iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Sta sve radite na iPod Touchu?

  1. #1
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Sta sve radite na iPod Touchu?

    Ideja ovog thread-a je da pokazem sta sve imam na iPodu, sta koristim od aplikacija, kao i to da razmenjujem ideje i sugestije sa ostalima sta mi mozda fali od aplikacija, sta je "neophodno" a ja nemam, sta je jos korisno itd.

    Za razliku od predhodnog thread-a, kada sam imao iPod Touch4 tek 24h i gde sam opisivao prve utiske i sve sto mi se do tada svidjalo na njemu, sada imam mnogo vise aplikacija (250+), vise iskustva sa uredjajem tako da necu ulaziti u detalje.
    Slike su screenshotovi mog iPod-a i vise od reci opisuju sta se sve nalazi na njemu.
    Takodje, ovo moze sluziti i kao ideja nekome ko poseduje iPhone/iPod sta bi on mogao da doda na svoj kao i prezentaciju sta sve moze da se "ugura" u 32 GB memorije.

    Napominjem da pored svih aplikacija koje su prikazane na screenshot-ovima na iPodu se nalazi jos :

    7 GB Muzike
    8 GB Podcast-ova u video i audio formatu
    1,5 GB knjiga u EPUB i PDF formatu
    2000 Karaoke pesama (stranih)

    2 GB slobodne memorije







    MAIN PAGE











    WORK, DOCS AND UTILITIES PAGE











    SOCIAL AND MEDIA PAGE











    REFERENCE PAGE











    MUSIC, BOOKS AND COMICS PAGE















    SCIENCE AND RELIGION PAGE















    GAMES PAGE































































  2. The Following User Says Thank You to cyborg24 For This Useful Post:

    avram (13-12-2010)

  3. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nedodjija BB
    Posts
    1,277
    Thanks
    192
    Thanked 292 Times in 232 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    Lepo je sto imas iPod Touch 4G ali mene interesuje KOJI CE TI DJAVO TOLIKO APLIKACIJA!? Koristis sve?! :S

  4. #3
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Paris
    Age
    39
    Posts
    504
    Thanks
    67
    Thanked 115 Times in 60 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    svidja mi se sto si razvrstao igre po kategorijama
    [B][COLOR="Blue"]iphone old school[/COLOR][/B]

  5. #4
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    Na pocetku sam mislio da ce ovo biti dobra tema. Ja sam zamislio da ces ti tu navesti 10-15 aplikacija koje najcesce koristis, uz poneku sliku i objasnjenje kako koristis te aplikacije i zasto bas na iPod-u, a ne na racunaru ako je to moguce. A ovako tema mi vise lici na "Kako vam izgleda Home Page", samo u tvom slucaju "Kako vam izgleda kompletan SpringBoard".
    @shO: Ja na iTouch-u imam oko 100 aplikacija, od njih aktivno koristim oko 20 aplikacija (skoro pola njih je igrica). I cesto se desi da neku aplikaciju ne pokrenem po mjesec dana a nekad i vise. Ali se nekad nadjem u situaciji u kojoj mi je ta aplikacija potrebna, drago mi da je nisam izbrisao. Mada cesce budu slucajevi kad izbrisem aplikaciju, pa prodje sedam dana, ona mi zatreba i onda pop***im sto sam je izbrisao.
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  6. #5
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    Quote Originally Posted by shO View Post
    Lepo je sto imas iPod Touch 4G ali mene interesuje KOJI CE TI DJAVO TOLIKO APLIKACIJA!? Koristis sve?! :S
    Pa ako imam vec 32 GB koja je poenta da mi 20 GB zvrji prazno?
    Veruj mi, pola ovih aplikacija su ludilo i vredi da ih imas cak iako ih koristis jednom nedeljno.


    Ono sto svakodnevno koristim su

    Web Browsing,
    Social Networking (Skype, Y. Messenger...),
    Mail,
    Muzika,
    Podcast,
    iBooks,
    Dictionaries
    i naravno igre.

    Ima dosta aplikacija koje cesce koristim ali ne svakodnevno :

    Wikipedia,
    You Tube,
    Maps,
    Google Earth,
    Weather,
    CineXPlayer,
    Video Stream (sjajna aplikacija koja omogucava stream-ovanje videa sa bilo kog racunara),
    TED,
    IMDB,
    Ultimate Guitar Tabs (najbolja aplikacija za reci i akorde pesama, jos uvek nisam nasao da nema neku pesmu),
    Guitar Toolkit (veoma precizan stimer za instrumente, metronom i 1600 akorada u jednoj aplikaciji),
    Karaoke (gotovo identican softver kao VanBasco za PC, sjajna stvar je sto koristi i iPod-ov mikrofon tako da sve sto treba je da se usteka u zvucnike i da se uziva, naravno manueno dodavanje pesama sa kompa),
    Docs To Go,
    Quickoffice.
    To je uglavnom to....

  7. #6
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    Quote Originally Posted by iKnez_95 View Post
    Na pocetku sam mislio da ce ovo biti dobra tema. Ja sam zamislio da ces ti tu navesti 10-15 aplikacija koje najcesce koristis, uz poneku sliku i objasnjenje kako koristis te aplikacije i zasto bas na iPod-u, a ne na racunaru ako je to moguce. A ovako tema mi vise lici na "Kako vam izgleda Home Page", samo u tvom slucaju "Kako vam izgleda kompletan SpringBoard".
    @shO: Ja na iTouch-u imam oko 100 aplikacija, od njih aktivno koristim oko 20 aplikacija (skoro pola njih je igrica). I cesto se desi da neku aplikaciju ne pokrenem po mjesec dana a nekad i vise. Ali se nekad nadjem u situaciji u kojoj mi je ta aplikacija potrebna, drago mi da je nisam izbrisao. Mada cesce budu slucajevi kad izbrisem aplikaciju, pa prodje sedam dana, ona mi zatreba i onda pop***im sto sam je izbrisao.
    Ne razumem te sta hoces da kazes.
    Objasnio sam na pocetku thread-a kako i zasto sam pokrenuo temu.
    Zasto ljudi imaju gomilu stvari na kompu koje ne koriste verovatno nikad, zasto imaju po 500 GB prostora pa naguraju 50 GB muzike i 300 GB filmova, bla, bla bla,..... zato sto MOGU.
    Ako mogu da popunim svoj iPod sa gomilom zanimljivih stvari koje cu da koristim mozda i jednom mesecno, zasto da to i ne uradim?

    Takodje sam iPod podelio na sekcije tako da ako mi se radi nesto (cita knjiga, gleda podcast, igra mi se igra...) mogu lako da se odlucim i izaberem zavisno od raspolozenja.

    Poenta je sto mi iPod cesto zamenjuje komp, kada sam van kuce narocito ali i kada sam kod kuce. Jer nekad mi je mnogo lepse da lezim u krevetu i citam knjigu na iPodu i u isto vreme slusam muziku nego da se krivim na stolici ispred kompa npr.

  8. #7
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Cuprija
    Posts
    114
    Thanks
    8
    Thanked 8 Times in 3 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    Ja imam 8gb i najvise koristim muziku kad kad na casu wi-fi ili igrice ali retko kad.
    Od igrica
    Angry bird
    Pocket God
    Fruit Ninja
    A od aplikacija Safari xD WLM i Facebook
    Kad kad pogledaj sajt www.spcentral.us
    Imam 3.47 Gb muzike i nekih 1gb Aplikacija
    Samo me zao sto sam pokidao sluske ali ajde

  9. #8
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2010
    Age
    31
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    Ja inace koristim dosta za internet i za zabacu...
    Od igrica zasad igram Angry Birds,Cut the rope,Doodle jump i NFS hot pursuit....

  10. #9
    iEntuzijasta Entheogen's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    CG
    Age
    35
    Posts
    93
    Thanks
    12
    Thanked 9 Times in 7 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    @cyborg sta ce ti duple app. tipa Soundhound i Shazam? Rade isti posao. Cak bih rekao da je soundhound bolji. I koju bi preporucio od Cocktails aplikacija? Da ih ne skidam sve preporuka bi dobro dosla

    Sto se mene tice na iTouch 4g najvise koristim
    web, mail, ibooks, ipod, terminal (za neke svoje python skripte i nmap skener), skype, facetime, last.fm, soundhound, bbc news, reuters news pro, imdb, wififofum (mnogo dobra app koja mi uhvati vise wifija nego ipodov wifi manager), ewifi, dropbox, wifi analizer, weather pro...
    igrice najvise doodle jump, fruit ninja, nfs hot pursuit, PES, cut the rope, angry birds.
    tek sam ga pazario i ova ce lista vrlo brzo da naraste

  11. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mallena's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    1,488
    Thanks
    375
    Thanked 449 Times in 321 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    Izvini sta radi ova app wififofum?Da li mozes da se prikacis na wi fi putem nje?Hvala
    Loši dani ne definišu tebe. Udahni , pusti dan da prodje i usmeri energiju na sutra. Bolje sutra!
    https://psihocentar.wordpress.com


  12. #11
    iEntuzijasta Entheogen's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    CG
    Age
    35
    Posts
    93
    Thanks
    12
    Thanked 9 Times in 7 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    to je wifi skener i naravno da moze da se prikaci na wifi.. Probaj, ja sam prezadovoljan istom.. ima jednu manu, a to je da nece automatski da se kaci na wirelesse na koje je vec bio al jbg.. Recimo meni trenutno ipod nalazi 3 wirelessa a wififofum 7. I naravno probao sam da se nakacim na neki koji ipodov wifi manager ne pronalazi i radi.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Entheogen For This Useful Post:

    Dejan87 (14-12-2010),mallena (14-12-2010)

  14. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mallena's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    1,488
    Thanks
    375
    Thanked 449 Times in 321 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    ok...a gde da je skinem...ako je cydia u pitanju molim za repo a ako je app apple store puno ime i prezime app molim ...i necu da te davim vise ...casna pionirska
    Loši dani ne definišu tebe. Udahni , pusti dan da prodje i usmeri energiju na sutra. Bolje sutra!
    https://psihocentar.wordpress.com


  15. #13
    iEntuzijasta Entheogen's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    CG
    Age
    35
    Posts
    93
    Thanks
    12
    Thanked 9 Times in 7 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    Installous: WifiFoFum
    e da, zaboravih naglasiti da ima integirasno u google mapsu lokacije otvorenih wifija blizu tebe. zna da bude vrlo korisno

  16. The Following User Says Thank You to Entheogen For This Useful Post:

    mallena (14-12-2010)

  17. #14
    iEntuzijasta cyborg24's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    77
    Thanks
    0
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    Quote Originally Posted by Entheogen View Post
    @cyborg sta ce ti duple app. tipa Soundhound i Shazam? Rade isti posao. Cak bih rekao da je soundhound bolji. I koju bi preporucio od Cocktails aplikacija? Da ih ne skidam sve preporuka bi dobro dosla

    Sto se mene tice na iTouch 4g najvise koristim
    web, mail, ibooks, ipod, terminal (za neke svoje python skripte i nmap skener), skype, facetime, last.fm, soundhound, bbc news, reuters news pro, imdb, wififofum (mnogo dobra app koja mi uhvati vise wifija nego ipodov wifi manager), ewifi, dropbox, wifi analizer, weather pro...
    igrice najvise doodle jump, fruit ninja, nfs hot pursuit, PES, cut the rope, angry birds.
    tek sam ga pazario i ova ce lista vrlo brzo da naraste
    Da, provalio sam ali ih drzim obe kad vec mogu, ne smeta mi.
    Hvala za WiFiFoFum, odlicna aplikacija.

    Sto se tice Bartending aplikacija ubedljivo najbolja po meni je "Cocktails made easy", ima 530 recepata koktela, svi sa slikom i detaljno opisani a uz to ima i dodatak "Cabinet" gde izaberes od 15 vrsta zestokih pica i likera sta imas kod sebe kuci (ili u kaficu) i on ti izbaci koje sve koktele mozes da pravis sa tim kombinacijama pica, prilicno genijalna ideja.
    iVideo Cocktails je odlicna jer ima za svaki koktel video tutorial ali joj je mana sto ima samo oko 50-ak koktela i neophodna je internet konekcija za videe.
    Ostale aplikacije su dobre (Mixologist) i mnoge imaju mnogo vise koktela (kao da nekome treba da zna vise od 530) ai nisu tako atraktivne kao Cocktails made easy i iVideo Cocktails.

    Nimble Strong je, kazu, odlicna igra koja lici na Phoenix Wright-a samo si u igri bartender pocetnik, umesto advokata, i zadatak ti je da pravis koktele. Iz nje pored toga sto se zabavljas, kazu, stvarno i naucis kako se prave odredjeni kokteli.
    Nisam je igrao i ova koju imam je free verzija, jer se ubih jedan ceo dan da iskopam celu verziju na netu ali bez uspeha.
    Ako je neko slucajno nasao celu igru bio bih mu zahvalan na linku

  18. The Following User Says Thank You to cyborg24 For This Useful Post:

    Entheogen (15-12-2010)

  19. #15
    iEntuzijasta Sparky's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Srbija-Zrenjanin
    Age
    30
    Posts
    64
    Thanks
    38
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: Sta sve radite na iPod Touchu?

    da li nekome radi Nike+ GPS na Ipod Touchu?

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •