PDA

View Full Version : GeoHot Jailbreaks iPhone 4



iPhon
10-07-2010, 10:44
Evo i kao sto naslov kaze iPhone 4 je jailbrek.
i ko bi to drugi odradio neo GeoHot
preuzeto s
http://iphonejtag.blogspot.com



http://img189.imageshack.us/img189/4788/iphone4r.png (http://img189.imageshack.us/i/iphone4r.png/)

djalf
10-07-2010, 10:47
Da, on samo postavlja slike a drugi izbacuju alate... ;)

bkns
10-07-2010, 10:48
upravo tako! :)

iPhon
10-07-2010, 11:08
al je i napisao da ce izaci jailbrake al da nece biti on taj koji ce da ga izbaci nego netko drugi.
vjerovatno comexx il neko drugi.
postoji text na engleski pa ako moderatori zele neka gd i postave sa geoohot stranice.
al ipak skidam mu kapu za ovo :)

milan64586
10-07-2010, 11:16
Ne kapiram? On je napravio jailbrake, a neko drugi ce da ga objavi? ??? Zasto? Da nisu poceli ovi iz Apple-a da mu prete? I sta je sa jailbrake-om za 3GS?

iPhon
10-07-2010, 11:23
vjeruj brate da nije njegovog jailbrake Apple nebi bio sto jest nit bi se iphone prodavao kao sto se prodaje.
iPhone ti je bez jailbrake kao i nokia 3310.
a sa jailbrake ti je kao svemirski brod iz zvjezdanih ratova to za njega znaci jailbrake.
i spirit je on prvi objavio al nije izbacio ista stvar i sa ovim sledecim Jb

milan64586
10-07-2010, 11:27
Znam po nesto o tome sta je jailbrake. :) Nego mi nije jasno zasto ga on ne objavi, ako ga je i napravio? Sigurno postoji neki razlog. Blackra1n, blacks0w i ostalo je sve on pravio i objavljivao. Cak je imao i paypal racun za donacije i ja sam mu donirao neke evre.

Shke
10-07-2010, 11:29
Ma samo nek izadje JB, a nek se oni dogovore ko ce da ga objavi a ko ce da ga napravi.... :)

iPhon
10-07-2010, 11:31
@Shke u potpunosti se slazem.
nek izadje Jb pa nek ga izbaci ko god.

milan64586
10-07-2010, 11:40
Ja imam iOS4 na svom 3GS, vec neko vreme, tako da me to mnogo ne dotice, ali me interesuje cisto fenomenoloski, koji je razlog da napravis nesto prvi i jedini na svetu, a onda da to ustupis nekome drugom da skuplja pohvale za to. Mozda je odlucio da proda jailbrake, ili mu neko preti ili ga ucenjuje.

Shke
10-07-2010, 11:42
Mislim da momak zeli dobro da se proda, pa sad polako ispipava trziste...

Luk492
10-07-2010, 11:43
A unlock? Ja sam mislio da kupim hd2 u ponedeljak.. a sad, videvsi ovo... Jel zna neko koliko ce kostati iphone 4, a da nije simfree?

skosan
10-07-2010, 11:52
599$ 16gb u BestBuy radnjama u USA

Luk492
10-07-2010, 12:07
Mogao bi da kazem teci da mi kupi iphone 4 u bestbuy za $600, ali da li vredi da ga tako kupujem pa da mi stoji u fioci dok ne izadje jb i unlock??? to je pitanje :( Ili jednostavno da kupim hd2, pa kada se sve ovo stisa i izadje jb i unlock da prodam hd2 i kupim iph4? Sta bi vi uradili?

iMicko
10-07-2010, 12:18
Ja sam strpljiv pa bih čekao... To je moje mišljenje... :)
Ali ako imaš kinte da se razbacuješ telefonima - što da ne Luka... :)

Luk492
10-07-2010, 12:25
Skupljao sam kintu predugo... Pa sam sad krajnje nestrpljiv... Svrbi me dzep

boriskooo
10-07-2010, 12:26
jailbrake? lol

boriskooo
10-07-2010, 12:29
vjeruj brate da nije njegovog jailbrake Apple nebi bio sto jest nit bi se iphone prodavao kao sto se prodaje.
iPhone ti je bez jailbrake kao i nokia 3310.
a sa jailbrake ti je kao svemirski brod iz zvjezdanih ratova to za njega znaci jailbrake.
i spirit je on prvi objavio al nije izbacio ista stvar i sa ovim sledecim Jb

ja se nadam da se salis.
da volis tako, pomalo, da se zezas sa padezima, spojenim pisanjem negacije i glagola..

iphone je bez jailbreaka kao nokia 3310? jesi ti svestan toga sta si rekao? znam, nisi mislio doslovno, blah blah blah.

ali, seriously? :nc:

djalf
10-07-2010, 12:49
Ako uzmes HD2 budi spreman da izgubis dosta na vrednosti jer HTC-u brzo pada cena ;)
Najpametnije je 630e i Simfree. Sve ostalo je shit

iSavcic
10-07-2010, 13:24
Tako je djalf. Viva iPhone!
Koristio sam dosta telefona i shvatio samo jedno, iPhone je iPhone. Posle njega mogu samo Nokiu 1200 i nista vise! Sto se JB tice ok mi je to sto GeoHot ne izbacuje licno, vec preko drugih. To se radi ako dodje do nekih problema da GeoHot moze neometano da nastavi da radi svoj posao. Bilo je vec prica kako je ovaj softw 4.0 zasticen na dosta nacina izmedju ostalog i pravno da ne sme da se koristi kod kojim je pisan iOS. I ne znam zasto je bitno ko je izbacio bitno je da postoji! Tacno je da iPhone ne bi bio to sto jeste da nema JB al' uzmimo u obzir da ima dosta onih koji ne znaju sta je JB i kupuju app. Ja licno ne bih nikad koristio iPhone da nema JB. SVE U SVEMU BRAVO ZA JB.

Cegevara
10-07-2010, 13:34
ja se nadam da se salis.
da volis tako, pomalo, da se zezas sa padezima, spojenim pisanjem negacije i glagola..

iphone je bez jailbreaka kao nokia 3310? jesi ti svestan toga sta si rekao? znam, nisi mislio doslovno, blah blah blah.

ali, seriously? :nc:


Nemoj da mu zamjeris ,covjek je iz CG 99%, pa je sa padezima na "VI " :D


btwn,

Da li ima nesto novo za JB 3GS sa OS 4.0 novi boot ?

Luk492
10-07-2010, 13:35
Ja bi kupio iph 4 simfree do 700. ali kad ih nema za te pare... :(

iSavcic
10-07-2010, 13:40
Luki evo ja se nadam da cu donositi pocetkom avgusta iP4 16Gb simfree pa mi se javi na PM!

Cegevara
10-07-2010, 13:45
Da li ima nesto novo za JB 3GS-novi iboot sa OS 4.0 ? Ima li sigurnih najava da ce izaci i kad? Poludjeh cekajuci JB 2 mjeseca,pa razmisljam o prodaji...zato pitam. Molim da neko odgovori

iSavcic
10-07-2010, 13:53
Cegevara polako gde zuris, mi smo cekali 6 meseci pa smo docekali. Ne prica se nista puno o tome tako da ti niko ne moze reci nista precizno.

igne
10-07-2010, 15:07
Ja iskreno nikada ne bih cekao ni mesec dana a ne nekoliko meseci :) Dam stotine eura za tehniku koja sedi u fioci za posmatranje? Ne hvala :)

milan64586
10-07-2010, 15:11
Prostires se onoliko koliko si dugacak. ;)

Cegevara
10-07-2010, 15:14
Ne radi se ovdje druze o duzini i prostiranju,mogu da se izduzim i mnogo vise od jbenog iphone,vec o ovome sto je kolega @igne reako i sa cime se slazem.

igne
10-07-2010, 15:20
Davati mnogo vise novca za nesto sto ne vredi vise nego orginalna cena po kojoj se prodaje, i kupovati tehniku koja se ne moze koristiti cim za nju das ogromnu svotu novca je meni jednostavno ne racionalno razmisljanje i trosenje.. Daj 700-750e za iPhone 4 simfree i to mi je ok, kupio si, mozes odmah iskoriscavati potroseni novac i uzivati u njemu, ali kupiti za 600$ i cekati mozda 5 dana, mozda 5 meseci da ga mozes koristiti nije "prostiranje koliko si dugacak" nego pokazatelj koliko imas strpljenja ;)

milan64586
10-07-2010, 15:31
Strpljenje je ono sto popunjava prostor izmedju zelja i mogucnosti.

Vi pricate o 600$, 700-750 eur kao da je to neka sica lova i to u zemlji Srbiji, gde je prosecna plata 300 eur, gde masa ljudi bukvalno gladuje i hrani se po narodnim kuhinjama.

Svaka vama cast ako mozete tako da rasipate novac. 99% ljudi u Srbiji to ne moze ni da sanja i zato kazem da treba malo imati vise mere kada se prica o ovakvim stvarima. Ja kada sam kupovao 3GS nategao sam se tako da su mi popucale tetive, da bih to mogao sebi da priustim, a nategao sam se toliko samo zato sto sam imao ogromnu zelju da imam taj telefon. I morao sam da pravim strategiju malo prostiju nego sto je bila za napad na Normandiju. I svesno sam kupio zakljucan telefon i telefon za koji niko nije znao da li ce i kada moci da se otkljuca, dakle jos sam i rizikovao i sve sam to radio, ne zato sto je to lepo i sto ja volim da imam tehnicku stvar koju ne mogu da koristim i ne znam ni kada cu moci, vec zato sto mi je svaki evro, a ne svaka desetina ili stotina istih, bila uzasno bitna.

Zato sam rekao, da se svako prostire koliko je dugacak, sto ocigledno neki nisu razumeli.

igne
10-07-2010, 17:19
Strpljenje je ono sto popunjava prostor izmedju zelja i mogucnosti.

Vi pricate o 600$, 700-750 eur kao da je to neka sica lova i to u zemlji Srbiji, gde je prosecna plata 300 eur, gde masa ljudi bukvalno gladuje i hrani se po narodnim kuhinjama.

Svaka vama cast ako mozete tako da rasipate novac. 99% ljudi u Srbiji to ne moze ni da sanja i zato kazem da treba malo imati vise mere kada se prica o ovakvim stvarima. Ja kada sam kupovao 3GS nategao sam se tako da su mi popucale tetive, da bih to mogao sebi da priustim, a nategao sam se toliko samo zato sto sam imao ogromnu zelju da imam taj telefon. I morao sam da pravim strategiju malo prostiju nego sto je bila za napad na Normandiju. I svesno sam kupio zakljucan telefon i telefon za koji niko nije znao da li ce i kada moci da se otkljuca, dakle jos sam i rizikovao i sve sam to radio, ne zato sto je to lepo i sto ja volim da imam tehnicku stvar koju ne mogu da koristim i ne znam ni kada cu moci, vec zato sto mi je svaki evro, a ne svaka desetina ili stotina istih, bila uzasno bitna.

Zato sam rekao, da se svako prostire koliko je dugacak, sto ocigledno neki nisu razumeli.


Ti si malo pogresio pravac caskanja ovde onda :) Mi tu ne pricamo o situaciji u srbiji i narodnim kuhinjama i ja ne zelim da me bilo ko pogresno shvati da ja sad kazem da je 750e sica, Apple proizvode kupuje ko moze, ovako ili onako, sa strategijom ili cim pomisli, mislim da ne treba da pravis razliku u tome ;) Jednostavno mogao si da ga kupis i tu se zavrsava prica, nije potrebno diskutovati ko na koji nacin i koliko tesko dolazi do zeljene stvari, neko se namuci radeci, neko zatrazi novac od roditelja neko opet na neki treci nacin i to je mislim ipak privatna i nebitna stvar.. Ja recimo volim tehniku, kupujem je jer na moju srecu sam u mogucnosti ali sa time ne omalovazavam nikog ako govorim o tome da cu kupiti iPad, iPhone ili Macbook ako to zelim, onda zamisli da sad svako ko vozi na ulici automobil od 40 ili 50 hiljada eura omalovazava one koji voze polovan auto bilo koje marke vrednosti 2-3 hiljade eura ili cak se voze GSP-om i to je bezmisleno da se on sa tako skupim autom voza dok ljudi idu peske ::) Mislim da nema tezinu tvoje poredjenje... Imas iPhone 3GS i bitno je da si ti zadovoljan, ja sam samo rekao da ja ne bih kupovao zakljucan telefon i cekao 6 meseci a da pri tome dam toliko novca i nisam dirao tvoju sujetu niti nacin na koji si dosao do njega ;)

Exileus
10-07-2010, 17:24
Mogao bi da kazem teci da mi kupi iphone 4 u bestbuy za $600, ali da li vredi da ga tako kupujem pa da mi stoji u fioci dok ne izadje jb i unlock??? to je pitanje :( Ili jednostavno da kupim hd2, pa kada se sve ovo stisa i izadje jb i unlock da prodam hd2 i kupim iph4? Sta bi vi uradili?


ili kupi iz UK vec otkljuchan i legalan i neces imati takvih problema :D

milan64586
10-07-2010, 17:34
@igne

Ti si rekao da ti ne bi cekao sest meseci (iako je sva prilika da ce to biti mnogo ranije), vec bi kupio sim-free. Onda sam ja rekao sta sam rekao, a poenta je da bi svi pre kupili sim-free i ne bi cekali sest meseci, samo je problem sto to najveci broj ljudi ne moze sebi da priusti. I to ne samo u Srbiji. Ja kada sam kupovao 3GS i jurio neke prijatelje u Americi da mi to kupe, oni su se krstili i pitali me da li sam normalan sto hocu da dam tolike pare za mobilni telefon i da oni to nikada ne bi dali, a u pitanju su ljudi iz srednje klase, sto znaci da mogu da kupe to bez ikakvih problema i to jos uz ugovor, tako da bi im kada se odbije redovno koriscenje, koe inace placaju izasao daleko jeftinije nego mene. Dakle to su ogromne pare svuda, ne samo u Srbiji.

I to sto sam napisao, napisao sam apropo pitanja, da li covek da ceka unlock ili da kupi HD2. HD2 ako sada kupi, izgubice dosta para sve i da ga proda posle mesec dana. Dakle tu se jos dodatno bacaju pare u bunar, narocito ako se ima u vidu cinjenica da apple drzi cenu i da ce i tada iphone kada unlock izadje iphone isto kostati, ako ne i vise zbog unlock-a, pa onda kada saberes te izgubljene pare kod HD2, plus ta skuplja cena zbog unlock-a, ima iphone da ga izadje jedno 800 eur.

I opet kazem. Nista ja nemam protiv vas, niti vasih zelja. Samo mi je zapralo oci kada sam citao sa kakvom lakocom se barata ciframa od 600$, 730 eur.

I reci mi igne, posto me to bas onako fenomenoloski zanima, ako neces shvatiti kao provokaciju, ili vredjanje (posto to nije u pitanju), koliko imas godina i ko finansira kupovinu iphone-a kod tebe? Pitam te ovo (opet kazem bez zelje da vredjam), zato sto sam primetio da iphone, bar u mom okruzenju nose iskljucivo oni koji ga nisu zaradili, vec kojima su ga kupili roditelji, kumovi iz Amerike i slicno. Cak znam jednog drugara kome su roditelji kupili 2G kada je bio aktuelan i platio ga je nesto uzasno mnogo. I tako je pricao olako o tome kako je to dobro, vredi, nije mu zao para i tako dalje. Onda je u medjuvremenu poceo sam da zivi i da radi i sada nosi nokiju 1100 i kaze da mu ne pada na pamet da ikada vise da tolike pare za telefon. ;)

igne
10-07-2010, 17:44
Moje godine mozes videti na mom info, tamo iznad broja postova ali evo da ti napisem da imam 29 godina, naravno zaradjujem svoj dinar jos od svoje 22 godine :) Ko malo prati clanove na ovom forumu, a ima ih, zna i da sam ozenjen, da sam kupio i svojoj suprugi iPhone radi ravnopravnosti u braku :D Salu na stranu, ako mislis da sam neki klinac koji se razbacuje novcima roditelja, gresis :) Toliko, mislim da mozemo sa ovim da zavrsimo jer otisli smo u off.

milan64586
10-07-2010, 17:47
Ako je tako, onda svaka cast. Kao sto rekoh iz mog okruzenja svi koji nose iphone su ljudi koji ga nisu sami zaradili...Doduse ja i ako zaradjujem, ne volim da se razbacujem, ali kao sto rekoh, ako sam zaradjujes, onda je na tebi kako ces to da potrosis. Necu vise o ovome da pisem, zbog off-a.

Shke
10-07-2010, 18:39
I...taj GeoHot cudan neki baja, ima JB a ne objavljuje ga :-)

mali off-ic: Mislim da relativno malo klinaca kojima mama i tata kupuju skupe igracke ima iPhone, za njega je ipak potrebno strpljenje a svaka igracka se brzo izgustira, pogotovo ako lako mozes da nabavis novu i moderniju ;-)

U mom okruzenju zadovoljan sam strukturom ljudi koja koristi ili zeli da ima iPhone.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mesija
11-07-2010, 10:17
Mogao bi da kazem teci da mi kupi iphone 4 u bestbuy za $600, ali da li vredi da ga tako kupujem pa da mi stoji u fioci dok ne izadje jb i unlock??? to je pitanje :( Ili jednostavno da kupim hd2, pa kada se sve ovo stisa i izadje jb i unlock da prodam hd2 i kupim iph4? Sta bi vi uradili?

Nemoj da uzimas HD2 teshko sranje od telefona sa raspalim Winmobile koji ce uskoro da nestane, sve ga manje i manje ima. Strpi se za pravu stvar, puno je to para da ih s*****s na FAIL kao sto je HD2.

Cegevara
11-07-2010, 10:41
Zato uzmi N900 i imas mobile computer,kakav HD2...

djalf
11-07-2010, 11:35
HD2 nikako nije sranje ako znas da ga upotrebis ;)
Sada mozes da stavis dual boot i da imas i Android 2.2 koji je extra brz i sve radi.
Jedino sto mu brzo pada cena.
Napomena: iPhone kod nas drzi cenu jer ga nema na mrezi i kolicinski ih malo ima iz uvoza. Ako dodje na neku mrezu od jeseni, ista prica ce biti i sa njim, videcete.

Mesija
11-07-2010, 11:52
Zato uzmi N900 i imas mobile computer,kakav HD2...

Ma kakav NokiR to je jos gore. Nema ni krsten touchscreen. Rezistivni ekran je tako out :vb_kez:

andreja3009
11-07-2010, 17:40
Ja mislim da on ceka 4.1 pre nego sto bi izbacio svoj jailbreak jel imam neki osecaj da ce 4.1 da bude ios i za ipad tako da kada bude izbacio svoj jailbreak moci ce da jailbreakuje sve uredjaje poput blackra1na sto je bio mogao da jailbreakuje sve

igne
11-07-2010, 20:17
HD2 nikako nije sranje ako znas da ga upotrebis ;)
Sada mozes da stavis dual boot i da imas i Android 2.2 koji je extra brz i sve radi.
Jedino sto mu brzo pada cena.
Napomena: iPhone kod nas drzi cenu jer ga nema na mrezi i kolicinski ih malo ima iz uvoza. Ako dodje na neku mrezu od jeseni, ista prica ce biti i sa njim, videcete.

Pre par dana sam u teretani razgovarao sa jednim likom koji je menadzer u telekomu i rekao je da je telekom vec prodat nemackom t-mobile samo se to cuva u tajnosti i samo je pitanje vremena i ceka se povoljan trenutak da se to objavi, tako da uskoro mozemo ocekivati iPhone u srbiji samo mislim da je na nasu stetu sto je Telekom prodat.. Po njegovoj prici Telekom je bio posladnja zlatna koka za nas drzavni budzet jer posle prodaje sav prihod zavrsava u nemackoj. Toliko o tome, nakon sta sam pricao sa njim vise mi i nije toliko milo sto cemo imati iPhone na nasem operateru.

djalf
11-07-2010, 20:24
Korisna informacija, naravno ako je tacna. Sav prihod ne moze da ode u Nemacku jer je samo 51% na prodaju da bi bili vecinski vlasnik - polovina - 49% ostaje ovde (to je po zakonu, e sad ako oni jajare kao sto umeju, e onda hebiga ;) ).
I ako je u pravu, u Telekomu ima gomila ljudi koji ne znaju ni da se potpisu i oni i treba da se plase otkaza.
Sorry za off
Na temu
Geohot to jes George juri malo paznje sa ovim i naravno da posle studija ce hteti dobar posao - mozda bas u Apple-u ;)

mallena
11-07-2010, 20:30
GeoHot najverovatnije ceka 4.1(kao sto smo cekali unlock za 3.1.3 pa onda JB sto je po mom misljenju mnogo bolja solucia :) )
mali off:

;95716Ko malo prati clanove na ovom forumu, a ima ih, zna i da sam ozenjen, da sam kupio i svojoj suprugi iPhone radi ravnopravnosti u braku :D :P :vb_kez::vb_kez::vb_kez::vb_kez: e sada sam se slatko nasmejala :) :D

igne
11-07-2010, 21:32
Znam da si upamtila moju potragu za iPhone-om za moju suprugu http://www.isrbija.net/images/icons/icon10.gif

iSavcic
11-07-2010, 23:37
Igne isto tako znamo da si uzeo i iPad tako da mi koji te znamo ne sumnjmo u tebe....
Heh :D

Nixxee
12-07-2010, 01:04
Izvinite za ovaj mali off, ali samo jedno pitanje. Da li cu moci u oktobru (ako ne bude ponuda od naseg nekog operatera) da nadjem "negde" iPhone 4 16gb SIMFREE za 530-550e..?

Cegevara
12-07-2010, 01:40
Pitaj vidovitu Zorku ! :) Kakvo pitanje.

zexx0r
12-07-2010, 01:42
Dobro, očekivao je čovek odgovor na pitanje, ne ismevanje :)
Cegevara - take it easy ;) :)

Nixxee - ne zna se to, izvini :)

ZORAN.MakedonijA
12-07-2010, 02:11
Ja mislim da je jeftina cena 530 za sim free ..
i da je rano oktobar pogotovo za taku cenu posto u grckoj 3gs 16gb krece se zamisli nov 700evra..
solun

djalf
12-07-2010, 07:37
Simfree nece biti 530e ni za godinu dana - sada ti je 3GS 8GB 530e u Francuskoj!

Mesija
12-07-2010, 12:13
Ja mislim da on ceka 4.1 pre nego sto bi izbacio svoj jailbreak jel imam neki osecaj da ce 4.1 da bude ios i za ipad tako da kada bude izbacio svoj jailbreak moci ce da jailbreakuje sve uredjaje poput blackra1na sto je bio mogao da jailbreakuje sve

Pa dokle vise te fore, moze onda tako da ceka i iPhone 5 pa da jailbreakuje sve zivo odjednom. Taj GeoHot mnogo mrsi muda ako mene pitate. On je navodno hakovao i Playstation 3 pa nikom nista.

djosavl
12-07-2010, 12:45
Jer ima negde u okolini da se nadje 4g do 700e ali simfree....?

Sharky
12-07-2010, 12:50
Ljudi vratite se temi, sto se tice kupovine i prodaje iphona postoji sekcija "oglasi"

igne
12-07-2010, 14:28
Pa dokle vise te fore, moze onda tako da ceka i iPhone 5 pa da jailbreakuje sve zivo odjednom. Taj GeoHot mnogo mrsi muda ako mene pitate. On je navodno hakovao i Playstation 3 pa nikom nista.

Mozes ti dzabe samo da se nerviras, on je svoj fon JBrejknuo :vb_cool2:

apple-freak
12-07-2010, 15:26
bice jb ljudi strpljenje nek apple izbaci 4.0.1 fw ako ne geohot jailbreak sigurno izbacuje comex bice slican spiritu,musclenerd i planetbeing rade na unlocku iphone-a 4.jedini minus ako mora da se fon aktivira kao sto je bio slucaj sa spiritom.ja sam za 3gs mojoj suprugi jedva nasao maticnu karticu da ga aktiviram.sto se geohota tice mali je genije i mislim da radi najbolje i najkompletnije tool-ove od svih.jeste da mu je ego ogromno ali brate moze mu se

Shke
12-07-2010, 15:30
Postaje dosadan, iskreno, ma koliki da je genije...

igne
12-07-2010, 15:31
Il ga JBrejkne full ili ga ni ne izbacuje ako nije potpun, ovo sa aktiviranjem je dosta nezgodno, ako nemas maticnu karticu dovidjenja, najgore je kada ni ne znas za koje mreze je skinut..

apple-freak
12-07-2010, 15:39
ma da ja sam uzeo polovni covek mi rekao skinut je sa americke AT&T mreze.zaglavio se suprzuzi morao sam restore na 3.1.3 docekao spirit izlazi da telefon nije bio americki.odneo sam ga u jedan lokalni ducan za mobilne drzao mi je covek telefon 2 nedelje i na kraju izadje telefon zakljucan na turski vodafone!!!!

djalf
12-07-2010, 16:08
Ova tema totalno ode u off.

ZORAN.MakedonijA
12-07-2010, 16:16
ovde u makedoniji ima ispirt kartica za aktiviranje bilo kojeg iphona mislim ako neznate sa koje je mreze ,,inemozete naci da ga aktivirate extra stvar ..

apple-freak
12-07-2010, 16:43
a gde to moze da se nabavi i koliko kosta?

igne
12-07-2010, 16:47
Ovo sam ja iskopao na googlu, nesto nalik nekadasnjem turbosim-u..

http://www.gsm-technology.com/index.php/en_US,details,id_pr,7874,menu_mode,categories.html

ZORAN.MakedonijA
12-07-2010, 16:48
kosta prema tim deckima sto uzimaju robu 7evra ..u skoplju..ali extra stvar za one sto nemogu da aktiviraju ja sam se iznenadio posto pratim razna desavanja za iphone i nisam naletio na tako nesto sve dok je nisu doneli i vidio je kako fukcionira..

igne
12-07-2010, 17:00
Sada sam pricao s drugarom koji ima svoj servis za telefone, on kaze da inace ima neku univerzalnu karticu za aktiviranje telefona ali sam mu rekao da pogleda ovu i ako moze da mi naruci jednu, rekao je da ce malo da procaprka sta i kako pa ce mi javiti :)

Shke
12-07-2010, 17:09
E pa bilo bi lepo da nabavimo tako nesto, onda GeoHot moze da odmara do mile volje :)

1024
12-07-2010, 17:11
Ljudi, ova tema se bavi (barem se nekad bavila) Geohotom i njegovim poduhvatom na iPhone-u 4.
A sada se ne bavi vise nicim, jer je zakljucana :)
http://www.techdreams.org/wp-content/uploads/2009/07/Lock.png