iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: HDD na iPadu

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    26
    Thanks
    40
    Thanked 26 Times in 15 Posts

    Default HDD na iPadu

    Ako zelite da koristite eksterni HDD, to mozete uciniti uz pomoci kamera kita. Doduse, meni je to tek danas postalo full funkcionalno. Prvo, citao mi je samo usb stick od 1-4gb, dok je za 8gb stick javljao da nema dovoljno jako napajanje za taj stick. Naravno, isto mi je to rekao za WD Passport od 250gb.

    Tek mi je jutros palo na pamet da uzmem hub sa napajanjem koji je skupljao prasinu negde na policama. I, za divno cudo, kada sam na njega nakacio HDD, sve je radilo kako treba. Preko iFile-a sam strimovao film bez problema.

    Znaci, na deo sa USBom kamera kita sam prikljucio hub sa napajanjem, a na hub sam nakacio hdd.

    mp4 strimuje direktno dok AVI CineXPlayer, mislim, prvo kopira fajl na iPad. Probao sam i sa VLC Playerom i sa Buzzom i sve to malo traje, ali opet ne toliko da kopira ceo fajl, pa mi je taj deo jos uvek ostao nedefinisan.

    U svakom slucaju, ako jos neko proba, bilo bi zanimljivo cuti iskustva.

    Jos samo da napomenem da HDD/stick mora biti formatiran na fat32.

    Eto... Ako je neko za ovo znao, ja se izvinjavam sto sam ponovio.
    Last edited by vvvlaki; 12-12-2010 at 21:41.

  2. The Following User Says Thank You to vvvlaki For This Useful Post:

    iKnez_95 (12-12-2010)

  3. #2
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Sve je to fino, ali kako ti iPad prepoznaje HDD?
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  4. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    26
    Thanks
    40
    Thanked 26 Times in 15 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    iFile ga vidi kao flash drive, odmah ispod ikonice disk.

  5. The Following User Says Thank You to vvvlaki For This Useful Post:

    iKnez_95 (12-12-2010)

  6. #4
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Aham. Znaci rjeseno je, kupujem Camera Connection Kit. Hvala za info.
    EDIT: [QUOTE=vvvlaki;145855]Prvo, citao mi je samo usb stick od 1-4gb, dok je za 8gb stick javljao da nema dovoljno jako napajanje za taj stick./QUOTE]
    Jesi na iOS 4.2? Posto sam citao da je to "novina" u iOS 4.2 za iPad. E sad ne znam dal je moguce editovati "nesto tamo" u fw-u pa da sve opet proradi.
    Last edited by iKnez_95; 12-12-2010 at 23:24.
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  7. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    26
    Thanks
    40
    Thanked 26 Times in 15 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Da, na 4.2.1 sam. Taj problem sa nedostatkom napona se javljao dok nisam stavio hub sa napajanjem. Nakon toga je regularno radio i taj 8gb stick i HDD.

  8. #6
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Off: pošto je taj dodatak Camera Kit?

    Vidim da dobijaš dva ulaza: USB + SD? E sad, ta priča sa USB ulazom, da li prima flesheve i da li je moguće na taj način prebacivati stvari na iPAD? Ako to fercera, definitivno ga uzimam i ja...
    Samo koliko to košta?
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  9. #7
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    26
    Thanks
    40
    Thanked 26 Times in 15 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Dodatak je oko 4.500 kod nas. Meni je drugar doneo iz Austrije kit i platio ga je 30 evra.

    Fajlove regularno prebacujes uz pomoc programa iFile. Sa flesha na iPad i obratno.

  10. #8
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    New York, USA - Belgrade, Serbia
    Posts
    871
    Thanks
    90
    Thanked 152 Times in 106 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    moze li na iphone 4?

  11. #9
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Cool, ali čemu taj iFile?
    Zašto ne može da ga skonta normalno kao PC? Zašto mora uvek neki program... Davno je počelo da me smara ono čuveno "There is an app for that", jer jbt, moram za svaki k.rac da pamtim čemu koja app služi:
    1. ako hoćeš divx - cinexplayer
    2. ako hoćeš mp4 - default video app
    3. ako hoćeš h.264 - buzz player

    Najprostiji primer, i jako me već sve to smara...
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  12. #10
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Pa taj iFile sluzi da otvoris taj HDD (ili usb*) kao i na racunaru. Znaci imas neki memorijski prostor F:/_____. A bez njega maksimum sta bi mogao uraditi, jeste da ti se otvori Photos.app i pokaze ti samo slike i video koje imas na memory sticku.
    *znam da nije pravilno reci USB, jer je to vrsta ulaza, bla, bla, bla. Al tako je lakse, pa nemojte zamjeriti.
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  13. #11
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    26
    Thanks
    40
    Thanked 26 Times in 15 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    iFile je file browser, nesto kao Windows Explorer, Total Commander... On ga u file browseru vidi normalno, bas kao sto ga i PC vidi u WEu ili TCu. Ne vidim u cemu je razlika?

    Za divx koristim Windows Media Player, ali nista bez K-Lite seta codeca... Znaci, ista prica kao i iPad. There's an app for that.

    A za duplo manje novca moze se uzeti neki netbook koji ce isto pustati filmove, koristiti wifi i/ili 3g, a sve to uz veoma "intuitivan i pouzdan" OS - Windows. Za sve postoji app i u Win, samo je to kod ljudi automatizovano pa ne primecuju da postoji isti broj koraka kao i za iPad. Jedino sto za iPad covek mora da se navikava ponovo na software, nacin kako funkcionise...

    Sreca sto mozemo da biramo sta nam odgovara, pa se ni ne trudimo druge da ubedimo u suprotno.

    @onTopic

    Sinoc sam probao SD card reader, odlicno radi, izgleda kao manja budzevina, tako da opcija sa microsd/sd karticama ima smisla. Strimovanje mi se cinilo cak i trenutno.

    U svakom slucaju, stvar je izbora.

  14. #12
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    45
    Posts
    24
    Thanks
    6
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Kupio, probao, sve radi savrseno. Hvala

  15. #13
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    51
    Posts
    169
    Thanks
    0
    Thanked 11 Times in 11 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Sta je to "hub sa napajanjem" ?

  16. #14
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Nesto ovako:
    http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16817182212
    Uredjaj koji ti od jednog pravi vise USB porta, koji ima sopstveno napajanje kroz strujni adapter, dakle ne vuce struju sa USB porta.

  17. #15
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    51
    Posts
    169
    Thanks
    0
    Thanked 11 Times in 11 Posts

    Default Re: HDD na iPadu

    Pa to onda ponistava smisao posedovanja iPada Ovime si prvo napravio chitavu skalameriju a drugo, morash da imash struju pored sebe, tako da bash i nema nekog smisla Kome treba dosta filmova na iPadu nek jednostavno kupi 32/64GB verziju i samo poskida filmove vec kompresovane u njegovoj rezoluciji koji zauzimaju oko 1GB po filmu, ili jednostavno sam prekompresuje filmove po izboru, ima gomila jednostavnih programa za to i ne mora se nista znati o kompresovanju...

    Stvarno treba izmisliti scenario u kome cesh negde ici na mesec dana i necesh imati komp da nabacish nove, a gledacesh po par filmova dnevno :d Za normalno korishcenje iPada i gledanja filmova, nishta od ove skalamerije nije potrebno, jednostavno bacish 10 filmova u njegovom formatu i najjeftiniji iPad ce to "izdrzati"...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •