PDA

View Full Version : iPhone 4 punjenje (USB vs. zidna uticnica)



iDarth
09-07-2010, 18:07
http://www.iclarified.com/images/news/10516/36277/36277-500.jpg

Pogledajte tabelu poredjenja punjenja iPhone 4 preko USB kabla (crveno) i uticnice na zidu (plavo).

iPhonu je ocigledno potrebno vise vermena da se napuni preko USBa nego uticnice, i to 30min duze. To je 23% duze nego na USBu. Ako vam se potpuno isprazni iPhone, do prvog paljenja potrebno je 3min i 11 sec, dok je preko USBa bilo potrebno 4min i 49 sec (sto je skoro za 2 min duze).

Luk492
09-07-2010, 18:23
Sto je logicno...

byMaX
10-07-2010, 12:43
Kod 3G-a i 3GS-a razlika je i veća od pola sata, garantovano!

500mA vs. 1A - dva puta više "struje" je na utičnici...

1024
10-07-2010, 12:54
Ono sto sam ja primetio je da, iako izgleda pun, telefon na USBu mora da se drzi par sati vise da bi baterija posle trajala isto kao pri punjenju na struju.

.stefan
10-07-2010, 13:52
jeste,i ja sam to isto primetio....preko usb-a se sa 100% cas posla skljoka na 80%....

iSavcic
10-07-2010, 14:38
Zato je i najbolje punti telefon preko zidnog punjaca. Samim tim se i trajnost baterije odrzava. Jer ako uzmemo telefon koji se punio preko USB i prikazao da je telefon pun, a nije time se smanjuje se zivot bateriji. Ja nisam nesto preterano ni koristio USB punjenje, mozda za 3 god max 15x.

Tactman
10-07-2010, 14:57
a ima izgleda još razloga da se izbegava punjenje preko usb-a.

http://www.mobile-review.com/cgi-bin/show_comments.pl?newsId=29886&lang=en#comments

iSavcic
10-07-2010, 15:23
@>Tactman nisam siguran al mi se cini da postoji tvoj klon Tacman, ili je to tvoj drugi nick. Srz ista samo jedno slovo promenjeno! Al nisam siguran.
A ovo sto si postavio je najveci fake koji sam video. Na sta je trebalo povezati ovaj USB da bi se ovako sprzio, jedino na banderu 1000W+, nikako drugacije. Svaki komp ima napajanje, a napajanje zavojnice i stabilizator koji nije toliko efiksan kao externi stabiliztor al ovako nesto se nikad ne bi desilo sa sa fabrickim stabilizatorom. Ili mozda se ovo moglo desiti da se telefon punio u trafo stanici i da je grom pukao e onda ok. al sam od sebe NIKAKO! Jos pogotovo preko USB-a koji daje max 12-24v.
Toliko o tome!

Tactman
10-07-2010, 16:23
sad bi trebalo da se pravdam kako nemam klonove i kako ovo što se navodno desilo nisam ja izmislio? i šta je poenta pitanja da li postoji neki Tacman, da se diskreditujem na neki način?

ako ćemo već o diskreditaciji par tema gore o jailbreaku imaš egzaltirane izjave kako je iphone iphone, i samo to vredi, a onda se javno nudiš, i to van oglasa, kao prodavac iphone 4, koje kažeš valjaš od avgusta. toliko o neutralnosti! ja nemam nikakav interes od toga kako prolazi iphone4 i kakve probleme ima, ali mislim da svrha foruma nije da se javljaju samo preprodavci sa trgovačkim bajkama već i da se korisnici obaveste. da li je fake ili nije, neka svako procenjuje sam.

iSavcic
10-07-2010, 18:13
Sad sam vec siguran da si "TACMAN".
Ja kao prvo nisam preprodavac i ovo sto cu sada prodavati iPhone ce biti prvi put jer mi se ukazala prilika, tako da jos jednom ponovim nisam ovde da bi prodao neki APPLE prozivod, da je tako imao bi drugi nick sa 5 postova i svih 5 vezani za prodaju. Stojim iza toga da je iPhone iPhone i da necu preci na druge prozivodjace smart fonova. A koliko ja ovde pomazem, razmatram, obavestavam itd itd mozes proveriti malim search-om i gledanjem mojih postova. A sto se tice prodaje nisam SPAMOVAO!