iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: LG pravi tablet bolji od iPada

  1. #16
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Re: LG pravi tablet bolji od iPada

    -Dakle samo, mnooogo skupa igračka sjajnog kvaliteta-

    Da je mnoooogo skupa ne bi se prodala u toliko primeraka, znaci ima svoje trziste!

    Ne moze i ne treba da se poredi sa laptopom, iPad je uredjaj za sebe!
    iPhone 6 Space Gray & iPad 1 WiFi & iPad mini Black & MBP 15`Retina & AirPort Express

  2. #17
    "iSrbija Hall Of Fame" Member Sharky's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Beograd
    Age
    43
    Posts
    2,032
    Thanks
    326
    Thanked 588 Times in 347 Posts

    Default Re: LG pravi tablet bolji od iPada

    Apple pravi jednostavne uredjaje za svakoga, ali isto tako cenom ogranici da njihove uredjaje kupuju samo oni koje to interesuje tj imaju potrebu za iuredjajima.
    Zamislite da iphone kosta 50e, imao bi ga svako, pa cak i oni kojima ne treba telefon, jednostavno bi izgubio svu draz i ne bi vise bio to onaj iphone koji danas imamo.
    Druga stvar, bmw x6 kosta kao npr 7 i vise skoda octavia, i koliko vidim x6 se bas vozi i kupuje. Opet ima onih koji su kupili zato sto je to x6 i da bi bili vidjeni a ima i onih koji su kupili da bi uzivali.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Sharky For This Useful Post:

    Rakic90 (21-08-2010),shusha (21-08-2010)

  4. #18
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Re: LG pravi tablet bolji od iPada

    Uze mi rec iz usta!
    iPhone 6 Space Gray & iPad 1 WiFi & iPad mini Black & MBP 15`Retina & AirPort Express

  5. #19
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: LG pravi tablet bolji od iPada

    O ukusima ne vredi raspravljati

  6. #20
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: LG pravi tablet bolji od iPada

    Quote Originally Posted by Sharky View Post
    ...da njihove uredjaje kupuju samo oni koje to interesuje tj imaju potrebu za iuredjajima.
    Ma da bre, iPhone kupuju samo oni koji imaju potrebu za njim :eek: A na kompjuterima rade samo oni koji umeju. Da je tako, gde bi nam bio kraj.

    Da iPhone kosta 50 evra, tek onda bi ga kupovali samo oni koje to interesuje. A fenseri bi kupovali telefone od 500 evra a na iPhone bi se osvrtali sa "to s****e od 50 evra? ma daj, ono nema ni infrared".

    Sto se iPhone-a tice, postoje dve vrste ljudi: oni koji ga kupuju iako kosta X00 evra i oni koji ga kupuju zato sto kosta X00 evra.

    Sad, sto se iPada tice, on mi i dalje nije jasan Ali pretpostavljam da i za njega ima mesta kod nekog ko ima visak para, a vec je kupio iPhone.
    iPad verovatno moze lepo da se koristi za "surfovanje iz kreveta" ako ti je vec mali ekran iPhone-a, ali kao standalone uredjaj mu ne vidim svrhu.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  7. #21
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member x3mwoman's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    43°19′29″N 21°54′11″E
    Age
    43
    Posts
    455
    Thanks
    142
    Thanked 151 Times in 88 Posts

    Default Re: LG pravi tablet bolji od iPada

    Quote Originally Posted by 1024 View Post
    Da iPhone kosta 50 evra, tek onda bi ga kupovali samo oni koje to interesuje. A fenseri bi kupovali telefone od 500 evra a na iPhone bi se osvrtali sa "to s****e od 50 evra? ma daj, ono nema ni infrared".

    Sto se iPhone-a tice, postoje dve vrste ljudi: oni koji ga kupuju iako kosta X00 evra i oni koji ga kupuju zato sto kosta X00 evra.
    Sa ovim se potpuno slažem.

  8. #22
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    172
    Thanks
    14
    Thanked 10 Times in 10 Posts

    Default Re: LG pravi tablet bolji od iPada

    Quote Originally Posted by Nixxee View Post
    Neka stavi neka kompanija neki desktop OS u svoj tablet, Windows, Linux, i bice bolji od iPada..
    To bi tek bio Fail nad Fail-ovima.

    Najjaci adut iPad-a i iPhone-a jeste iOS, to mnogi ne umeju da ukapiraju, isto kao sto je MacOS najveci adut Macintosh racunara.

    Postojali su Tableti sa Windowsom, pa su fejlovali da vise niko ni ne zna da postoje...

    Quote Originally Posted by 1024 View Post
    Fail u startu!
    Da se razumemo, ja nemam nista protiv Androida. Smatram da je to kul ideja, otprilike onoliko koliko je Linux kul ideja medju desktop operativnim sistemima. Medjutim, mogu oni da pricaju sta god hoce, ali iOS i Android su operativni sistemi za mobilne telefone, a ne za "iPad" (za koji, inace, jos uvek ne znamo sta je tacno, ocigledno nije tablet kompjuter (uopste nije kompjuter), nije laptop, nije mobilni telefon, nije muzicki plejer... nije nista )
    Tako da ovom tabletu kazem "fail", i to iz prostog razloga sto pokusava da ubije iPad. Za razliku od iPhone-a, koji nije trebalo pokusavati ubiti zato sto je to nemoguce, iPad ne treba pokusavati ubiti zato sto to nije dobar uredjaj, kao zamisao. Pricajte vi sta hocete, ali dobrog (korisnog?) tablet uredjaja nema bez olovke i prepoznavanja rukopisa.

    (naravno, to sto ce iPad da se prodaje ko nenormalan uopste nije bitno u ovoj prici Uvek ce biti ljudi koji imaju viska para )
    Gluposti, iOS je OS za mobilne uredjaje i prilagodjen je touchscreen-u, i to je cela poenta. Kako ces da ubadas full MacOS (ili ne daj boze neki drugi desktop os) leba ti sa prstima? I kako ces da koristis aplikacije kada niti jedna nije prilagodjena touchscreenu? Da ne pricam o optimizaciji, pa nikada ne bi radio onako brzo i glatko kao sto iPad radi. Mislim da ste puno u zabludi svi koji hocete full desktop OS na iPad-u. Zna se sta je za sta.

    P.S. Evo sada ce i 4.0 softver za iPad i imace i multitasking, ja ne mogu vise da se setim sta bi moglo dalje da se doda ili da fali iPadu sa iOS4. (naravno izuzimam flash jer smatram da ga treba ukinuti na ovoj planeti).
    Last edited by Mesija; 21-08-2010 at 17:37.

  9. #23
    "iSrbija Hall Of Fame" Member Sharky's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Beograd
    Age
    43
    Posts
    2,032
    Thanks
    326
    Thanked 588 Times in 347 Posts

    Default Re: LG pravi tablet bolji od iPada

    Sto se tice iPad-a, kupio sam ga i to ne zato sto imam viska para (zato sad nemam i4 ) vec zato sto mi stvarno treba. A evo i par stvari koje ja koristim na iPadu, pa vi vidite da li je beskoristan:
    -Exchange mail-radim u internacionalnoj kompaniji gde sve funkcionise preko maila. A ne stizem bas toliko cesto da visim za desktopom u kancelariji
    -GoodReader i ostali slicni-radim kao supervizor i tehnicka podrska, samim tim imam gomilu uputstava, parametara, elektro sema i slicnih dokumenata koji su mi na ipadu lako i jako brzo dostupni gde god da se nadjem
    -Internet-gde god ima wifi-a dostpunam mi je firmin ftp server, a bitnije od toga, cesto sam putujem po kojekakvim terenima, i njbolje opustanje mi je kad uvece posle posla sednem u neki kafic sa wifi-em i polako gustiram kaficu uz forum i ostala cudesa na netu.
    -muzika-natrpam sve sto zelim od muzike, povezem ga sa alpininim cd plejerom u autu i spreman sam za bilo kakav put.
    Da ne pominjem jos igrice, filmove, app za crtanje (to me isto opusta )...
    Naravno sve ovo mogu preko iphona da radim, ali na ipadu je sve to mnogo preglednije i mnogo lakse (mada i iphone je dobar kada ipad nije pri ruci, bar za prvu pomoc)
    Sve u svemu meni ipad zavrsava i olaksava posao i mnoge druge stvari, zato sam ga i kupio i ne planiram da ga prodajem.
    Opet... Ima mnogo ljudi koji su kupili ipad zato sto ima jabucicu na ledjima i zato sto se digla prasina oko njega kada je izlazio, a sada ne znaju ni sami sta ce im.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Sharky For This Useful Post:

    Predrag (21-08-2010),shusha (21-08-2010)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •