PDA

View Full Version : Dve VPN konekcije i wireless ruter



jamaicanserb
01-07-2010, 03:21
Pozdrav svima. :)

Ovako, imam dva racunara koje rade na dve odvojene VPN konekcije. Do sada je radilo tako sto je lan iz AP isao u switch (sto ja nazivam hub :) ), sve je radilo bez ikakvih problema. E sada, nabavio sam Apple-ov AirPort Extreme Base Station koji u sebi ima wireless ruter. Odstranio sam stari switcher, kabal od AP sam stavio u wap port od AirPort Extreme-a, ostala dva lan kabla od racunara stavio sam u lan portove od AirPort-a. Sve radi bez problema, oba racunara se konektuju i rade, takodje i u isto vreme. Ono sto zelim sada jeste da jednu od konekcija "share-ujem" na wireless da bih se konektovao sa lap-topom, iPhone-om i sl. Podesio sam AirPort Extreme da mu bude ukljucen wireless, namestio sam da je u Bridge modu, sad, uredjaje koje konektujem na ruter konektuju se bez problema ali nemaju pristup internetu, tj. ne otvaraju stranice u browseru niti bilo sta.

Znaci ukratko, zelim da "share-ujem" (ili kako god :) ) jednu VPN konekciju preko wireless rutera da bih mogao da konektujem druge uredjaje. (predpostavljam da zbog toga nema interneta na uredjajima koji se konektuju na ruter)

Nadam se da nisam bio previse opsiran ali rekoh bolje tako da bi me lakse razumeli. :)

Hvala unapred.

Kapetan
01-07-2010, 03:47
Nije mi bas sve najjasnije... sta zelis da dobijes dijeljenjem VPN-a?

Cini mi se da bi VPN koji zelis da share-ujes morao da prepravis da ti bude VPN od rutera do udaljene lokacije (ruter mora imati podrsku za to) i na taj nacin ko god dodje do rutera ima i vpn (evantualno bi morali preko proxy-a da traze izlaz na net). Drugi racunar i drugi VPN i dalje ostaju netaknuti....

p.s. ovo je samo pretpostavka mozda i nije tacno, jbg 3 ujutru je ;)

jamaicanserb
01-07-2010, 03:53
Hvala na pomoci, iako je tri ujutru. :)

Deljenjem VPN hocu da dobijem to da kada se neki od uredjaja zakaci na ruter dobije da kazem internet, posto trenutno npr. zakacim iPhone na ruter, prepozna ga, dobija svoju ip adresu i sve ostalo ali zato kada udjem u safari nece da otvori nijednu stranicu.

A ako ti nije problem jel mozes da mi objasnis kako da prepavim VPN kao sto si rekao, moze i sutra da ne bi sada spalili nesto (3h ujutru). :)

jamaicanserb
01-07-2010, 21:29
Namestio i sredio. :)