iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 12 of 12

Thread: nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    5
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Pre mesec dana sam napravio prvi iTunes account i prilikom registracije sam bez razmisljanja prijavio Vietnam kao zemlju u kojoj registrujem nalog. Sve radi besprekorno, sve sto sam hteo da skinem sam bez problema ubacio u iPhone. Aktiviranje naloga sam uradio preko Iphonea a ne iz Itunesa, za placanje mi ponudio None i naravno to i stikliram i downloadujem sve na ler.

    Sad nastaje problem. Hocu da se prebacim na neki drugi App Store npr. Austrijski, ali mi ni na koji nacin ne nudi opciju None kada je nacin placanja u pitanju. Pokusao sam i sa varijantom da prvo skinem aplikaciju pa da me on sam navede na moj account gde bih ja uneo te izmene ali ne radi ta caka. Malo sam trazio po netu i svi imaju objasnjenje za prvu aktivaciju ali niko nema za slucaj gde imate vec registrovan account pa da promenite zemlju i da i dalje ne dajete podatke sa kreditne kartice.

    Sve u svemu, kontam da je resenje da napravim novi email nalog u gmailu ili bilo vec gde drugde ali to mi je skroz bangavo da radim samo zbog ovoga.

    Ko pomogne, Jobs ga blagoslovio.

  2. #2
    iSrbijaHero OzzY's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ugrinovci (Beograd), Srbija
    Age
    30
    Posts
    580
    Thanks
    143
    Thanked 198 Times in 135 Posts

    Default Re: nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Kao sto si sam rekao, prilikom promene zemlje iTunes ne nudi none kao nacin placanja tako da promena zemlje nije moguca. Nisam sigurad ni da li postoji opcija da obrises account. Ja sam morao da pravim novi jer sam bio u istoj situaciji (samo sa razlicitim zemljama ).
    Signatures are stupid!

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member studioton's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kraljevo
    Age
    42
    Posts
    1,530
    Thanks
    393
    Thanked 488 Times in 307 Posts

    Default Re: nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Ne moze tako, mora novi account po sistemu koji si vec naveo ..

    Inace, ovo je jos jedna od apple-ovih glupih security opcija, ne znam zasto je tako ali je tako :wc:
    http://www.studioton.net/studioton.gif

  4. #4
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    33
    Thanks
    8
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Ja sam bez problema prebacio nalog iz Engleske u Hrvatsku, imalo je dugme "none"... Medjutim, sad ne mogu da apdejtujem aplikacije u itunes-u dok mi na telefonu dozvoljava.. Da li je neko imao slican slucaj? Kad kliknem na kupljene app, nema ni jedne, ni na telefonu ni u itunes-u

  5. #5
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Ista prica, druga zemlja, nov nalog, nema nista iz starog.....genijalni Apple

  6. #6
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    33
    Thanks
    8
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Ali meni nije nov nalog, samo sam promenio zemlju...

  7. #7
    iSrbijaHero iSpirit's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Age
    42
    Posts
    825
    Thanks
    125
    Thanked 30 Times in 24 Posts

    Default Re: nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    da li mi mozete pomoci da napravim nov nalog na USA?stalno pravim na Croatia...
    Bedni 3GS 32GB Black iOS5

  8. #8
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Imas u tutorialima kako da napravis...


    http://www.isrbija.net/showthread.ph...iTunes-account

  9. The Following User Says Thank You to Byakuya For This Useful Post:

    iSpirit (14-10-2012)

  10. #9
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2009
    Age
    60
    Posts
    20
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Ne razumem u cemu je sustinski problem?

    Nov nalog za novu drzavu se pravi preko iTunes-a, na kompu, nakon sto se izlogujete sa starog naloga.
    Potom odete na change country i izaberete drzavu za koju ste se odlucili.

    E sada je bitno da ne odete odmah na pravljenje naloga, jer ako to uradite necete dobiti opciju bez verifikacije kartice ili gift carda.

    Umesto toga odete na store i nadjete neku besplatnu aplikaciju koju kao pokusate da skinete. Tek tada ce vam se otvoriti prozor za sign in ili pravljenje novog naloga i tek tada pocnete da ubacujete podatke.
    Kada se ovim putem pravi nalog pojavi se i opcija "none" za placanje i dalje sve ide kao i kada ste pravili prvi nalog.

    Naravno, za update aplikacija mora da se ode na onaj nalog sa kojeg su aplikacije skidane...

  11. #10
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    33
    Thanks
    8
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Ovde komentarisemo o prebacivanju naloga iz jedne zemlje u drugu. U mom slucaju vec postojeci nalog (UK) sam prebacio u Hrvatsku (promena adrese u nalogu). I imao sam dugme "none", tako da to nije problem vec sto sad u kupljenim app nemam nista...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #11
    iEntuzijasta milosh1986's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Age
    37
    Posts
    51
    Thanks
    118
    Thanked 45 Times in 22 Posts

    Default Re: nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Jedno pitanje, mislim da je adekvatna tema.
    Promenio sam nalog iz US na HR, ali adresa, drzava grad su mi ostali iz US, da li to moram da promenim sa nekim gradom i adresom iz HR da ne bi imao problema prilikom restora ili da li bi uopste imao bilo kakav problem zbog toga?

  13. #12
    iDrugČlan dejan.kv's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Age
    48
    Posts
    46
    Thanks
    4
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: nalog App storea - promena iz jedne u drugu zemlju bez novog accounta

    Ne moras!

  14. The Following User Says Thank You to dejan.kv For This Useful Post:

    milosh1986 (04-06-2017)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •