iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 9 of 9

Thread: Program za snimanje zvuka

  1. #1
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Program za snimanje zvuka

    Znaci ovako, poceo sam snimati tutoriale, iOS aplikacije i igrice (vidjeti baner ). E sad, potreban mi je neki dobar program za snimanje zvuka (glasa). Sta mi treba od tog programa? Ja prvo snimim klip, pa tek onda naknadno snimim glas i na kraju to sve zalepim. Program treba da snima kvalitetno, znaci bez sumova, krcenja, mucanja, zastajkivanja i slicno.
    Svaki predlog je dobro dosao.
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  2. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Paris
    Age
    39
    Posts
    504
    Thanks
    67
    Thanked 115 Times in 60 Posts

    Default Re: Program za snimanje zvuka

    a kako snimas klipove?nekom kamerom ili?
    [B][COLOR="Blue"]iphone old school[/COLOR][/B]

  3. #3
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Re: Program za snimanje zvuka

    Aplikacije i igrice kamerom. Za njih bi mogao odmah govoriti, u isto vrijeme sa snimanjem. Ali mi opet ostaje problem sa tutorialima koje snimam Camtasiom, snimam desktop.
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  4. #4
    iPhoneBigFan mijalkocar's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    203
    Thanks
    109
    Thanked 14 Times in 12 Posts

    Default Re: Program za snimanje zvuka

    na cemu snimas glas? na mikrofonu od kamerice ili mikrofonu na kompu, slusalicama ili tako to? treba ti u principu obican audio editor evo ti ovaj http://audacity.sourceforge.net/ mada ga ja nikad nisam koristio toliko ali on ti je besplatan a mislim da mozes da odradis sve lepo...ako ne, preporucujem ti adobe audition 3.0 ili neki raniji ako nemoze 3ka da ti radi jer trazi dual core cpu... ili mi se javi na pp, pa cu da ti pomognem oko toga....

  5. The Following User Says Thank You to mijalkocar For This Useful Post:

    iKnez_95 (15-12-2010)

  6. #5
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Re: Program za snimanje zvuka

    Mogu snimati i na mikrofon na kameri, mada mi je lakse na mikrofunu koju je ugradjen u laptop. Danas-sutra cu skinuti Adobe Audition 3.0, pa cu vidjeti kako i sta.
    EDIT: e sad bi mi trebao neki torrent za Adobe Audition 3.0 + crack.
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  7. #6
    iPhoneBigFan mijalkocar's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    203
    Thanks
    109
    Thanked 14 Times in 12 Posts

    Default Re: Program za snimanje zvuka

    hm... probaj ovaj ako ne imas na mu jedan link samo http://www.kickasstorrents.com/adobe...-t1311616.html ...a mozes i da snimis to sto hoces pa da mi posaljes da ga odradim... u principu treba da izaberes na pocetku ili kraju ili ako ima pauza gde je sum da ides na noise reduction, onda capture profile, i onda izaberes celu traku i ides noise reduction i ok... e sad mozes da smanjis na 80% da ne bi mnogo poremetio zvuk... i mislim da stavis malo reverb-a, i neki kompresor ali otom potom...

  8. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: Program za snimanje zvuka

    Ako hoćeš da ti snimak bude kvalitetan onda je ipak najbolje da kupiš eksterni mikrofon... Nije uopšte bitna cena možeš za par evra da kupiš prilično dobar mikrofon a moje mišljenje je da će uvek biti bilji snimak sa njim nego sa internim na laptopu. Ovo ti sve govorim iz ličnog iskustva.

    Moj predlog za program ti je Okoker audio recorder i editor, prilično je lagan (tek nekiih par megabajta) a u okviru njega imaš sve što ti treba.
    Za free varijantu može da posluži naravno i audiacity, ali zahteva malo vremena da se sve podesi.

  9. The Following User Says Thank You to noname For This Useful Post:

    iKnez_95 (15-12-2010)

  10. #8
    iNovajlija dline's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    49
    Posts
    26
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Program za snimanje zvuka

    sto se tice kasnijeg lepljenja slike i zvuka, pa mozda i produkcije ... vegas i/ili adobe premiere... mozda jesu malo komplikovani ako si pocetnik, ali neke osnovne stvari koje tebi trebaju ces vrlo brzo sam da izvalis... a samo snimanje zvuka ...moze bilo koji program, a moja preporuka je soundforge ... ajde kad napravis nesto baci i ovde, bas bih voleo da vidim nesto na nasem jeziku ...

  11. #9
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    New York, USA - Belgrade, Serbia
    Posts
    871
    Thanks
    90
    Thanked 152 Times in 106 Posts

    Default Re: Program za snimanje zvuka

    pazi ako imas iphone mozes sa njim da snimas...savrsen je zvuk...druga stvar...skini audicity... on ti je vrh za snimanje!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •