PDA

View Full Version : Imenik - najbolji nacin za backup



zeljusa
08-11-2008, 01:51
pozdrav

imam sledeci problem,
sada kada sam sredio maximalno imenik, volio bih da ga bekapujem, e sada, ja imam neke kontakte u outluku, a u itunesu se boji da uradim sink, jer je znam koju ce on operaciju da uradi:
pc > iphone
ili
iphone>pc

ne znam tacno kako ide taj sink (znam da ga ukljucim, a tacan njegov rad ne znam)..

moze li se naci nekako preko winscp folder imenik, pa da samo njega prekopiram, tako kad uradim restore da mogu da prekopiram, da ne ukucavam opet broj po broj...

fw je 2.1


hvala

pozz

carterado
08-11-2008, 12:50
Evo samo da ti nesto napisem. Ja syncam imenik u iPhoneu sa Outlookom. Kada uradim neku promjenu u Outlooku i uradim sync on mi te promjene napravi i u imeniku na iPhoneu. Kada na iPhoneu uradim neke promjene na imeniku (dodma novi kontakt, dodam slike kontakata) i nakon toga uradim sync, on mi to sve lijepo prebaci u Outlook.

Za kopiranje imenika peko WinSCPa ne znam.

zeljusa
08-11-2008, 15:28
znaci, samo mi ovo potvrdi,
ako nemam kontakta u outluku i kliknem sink, on ce prekopirat sa iphona u outluk?

Niko
08-11-2008, 18:54
da, teoretski ;)

carterado
08-11-2008, 19:43
znaci, samo mi ovo potvrdi,
ako nemam kontakta u outluku i kliknem sink, on ce prekopirat sa iphona u outluk?


Mislim da bi trebo, nije valjda tolko glupo napravljen pa da ih sve obrise. Probaj pa javi, al mislim da bi ih trebao prekopirati.





Imam ja jedno pitanje. Kako u Outlooku da nekako exportujem imenik pa da ga prebacim na drugi PC. Nisam nigdje u Microsoft Outlooku uspio naci neki export cijelog imenika.

zeljusa
08-11-2008, 20:06
Probaj pa javi, al mislim da bi ih trebao prekopirati.


brate, pa mislim....

maniacus
26-11-2008, 02:49
Imam ja jedno pitanje. Kako u Outlooku da nekako exportujem imenik pa da ga prebacim na drugi PC. Nisam nigdje u Microsoft Outlooku uspio naci neki export cijelog imenika.

File > Import and Export > Export to a file > (.PST) > selektujes sta zelis da exportujes > selektujes gde zelis da exportujes > Finish

:D

milan64586
26-11-2008, 19:03
A da li imate neku ideju kako bih mogao te kontakte iz outlook-a da objedinim u jedan txt file kako bi ih imao u tekstualnom obliku na kompu?

Niko
27-11-2008, 20:09
A da li imate neku ideju kako bih mogao te kontakte iz outlook-a da objedinim u jedan txt file kako bi ih imao u tekstualnom obliku na kompu?

meni na pamet pada samo copy&paste x broj kontakata u outlook-u lol :D

milan64586
28-11-2008, 00:24
Dobro, ali na nokiji je postojalo 20 nacina da se to uradi, mora i ovde da postoji bar jedan.

NEgo jos jedno pitanje (ono prethodno ostaje aktuelno). U imeniku na telefonu imam dosta imena pod kojima ima nekoliko telefona. Neki od njih imaju recimo dva ili vise mobilnih telefona. Kada sam sredjivao imenik na iphone-u (rucno) stavljao sam pored svakog telefona home, mobile, work. Gde ljudi imaju vise mobilnih telefona sve sam ih stavljao kao mobile. Sada kada uradim sinhronizaciju za outlook-om recimo, a isto vazi i za ostale programe sa kojima je sinhronizacija moguca, on iscita samo prvi telefon pod odredjenom kategorijom. Znaci ako neko ima tri mobilna telefona, on iscita samo prvi, a ostali ostaju izgubljeni. Da li postoji neki nacin da se ovo sredi, jer ovako imam iscitan imenik u xml-u sa kojim em ne znam sta cu, em je jos polovican?

Obren
29-11-2008, 13:06
Auh, čuveni problem, ja sam se na to par puta opekao još pri sinhronizaciji kontakata sa Nokije koja takođe ima mogućnost da pamti neograničen broj telefona u kategoriji "mobile". Po sinhronizaciji sa Outlookom, isti pamti samo prvi broj u kategoriji mobile.

Workaround koji ja koristim je da sekundarne mobilne brojeve strpaš u neku drugu kategoriju (Business, Other itd.). Sinhronizacija ovako vođenog adresara trebalo bi da radi u kombinaciji sa svakim telefonom koji podržava sinhronizaciju sa Microsoft Outlookom. Samo moraš da budeš disciplinovan kada ažuriraš adresar na iPhonu da ti se ne "omakne" da uneseš dva "Mobile" broja.

milan64586
29-11-2008, 14:05
Workaround koji ja koristim je da sekundarne mobilne brojeve strpaš u neku drugu kategoriju (Business, Other itd.). Sinhronizacija ovako vođenog adresara trebalo bi da radi u kombinaciji sa svakim telefonom koji podržava sinhronizaciju sa Microsoft Outlookom. Samo moraš da budeš disciplinovan kada ažuriraš adresar na iPhonu da ti se ne "omakne" da uneseš dva "Mobile" broja.

Workaround je neki program ili sta?

Da li mozda imas ideju da export celog imenika u neki tekstualni, citljivi format?

Obren
29-11-2008, 22:21
Workaround je naprosto engleska reč, kojoj na žalost ne mogu lako da nađem odgovarajuću srspku jednu reč, ali naravno mogu da pojasnim šta znači.

Ukratko, workaround se može prevesti kao "privremeno rešenje kojim se neki problem zaobilazi, dok se ne pronađe suštinsko rešenje".

Recimo Universal SIM je takođe "workaround" da se iPhone 3G koristi na našoj mreži, dok se ne nađe način da se isti softverski otključa :)

Što se tiče odgovora na drugo pitanje (eksport imenika), najlakše je preko Outlooka:

1) Najpre sinhronizuješ iPhone adresar sa Outlookom (koristeći iTunes)
2) Staneš na kontakte u stablu Outlooka
2) Iz Outlooka biraš sledeće menije/opcije:
File -> Import and Export... -> Export to a file -> Comma Separated Values (Windows) (ili Microsoft Excel)

milan64586
30-11-2008, 13:31
Znam sta znaci "workaround" :), nego ti si to tako "znacajno" napisao, da sam pomislio da je mozda u pitanju neki program koji to radi automatski. Ok, to sam i ja sam shvatio da se mora rucno menjati title za svaki suvisni broj mobilnog telefona. Nego mislio sam da postoji neki laksi, automatizovan nacin da se to odradi. Nema veze. Hvala na savetu, a ja cu onda malo po malo da menjam imenik...

zeljusa
04-12-2008, 21:48
pitanje,

u itunesu kada kliknem na iphone, imam stavku "backup" , e jel to znaci da on skida sadrzaj sa telefona tj kopira na komp, ili sa kompa uzima poslednji backup i stavlja u tel?
takodje imam i stavku "restore from backup"? molim vas da sto prije odgovorite... :)


HVALA

zeljusa
07-12-2008, 12:30
pomozite please :)

Niko
07-12-2008, 13:32
pitanje,

u itunesu kada kliknem na iphone, imam stavku "backup" , e jel to znaci da on skida sadrzaj sa telefona tj kopira na komp, ili sa kompa uzima poslednji backup i stavlja u tel?
takodje imam i stavku "restore from backup"? molim vas da sto prije odgovorite... :)


HVALA

backup samo podešavanja telefona, slike iz kamere i kontakte prebaci u jedan fajl na kompu (sve ti ostane na fonu) a restore from backup ti sve te fajlove vraća na fon ako si recimo nešto zeznula.

zeljusa
07-12-2008, 17:01
hvala ;)

skosan
10-02-2009, 03:31
jel neko radio taj backup, na gore pomenuti nacin??

da li kopira sve brojeve telefona, tj da li sve vraca na staro, kako je i bilo???

da ne bude fora kao sa itunes sync, ono za address book...pa da pamti samo jedan broj...


:)

lilici
10-02-2009, 08:00
Ljudi, pogledajte ovu adresu, meni je to najbolje resenje www.zyb.com (http://www.zyb.com) ima da se skine aplikacija za iPhone kao i za svaki drugi telefon. Otvorite tamo account, i kada jednom budete uradili sync sa www.zyb.com (http://www.zyb.com) moci cete sa bilo kojim telefonom da povratite taj imenik. Sync preko GPRS kosta oko 2,80 din i to samo prvi put, posto tada ide ceo imenik na sajt. Brojeve vraca u iPhone bez obzira koliko broja imate pod jednim imenom, i jedina mana je sto ne vraca slike ako ste ih imali u imeniku, ali kazu da se na tome radi.
Zaboravih, sa sajta mozete da eksportujete ceo imenik u exel, a mislim da moze i WAB.

zeljusa
11-02-2009, 11:52
sad cu da probam ovo...

iphone-srbija
11-02-2009, 18:24
Ljudi, pogledajte ovu adresu, meni je to najbolje resenje www.zyb.com (http://www.zyb.com) ima da se skine aplikacija za iPhone kao i za svaki drugi telefon. Otvorite tamo account, i kada jednom budete uradili sync sa www.zyb.com (http://www.zyb.com) moci cete sa bilo kojim telefonom da povratite taj imenik. Sync preko GPRS kosta oko 2,80 din i to samo prvi put, posto tada ide ceo imenik na sajt. Brojeve vraca u iPhone bez obzira koliko broja imate pod jednim imenom, i jedina mana je sto ne vraca slike ako ste ih imali u imeniku, ali kazu da se na tome radi.
Zaboravih, sa sajta mozete da eksportujete ceo imenik u exel, a mislim da moze i WAB.


izashao je Google Push Sync (http://www.google.com/mobile/apple/sync.html)

ovo je mnogo bolje nego taj zyb :) posebno ako koristite gmail

lilici
11-02-2009, 22:56
izashao je Google Push Sync (http://www.google.com/mobile/apple/sync.html)

ovo je mnogo bolje nego taj zyb :) posebno ako koristite gmail


Pa ne bih se bas slozio da je google bolji, rekao bih ljudima da probaju oba, ali po mom utisku google je daleko od zyb, bar za sada.