iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 3 of 3

Thread: iPhone 3G :iOS 4.2.1 * brzo isticanje baterije.. % springboard + dgrade = šta dalje?

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Subotica, Serbia
    Posts
    7
    Thanks
    2
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default iPhone 3G :iOS 4.2.1 * brzo isticanje baterije.. % springboard + dgrade = šta dalje?

    Kao neiskusan korisnik pre nekih 6 meseci sam uradio upgrade sa 3.12 na 4.1, pri čemu sam uradio i upgrade BB-a... i telefon mi je bio zaključan do nedavno... poslednjih recimo mesec dana (kako je pušten unlock) guram 4.2.1 i prvi utisak mi je bio da radi brže, da manje troši bateriju i da sam na putu da budem zadovoljan korisnika iPhone 3G telefona....

    međutim...

    od nedavno, možda od poslednjih nedelju/dve, autonomija baterije mi je značajno opala, telefon je usporio i na dosta aplikacija (biteSMS, iRealSMS, pa i Opera) mi se "zabode" springboard... jednostavno prijavi "crash" i reloaduje se... cenim da je to zbog toga što većina tih aplikacija nije napravljena za 4.2.1

    Moja dilema se sastoji iz nekoliko pitanja:

    1. Imam iOS 4.2.1, na 06.15.00 BB-u ... da li mogu da ga vratim na neku drugu, nižu, na kojoj će većina aplikacija raditi? da li će to rešiti neki od mojih problema?

    2. da li može, i ima li smisla, da se radi reinstal springboard-a?

    3. Da li postoji neki fix za battery drain? pričalo se ranije na netu da treba da se napravi, da se pojavi u cydia, da su neki imali problema sa time...?

    4. da li bi mi možda pomoglo da stavim novi iOS 4.2.1?

    5. Kako si?


    Hvala svima na budućim savetima... a ko ne pomogne, dabogda mu Ekrem Jevrić bio prvi prijatelj na Fejsu

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member dado's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Trebinje
    Age
    39
    Posts
    5,309
    Thanks
    327
    Thanked 764 Times in 673 Posts

    Default

    Ovako,
    1. Mozes odraditi downgrade fw na nizu verziju, po mnogima 3G najbolje radi na 3.1.3 fw. Posle restore-a, jailbreak sa redsn0w 0.9.4 (umjesto 3.1.3 ubacujes 3.1.2 fw) i ultrasn0w iz cydije za unlock.

    2. Mislis na respring springboar-a ? Nece ti rijesiti problem baterije.

    3. Mozes da probas da instaliras push doctor ili push fix iz cydije, nekima je pomoglo u vezi baterije. Potrazi na forumu, pisalo se dosta o tome.

    4. Mislim da ne bi pomogao novi restore na 4.2.1.

    5. Dobro je, gura se :-)
    iPhone 6 16GB sim free

  3. #3
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    62
    Thanks
    1
    Thanked 12 Times in 9 Posts

    Default Re: iPhone 3G :iOS 4.2.1 * brzo isticanje baterije.. % springboard + dgrade = šta dal

    idi u cydiju i deinstaliraj mobilesubstrate i sve propratno sto ce ti traziti ( znaci i bitesms npr) . cim je problem nastao sam od sebe odjednom verovatno si instalirao nesto sto je pocelo da pravi problem. mobilesubstrate je dodatak koji je neophodan mnogim cydija aplikacijama ali je i neka od tih aplikacija izvor problema, zato ti i predlazem njegovu deinstalaciju, automatski ce ti deinstalirati i programe koji ga zahtevaju

  4. The Following User Says Thank You to thepace For This Useful Post:

    goran024 (25-12-2010)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •