iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2010
    Age
    35
    Posts
    19
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Unhappy Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Podrav ljudi! Evo ne znam šta da radim! Imam mobitel par dana i svaki dan mi se bar jednom ugasi sam od sebe kada je u sleep modu... I onda ga ne mogu normalno upaliti nego moram drzati home i sleep/wake button... Restore-ao sam ga vec 3 puta i nista ne pomaže.. prvo sam mislio da je zbog backup-a, al sad vidim da se i dalje gasi... Kupljen je nov novcat, software 4.1 ... Nisam vidio da se to ikome događa
    Dal ima tko molim vas kakav savjet! Poludjet cu
    Hvala

  2. #2
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Pa uradio si ono sto treba, cist restore i ako se ponovo desava moze da se desi da je nesto hardverski. Probaj da uradis cist restore bez da vracas ista, pa ga testiraj jedan dan, ako se gasi, mora na servis, to jes reklamaciju ako imas garanciju.

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2010
    Age
    35
    Posts
    19
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Prvo sam Napravio restore sa backup-om i vidio da je sve opet isto i jucer napravio restore i postavio kao novi... znaci skroz na tvornicke postavke...I danas mi se opet zgasi! Poludio sam!
    A nema garanciju, kupljen je otkljucan u Švicarskoj... samo racun imam...

  4. #4
    iNovajlija
    Join Date
    May 2008
    Posts
    28
    Thanks
    3
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Koliko sam ja upoznat u Applu ti nikad ni ne daju garanciju vec je ona automatski sadrzana u racunu.. Tj potreban ti je samo racun i pokvaren aparat da mozes da ga reklamiras. I uopste nije potrebno da bude prodavnica u kojoj si kupio vec moze bilo koji zvanicni apple store. Ja sam npr ipod kupljen u londonu reklamirao u srbiji i za 2-3 nedelje dobio nov... ovo je doduse bilo pre oko 3 godine, al to je ta prica... tako da ako imas racun i mozes da nadjes neku zvanicnu prodavnicu nema sta da brines

  5. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2010
    Age
    35
    Posts
    19
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Trebao bi onda slat mobitel ko zna kam, pošto kod nas jos nije izašao...

  6. #6
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2010
    Age
    35
    Posts
    19
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    A piše na računu keine garantie, keine retouren... znaci da nema garancije...

  7. #7
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    NE moze da nema garancija, svaki Apple uredjaj je ima pa i tvoj. Moras da ga vratis tamo gde je uzet ili u neko predstavnistvo u zemlji gde se prodaje iPhone, znaci Hrvatska, Makedonija, Crna Gora su najblizi nama u Srbiji.
    Upisi serijski broj telefona ovde:
    Code:
    https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.do
    Ima da ti izbaci do kad imas garanciju na taj uredjaj.
    Last edited by djalf; 13-09-2010 at 17:27.

  8. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member studioton's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Kraljevo
    Age
    42
    Posts
    1,530
    Thanks
    393
    Thanked 488 Times in 307 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Kazes da je kupljen sa 4.1 fw, a onda si rekao da je otkljucan u Svajcarskoj .. sta to znaci otkljucan? Kljuc za 4.1 jos uvek ne postoji??

    Da li je telefon simfree ili ne?

    Nesto mi mirise ipak na sw problem,tj na taj "kljuc"

    kupljen je otkljucan u Švicarskoj...
    Na ovo mislim .. jel si hteo da kazes simfree ?
    Last edited by studioton; 13-09-2010 at 21:30.
    http://www.studioton.net/studioton.gif

  9. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Pa verovatno je mislio na otkljucan u smislu simfree.. Neki ljudi to tako izgovaraju

  10. #10
    iSrbijaBigFan shomi22's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Beograd
    Age
    52
    Posts
    116
    Thanks
    6
    Thanked 26 Times in 15 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Quote Originally Posted by Cvetna View Post
    A piše na računu keine garantie, keine retouren... znaci da nema garancije...
    Tvoj iPhone 4 nema garanciju, a to ti je naznačeno na računu i tako mora biti, pošto je uređaj prodat bez garancije - bar ne u radnji gde je kupljen.

    Objašnjenje:

    Postoje radnje koje prodaju Refurbished (popravljena je u nekom od servisa tehničke opreme koji je ovlašćen od strane radnje) i Factory Refurbished (testira je i popravlja proizvođač) tehničku robu.
    Kupac koji vrati u radnju neki uređaj, kao neispravan, a u garanciji je tek nekoliko dana (formulisano zakonom koliko - uglavnom 10-ak), ima mogućnost da odmah na licu mesta dobije nov, dok prodavac vraćeni, takođe skoro nov, šalje na reparaciju. Kada se pokvareni uređaj popravi, vraća se u radnju i prodaje se kao Refurbished po naravno dosta nižoj ceni, pa čak i do 50% nižoj. Uglavnom ti uređaji posle servisa rade kako treba, ali s obzirom da ste ga kupili upola cene, nemaju garanciju. Ukoliko je uređaj kupljen po malo nižoj ceni, recimo 10-20%, može se dobiti i regularna garancija. Sve to obavezno mora da se naznači na računu.
    U tvom slučaju na računu piše da ne podleže garanciji i to je to.
    Kupio si verovatno Refurbished iPhone 4, koji je verovatno već bio vraćen u Apple, pa možda ga je Apple čak i prodao nekoj od gore pomenutih radnji, naravno u pola cene i bez garancije (ukinuo garanciju na uređaj sa tim serijskim brojem). Oni to svesno kupuju i dalje prodaju, jer napominjem, oko 90% takvih aparata kasnije radi OK i kao novi su u ful pakovanju, ali se zalomi i neki kao tebi.

    Najviše takve robe radnje prodaju na E-bay-u, gde uglavnom i naznače, a opet ima i onih koji na istom tom e-bay-u kupe od njih jeftinije, pa ponovo prodaju na E-bay bez naznake da je Refurbished, već kao BNIB - NOV (naravno nije u Sealed ili Vakumiranom pakovanju - vidi se da je otvaran) i dostignu razliku u ceni. Najlakši način da se nešto zaradi iz fotelje.

    U svakom slučaju proveri na Apple site-u - imaš link koji ti je dao @djalf, možda ga Apple nije otpisao.
    Last edited by shomi22; 13-09-2010 at 22:31.
    UKTRADES

  11. #11
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2010
    Age
    35
    Posts
    19
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Da da, simfree je Ne znam, danas sam ga ponovo restore-ao, ali ovaj put bez IKAKVOG backup-a. Prosli put sam isto stavio set as a new iphone, ali sam poslije prebacio app-ove, kontakte i tak to :/ Čisto se nadam da je zbog tog backup-a, da mu to smeta.... Vidjet ću sutra dal će se zgasit. Ako se i sutra zgasi, onda vjerojatno nema druge nego servis :S

  12. #12
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2010
    Age
    35
    Posts
    19
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Da, kužim.. Probao sam link koji mi je dao @djalf i piše da imam garanciju godinu dana... Heh nadam se da bude sve ok :/

  13. #13
    iSrbijaBigFan shomi22's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Beograd
    Age
    52
    Posts
    116
    Thanks
    6
    Thanked 26 Times in 15 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Quote Originally Posted by Cvetna View Post
    Da, kužim.. Probao sam link koji mi je dao @djalf i piše da imam garanciju godinu dana... Heh nadam se da bude sve ok :/
    E baš mi je drago, verovatno nije vraćan u Apple, nego su ga sami čačkali u nekom od svojih servisa pa pomislili da je sve u redu - možda im se nije ugasio ili to nisu dočekali, pa ga odmah ponovo prodali, ali onda nemoj da ga vraćaš njima, nego direktno u neki od Apple Store-ova - moraju ti priznati garanciju i bez računa, u stvari račun ti i ne treba, dovoljan je uređaj, jer oni po serijskom broju sve znaju i ko ga je kupio i kada.

    Naravno prvo probaj da nije nešto software-ski, da ne bi džabe bespotrebno čekao servis.
    UKTRADES

  14. #14
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2010
    Age
    35
    Posts
    19
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Da, sve se po serijskom broju vidi... joooj stvarno se nadam da je samo softverski. Vidjet ćemo sutra, javim

  15. #15
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Iphone 4 se gasi sam od sebe!!

    Uf, drago mi je da imas garanciju Imas srece.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •