iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 10 of 10

Thread: Problem sa tonom za SMS

  1. #1
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    782
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Problem sa tonom za SMS

    Kao sto i naslov kaze od jutros mi kad poruka dode ne zvoni zvono za svaku poruku,nekad zvoni nekad ne zvoni,nisam nista instalirao u zadnjih par dana,ali prije par dana mi se dogodila promjena naime,kad sam tek uzeo iphone instalirao sam forwardMsgFix 4.0 i nakon toga kad bi mi SMS dosao cuo bi se zvuk poruke,ali mi ne bi pisalo na displayu da imam poruku,prije dva tri dana mi se to promjenilo i od tada mi pokazuje kad mi dode SMS pise na displayu,da li netko zna do cega mi moglo biti,zasto vise nece da zvoni na svaki SMS??

  2. #2
    iSrbijaHero iKnez_95's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    1,110
    Thanks
    267
    Thanked 174 Times in 152 Posts

    Default Re: Problem sa tonom za SMS

    Probaj izbrisati ForwardMsgFix,pa malo testiraj iPhone bez njega i vidi jel' ista bolje.
    iPhone 4S 16GB Simfree iOS 5.0.1; iPod Touch 4G 32GB iOS 5.0.1; iPad 3G 32GB iOS 5.0.1

  3. #3
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    782
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: Problem sa tonom za SMS

    Za sto uopce sluzi ovaj ForwardMsgFix?

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Problem sa tonom za SMS

    E sad izvini da te pitam, ali zasto instaliras programe koji ne znas za sta sluze?

    Ljudi, nemojte takve stvari da radite, pre nego sto krenete sa instalacijom nekog programa sa cydia prvo saznajte za sta sluzi, jer inace cete prolaziti ovako, ukinucete ili ubagovati neku opciju i onda dolazite sa pitanjima zasto meni ovo ne radi..

    Inace sluzi da ugasi onu poruku koja izlazi prilikom svakog odlaznog poziva (Call Forwarding).

  5. #5
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    782
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: Problem sa tonom za SMS

    Instalirao sam je iz razloga sto kad sam kupio fon,covjek mi je poslao sta bi prvo trebao da instaliram na njega i ja instalirao.
    Last edited by igne; 09-11-2010 at 14:57. Reason: Ne citiraj post iznad svog :)

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Problem sa tonom za SMS

    Instaliraj ono sto znas za sta sluzi, jer ako se posle instalacije pojavi ili nestane neka opcija ili nastane neki bug, znaces tacno sta si uradio i kako da popravis problem To ti je jedan moj savet

    Lako je nekome ko zna sta za cega sluzi da ti napise "treba ti to i to" ali nije sigurno da ce i tebi bas to trebati, mozda ce ti samo smetati.. Ima neke osnovne stvari koje su potrebne ali ne bas sve.. Sto manje ne potrebnih stvari sa cydia instaliras, telefon ce ti biti stabilniji. Zato dodjes ovde, i sve sto ti treba ili smeta, pitas, i nacice se neko ko ce ti pomoci

  7. The Following User Says Thank You to igne For This Useful Post:

    josip122 (09-11-2010)

  8. #7
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    782
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: Problem sa tonom za SMS

    Quote Originally Posted by igne View Post
    Instaliraj ono sto znas za sta sluzi, jer ako se posle instalacije pojavi ili nestane neka opcija ili nastane neki bug, znaces tacno sta si uradio i kako da popravis problem To ti je jedan moj savet

    Lako je nekome ko zna sta za cega sluzi da ti napise "treba ti to i to" ali nije sigurno da ce i tebi bas to trebati, mozda ce ti samo smetati.. Ima neke osnovne stvari koje su potrebne ali ne bas sve.. Sto manje ne potrebnih stvari sa cydia instaliras, telefon ce ti biti stabilniji. Zato dodjes ovde, i sve sto ti treba ili smeta, pitas, i nacice se neko ko ce ti pomoci
    ma znam zaletio sam se malo,ne skidam vise nista sa Cydie,osim onog sto mi je bas neophodno,ostalo nista vise.

    evo ovo ja imam instalirano sa Cydie

    Activator,Appsync OS 4.1,asCommCenterPatch,BigBoss Sources
    BossPaper,Called id Fix
    Categories,Cydia Community Sources
    Cydia Installer,Dev team
    Hackolus security,HYI Iconrepo,Iblacklist,Installous,Iphone delivery,lipdisplaystack,ModMyi.com,Open SSH
    recent/calllog delete,repo icons,rotation inhibition,saurik source,sb settings,


    sta mi od ovog treba,a sta ne ,da odmah brisem,samo one stvari koje su bas potrebne nek stoje ostalo sve brisem

  9. #8
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Problem sa tonom za SMS

    U principu nista od toga ne bi trebalo da ti pravi problem...osim mozda iBlacklista...

    Inace kada udjes u neku aplikaciju u Cydiji,sacekas par sekundi i izlazi ti ceo opis aplikacije,tako da iako ne znas,a niko ne zna dok ne procita ili logikom zakljuci,mozes da naucis bez problema....takodje za neke imas i screenshotove...eto mali savet...

    Takodje...ako koristis telenor mrezu forwardmsg fix ti ne treba,jednostavno ga palis i gasis u settingsu...za mts znam da treba,a za vip ne znam jer ga nisam koristio...

  10. The Following User Says Thank You to .stefan For This Useful Post:

    josip122 (09-11-2010)

  11. #9
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    782
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: Problem sa tonom za SMS

    Izbrisao sam IBlacklista,ja sam U BiH i koristim eronetovu karticu,svejedno hvala na pomoci.

  12. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member CJay's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    ...između krajnosti...
    Age
    41
    Posts
    2,184
    Thanks
    637
    Thanked 806 Times in 602 Posts

    Default Re: Problem sa tonom za SMS

    za VIP mrezu treba, ja sam na VIPu, danas odradio restore na 4.1 na 3GS i *pop*, eto ga fwd message fix...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •