iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: iPod touch 4g odusevljenje!!!

  1. #16
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default

    Zule, nek' te dugo i kvalitetno sluzi! Imam i ja ovaj 4g od 8gb. Imao sam pre njega 2g od 8 i 16gb i ne mogu da se porede... Uzeo sam ga novog pre 2 meseca za 150e, ispalo mi fino Nema IPS pa ne mozes dispay iskosa gledati ali... Kupio bih i ja tog AMG (ip4) ali neeema se para

  2. The Following User Says Thank You to Babakaj For This Useful Post:

    zule73 (07-03-2011)

  3. #17
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    13
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Pre par dana sam kupio ipod touch 4g 8gb, mislim da je bolja kupovina od 3g 32gb koji otprilike isto košta. Međutim imam par nedoumica...

    Uređaj je naravno odličan... Brz, lep ekran, odlično snima video, i sve to, ali ima i nekih po meni veoma teških mana.
    -Apple samo što mi nije tražio da napišem šta sam jeo juče za doručak prilikom registracije, a poludeo sam kad sam dobio poruku da mogu samo na 5 kompjutera da registrujem uređaj.
    -Svaki put kad se poveže na komp on krene da se puni, što isključuje mogućnost da ga stalno povezuješ i isključuješ jer time se šteti baterija, pa moram da čekam da se isprazni da bih ga povezao na komp da ubacim nešto na njega, a i kad ga povežem moram da čekam da se napuni.
    -Kad sam hteo da updateujem softver u itunesu sa 4.1 na 4.2 posle sat vremena downloada, kad je završio download prijavio mi grešku, nešto kao network connection error, i tako dva puta. Jel zna neko zbog čega je to?
    -Ne mogu da snimim web stranu u safariju da čitam kasnije, ili bar nisam našao način da snimim. Da li neko zna neku foru za snimanje web strane?
    -Tasteri na uređaju su čudno postavljeni, kao što je neko već pomenuo, ali navikne se čovek na to.

    E sad glavno pitanje se tiče jailbreaka. Da li postoji dobar jailbreak za 4.2 sa kojim ne moram da se plašim da li će mi se uređaj ugasiti? I sam ga gasim kad ga ne koristim. Da li postoji šansa da se brickuje uređaj prilikom jailbreaka i šta se u tom slučaju radi ako se to desi? Da li može neko uputstvo ili link ka istom?

    Hvala svima,
    Pozdrav!

  4. #18
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Imam par saveta za tebe, nadam se da ce ti biti korisni:

    1) "Apple samo što mi nije tražio da napišem šta sam jeo juče za doručak prilikom registracije, a poludeo sam kad sam dobio poruku da mogu samo na 5 kompjutera da registrujem uređaj"

    - iTunes program prilicno frustrira zbog gomile ogranicenja i na to treba da se naviknes.
    Mene uzasno nervira na primer to sto nema mogucnost otvaranja vise stranica u isto vreme nego moras jednu po jednu stvar da gledas.
    Srecom pa postoje programi kao sto su iFunbox npr. preko kojeg mozes da ubacujes skoro sve osim muzike u iPod i koji je mnogo fleksibilniji od iTunes-a.

    2) "Svaki put kad se poveže na komp on krene da se puni, što isključuje mogućnost da ga stalno povezuješ i isključuješ jer time se šteti baterija, pa moram da čekam da se isprazni da bih ga povezao na komp da ubacim nešto na njega, a i kad ga povežem moram da čekam da se napuni"

    - Ovo sto si napisao je potpuno netacno i samo mozes skratiti vek trajanja baterije ako tako postupas sa njom.
    iPod baterija je litijum jonska sto znaci da nema veze koliko je cesto punis niti koliko to dugo radis.
    Mozes je puniti 5 min ili 2 sata, nece joj stetiti.
    Ono sto joj moze nastetiti, odnosno skratiti joj vek je da cekas da se isprazni do kraja i onda je tek puniti.
    To nije preporucljivo za litijum jonske baterije i moze joj nastetiti.
    Baterije koje se formiraju i koje je potrebno potpuno isprazniti da bi se napunile vec odavno nisu u upotrebi za mobilne telefone pa tako i za iPod-e.
    Znaci zakljucak :
    ne trebas cekati da se izprazni kako bi ga povezao na komp (puni je vec kada padne ispod 30% - 40%) kao i da cekas da se napuni do kraja dok je povezan, upravo suprotno, cesce punjenje baterije ce je osvezavati i duze ce ostati ispravna.

    3) "Kad sam hteo da updateujem softver u itunesu sa 4.1 na 4.2 posle sat vremena downloada, kad je završio download prijavio mi grešku, nešto kao network connection error, i tako dva puta. Jel zna neko zbog čega je to?"

    - Ne znam zasto ti se to desilo, pokusaj ponovo da downoadujes software

    4) "Ne mogu da snimim web stranu u safariju da čitam kasnije, ili bar nisam našao način da snimim. Da li neko zna neku foru za snimanje web strane?"

    - Da bi snimio stranu u safariju za citanje kasnije imas nekoliko nacina.
    Prvi je da downloadujes aplikaciju "Offline Pages Pro" (www.Apptrackr.org) da podesis sve po uputstvu i time ces moci da citas strane u offline-u samo sto ces to raditi u toj aplikaciji a ne direktno u safariju.
    Ono sto ti ja preporucujem je da downloadujes "Perfest Browser" koji je mnogo bolje resenje od safarija i po meni najbolji trenutno browser za mobilne uredjaje (ucitava strane u background-u, ima mogucnost save-a stranica u njemu, pravi tabovi kao na desktop racunarimaa, povecavanje fonta za lakse citanje, scroll opcija).
    Naravno imas u Cydia-i razne opcije kako bi poboljsao sam safari (Tab+, Fulscreen for safari, Home page in safari, safari download manager, safari tab closer, torrent downloader safari) ali za ovo sto ti hoces dovoljan ti je Perfect Browser.

    5) "Tasteri na uređaju su čudno postavljeni, kao što je neko već pomenuo, ali navikne se čovek na to"

    - Ako ti smeta koriscenje tastera, npr home dugmeta i sleep button-a mozes podesiti da sve radis preko gesture-a.
    Instaliras sbsetings i sa njim dobijas Activator u setings-u iPoda.
    Onda mozes podesti da raznim potezima (gesture) zamenjujes funkcije iPod dugmica, npr zakljucavas iPod tako sto ga protreses ili prevlacenjem prsta preko status bara u levo zamenjejes funkciju Home dugmeta kao i jos mnoge druge fore.
    Ja skoro i da ne koristim iPod dugmice jer sam se navikao na ove poteze i mnogo mi je prijatnije koriscenje uredjaja jer sve radim preko touch screen-a.

    6) "E sad glavno pitanje se tiče jailbreaka. Da li postoji dobar jailbreak za 4.2 sa kojim ne moram da se plašim da li će mi se uređaj ugasiti? I sam ga gasim kad ga ne koristim. Da li postoji šansa da se brickuje uređaj prilikom jailbreaka i šta se u tom slučaju radi ako se to desi? Da li može neko uputstvo ili link ka istom?"

    - Postoji odlican Jailbreak za 4.2.1 software i zove se Greenpois0n (http://www.greenpois0n.com) i koji je untethered (sto znaci da mozes da palis i gasis iPod bez bojazni da ponovo treba da instaliras Jailbreak)
    Skini, instaliraj prema uputstvu.
    Ne postoji sansa da se brikuje uredjaj ovim Jailbreak-om jer uvek ako nesto zeznes mozes da vratis na oficijalni Apple-ov software.
    Uputstvo:
    http://www.ianatomija.info/2011/02/u...ovati-sve.html

    Posle Jailbreak-a odmah instaliraj Appsync sa Cydia-e kako bi mogao pokretati crack-ovane aplikacije.

    Jos jedna napomena:
    Nema potrebe da gasis iPod kada ga ne koristis da bi mu stedeo bateriju jer iPod u standby-u trosi minimalno bateriju cak i sa ukljucenim Wifi-om (novina u 4.2.1 firmware-u)
    iPod u standby-u moze trajati nedeljama bez punjenja.


    Nadam se da sam ti malo pomogao, ako ti nesto nije jasno ili te jos nesto zanima, slobodno pitaj.

  5. The Following User Says Thank You to cyborg24 For This Useful Post:

    savat (30-03-2011)

  6. #19
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Luk492's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Age
    32
    Posts
    846
    Thanks
    231
    Thanked 317 Times in 190 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Tldnr.....
    Potpis... How yes no

  7. #20
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    13
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    @cyborg24, hvala na iscrpnom odgovoru.

    -navikao sam se na itunes, nije mi problem da ga koristim, nervira me samo što apple traži mnogo podataka od korisnika
    -što se baterije tiče, znam kakve su litijum jonske baterije, znam da nema formiranja, memorijskog efekta i slično i znam da nema potrebe da se čeka da se baterija isprazni. ja ga stavim da se puni kad mi prvi put izbaci poruku: battery low ili kako već i ne skidam ga dok se ne napuni. jel to ok? ja sam jako zadovoljan performansama baterije i sa softverom 4.1, kapiram da će sa 4.2.1 biti xtra i da ću moći da ga ostavim u standby sa uključenim wifi i push mail, skype i da će mi duže trajati nego sad.
    -navikao sam se na korišćenje tastera, kao što rekoh ne smeta mi puno, ali mogli su malo bolje to da odrade. iskreno meni se više sviđa dizajn sa oštrijim ivicama, kao što je recimo iphone4 nego ovaj sa elegantnim zaobljenim ivicama kao na ipod4
    -hvala za informacije u vezi jailbreaka samo jedno da pitam, ako ja pustim da se ipod updateuje na poslednju verziju preko itunesa, da li je to verzija 4.2.1 za koju ima jailbreak, ili će se updateovati na neku noviju za koju nema?
    -hvala za informaciju o browserima i offline čitanju, probaću taj browser koji mi preporučuješ, nisam znao da i on radi dobro. ja sam se držao safarija zbog kinetičkog skrola koji na ipod4 radi odlično i onog fensi pitch zooma koji isto radi perfektno.
    -hvala za tip u vezi standby, sad više neću da ga gasim.

    edit:
    još dva pitanja
    -sredio sam mail aplikaciju da radi sa moja 2 mail naloga, gmail i yahoo. sa yahoo radi super jer svaki mail stiže u inbox, ali sa gmail mi ne radi lepo jer imam neke filtere koji mail od određenih ljudi baca pravo u tab predviđen za njih, a skipuje inbox, tako da mi ne prikazuje lepo kad mi stigne mail, jer prikazuje samo mailove koji stignu u inbox.
    -4.1 nema multitasking? video sam ortaka na iphone3gs pritisne i drži onaj jedan jedini taster, i izbaci mu dole koje su aktivne aplikacije i može da ih ugasi. ja to kad probam izbaci mi glasovnu kontrolu

    hvala na savetima, i izvinjavam se što puno pitam, ovo je totalno novo za mene

    pozdrav!
    Last edited by zelimipod; 07-03-2011 at 16:07.

  8. #21
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Quote Originally Posted by zelimipod View Post
    -što se baterije tiče, znam kakve su litijum jonske baterije, znam da nema formiranja, memorijskog efekta i slično i znam da nema potrebe da se čeka da se baterija isprazni. ja ga stavim da se puni kad mi prvi put izbaci poruku: battery low ili kako već i ne skidam ga dok se ne napuni. jel to ok?
    Ok je potpuno napuniti bateriju do 100%, duze ce trajati do sedeceg punjenja, samo nema potrebe da cekas ako ne zelis.

    Quote Originally Posted by zelimipod View Post
    ja sam jako zadovoljan performansama baterije i sa softverom 4.1, kapiram da će sa 4.2.1 biti xtra i da ću moći da ga ostavim u standby sa uključenim wifi i push mail, skype i da će mi duže trajati nego sad.
    Tacno tako, posebno su poradili na 4.2.1 da se baterija na standby-u ne trosi iako je na WiFi-u i kod mene to sljaka odlicno, imam iTouch4 32 GB 4.2.1. To mi je bilo najvece smaranje jer sam uvek razmisljao da li sam iskljucio WiFi, ovako vise nemam problema.

    Quote Originally Posted by zelimipod View Post
    -hvala za informacije u vezi jailbreaka samo jedno da pitam, ako ja pustim da se ipod updateuje na poslednju verziju preko itunesa, da li je to verzija 4.2.1 za koju ima jailbreak, ili će se updateovati na neku noviju za koju nema?
    Ako vec nisu izbacili 4.3 onda je to jos uvek jedina opcija.
    Uvek mozes da skines sa neta 4.2.1 oficijalni update i da ga updatujes sa njim

    Quote Originally Posted by zelimipod View Post
    -hvala za informaciju o browserima i offline čitanju, probaću taj browser koji mi preporučuješ, nisam znao da i on radi dobro. ja sam se držao safarija zbog kinetičkog skrola koji na ipod4 radi odlično i onog fensi pitch zooma koji isto radi perfektno.
    Perfect Browser ima sve to sto ima i safari ali i jos dosta boljih stvari, Full Screen Browsing npr koji ti oslobadja ceo ekran za surfovanje sto dosta znaci na malom ekranu kao i Hyper Skroll koji ti pored klasicnog kinetickog scrola jos dodaje funkciju skroll-a sa strane slicnog kao na desktop browserima.
    Probaj ga, verujem da ces ga koristiti vise nego safari.

    Quote Originally Posted by zelimipod View Post
    -sredio sam mail aplikaciju da radi sa moja 2 mail naloga, gmail i yahoo. sa yahoo radi super jer svaki mail stiže u inbox, ali sa gmail mi ne radi lepo jer imam neke filtere koji mail od određenih ljudi baca pravo u tab predviđen za njih, a skipuje inbox, tako da mi ne prikazuje lepo kad mi stigne mail, jer prikazuje samo mailove koji stignu u inbox.
    Ne znam za ovo, ne koristim toliko gmail tako da nisam to primetio.

    Quote Originally Posted by zelimipod View Post
    -4.1 nema multitasking? video sam ortaka na iphone3gs pritisne i drži onaj jedan jedini taster, i izbaci mu dole koje su aktivne aplikacije i može da ih ugasi. ja to kad probam izbaci mi glasovnu kontrolu
    Kada drzis home dugme izbacuje ti glasovnu kontrolu ali kada prittisnes dvoklik izbacuje ti aktivne i neaktivne otvarane aplikacije tj multitasking.
    Ako pritisnes home dugme kratko to te vraca na pocetnu stranu, to si verovatno sam provalio

    Pozdrav!
    Last edited by cyborg24; 07-03-2011 at 16:28.

  9. The Following User Says Thank You to cyborg24 For This Useful Post:

    zule73 (07-03-2011)

  10. #22
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    @cyborg24,svaka ti cast!ovo je pravi primer odlicnog clana spremnog da svima pomogne!
    sta god da sam hteo da napisem,ti si me vec pretekao!
    iPad 10.2

  11. #23
    iModerator Babakaj's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    4,973
    Thanks
    868
    Thanked 1,731 Times in 1,129 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Zelimipod, toliko si se nalupetao da mi je muka, ali stvarno! Kupi nokiu 3310 - iTunes te nece nista pitati kad je zakacis na komp, mozes da je povezes sa neogranicenim brojem accounta, deblja je, svi tasteri su ergonomicni maksimalno, mozes da je punis kad i koliko hoces, softwer ne moras da updateujes, wi-fi doslovno NE TROSI bateriju, problema sa citanjem WEB sadrzaja NECES IMATI, a ni mail ti nece praviti probleme. Multitasking nema, ali nece ti ni trebati...
    I da, jailbreak ne moras ni da radis, sve aplikacije rade na njemu. Zmiju posebno preporucujem
    P.S. Nemoj moooolim te da pises kako bi Apple mogao da popravi dizajn!

  12. #24
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    13
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    najpre želim da se od sveg srca zahvalim korisnicima cyborg24 i zuleee73 koji su spremni da pomognu ljudima, a potom i da izrazim svoje nezadovoljstvo postom korisnika babakaj za koji smatram da nije na mestu jer je na nivou učenika srednje škole, i najmanje sam očekivao da na ovakav odgovor naiđem na ovom forumu. ne želim dalje da komentarišem jedan ovakav post.

    u međuvremenu sam jailbreakovao uređaj, i sredio sve što mi je zadavalo muke.
    -nesuglasice sa itunesom sam rešio korišćenjem jednog zanimljivog programčeta zvanog iFunBox sa kojim instaliram aplikacije, ali za video i dalje koristim itunes, šta će biti kad ispucam bonus od 5 dozvoljenih kompjutera pojma nemam, već sam dva potrošio.
    -što se punjenja baterije tiče i appleove (ne)brige o korisnicima, tj. ne isporučivanja punjača sa uređajem, imam jedan savet, mada i nije neka fora, verovatno svi već znaju za to. ukoliko imate neki usb hub sa eksternim napajanjem možete na njemu da punite ipod i kad komp ne radi. ja u te svrhe koristim usb hdd docking station koji ima na sebi usb hub.
    -što se čitanja web stranica offline tiče, perfect browser je stvarno savršen za to, a i ovako je odličan, od kako ga imam ne palim safari više, hvala cyborg za savet, browser je zaista odličan. smatram da je mogućnost čitanja web stranica offline na ipodu jako bitna s obzirom da nemate svuda wireless u pokretu, a ipod nema gsm data protok.
    - problem sa mailom nisam rešio, jer izgleda da mail aplikacija ne može da vidi poruke koje skipuju inbox i bivaju arhivirane. zato sam morao da obrišem sve filtere i sad je ok.

    edit: još dva pitanja. napakovalo mi se oko 500mb other fajlova, a s obzirom da moj ipod ima 6.5gb dostupno korisniku to nije malo. jel zna neko koje nepotrebne fajlove smem da brišem i gde se nalaze? i drugo, nedostaje mi gps na ovom čudu. postoje dve aplikacije sa cydie koje omogućavaju upotrebu bt gps modula- roqybt4 i btstackGPS. ako je neko nekad pokušao da sredi gps na svom ipodu, da li bi mogao da preporuči koji program u kombinaciji sa kojim bt modulom sigurno radi dobro. ne bih da kupim bt modul i da provalim kako neće da radi...

    sve u svemu uređaj je zaista odličan, ali da bi se iskoristio njegov pun potencijal potrebne su i neke fore i cake. no, za to i služe ovakvi forumi.
    Last edited by zelimipod; 16-03-2011 at 20:17.

  13. #25
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default

    Nisam čuo za te programe koje si naveo, ja uglavnom koristim iGo za Srbiju. Iako ne koristi GPS pošto ne postoji na iPodu on koristi simulaciju GPS-a koja može biti veoma korisna.
    Sve ono što sam ja tebi rekao je nešto što sam saznao u ovih par meseci korišćenja iPoda a to očekujem i od svih koji ga koriste.
    Možda sam optimističan ali ne vidim zašto bi bio problem podeliti informaciju za koju ti je potrebno pola minuta da napišeš ako to nekome može da znači sate search-a.
    Slažem se da je iPod nedovoljno iskorišćen bez Jailbreak-a i raznih dodataka ali kao i sa Windowsom, niko ne koristi zvanične programe da bi npr puštao filmove (WMP) i ostalo...

  14. #26
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    13
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    apsolutno, kao i bilo šta drugo, tako i ipod. ako si prosečan korisnik koristiš ga onako kako si ga dobio, eventualno instaliraš nešto dodatno, na i uređajima je strašno lako instalirati stvari. ali svi mi želimo maksimum od svog aparata, pa delimo saznanja među nama.

    u vezi gps-a da li će na ipodu raditi onaj igo što može da se nađe na apptrackr-u, iako on nema interni gps? ovi programi koje sam ja naveo služe samo da omoguće da ipod radi sa bt gps modulom, pošto standardno to nije moguće. to nisu programi za navigaciju, za to se koriste standardni programi kao što je igo, kada ostvariš konekciju sa bt gps modulom.

  15. #27
    iNovajlija Espada's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    2
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Pozdrav, interesuje me jesu li ti ipod 4g 8gb od 180e polovni i ako nisu jesu li kupljeni negde u Srbiji?

  16. #28
    iPhoneBigFan iphon's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    263
    Thanks
    293
    Thanked 217 Times in 99 Posts

    Default Re: iPod touch 4g odusevljenje!!!

    Neverujem da su polovni,u srbiji sigurno nisu kupljeni jer u srbiji nov ipod touch kosta 29999,sto je naduvana cena,sigurno su kupljeni u inostranstvu,evo u americi ipod touch 4 kosta 229$>17340 dinara http://store.apple.com/us/browse/hom...co=MTM3NTEyOTc

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •