iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    41
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Question iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Juce napravih svoj ipsw za iOS 4.1 sa PwnageTool-om i ubacih u iPhone 3gs i od tada sam dva puta skroz punio bateriju jer se ista potrosi bukvalo za nekih 6 sati skroz do gasenja. Znam da sam na prelasku na 4.0 imao malo brze trosenje baterije ali je ubrzo izasao noviji UltraSnow i to resio pa me zanima da li je to i sada slucaj. Da li jos neko ima ovih problema sa baterijom pri prelasku na 4.1?
    Sada cu napraviti novi ipsw i sve iz pocetka ali me zanima da li je jedinstven slucaj ili poznat slucaj. Btw, sve je uradjeno na iMac-u sa Mac OS X 10.6.4, PwnageTool-om 4.1 (sada videh da je izasao i 4.1.1) i iTunes-om 10.0.1
    iMac27"iMac20"MacBookiPhone3g[s]iPhone2giPod classiciPad1

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mallena's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    1,488
    Thanks
    375
    Thanked 449 Times in 321 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Ono sto sam procitala : da je JB limera1n trosi malo vise bateriju ... pa sada mozda je do limera1n a mozda i je i do samog os-a...
    Loši dani ne definišu tebe. Udahni , pusti dan da prodje i usmeri energiju na sutra. Bolje sutra!
    https://psihocentar.wordpress.com


  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    41
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Evo vec su izbacili i 4.1.2 ali ovo se mene ne tice:
    [Update: Version 4.1.2 should fix any issues that OS X 10.5.x users were seeing. You only need to run this version if you’re at OS X 10.5.x and were seeing Cydia errors]
    @mallena:
    Nisam ja koristio Limera1n jer je on ram-disk metoda JB-a a PwnageTool daje mnoogoo vise opcija.
    Elem, napravih novi ipsw i sve ponovo odradih pa cu videti do ujutru Za pocetak sam krenuo solomonskim cakama, gasenjem 3g-a, push-a i slicnih stavri bez kojih mogupa cu onda videti sta cu i kako cu.
    iMac27"iMac20"MacBookiPhone3g[s]iPhone2giPod classiciPad1

  4. #4
    iNovajlija Chris1602's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Croatia
    Posts
    12
    Thanks
    2
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Evo da javim da i ja imam skoro pa istih problema sa iPhone-om 4. Napravio jailbreak i custom firmware 4.1 sa PwnageTool-om i iPhone mi cucla bateriju vise nego sto bi to trebao biti slucaj. Npr, ostavim ga u standby modu sa 90% baterije, opce ga ne koristim - i nakon sat dva (znaci opce ga nisam niti pipnuo!) baterija mi je na 80%...

    Nadam se da ce to biti rijeseno dok izidje iOS 4.2...

  5. #5
    iPhoneBigFan no1livz4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    46
    Posts
    442
    Thanks
    41
    Thanked 83 Times in 62 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Slažem se da iOS 4... više troše batt od 3... fw. Po mom iskustvu, 3g je UBEDLJIVO najveći potrošač u normalnoj upotrebi (naravno izuzimam gaming). Ja sam na 3.1.3 fw na Edge imao i po 8 sati usage time-a, sada na 4.1 oko 6-6 i po sati, a standby se smanjio sa oko 2,5 dana na 1,5 dana. Na 3g mreži je sve bilo za dan manje i usage oko 5 sati ...
    SARDINE!

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Beograd
    Age
    40
    Posts
    896
    Thanks
    112
    Thanked 162 Times in 103 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    nije to nista ja napravio custom sa PwnageTool-om i dok stojji u standby ju potrosi mi batreriju za sat vremena od 100% do 20 dodje za manje od sat vremena uzas

  7. #7
    iPhoneBigFan no1livz4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    46
    Posts
    442
    Thanks
    41
    Thanked 83 Times in 62 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Juuuuu ... Ludnica! I meni je sa custom Pwnage ... ne kontam ... doduše mora se malo paziti šta ostaje u background-u, jer ako je Skype ili neki slični program, UBIĆE i net i bateriju.
    SARDINE!

  8. #8
    iNovajlija Chris1602's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Croatia
    Posts
    12
    Thanks
    2
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Evo malo sam googlao po netu. Ispada da je to neki bug u samom iOS-u 4.1

    http://appletoolbox.com/2010/09/ipho...os-4-1-update/

    http://tutorial.downloadatoz.com/how...1-update-.html

  9. #9
    iPhoneBigFan no1livz4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Novi Sad
    Age
    46
    Posts
    442
    Thanks
    41
    Thanked 83 Times in 62 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Trenutno mi je ostalo 10% baterije. Standby time 1 day, 10 hours, usage 6 hours, 22 minutes. iPhone 3gs new boot, iOS 4.1 custom fw (Pwnage 4.1.2), ugašen 3g, na Edge, uključen exchange server za mail, kontakte i kalendare, isključen location services i bt ... Ulogovan u Game Center ... Ne znam ... izgleda da je to od tel do tel ... da je u fw, SVAKO bi imao problem ... ovako ... ne znam. Čitao sam dosta po forumima i nema jednistvenog mišljenja ...
    SARDINE!

  10. #10
    Administrator iphone-srbija's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    1,220
    Thanks
    159
    Thanked 364 Times in 158 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    iskljucite Notifications i trebalo bi da prestane da nenormalno trosi!
    iPhone iPad Mac Servis
    Kosovska 28, Beograd
    011/32 38 954
    [email protected]

  11. #11
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    41
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Tek sada videh da ima odgovora
    Ja sam se posle 24h vratio na 4.0.2 i sada mi se baterija normalno trosi. Sa 4.1 je bukvalno trajala pola dana cak i kada je u StandBy-u.
    Dok ne izbace 4.1.2/3 ja ne prelazim natrag

    Btw, nije do notifiactions-a cak su vise ljudi pricali da je do onog GameCentra ali sam i njega ugasio, pogasio i njih i push i spootlight i 3g...ma sve sto sam mogao i opet je samo malko duze trajala, takoreci neprimetno. Sta ce mi bolji OS ako punim bateriuju ujutru pa popodne.
    Ja Apple obozavam, imam punu kucu Apple racunara, rutera, telefona, iPod-a...sada ocekujem i iPad i novi AppleTv, ali su sa 4.1 ocigledno pogresili jer su ga prerano izbacili bez detaljnih testiranja koja im dolikuju. Da je problem do Unlock-a ili JB-a razumeo bih kao sto sam i ranije ali oo zaista ne razumem. Nema iOS 4.1 toliko novina koje mi znace da ja sada zbog toga trcim da predjem na novu verziju...recimo onaj GameCentar uopste ne koristim a svi sa orginalnim telefonima po US-u kukaju da im trosi vise baterije jer stalno radi i nije prilagodjen MultiTasking-a.
    Nisam bio lenj i okacim post i na Apple Support forumu i vidim da po svetu kukaju kao ludi, takoreci svaki peti telefon je sada sa zeznutom baterijom. Opet, ako nije svaki telefon znaci da je to samo do nedovoljnog testiranja ovog softvera
    Last edited by LaMar; 31-10-2010 at 18:08.
    iMac27"iMac20"MacBookiPhone3g[s]iPhone2giPod classiciPad1

  12. #12
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Restore pomaže uvek, dakle uradi ponovo JB 4.1 i neće biti problema. Probano sa nekoliko telefona i uvek je palilo.

  13. #13
    iPhoneBigFan milos.perovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Age
    43
    Posts
    125
    Thanks
    20
    Thanked 44 Times in 16 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Meni telefon u toku noći potroši 30% baterije i kad je ugašen!
    Iphone 3Gs, IOS 4.02

  14. #14
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Kragujevac
    Age
    41
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    Ja ne vidim razlog da uopste predjem na 4.1 jer ne koristim prednosti koje je on doneo. Dok me ne uslove aplikacijama da moram imati 4.1 ja cu ipak drzati 4.0.2.
    Videh malopre da je DevTeam izbacio i RedSnow (i za Mac i za Win) pa eto mozda opet pokusam sa drugim alatom cisto iz radoznalosti
    iMac27"iMac20"MacBookiPhone3g[s]iPhone2giPod classiciPad1

  15. #15
    iSrbijaBigFan iMee's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    115
    Thanks
    48
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iOS 4.1 uzasno brzo trosi bateriju

    ja takodje imam custom 4.1 na 3G-u isto pravljen PwnageTool-om na Mac-u i baterija radi kao svajcarski sat.. mozda cak i bolje nego na 4.0.
    samo se mora paziti, ukoliko je multitasking enable-ovan, sto kaze no1livz4ever mora se paziti sta ostaje u background-u. I naravno 3G, edge i Wi-Fi paziti da budu iskljuceni dok se ne koriste kao i SSH...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •