PDA

View Full Version : Belkin ruter wireless zaista



shone83
02-07-2010, 20:53
Imam Belkin ver 8002uk ruter i posto vidim da zastita obicnim passwordom nije dovoljna, uradio sam MAC Address filtering i sad ne mogu da pristupim sa iPhona. iPhone vidi mrezu ali prikazuje unable to join... Kako da namestim da samo moj iphone moze?

Kapetan
03-07-2010, 03:18
Provjeri da li si tacno unio MAC od iPhone-a u podasavanjima od rutera.....

Pokusaj sa nekom snkripcijom tima wpa ili slicno....

Perica
03-07-2010, 16:17
Imam i ja Belkin i very good je. Uradi samo reset na fabričko podešavanje i prilikom prvog podešavanja prati šta ti router traži, uradi to i mora da radi. Ako imaš pitanja tu sam.

shone83
03-07-2010, 21:44
@Kapetan

Uneo sam tacno, proverio sam. Ovo drugo ne znam kako...

@Perica

Vratio sam podesavanja i sad mogu da se konektujem preko iPhone. A kako da vise zastitim mrezu da mi ne provaljuju password? Verovatno znas posto imas belkin...

Perica
03-07-2010, 22:37
Udji u router preko IP-a 192.168.2.2 ili već koji je ... Piše ti na kutiji ili u uputstvu. Opciju da da ga zaključaš nudi ti i kada ga konfigurišeš pa ako ne možeš da se snađeš preko IP adrese opet ga resetuj čitaj i polako ;)

shone83
04-07-2010, 00:29
Ih pa znam to, stavio sam pass i to mesavinu malih velikih slova sa brojevima, ali koliko vidim to se lako provali preko nekih programa...

miodrage
04-07-2010, 11:35
Vidi, apsolutna zastita ne postoji, jer cak i da stavis MAC filtering, + WEP/WPA, i sta ti ja znam sta jos, ima programa preko kojih je moguce uci u sam ruter, i iscitati podatke. Imas na netu security programe koji ti zakljucavaju ruter sa MAC filteringom, i sa nekoliko razlicitih sifri. E to je vec mnogo teze provaliti, jer su potrebne sve sifre za uspesan rad, a ruter ih u sekundi menja par puta, pa ako nisu sve ukucane pravilno, ne da Internet access. Moj savet, stavi ti lepo MAC filtering i ne uzbudjuj se oko toga d ali ti se neko kachi ili ne. Ako tokom rada vidis nekoga, otkacish ga i upisujes na blacklistu.
Nego, iako nemam Belkina, proveri da li ti je navedeni device allowed da udje na ruter nakon ukucavanja MAC adrese ili ne. JEr na mom TP linku, imam da odredim da li je odredjena \MAC adresa koju sam ukucao allowed ili denied. Moze to da bude frkica. Ajde ti lepo vidi, pa javi. Citaj i 20x ako treba, jer ponekad pomislis, ma to je to, kad ono prc milojka. Na kraju krajeva, isprobaj opcije.

shone83
04-07-2010, 12:56
E pa to mene zbunjuje oko mac filtera, kad sam ukucavao onda nije dozvolio mom iphonu da udje. Evo slika gde se vide opcije ili ako neko ima isti ruter pa nek objasni:

Byakuya
04-07-2010, 13:14
Pazi nemam taj router ali ti mogu reci da si na pogresnom mestu...

Treba da odes na Wireless pa na Security i tu bi trebalo da imas izbor izmedju neke od zastita i poudjene i mac zastite...

shone83
04-07-2010, 13:30
Tu sam odradio sto je bilo ponudjeno:

Perica
04-07-2010, 16:01
Šone munjo gde živiš i koliki ti je protok ako te hakuju 24h dnevno i provaljuju šifru :D, opusti se i uživaj kada nisi kući isključi Belkina i uživaj :P