ti biti potrebno da uradis jailbreak ( tehnika kojom se hakuje uređaj za koristenje i programa koje nije odobrio Apple), ali moja preporuka, o tome kad uzmes iphone da koristis. Pod predpostavkom da ti je iphone otključan i nemas potrebu za ovim jailbreak-om ti ne treba da se bojis ovih update-a ( update ili nova verzija software-a za tvoj uređaj, koja ti se nudi isključivo kada iphone prikopcas na komp i aktiviras iTunes, iTunes je program koji između ostalog sluzi za komunikaciju kompa i iphona).
    Ponovicu, ukoliko ti drugaru otključaju iphone u Engleskoj, bez brige donesi isti u Srbiju, ubaci karticu, pa za dalja pitanja, naravno, nakon čitanja dijela na forumu za upoznavanje sa iUređajima, postavi pitanja koja te interesuju.
    Treće, za Srbiju cijene mi nisu poznate, ali u CG otključan iphone 3G polovan se prodaje oko 200 EUR.
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Savet ... Pomoc....

    Uzeh taj iphone 3G 16gb, mislim da je bio sim free jer sam odmah ubacio moju karticu i radio je.
    To je model MB500AB , VERSION : 4.2.1 (8C148) , CARIER 9.0
    MODEM FIRMWARE :05.15.04.

    To bi trebalo da je sim free koliko sam gledao modele i trazio ovde na forumu?

    Uzeo sam i Vip karticu sa 350mb da imam za surf .....

    Napravio sam nalog na itunes kako je bilo objasnjeno na forumu . Jel mogu sada da kacim tel bez problema na komp i povezujem sa itunes? Brinem se jer vidim da se ovde nekima tel zakljucao posle update-a.

    Citao sam i za Jailbrake, ali za sada mi izgleda komplikovano to, takodje nemam cyndiu instaliranu, mislim da mi nece ni trebati jer cu iskljucivo koristiti za surf, mail i naravno kao tel....

    Hvala na odgovorima

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mallena's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    1,488
    Thanks
    375
    Thanked 449 Times in 321 Posts

    Default Re: Savet ... Pomoc....

    Uh propustices dosta toga bez Jb ..Savet Jb telefon ima ces brdo app i igrica i plus par programa iz Cydia da olaksas par sitnica oko upotrebe iphone-a...Veruj da je potrebno citavih 5min za jb
    Loši dani ne definišu tebe. Udahni , pusti dan da prodje i usmeri energiju na sutra. Bolje sutra!
    https://psihocentar.wordpress.com


  5. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Savet ... Pomoc....

    Ok pokusacu kasnije, 1 po 1, samo prvo da se snadjem sa ovim prebacivanjem podataka...

    Frka mi samo da ne zakljucam tel ili nesto ne zeznem... A li ona stara stoji "moras par puta i zeznuti inace neces ni nauciti "

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mallena's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    1,488
    Thanks
    375
    Thanked 449 Times in 321 Posts

    Default Re: Savet ... Pomoc....

    Ako je simfree najgore sto moze da se dogodi jeste da moras da odradis restore ,a to nije tesko
    Loši dani ne definišu tebe. Udahni , pusti dan da prodje i usmeri energiju na sutra. Bolje sutra!
    https://psihocentar.wordpress.com


  7. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,112
    Thanks
    145
    Thanked 763 Times in 498 Posts

    Default Re: Savet ... Pomoc....

    Quote Originally Posted by don hose View Post
    Uzeh taj iphone 3G 16gb, mislim da je bio sim free jer sam odmah ubacio moju karticu i radio je.
    To je model MB500AB , VERSION : 4.2.1 (8C148) , CARIER 9.0
    MODEM FIRMWARE :05.15.04.
    Po ovome ne moze da nije SIMFree. Ovaj BB nije otkljucan, i ako ti radi, to definitivno znachi da je SIMFree. S obzirom da je 4.2.1 poslednji FW za 3G, novi se nece izbacivati, i time NE POSTOJI ni teoretska sansa da ga zakljucas. Uzivaj u svom novom uredjaju. Lepo se izigraj u fabrickom stanju sa njim, a onda JB i da vidis kad ti se otvori a whole new world.
    Jedino sto ce mozda poceti da ti stuca, ili sporo radi, pa ako se to desi, vrati ti njega na 3.1.2 i da vidis kad poleti

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •