iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 23 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 337

Thread: OS X 10.7 Lion na PC-u

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default OS X 10.7 Lion na PC-u

    VAŽNO: Uputstvo je namenjeno za korisnike koji imaju već neku radnu instalaciju Mac-a, bilo Leoparda ili Snow Leoparda, jer je potrebno pripremiti USB fleš za boot Lion-a iz Mac-ovog Terminala a i formatirati hard disk sa Disk Utilitijem. Za sada je NEOPHODNO da drajv bude formatiran u GUID Partition Table-u. Takođe se pokazalo da XPC ni iBoot često ne prepoznaju eksterne hard diskove tako da je POŽELJNO da particije i za instalaciju i za Lion-a budu na internom hard disku mada je moguće da će raditi i na eksternom.
    Ovo uputstvo je namenjeno Intel konfiguracijama sa NVIdia grafičkim kartama.

    POTREBNO:
    1. USB fleš disk od 1GB za iBoot
    2. Bar dve particije na HDD-u koji je formatirane u GUID Partition Table. Jedna za Install fajlove a drugu na koju ćemo instalirati Lion-a.
    3. iBoot EFI
    Code:
    http://rapidshare.com/#!download|823dt|450313768|EFI_FAT32.dmg|1253
    4. DuetToHDD (
    Code:
    http://rapidshare.com/#!download|362tl2|450282999|DuetToHdd.zip|382
    5. Mac OS X Lion 10.7 Developer Preview

    Pa da počnemo:


    I
    Potrebno je da instalirate EFI na USB fleš.
    Napravite na Desktopu folder efi i u njega prekopirajte fajlove iz EFI FAT32 (iBoot EFi image koju ste downloadovali i otvorili).

    Primer: ako je moj username noname, USB disk1s1, folder efi i DuetToHDD stavljeni na Desktop, naredba bi izgledala ovako:

    cd /Users/noname/Desktop/DuetToHdd
    ./DuetToHdd /dev/rdisk1s1 /Users/noname/Desktop/efi/Efildr20


    Vi treba da podesite podatke prema svojim potrebama!

    Zatim prekopirajte na fleš efi folder, Efildr20 i Efivar.bin iz efi foldera.

    Ovo je bio najbitniji deo, tako da ako to ne uradite kako treba, boot Liona će verovatno biti neuspešan.


    II
    Treba da uradite mount 10.7 Developer Preview-a

    Takođe u Terminalu kucajte

    open /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg

    Uradite restore Mac OS X Base System-a na neku particiju. Imajte u vidu da je to samo particija sa koje će ići instalacija. Treba vam još jedna na koju ćete kasnije da instalirate Lion-a.

    Na toj particiji na koju ste uradili restore, izbrišite Packages alias iz System/Installation foldera.

    Na isto to mesto treba da prekopirate "prave" Packages

    kucajte :

    cp -R /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/Packages /Volumes/Mac\ OS\ X\ Base\ System/System/Installation

    VAŽNO: Ubacite FakeSMC.kext koji već koristite na vašem hackintoshu u System/Library/Extensions i uradite Repair Permissions.

    Glavni deo posla je završen. Na redu je boot i instalacija.

    III
    Ubacite fleš u USB i na boot-u podesite da diže sistem sa njega.
    Posle par sekundi trebalo bi da vam podigne iBoot. Pojaviće vam se najverovatnije crni ekran. NE PANIČITE, TO JE U REDU. Verovatno nije podešena rezolucija kako treba. Pritisnite slovo U i sačekajte par trenutaka. Trebalo bi da vam se pojavi na ekranu koja je rezolucija. Ponovite postupak još dva puta i doći ćete do maksimalne rezolucije od 1280x1024.

    Pritisnite M. Podesite podatke za vaš procesor i stavite boot parametre, npr -v arch=i386

    Pritisnite Esc i trebalo bi da vam sačuva podešenja. Idite strelicama na particiju gde ste uradili restore i prekopirali Packages. Trebalo bi da vam za par trenutaka podigne Lion instalaciju.


    Instalirajte Lion na onu drugu particiju koju ste ostavili za njega.

    Posle uspešne instalacije trebalo bi da uđete u svoju radnu installaciju SL ili Leoparda i da izbrišete sledeći fajl (u Lionu!):

    System/Library/CoreServices/PlatformSupport.plist

    Kada ste već u SL, ubacite ponovo FakeSMC.kext u System/Library/Extensions i opet uradite Repair Permissions (takođe u Lionu!).


    I TO BI BILO TO!

    Ponovo pokrenite iBoot USB, sada pritisnite samo W za GUI i odaberite vašu instaliranu particiju. (trebalo bi sada da su sva podešenja sačuvana, tj. ne bi trebalo ponovo da podešavate rezoluciju i parametre.)

    Kada uđete u Lion-a dodajte kext-ove za uređaje koje posedujete. Provereno je da nVenabler radi na Lionu.

    Mogući ishod svega ovoga :
    Last edited by noname; 03-03-2011 at 13:24.

  2. The Following 6 Users Say Thank You to noname For This Useful Post:

    .stefan (21-03-2011),Byakuya (03-03-2011),CJay (01-09-2011),Lazar (03-03-2011),Sharky (03-03-2011),acasmc (21-03-2011)

  3. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sava's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    32
    Posts
    542
    Thanks
    44
    Thanked 58 Times in 55 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    Hvala na ovom tutorialu. Sacu da probam pa da se javim sta sam uradio... Jel moze na Intel E5200 Dual Core? Ili mora Cor 2 Duo?


  4. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    Pa zvanično je Apple sa Lion-om poslao u istoriju core duo procesore ali ja mislim da je ovo brisanje PlatformSupport.plist rešilo taj problem.

    Takođe mislim da nije loše da staviš u iBoot-u arch=i386, za svaki slučaj

  5. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,435
    Thanks
    2,720
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    @noname,ajd sad smisli neki nacin da sve ovo proradi na amd-u!ja nikako da predjem na intel!
    iPad 10.2

  6. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    Proradiće sigurno i to uskoro! Ako je ovako brzo hackovan ovaj Developer Preview onda se može očekivati veoma brzo i Chameleon ili neki sličan bootloader i naravno patched kernel za amd.

  7. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    e ovo je vec shpansko selo za mene ..... ubio sam se i sa snow leopardom i nissam uspeo
    ovo ne vredi ni da pokusavam....

    kada pare skupim kupim mbpro i gotovo
    skontao sam da
    dzabe truda kada neces sve namestiti da ti radi(ILI kamera ne radi ili citac kartica ili zvuk )pa onda resis zvuk i kameru i onda izbaci kernel error ma ubio sam se bez uspeha... ili cu naci nekom da platim pa da mi sve odradi

  8. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    Ma kakav mbpro, mnogo bre dosadno na njemu, sve radi savršeno pa nema čovek šta da budži i hakuje, prosto zaglupi čoveka

    Šalim se, ako imaš kinte kupu ga i miran!

  9. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,435
    Thanks
    2,720
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    pazi,ima u tome i istine.ne valja covek da sve dobije na tacni!pozne da se pretvara u usporenu zelatinastu masu!
    : )
    bolje malo da se treniraju vijuge,a i osecaj je ekstra,kada posle mesec dana intenzivnog sexa uspes da odradis nesto!
    iPad 10.2

  10. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    e da se ja nisam trudio.... ne bi ispisao celu temu onu za hackintosh
    ne ne uspevam i gotovo cekam da izbace taj 10.7 i posle normalnu hackovanu verziju hackintosha pa da ga lepo pokrenem na lap top pa da probam oko njega da se ebavam

    ovako necu stare verzije na 10.6,10.6.1,10.6.2,10.6.3,10.6.6 nece da radi normalno sve zive kextove sam probao 18.000 puta sam reinstalirao

    jadan moj lap top,tek je u garanciji mesec dana a ja cu da ga ubijem reinstalacijama

  11. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sava's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    32
    Posts
    542
    Thanks
    44
    Thanked 58 Times in 55 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    Sve uradio po tutorialu, i kad bootujem dobijem poruku Mac OS X 10.7 Lion is not Available...


  12. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    Možeš li malo preciznije da napišeš kada ti tačno izbacuje tu poruku? Gde si stavio install files, na eksterni ili interni hard disk? Da li si stavio GUID?

  13. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sava's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    32
    Posts
    542
    Thanks
    44
    Thanked 58 Times in 55 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    Na interni hard disk, napratio USB EFI po tutorialu, bootovo sa particije 10.7, GUID je particija, ali kad treba da idem na setup, i izbaci onu poruku Mac OS X 10.7 Lion is not Available i da kliknem OK kad kliknem OK Dobijem da biram Disk Utility, Time Machine, i ponovo da idem na Setup Lion. Zeza me sto je moj procesor Intel E5200 Dual Core... Ima SSSE3 ali Dual Core, a Lion trazi Cor 2 Duo minimalno...


  14. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    Praktično si došao do install menija ali ti ne dozvoljava da ideš dalje, je l' tako? Mislim da nema veze sa procesorom, pre mislim da nisi nešto dobro uradio kada si propremao install particiju. Da li si prekopirao Packages uspešno na odgovarajuće mesto?

  15. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sava's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    32
    Posts
    542
    Thanks
    44
    Thanked 58 Times in 55 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    E to me malo vise buni,
    Na toj particiji na koju ste uradili restore, izbrišite Packages alias iz System/Installation foldera.
    Na isto to mesto treba da prekopirate "prave" Packages
    A koje je to pravi Packages? I odakle treba njega da prekopiram u System/Installation


  16. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Kako instalirati Lion 10.7 na PC

    Piše ti lepo gore putanja:

    /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/Packages

Page 1 of 23 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •