iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 11 of 11

Thread: Nasa slova na iPad

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2010
    Age
    46
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Nasa slova na iPad

    Pozdrav. Moje pitanje se odnosi na sledece. Da li je moguce napraviti iBook knjigu da se vide nasa slova đšćž. Moj postupak koji radim je sledeci.

    1. Skinem knjigu u txt ili pdf formatu (domaca knjiga)
    2. Otvorim je u wordu i word mi odmah pokaze unicode opcije i tu izaberem da sve lepo odgovara.
    3. To snimim kao PDF i tu kada pregledam sve lepo i uredno sa nasim znakovim
    4. Onda pokrenem CALIBRE da bih napravio iBook i kada sve odradim i prebacim knjigu i ipad nasa slova se ne vide

    Da li neko zna kako da resim ovaj problem..

    Pozdrav.

  2. #2
    iSrbijaHero OzzY's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ugrinovci (Beograd), Srbija
    Age
    30
    Posts
    580
    Thanks
    143
    Thanked 198 Times in 135 Posts

    Default Re: Nasa slova na iPad

    Problem je u samom iBook-u. Nova verzija koja podrzava citanje PDF-ova takodje pravi probleme prilikom raspoznavanja domacih znakova (dakle nisu samo iBook formati problematicni vec i sam PDF format). Nisam probao latinicno pismo, ali ciril mi se da su neki cirilicni znakovi bili s*ebani.

    Nista dok Apple ne popravi to u nekom od narednih izdanja (ako ikada popravi ).
    Signatures are stupid!

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2010
    Age
    46
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Nasa slova na iPad

    Ja kada prebacim PDF (Latinica) format u iPad sve mi lepo iscitava i nema nikakvih problema ali znas kako je. Sada je ta fora sa listanjem i sve to sto nudi iBook mnogo zanmljivija dok je PDF varijanta isto ok i resava posao ako je nekome svejedno.

  4. #4
    iSrbijaHero OzzY's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ugrinovci (Beograd), Srbija
    Age
    30
    Posts
    580
    Thanks
    143
    Thanked 198 Times in 135 Posts

    Default Re: Nasa slova na iPad

    Doduse ja imam iBooks na iPod-u, ali to je isto - iste knjige pa mora biti isti nacin citanja (dekodiranja) istih.

    Jao, i ja sam se nalozio na tu animaciju sa listanjem. Razumem te. Ali sam na kraju odustao od iBooks-a jer je spor (jako spor, LITE verzija Biblije se ucitava bar minut).

    Ako ti je stalo do efikasnosti, skini ReaddleDocs, cita sve, cirilicu, latinicu, slike u PDF-ovima - sve reprodukuje kao na PC-ju.
    Signatures are stupid!

  5. #5
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: Nasa slova na iPad

    Hajde da iskoristim temu jer univerzalna
    A da li neko možda zna da li je moguće aktivirati domaća slova na tastaturi...
    Ajd sad da vas vidim
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  6. #6
    iPhoneBigFan nenad.jokic's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    A, A
    Age
    38
    Posts
    135
    Thanks
    58
    Thanked 18 Times in 13 Posts

    Default Re: Nasa slova na iPad

    Ljudi, jako bitna stvar kod konverzija fontova i slicno (bas to sto radi PDF) setovanje na CONTROL PANNEL > Region and language, Administrative, Change system locale mora da bude podeseno za srpski LATINICA ili CIRILICA, u zavisnosti koju konverziju koristite. za xp mcinimi se da ide CPANEL > Regional options >advanced
    ######Censured######

  7. #7
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    359
    Thanks
    60
    Thanked 64 Times in 43 Posts

    Default Re: Nasa slova na iPad

    Quote Originally Posted by vikhiiz View Post
    Hajde da iskoristim temu jer univerzalna
    A da li neko možda zna da li je moguće aktivirati domaća slova na tastaturi...
    Ajd sad da vas vidim
    Takodje me ovo interesuje!Kako na tastaturi da imam nasa slova? Sve sam namjestio u samom iPadu sto se imalo namjestiti al ne dobijam nista...

  8. #8
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,858
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: Nasa slova na iPad

    Postupak je krajnje kompleksan ;-)
    Sastoji se iz toga da u Settingsu ideš na General->Keyboard-> International keyboards, dodaš našu tastaturu; onda kad nešto kucaš, klikom na globus menjaš sa engleske na srpsku/hrvatsku/whatever tastaturu, a naše znake dobijaš dužim pritiskom na taster - npr držiš s da bi dobio š kao opciju, držiš c da bi dobio č ili ć, itd.

  9. #9
    iEntuzijasta
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    55
    Thanks
    10
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Nasa slova na iPad

    Quote Originally Posted by vikhiiz View Post
    Hajde da iskoristim temu jer univerzalna
    A da li neko možda zna da li je moguće aktivirati domaća slova na tastaturi...
    Ajd sad da vas vidim
    mislim da to moze da se podesi u settings/general/internatonal/keyboard
    od prilike je tako i izaberes jezik i kad zelis da stavis neko nase slovo mislim da treba da ga zadrsis malo bar 1-2 sec i izbaci ti jos opcija , nisam sigurna da li ste me razumeli ... :/ pozz

  10. The Following User Says Thank You to Villa7 For This Useful Post:

    BiTrAtE (21-02-2011)

  11. #10
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    359
    Thanks
    60
    Thanked 64 Times in 43 Posts

    Default Re: Nasa slova na iPad

    To je to Podeseno je meni sve bilo kako treba samo nikako nisam mogao daprovalim gdje su nasa slova Kad se zadrzi sekundu S dobije se opcija za Š, kad se zadrzi C dobije se Ć ili Č itd

  12. #11
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Novi Sad
    Posts
    260
    Thanks
    101
    Thanked 125 Times in 69 Posts

    Default Re: Nasa slova na iPad

    Ima jedan mnogo dobar reader koji čita i lepo formatira knjige u txt formatu, a sa našim slovima. (probao sam deset- samo ovaj formatira kao ibooks, sa marginama itd.)
    Zove se Tomes , ali !!!
    Ali ne smete skidati najnoviju verziju Tomes, nego staru koja se zvala Bookshelf. Nova neće da čita naše txt knjige, iako bi trebalo. Krene da otvara, i pukne.
    Znači , u installousu tražite Tomes, ali skidate verziju 2.3.3225 koja se instalira pod imenom Bookshelf 2.3.3225. Veoma toplo preporučujem!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •