iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 5 of 5

Thread: IOS4.1 par pitanja

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    52
    Thanks
    11
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default IOS4.1 par pitanja

    Instalirao sam bjakujin custom FW po uputstvu...
    Javljaju mi se sledeci problemi:

    Kad je telefon zakljucan i kad treba da ga otkljucam treba da stisnem 3-4 puta home button da bi mogao da povucem "slide to unlock"

    Kad udjem u cydia-u desava se da mi tamo gde mreza stoji izbacuje boldovano "O..." i tada telefon zabode ceka ne znam ni ja sta ali moze da se izadje na home button...

    Kad ulazim u aplikacije treba dosta duze vremena nego uobicajeno... malo mi je cudno jer ima dosta vise memorije...

    I 2 molbe
    Kapiram da ljudi dodju i govore e a gde mogu ovo a gde ono da skinem a bez da se potrude da pogledaju na forumu... ja se trudio i na forumu i guglao ali nemam vise zivaca pokusavam da ustanovim sta je sa ovim cudom vec 4h.
    pa bi vas zamolio ako moze repo sa kog mogu da skinem sms helper posto ga na bigboss-u nema vise ili neku zamenu ako postoji.... isto tako ako moze ili link za deb ili repo za caller id fix... posto ispazio ne mogu da dodam
    I kako se bese zove clock background... treba mi da napravim transparentni za temu
    Hvala
    Upravo mi je kreshovao winterboard sam od sebe :S restartovao sam telefon on kao proradio ja o5 aktivirao temu kad ono bleji default :S restartovao sam ga jos 5x i o5 isto.... sta se desava sa ovim FW-om? to mi se nikad nije desavalo na 3.1.2
    Last edited by mag1car; 20-01-2011 at 02:23.

  2. #2
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: IOS4.1 par pitanja

    Evo odgovorice ti Byakuya...

    Sa fw nema nikakvih problema vec je problem u tvom 3g...od trenutka prelaska na 4.x svi 3g su poceli cudno da se ponasaju...razlog za to je da jednostavno nemaju snage da isteraju novu verziju ios-a.

    Posto su svi linkovi koje sam okacio mrtvi sem onog u kome nema multitasking ali ima bp i wallp...prvo sto treba da uradis je da iskljucis pozadinu i mozda multitasking da ostavis iskljucen(iako tvrde da on ne usporava toliko).
    Nakon toga telefon bi trebalo da radi mnogo brze...

    Ovde ti se nalazi sve sto ti treba da bi imao transparentno:
    http://isrbija.net/showthread.php?t=7124

    ako
    Code:
    ispazioreporitory.com
    ne radi probaj
    Code:
    h7v.org/cydia
    za callerID&fix

    Sam counter karaktera u poruci cini mi se da mozes odmah da ukljucis samo odes u setting pa messages i tu imas...

    Kada uradis ono prvo i aplikacije bi trebalo brze da ucitavaju ali opet ne ocekuj nesto tipa brzine munje jer jednostavno 3g vise nije toliko mocan...its time for 3gs or 4g

    Nadam se da sam pomogao...i nemoj molim te vise Byakuya da pises sa J bolje je i Bya
    poz
    Last edited by Byakuya; 20-01-2011 at 03:05.

  3. #3
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    52
    Thanks
    11
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: IOS4.1 par pitanja

    Znam da nije vise svemocan... nego mi bilo nejasno s obzirom da do danas tj juce nisam telefon sync-ovao ima dobrih 5 meseci jer mi se sjebo bio telefon pa je prijavljivao neki error koji je jedino mogao da se resi restore-om... i sad kad sam ga konacno odradio telefon poceo da zabada gore nego sat vremena pre restore-a.
    Hvala za linkove probacu da odradim ovo sutra, a sad odo da spavam...
    A sto se tice tog J nemas frke samo nemoj da pustas bankai
    Jos jednom hvala a sutra cu da javim da li sam uspeo da sredim... a ako ne probacu o5 restore mozda se nesto izbagovao ko ce ga znati

  4. #4
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: IOS4.1 par pitanja

    Nije iskljuceno...a restore je univerzalan lekic
    i naravno pazi sta sve instaliras preko cydia...e da ono sto se pojavi gore jeste neki fenomen(mislim na ono 0) ali to je zajednicko i za 3g i 3gs cak i 4...

    Nece pasti bankai nemoj da brines...fino je videti da ima nekog ko znas otkud taj nick

  5. #5
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    52
    Thanks
    11
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: IOS4.1 par pitanja

    Novi restore je resio bar za sad bagovanje telefona
    Jos ovo i mislim da bi to bilo to
    Da li vam status notifier radi na ios4 posto sam skinuo 2 razlicita sa cydia-e i ni jedan nije radio (crashovao springpoard) ili sad ima da se ukljuci ovako u settings-u?
    Da li je jedino resenje za namestanje ikonica gde ja hocu iblank, cini mi se da je negde neko spominjao neku bolju varijantu ?
    Byakuya hvala jos jednom na pomoci
    Cita se
    Last edited by mag1car; 20-01-2011 at 16:07.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •