iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: iPod touch 4g odusevljenje!!!

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,435
    Thanks
    2,720
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default iPod touch 4g odusevljenje!!!

    kupio sam ovu malu spravicu juce.i da podelim svoje utiske sa onima koji eventualno planiraju da je kupe.navescu sve prednosti i nedostatke koje sam do sada provalio.a dodacu i jos utisaka posle duzeg koriscenja.
    sam uredjaj izgleda neverovatno kvalitetno odradjeno.bolesno je tanak,i to stvarno ostavlja odlican utisak.sa druge strane,ta tankoca po malo smeta pri koriscenju,zato sto ponekad imam osecaj kao da hoce da mi pobegne iz ruke.posto su mu ivice jako tanke i zaobljene,tasteri su malo neprakticni za koriscenje.ali nista strasno.jos jedna nedostatak koji sam primetio je da je display za nijansu losiji od iphone 4 sto se tice ugla gledanja.ali je inace identican sto se tice ostrine i rezolucije.posle koriscenja iPhone-a 4,mogu da zakljucim sledece:
    ovo je stvarno iPhone 4 u malom,i jedino sto vam moze nedostajati sa njega je izuzetna kamera.ova ovde zavrsava posao,i samo to.daleko je od bilo kakvog kvaliteta.ali lepo radi i prednja i zadnja.provereno na skype-u.video snimak je isto prilicno dobar,i jako tecna,bez ikakvih seckanja.
    i da zakljucim na kraju:
    za nekih 180 evra(koliko am ja platio model od 8gb)pa do nekih 250 za jace modele.dobijate spravu koja skoro potpuno ravnopravno moze da zameni iphone 4 u svemu,i da vam pruzi sate i sate zabave dnevno.ja sam apsolutno odusevljen,ako dizajnom,tako i mogucnostima,i preporucujem svakome ko se dvoumi da li da ga kupi,da to slobodno uradi,i sigurno se nece pokajati!
    zaboravio sam sledece:
    slusalice koje dolaze u pakovanju nemaju na sebi volume control,ni dugme za pauziranje i play,tako da je to malo bzvz.odmah sam ih zamenio sa onima od 4-ke i rade odlicno.
    Last edited by zule73; 05-03-2011 at 11:37.
    iPad 10.2

  2. #2
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Cestitam na kupovini, pravi izbor po mom misljenju.

    Ja imam iTouch4 32GB vec 4-5 meseci i ne prestaje da me iznenadjuje sta sve mogu da radim sa njim.
    Slazem se da su tasteri neprakticno postavljeni ali veruj mi to ti nece predstavljati problem jer ces 99% vremena koristiti samo touch screen.
    Sto se tice kamere ja ga ne koristim skoro uopste kao fotoaparat osim kada mi je neophodan, ali zato snimam jako lepe filmove u pravom HD-u.
    Do sada sam snimio nekoliko videa napolju na dnevnom svetlu sa drustvom i mogu ti reci da su fantasticnog kvaliteta. Slika je jasna, boje su odlicne, zvuk je dobar.
    Posle sam ih editovao u iMovie-u na iPod-u sa sve zezancijama, dodatom muzikom, komentarima ispod slike i verujem da kada bih nekome pustio ne bi mi poverovao da sam sve to, od snimanja do krajnjeg videa uradio na iPod-u.
    Obavezno isprobaj iMovie jer je neverovatno korisna aplikacija, naravno ako volis da pravis filmice.

    Slusalice su jedina po meni mana iPod-a, iako naravno mogu da se zamene bilo kojim drugim, kvaitetnijim.
    Jako su loseg kvaliteta izrade, i samo izgledaju kvalitetno zbog lepog dizajna.
    Pokvarile su mi se posle nekih dva meseca, tj desna slusalica je prvo pocela sve slabije da se cuje dok na kraju gotovo nije prestala da radi.
    Kada sam odlucio da ih bacim odlucio sam da prvo testiram koliko je jeftin materijal i nisam mogao da verujem.
    Guma oko sluski se pocepala kada sam je malo jace zaparao noktom kao da je od plastelina, beli kabl sam takodje pokidao jako lako jer je elastican od nekvalitetne gume.

    Savetujem ti da se ne razocaras ako te izdaju i da ih zamenis nekim drugim jer za pare za koje bi kupio nove Apple sluske imas neuporedivo bolji izbor.

    Sto se tice toga da li spravica vredi para po mom misljenju je za par godina ispred svega na trzistu i znam da nikada u zivotu nisam imao korisniji komad tehnologije.
    Po mnogo cemu mi je cak prakticniji i od PC-a.
    Ja sam od svog iPod-a bukvalno napravio prenosni komp, na njemu primam mail-ove, slusam muziku, citam knjige, slusam Audiobooks, surfujem, koristim mape i Google Earth, snimam i pravim video, proveravam Facebook, koristim Skype, citam vesti, ucim engleski, koristim recnike, Wikipedia,stimujem gitaru preko odlicnog stimera, skidam reci i akorde pesama, pevam uz karaoke i pomalo igram igre
    Meni se totalno isplatilo 200 evra koliko sam ga srecom platio (nov iz Amerike) i planiram da ga zamenim jedino mozda novim modelom iPod-a ili iPhone-a u buducnosti.


    Koja je verzija software-a tvog iPod-a, jel si ga Jailbreak-ovao?
    Ako imas neko pitanje oko jailbreak-a, Cydia-e, aplikacija uopste, rado cu ti pomoci jer sam dosta toga provalio poslednjih meseci.
    Takodje ti savetujem ako si u fazonu da cuvas uredjaje i tehniku obavezno nabavi fullbody foliju jer ces u suprotnom zadnju stranu izgrebati za par dana toliko da ce izgledati kao da je godinama stara, izuzetno je osetljiva na ogrebotine.
    Last edited by cyborg24; 06-03-2011 at 04:53.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to cyborg24 For This Useful Post:

    Rakic90 (06-03-2011),zule73 (06-03-2011)

  4. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Nis
    Age
    33
    Posts
    1,215
    Thanks
    296
    Thanked 179 Times in 146 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Lep i iscrpan text moram reci. Vidi se da si voljan da pomognes, sto je vrlo lepo sa tvoje strane, ali nas Zule je matori clan i nije njemu ovo prvi "iDivajs".

  5. The Following User Says Thank You to Rakic90 For This Useful Post:

    zule73 (06-03-2011)

  6. #4
    iSrbijaHero iSpirit's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    825
    Thanks
    125
    Thanked 30 Times in 24 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Zule cestitam..ja imam moj iPod 4G 64GB otkako se pojavio i prezadovoljan sam...
    Bedni 3GS 32GB Black iOS5

  7. The Following User Says Thank You to iSpirit For This Useful Post:

    zule73 (06-03-2011)

  8. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,435
    Thanks
    2,720
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    rakicu,za ovo matori ne moras da mi nabijas na nos!to i ja znam!

    i hvala na lepim zeljama!
    cyborg 24, 4.2.1 je na njemu,naravno,istog trena kada sam ga raspakovao sam uradio jailbreak,i sada koristim sve cari uredjaja.hvala sto zelis da mi pomognes,ali sam vec sve odradio.i ja sam vec napravio nekoliko filmica sa i movie,i stvarno razbija koliko je korisna aplikacija!
    i dalje stojim iza toga da za ovaj novac ne mozete da nadjete ni problizno zanimljiv gadget!
    iPad 10.2

  9. #6
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,849
    Thanks
    752
    Thanked 3,040 Times in 1,593 Posts

    Default

    Vala kako ste ga opisali, kupiću ga i ja iako imam iPhone 4 Ozbiljno sada: jel ima svrhe uzimati i iPod Touch ako već imam iP?

  10. #7
    iSrbijaBigFan davor's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    valjevo
    Age
    39
    Posts
    231
    Thanks
    86
    Thanked 39 Times in 29 Posts

    Default

    Ima svrhe ako zelis ,, déjà vu" efekt

  11. #8
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Quote Originally Posted by zuleee73 View Post
    cyborg 24, 4.2.1 je na njemu,naravno,istog trena kada sam ga raspakovao sam uradio jailbreak,i sada koristim sve cari uredjaja.hvala sto zelis da mi pomognes,ali sam vec sve odradio.i ja sam vec napravio nekoliko filmica sa i movie,i stvarno razbija koliko je korisna aplikacija!
    i dalje stojim iza toga da za ovaj novac ne mozete da nadjete ni problizno zanimljiv gadget!
    Potpisujem

    Iako koristim iPod vec oko 5 meseci, svakodnevno naletim na neku zanimljivu aplikaciju a neretko na neku koja me odusevi i postane mi omiljena (Perfect Browser, Articles - Wikipedia App, iGo Serbia, MusicForest, Google Translate, TuneIn Radio, Good Reader).

    Posto sada kapiram da imas iskustva sa iGadzetima, mozda bi mogao da mi predlozis neke aplikacije koje su ti do sada ostavile najpozitivniji utisak.

  12. #9
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Quote Originally Posted by dzenopoljac View Post
    Vala kako ste ga opisali, kupiću ga i ja iako imam iPhone 4 Ozbiljno sada: jel ima svrhe uzimati i iPod Touch ako već imam iP?
    Po meni nema ni najmanje smisla ako imas iPhone4.
    iTouch4 nema nista sto nema i iPhone4 niti moze da radi nesto sto ne moze iPhone, tako da osim sto je tanji za par milimetara nema nikakve prednosti, naravno, ako se izuzme cena kao faktor jer vec posedujes iPhone4 .

  13. The Following User Says Thank You to cyborg24 For This Useful Post:

    dzenopoljac (06-03-2011)

  14. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Nis
    Age
    33
    Posts
    1,215
    Thanks
    296
    Thanked 179 Times in 146 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Ima li svrhe uzimati Mercedes SL63, ako vec imas Mercedes SL63 AMG?

  15. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,435
    Thanks
    2,720
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    ovo i ja mogu da ti potvrdim,posto sam koristio cetvorku(doduse jako kratko)
    ovo je samo jeftinija verzija cetvorke,i ako ne zelis da je kupis cisto zbog prelepog dizajna.onda i nema nekog smisla.sve ovo u slucaju da ne znas sta ces sa parama.

    cyborg24,sto se tice aplikacija,stvarno ne znam sta ti volis ukusi su razliciti.ali evo par mojih omiljenih:
    battleheart,flick kick football,pro hdr(izuzetna!!!!),gtalk plus,facely,weather hd,imovie,doodlegod,grungetastic(obrada fotki),skype,appzilla,mobile mouse,seismometer.i jos mnogo toga.ali su mi ove trenutno najdraze...

    dodatak:
    ono sto je najbitnije je da cete za tri puta manje novca dobiti sve cari iphonea 4,i za nekoga ko ne zeli da da citavo bogatstvo na telefon,ovo je idealno resenje!
    ja sam kupio 4-ku,ogrebao sam je ,i hteo sam da crknem od muke!i sve to zato sto je preskup uredjaj.ovako mi je mnogo lakse i bezbolnije...
    kupicu neko htc telefonce uz ovo da bi se igrao i sa androidom,i sto se mene tice ,pun pogodak!
    i kupio sam i poluprofi aparat za slikanje,sve to od jedne jedine cetvorke!
    i uopste mi nije zao!
    naprotiv.
    Last edited by zule73; 06-03-2011 at 14:08.
    iPad 10.2

  16. #12
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    hvala na odgovoru, probacu neke od ovih aplikacija

  17. #13
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,849
    Thanks
    752
    Thanked 3,040 Times in 1,593 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakic90 View Post
    Ima li svrhe uzimati Mercedes SL63, ako vec imas Mercedes SL63 AMG?
    Pa pazi, možda želim da se foliram pa da furam oba Mercedesa

  18. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Nis
    Age
    33
    Posts
    1,215
    Thanks
    296
    Thanked 179 Times in 146 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Pa dobro, kada pogledas, mozes ti da kupis i 10 mercedesa i da ih dozivotno cuvas samo u garazi. Ali sumnjam da bi neko zdrav uradio tako nesto sto sam dao u primeru.

    Pre bi za te pare uzeo S klasu umesto jos jednog SL63.

  19. #15
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,849
    Thanks
    752
    Thanked 3,040 Times in 1,593 Posts

    Default

    Stvar ukusa Malo se šalim. Jednostavno nikad se nisam interesovao za iPod pa me je ova priča zainteresovala Inače, smatram da sam zdrav iako imam dva mercedesa.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •