iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 239

Thread: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    49
    Posts
    7
    Thanks
    0
    Thanked 19 Times in 5 Posts

    Default iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Pošto sam čitao na ovom forumu da postoje iPhone-i iz Italije koji su bili SimFree, pa se posle nekog vremena pretvore u Lock telefone, reših da podelim sa Vama da izgleda nije jedini slučaj sa Italijom.
    U Avgustu sam kupio iPhone 4 16GB preko Apple Store-a, odnosno naručen je preko Apple site-a u Švajcarskoj i stigao je posle 4 nedelje čekanja, tako da sam ga dobio oko 15 Avgusta. U njemu je bio OS4.0. Regularno sam ga aktivirao sa isečenom VIP karticom preko iTunesa i sve je radilo besprekorno. Kada mi je iTunes ponudio da ga update-ujem na 4.0.1 to sam i uradio i telefon je i dalje radio ko švajcarski sat, posle se pojavio OS4.0.2 i tu sam normalno uradio update i opet je sve funkcionisalo super sa VIP karticom, sve do pre neki dan kad sam ga update-ovo na OS4.1. Kada ga prikačim na iTunes javi mi da kartica nije kompatibilna sa mojim iPhone-om, odnosno da promenim karticu. Probao sam sa novom VIP karticon, Telekomovom i Telenorovom i ništa uvek ista poruka. Isekao sam 3 kartice, a on je i dalje zaključan. Da napomenem još, da telefon nikada nije JB-ovan, već je od početka radio standardno. Sada sam uradio JB sa limer0m i više ne traži aktivaciju i dobio sam sve opcije i moj imenik je u njemu sa svim brojevima i podešavanjima, ali moram izgleda da čekam unlock, pošto ne nalazi mrežu, stoji samo jedna crtica na signalu bez naziva mreže. JBG, sranje :rupa:. Eto, sad znate da Italija nije jedina, tako da vodite računa, izgleda da su jedino pravi SimFree oni za koje sam pročitao negde ovde na forumu, ne sećam se sad iz kojih država, ali mislim da je neko pisao o tome, da je Apple dao neku izjavu.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to iMiloje For This Useful Post:

    ganedra (18-10-2010),hardmax (18-10-2010),ranke (19-10-2010)

  3. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mallena's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    1,488
    Thanks
    375
    Thanked 449 Times in 321 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Ovo je bitna informacija (ipak se radi o iphonu 4 koji je bio simfree)...Miloje na zalost dogodilo se...Ocekujemo unlock uskoro...
    Loši dani ne definišu tebe. Udahni , pusti dan da prodje i usmeri energiju na sutra. Bolje sutra!
    https://psihocentar.wordpress.com


  4. #3
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Jbt kako se iznerviram kada ovako nesto procitam. Pa da li je moguce da neko moze toliko bezobziran da bude kao sto je apple i da svi to tako ladno tolerisu? Pa ovako nesto da je uradila nokia, samsung, htc, izbila bi revolucija do sada. A kada to uradi apple, onda se to jedva i pomene.

    Pa ljudi su dali svoje pare i to dosta vise para nego sto kosta jedan zakljucan telefon, upravo zato da ne bi morali da brinu o ovakvim stvarima i na kraju im neko jednostavno ukrade tu razliku para i nikom nista. Ljudi su legalno kupili telefone i nista nisu prekrsili cak i po propisima koje apple propisuje. Dakle kupili su simfree telefon da bi mogi da ga koriste bilo gde i oni ga koriste bilo gde.

    Kako bih voleo da zivim u nekoj normalnoj zemlji. Tuzio bih apple i trazio milionsku odstetu i isao bih do kraja. Ovo je bezobrazluk kakav ja u zivotu svom nisam video!

    @iMiloje
    Ako si eventualno drzavljanin Svajcarske, ja bih podneo tuzbu, najiskrenije, protiv apple i trazio milion evra odstetu.
    Last edited by milan64586; 18-10-2010 at 11:43.

  5. #4
    iEntuzijasta Kiza82's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Osečina
    Age
    41
    Posts
    97
    Thanks
    80
    Thanked 143 Times in 55 Posts

    Default iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Ne znam sta da ti kazem! Meni i ortaku su stigla 4 kom iz Svajcarske! 4.02 fw! Do sada se nije desilo da se zakljucaju, veruj mi bezbroj puta puta smo radili update i restore na njima! Trenutno su 4.1 na svim! Ali ubuduce cu dobro paziti! Ovi iz Appla su pravi pavijani! Strashno!!!
    Iphone 5 16GB simfree ; Ipad 4 wifi 16GB

  6. The Following User Says Thank You to Kiza82 For This Useful Post:

    ganedra (18-10-2010)

  7. #5
    iSrbijaHero bkns's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    42
    Posts
    748
    Thanks
    92
    Thanked 72 Times in 56 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Ja bi ih tuzio! Kontam da je to neki bag koji se jednostavno nekome desi i telefon vise ne bude simfree...
    IPhone 15 pro

  8. #6
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    49
    Posts
    7
    Thanks
    0
    Thanked 19 Times in 5 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Najgore je što nisam državljanin Švajcarske, ali prijatelj koji mi ga je naručio na njegovu adresu i kupio, jeste i već sam ga obavestio, pa će danas ili sutra otići do Apple Store-a da pita u čemu je problem, pa javljam čim budem imao detaljnije informacije. Jbg može im se.

    Quote Originally Posted by Kiza82 View Post
    Ne znam sta da ti kazem! Meni i ortaku su stigla 4 kom iz Svajcarske! 4.02 fw! Do sada se nije desilo da se zakljucaju, veruj mi bezbroj puta puta smo radili update i restore na njima! Trenutno su 4.1 na svim! Ali ubuduce cu dobro paziti! Ovi iz Appla su pravi pavijani! Strashno!!!
    Super i meni je sve bilo OK do pre nekog dana. Mislim, i ja sam radio sve to, ali se na kraju zakucao, a najviše me je zabrinula poruka na iTunes-u, identična kao što dobijete kada u telefon ubacite karticu koju ne podržava, tj. standardna poruka kada je u pitanju zaključan telefon. Najgore je što je svaki update uvek prošao ladno bez problema.

  9. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,372
    Thanks
    3,024
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    ...bas me interesuje sta ce da kazu tvom prijatelju......stvarno je bezobrazno sa njihove strane.....i nije mi jasno ako su dobili novac koji su trazili za aparat koji su prodali,sta se vise petljaju u koriscenje istog.......


    iPhone 13 mini Starlight

  10. #8
    iSrbijaHero OzzY's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ugrinovci (Beograd), Srbija
    Age
    30
    Posts
    580
    Thanks
    143
    Thanked 198 Times in 135 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Je l' postoji neka prevencija za ovo? Update sa karticom iz drzave u kojoj je kupljen? Promena IP adrese? Oba?
    Signatures are stupid!

  11. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member studioton's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kraljevo
    Age
    42
    Posts
    1,530
    Thanks
    393
    Thanked 488 Times in 307 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Ne mogu da verujem .. Najveci problem je ljudima koji nabavljaju simfree iz CH .. Sta prodate telefon, i posle 2 meseca zove vas kupac i kaze, prodao si mi simfree ali telefon vise nije simfree, sta cemo sad?

    Nije do vas, nije do njega, ni da vratite telefon, ni da ne prihvatite nazad , jednostavno corsokak :mad::mad::mad:

    Hocu da kazem da ne znam koliko je isplativo kupovati simfree iz CH sa mogucnoscu da nekada to ne bude a opet za isto para koliko i simfree iz zemanja u kojima ovo ne moze da se desi
    http://www.studioton.net/studioton.gif

  12. #10
    iSrbijaBigFan shomi22's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Beograd
    Age
    52
    Posts
    116
    Thanks
    6
    Thanked 26 Times in 15 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Auuu, izgleda da se Apple-ovo saopštenje obistinjuje, tako da ne vidim mogućnost da ih neko tuži zbog onoga što su i najavili, jer oni su u svom saopštenju eksplicitno i rekli koji su telefoni Truly SimFree i ne vidim razlog, zašto bi se sada neko žalio zbog kupovine telefona u nekoj drugoj državi.
    Jasno piše da su Truly SimFree samo oni koji se prodaju u njihovim INTERNACIONALNIM Apple Store-ovima, znači ponavljam "Internacionalnim", a oni se nalaze za sada jedino u Engleskoj, Francuskoj i Kanadi. Svi ostali su interni Apple Store-ovi za tu državu i ne razumem, zašto to nekome nije jasno, sve lepo piše na gore navedenim linkovima. E, sada ako neko ne razume dobro Engleski , ja mogu to prevesti na Srpski. Sve u svemu, žao mi je što se sve ovo dogodilo nesrećnom iMiloju, ali čovek verovatno nije znao kada je kupovao i šta da se radi, verovatno će se uskoro pojaviti i unlock, pa šta sad, nije kraj sveta.
    UKTRADES

  13. #11
    iSrbijaHero
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Požega / Croatia
    Posts
    584
    Thanks
    108
    Thanked 29 Times in 26 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Ne kuzim o cemu se tu radi ....znaci moj i4 simfree iz svicarske moze se zakljucati sam od se e poslije updatea??
    [SIGPIC]http://isrbija.net/signaturepics/sigpic3291_3.gif[/SIGPIC]

  14. #12
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Upravo tako Dexy :eek:

    Simfree iz bilo koje zemlje u kojima se prodaje osim Eng Fra i Can je izgleda simfree SAMO ZA te zemlje tj. moze se slobodno koristiti bilo koji od operatera u tim zemljama.

    Tipa ako je iz Svajcarske mozes da koristis na Swiscom-u Orange-u Sunrise-u itd. Ne znam da li ima jos neki operater....

    Ako je iz Ita mozes da koristis TIM, Vodafone ...

    I tako dalje.

    E sad, pitanje je KADA ce se to desiti. Vidis da je covjek uradio dva update normalno i posle treceg se zakljucao.
    Mozda se nekom zakljuca posle prvog update-a a mozda i ne.

    Koliko vidim po netu, najvise se zakljucava nakon update-a koji donose neke vece promjene kao sto je 4.1.

    4.0, 4.0.1 4.0.2 su bili fw sa nekim zakrpama...

    Mozda je to u pitanju, ko ce ga znati vise.
    Last edited by Kapetan; 18-10-2010 at 13:44.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  15. #13
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    blok
    Age
    38
    Posts
    1,117
    Thanks
    127
    Thanked 306 Times in 221 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    strašno!

    da li ste probali da ga aktivirate ponovo sa karticama od Švajcarkih/čeških... operatera?

    Moj i4 je iz londona,tako da se nadam da mi se ovo neće desiti.
    [B]fazon je biti nekulturan [/B]>:D

  16. #14
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    158
    Thanks
    10
    Thanked 89 Times in 52 Posts

    Default iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Možda je greška bila u tome što si skinuo 4.1 firmware preko iTunes.
    Ja uvek "ručno" (preko onih linkova) skinem firmware na računar pa ga onda sa Shift+Restore u iTunes-u ubacim u telefon.
    Puno puta sam tako uradio i upgrade i downgrade na mom sim-free 3GS-u koji je kupljen u Grčkoj i nisam imao nikakvih problema.

  17. #15
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: iPhone 4 iz Švajcarskog Apple Store-a se zaključao!!!

    Zarad opsteg saznanja tj. da vidimo da li je moguce ovo sto valdy kaze, evo ja imam i aktivacionu i sunrise karticu (prepaid) da ponudim Miloju da proba da otkljuca svoj tel.

    Cini mi se da tako najbrze mozemo saznati da li se telefoni koji se ovako zakljucaju mogu otkljucati nekom karticom.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •