iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 4 of 4

Thread: Pravilno korišćenje WiFi-a

  1. #1
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    131
    Thanks
    15
    Thanked 9 Times in 7 Posts

    Default Pravilno korišćenje WiFi-a

    Hteo bi da rasvetlim kako da budem siguran, da nakon aktiviranja WiFi-antene pod Settings, moj telefon prilikom surfovanja ili skidanja aplikacija stvarno i koristi WiFi, a ne GPRS, Edge ili 3G.
    Pitam to zato, jer skoro uvek kada upalim WiFi i odaberem slobodnu WiFi mrežu, u gornjem levom uglu ekrana mi se često menjaju simboli koji označavaju koja se vrsta konekcije trenutno koristi (3G, E ili WiFi).
    Da li se nakon uključivanja WiFi antene i odabira neke WiFi mreže podrazumeva da telefon u tom momentu za kompletan internet promet (download i upload) koristi WiFi ili se u Settings mora isključiti 3G-opcija?

    iPozdrav
    [COLOR=Blue][SIZE=2][B]iPhone 4[/B][/SIZE] [SIZE=2]- [/SIZE][SIZE=2][COLOR=Navy]iOS 4.3.2 -[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=Navy] simfree[/COLOR][/SIZE][/COLOR]

  2. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    blok
    Age
    38
    Posts
    1,117
    Thanks
    127
    Thanked 306 Times in 221 Posts

    Default Re: Pravilno korišćenje WiFi-a

    ako stoji wifi,onda koristi wifi,ako stoji e/3g onda koristi e/3g...

    To se dešava tamo gde je wifi signal slabo pokriven i onda tel traži bolje rešenje,gasi i pali e/3g/wifi...

    To je normalna stvar kod svih telefona,a ako hoćeš da ratiš protok,skini neki od dostupnih programa...
    [B]fazon je biti nekulturan [/B]>:D

  3. #3
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    131
    Thanks
    15
    Thanked 9 Times in 7 Posts

    Default Re: Pravilno korišćenje WiFi-a

    Quote Originally Posted by valdy View Post
    ako stoji wifi,onda koristi wifi,ako stoji e/3g onda koristi e/3g...

    To se dešava tamo gde je wifi signal slabo pokriven i onda tel traži bolje rešenje,gasi i pali e/3g/wifi...

    To je normalna stvar kod svih telefona,a ako hoćeš da ratiš protok,skini neki od dostupnih programa...
    To znam i ja. Nego se meni to dešava kada WiFi ima maksimalni signal. Zato nikad nisam siguran koja se konekcija koristi, jedino mogu po velikoj brzini skidanja nekog programa ili učitavanja sajtova da zaključim da je u pitanju WiFi...
    [COLOR=Blue][SIZE=2][B]iPhone 4[/B][/SIZE] [SIZE=2]- [/SIZE][SIZE=2][COLOR=Navy]iOS 4.3.2 -[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=Navy] simfree[/COLOR][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member BaneK's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Beograd
    Age
    47
    Posts
    1,810
    Thanks
    226
    Thanked 195 Times in 155 Posts

    Default Re: Pravilno korišćenje WiFi-a

    Kad koristis WI-FI kroz SBSettings pogasi EDGE i 3G i tako si siguran da vuce net samo preko WI-FI-ja.Tako ces biti siguran da ne koristis druge konekcije.
    Iphone 4s 16gb simfree black

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •