PDA

View Full Version : kupovina iphone 4 u USA



djole123
29-06-2010, 17:51
hteo bih da kupim iphone u usa. Dali moze tamo da se uzme sim free i bez paketa, dali ce da radi onda kod nas ??

iDarth
29-06-2010, 18:00
Jos uvek ne moze (po principu "cash and carry"). Mora da se otvara ugovor na 2 godine, da se prekida, da se placa early termination fee itd.

iMorris
29-06-2010, 19:37
Zar ne moze da se uzme non contract i dobijes AT&T prepaid karticu... Tj. moras da imas USA ID da bi uzeo telefon...

@iDarth

Promeni signature ;)

zuboje
29-06-2010, 22:05
moze se kupiti bez ugovora, po regularnoj ceni za 600$, odnosno 700$ + taksa koja zavisi od drzave. Ne treba ti nikakav ID ili slicno, vec samo pare. :D Telefon naravno nije simfree, jer takav neces naci u USA. Telefon ne trebas kupovati u Apple ili AT&T radnji vec u Best buy-u. Mada s'obzirom da je velika navala, kontam da ga trenutno neces naci ni tamo...


http://www.bestbuy.com/site/iPhone/iPhone-4/pcmcat214900050004.c?id=pcmcat214900050004

edit: mozes ga aktivirati i koristiti Pay as you go ATT karticom (pripejd).

iMorris
29-06-2010, 22:20
Mislio sam da mora da se uzme perpaid kartica. Pa kao sto je i kod nas, ako uzimas broj kod operatera moras sa licnom kartom...

Za koji mesec :)

.stefan
29-06-2010, 23:53
a kako funkcionise ovaj bestbuy tj kupovina preko istog....ako je neko imao iskustva da me uputi??

iMorris
30-06-2010, 00:18
Odes, platis, uzemes tel i to je to ;)

.stefan
30-06-2010, 00:23
a u apple store-u ne mozes uzeti ako nisi drzavljanin te drzave iz koje je taj store,jel??

iMorris
30-06-2010, 00:27
To vec ne znam... Znacu za 10-ak dana ;)

zuboje
30-06-2010, 02:47
a u apple store-u ne mozes uzeti ako nisi drzavljanin te drzave iz koje je taj store,jel??

Da bi kupio u Apple radnji treba ti ono sto niko od vas nema (pretpostavljam), a to je SSN - Social Security Number. I platna kartica (ne kes) koja je na adresu u USA. Tako je bilo do sada, ne znam da li su sada menjali nesto, ali kontam da nisu, to su napravili iz razloga sto su shvatili da su ljudi odnosili telefone iz USA i sad ako das te podatke, a odneses telefon... Zato je eBay keva... :D


Mislio sam da mora da se uzme perpaid kartica. Pa kao sto je i kod nas, ako uzimas broj kod operatera moras sa licnom kartom...

Ne mora ni to, ne treba kupovati karticu u ATT radnji, vec odes u bilo koju prodavnicu tipa Target, Walmart, Best Buy ili najbolje je u Radio Shack, kupis najjeftiniji pripejd telefon, najobicniji koji kosta 30-ak dolara, uz njega ide kartica, koje je na ko zna koje ime. Npr. ja moju kad sam kupio, vlasnik kartice je bio Mickey Mouse, verovao ili ne, tako je pisalo na racunu... Inace koliko znam ako odes u ATT tamo pripejd karticu da bi uzeo moras da platis nekih stotinak dolara, zato kad sam im rekao da mi je preskupo, oni su me poslali da kupim u Radio Shack, da cu tako najjeftinije proci...

Rakic90
30-06-2010, 03:02
Znaci oni te teraju na silu da budes postpaid...! Koja govna! :P

iMorris
30-06-2010, 03:06
Imam ja SSN i racun u Bank Of America(PayPal) :P

Ma samo SIMFREE ;)

Jesu zaguljeni za tu kupovinu samo tako :vb_smash:

F117
07-07-2010, 22:53
Ova tema me najvise interesuje...Bas steta sto su tako zakomplikovali tu kupovinu u USA...

Dajte ljudi pisite malo ovde :) Ja imam osobu koja je tamo na 4 mjeseca,ima SSN i racun na koji ide plata naravno i sad kako ta osoba da kupi telefon u Apple Store-u ili Best Buy-u bez ugovora??? i smije li ga donijeti ovamo?? posto cisto sumnjam da ce se vracati :)

iMorris
08-07-2010, 06:07
Ode u bestbay i kupi. Ili u at&t. Na njihovom oficialnom sajtu pise da su bez ugovora 600 i 700$. Nisu simfree!

F117
08-07-2010, 12:41
Evo recimo na stranici http://www.bestbuy.com/site/iPhone/Apple-iPhone-3G-3GS/pcmcat160500050022.c?id=pcmcat160500050022 sam izabrao model 3GS i sta se sad daje u kesu ? Reg. Price ? ili ova cijena koja je crvene boje? Naravno BEZ UGOVORA :)
Pa cu ga ja ovde jailbreakovati i unlockovati ..

zuboje
08-07-2010, 13:03
Evo recimo na stranici http://www.bestbuy.com/site/iPhone/Apple-iPhone-3G-3GS/pcmcat160500050022.c?id=pcmcat160500050022 sam izabrao model 3GS i sta se sad daje u kesu ? Reg. Price ? ili ova cijena koja je crvene boje? Naravno BEZ UGOVORA :)
Pa cu ga ja ovde jailbreakovati i unlockovati ..

Kada stavljas 3GS u korpu pocinje da ti postavlja pitanja da li si korisnik ATT-a? Ako jeste onda te tera da odma preko neta zakljucis ugovor, ako nije, onda ne znam kako si ga dodao u korpu, ta opcija ne postoji. Treba da odes u prodavnicu i da ga kupis po regularnoj ceni...

edit: crvena boja je sa ugovorom, ako nisi primetio ima zvezdicu pored i nju dodajes u korpu...

F117
08-07-2010, 13:46
Nisam ni mislio kupovati online.Kupila bi mi osoba koja je vec tamo,koja ima karticu od AT&T-a i SSN pa bi valjda samo trebalo da se da kes i da se ne potpisuje taj prokleti ugovor na 2 god. :)Samo me malo buni to sto je 3GS 700$ kao i iPhone 4.... valjda bi trebao biti jeftiniji

Makaveli
08-07-2010, 22:57
Iphone 3gs 8gb je 549$

BenJo_O
08-07-2010, 23:04
Baš postoji 3Gs 8 gb ???

Lazar
08-07-2010, 23:07
da postoji od kad je izaso iphone 4

cabarakandi
09-07-2010, 10:10
drugar mi sutra ide u Ameriku i dali da mu kazem da mi donese iphone 4 i ako ima neko neki savet!!!

zuboje
09-07-2010, 11:40
Nisam ni mislio kupovati online.Kupila bi mi osoba koja je vec tamo,koja ima karticu od AT&T-a i SSN pa bi valjda samo trebalo da se da kes i da se ne potpisuje taj prokleti ugovor na 2 god. :)Samo me malo buni to sto je 3GS 700$ kao i iPhone 4.... valjda bi trebao biti jeftiniji

Ko god da ti kupuje, ako ima SSN i ATT karticu nema veze, nemoj da se za*ebe pa da da te podatke i da ti kupi telefon. Nek samo ode u BestBuy i pravi se lud i kupi telefon, bez davanja ikakvih podataka. Ako da te podatke, posle moze da ima grdnih problema... A sto se cena tice one trebaju da budu iste kao pre kad je bilo 3G i 3GS, tj. sada je 3GS 8GB 599$, iPhone 4 16GB 699$ i iPhone 4 799$, to pise na sajtu apple-a, iste su cene u Best buy-u...

iKnez_95
09-07-2010, 11:59
drugar mi sutra ide u Ameriku i dali da mu kazem da mi donese iphone 4 i ako ima neko neki savet!!!

Pa koliko ja znam jos uvijek nema unlock-a za iPhone 4. Bolje je da sacekas da se pojavi u Italiji (trebalo bi krajem mjeseca). Bice malo skuplje, ali tamo su SIMFREE modeli.

pontie
09-07-2010, 14:44
Ko god da ti kupuje, ako ima SSN i ATT karticu nema veze, nemoj da se za*ebe pa da da te podatke i da ti kupi telefon. Nek samo ode u BestBuy i pravi se lud i kupi telefon, bez davanja ikakvih podataka. Ako da te podatke, posle moze da ima grdnih problema... A sto se cena tice one trebaju da budu iste kao pre kad je bilo 3G i 3GS, tj. sada je 3GS 8GB 599$, iPhone 4 16GB 699$ i iPhone 4 799$, to pise na sajtu apple-a, iste su cene u Best buy-u...
Sto ce da ima probleme, msm, sta se desava ako kupi u USA pa donese u Srbiju?

iMorris
09-07-2010, 15:10
Jel ima JB za iPhone4?

cabarakandi
09-07-2010, 18:23
pa znam za italiju ali ko zna kad ce neko ici tamo a on sutra ide u amariku sta raditi staaaaa raditiiiiiiiii????????

shO
09-07-2010, 20:24
Jel ima JB za iPhone4?

Ima, USERLAND JB, ali nije za public use! Jos se radi na njemu....
Ako ne znas sta je userland JB ( proguglaj malo ). Najverovatnije da ce SPIRIT raditi na iPhone 4 ( COMEX i Dev Team rade na njemu )!

zuboje
10-07-2010, 08:51
Sto ce da ima probleme, msm, sta se desava ako kupi u USA pa donese u Srbiju?

Nece se nista desiti u tom trenutku, ali SSN sluzi u Americi za proveravanje ljudi, odnosno za proveravanje da li sve radis legalno. Zato u 90% slucajeva moras da ga das. Kupovina kola, kuce, otvaranje racuna u banci, itd. jer te na taj nacin drzava kontrolise sta radis. Kada apple vidi da je njihov telefon napustio americko trziste, preko serijskog broja nadju SSN, odnosno kupca i posle se ti sa njima objasnjavaj preko suda. Tako da taj neko nece imati problema istog momenta, ali kroz neko vreme ih moze imati...


pa znam za italiju ali ko zna kad ce neko ici tamo a on sutra ide u amariku sta raditi staaaaa raditiiiiiiiii????????

Nek ode u Best Buy i kupi ako ti se zuri, ako i tamo ima da se nadje, s' obzirom da je nestasica u Americi. Mada lepo ti ljudi kazu da sacekas malo i uzmes simfree i nikad neces imati problema da li mozes da ga koristis ili ne...

iDarth
10-07-2010, 17:57
Trenutno u USA nigde ne moze da se udje i kupi iPhone 4. Moze da se naruci pa da se ceka jer su sve jedinice rasprodate i tesko odrzavaju zalihu.

Makaveli
19-07-2010, 10:53
Nece se nista desiti u tom trenutku, ali SSN sluzi u Americi za proveravanje ljudi, odnosno za proveravanje da li sve radis legalno. Zato u 90% slucajeva moras da ga das. Kupovina kola, kuce, otvaranje racuna u banci, itd. jer te na taj nacin drzava kontrolise sta radis. Kada apple vidi da je njihov telefon napustio americko trziste, preko serijskog broja nadju SSN, odnosno kupca i posle se ti sa njima objasnjavaj preko suda. Tako da taj neko nece imati problema istog momenta, ali kroz neko vreme ih moze imati...



Nek ode u Best Buy i kupi ako ti se zuri, ako i tamo ima da se nadje, s' obzirom da je nestasica u Americi. Mada lepo ti ljudi kazu da sacekas malo i uzmes simfree i nikad neces imati problema da li mozes da ga koristis ili ne...



ZUBOJE molim te ne pricaj gluposti...

Ako hoces da kupis Iphone u USA bez ugovora, potreban ti je samo kes. Trenutno ga nema nigde, ali moze da se naruci. Ja sam narucio u Apple pre 10 dana, jos mi nije stigao.

Ako hoces da kupis sa ugovorom, potreban je ssn i id. To da te oni jure i tuze zato sto si napustio ameriku ili odradio jailbreak je nesto najsmesnije sto sam ja cuo... :D

Jailbreak & unlock izlazi do 10 avgusta, tako da nema potrebe da ceka simfree koji ce biti min 800e kad ovde moze da uzme za 599$.

F117
19-07-2010, 16:11
Ljudi sad sam totalno zbunjen! LOL

Gdje sad taj neko ko je u USA moze da kupi iPhone 3GS 16 ili 32GB a da ne mora da se veze za taj prokleti ugovor???? :)

Da dodje kaze dobar dan dajte mi jedan iPhone 3GS 16GB bijeli! :)(Naveo sam 3GS jer mi je on sad pristupacniji od 4...)

JEL TO MOGUCE??? :)

shO
19-07-2010, 16:23
@F117
Pod uslovom da jos uvek u zalihama imaju 3Gs od 16GB ili od 32GB ( jer su prestali da ih proizvode sada samo prave 3Gs 8GB ) moze da se ode u Apple store i da se uzme tamo :) Ili Best Buy itd...

F117
19-07-2010, 16:29
Znaci kako stvari stoje jedina opcija je eBay ili nesto trece....

dzenopoljac
01-08-2010, 04:10
Narode, pročitao sam šta sve ovde piše i imam dilemu. Naime, drugarica mi živi u SAD-u, već ima ugovor sa AT&T-jem za svoj iPhone i meni hoće da uzme iPhone 4 bez ugovora. Poslala mi je poruku da može da mi ga kupi za $499, što smatram da je ekstra cena (ispravite me ako grešim).
E sad, jel ima tu neka kvaka? Čini mi se da gde god da sam pročitao svuda je skuplji (radi se o 16Gb varijanti). Ovo sa SSN mi je nelogično da te jure ako si uzeo bez ugovora, itd...
Da li neko može da me posavetuje šta da ja njoj kažem da radi, da li da daje te podatke ili ne, kako da prenese preko carine i slične zezalice?
Inače, treba da dođe u Srbiju 17. avgusta tako da sam blago rečeno USHIĆEN :)
Ako ga dobijem, imaćete detaljan izveštaj :))))
Pozzzzz

woffer
01-08-2010, 04:14
a jel znas da ce ti kako stvari stoje trenutno donijeti zakljucani iphone4, tj neces ga moci koristit kao telefon

postoji vjerojatnost da do tada se bude moga okljucat, al zasada nemoze

dzenopoljac
01-08-2010, 04:17
znam za to, međutim ovde u mom komšiluku je jedan lik kupio četvorku iz amerike a pritom drži radnju sa mobilnim telefonima, pa kontam da zna šta radi :)
ovde sam negde pročitao da se očekuje unlock oko 10. avgusta, što mi ekstra odgovara.

iMorris
01-08-2010, 05:41
Drug je uzeo iPhone. Odes u Apple store, sacekas, uzmes tel i miran si. Nema nikakvih ugovora ili cega vec. Pay&Go

.stefan
01-08-2010, 13:31
Da li neko može da me posavetuje šta da ja njoj kažem da radi, da li da daje te podatke ili ne, kako da prenese preko carine i slične zezalice?


neka ti ga kupi...a preko carine najbolje u dzepu!;)a kutija u prtlljag...

a na kraju krajeva,samo je jedan iphone u pitanju,ne verujem da ce bilo ko praviti problem...

Exileus
01-08-2010, 16:28
Drug je uzeo iPhone. Odes u Apple store, sacekas, uzmes tel i miran si. Nema nikakvih ugovora ili cega vec. Pay&Go

Drugar ti je otisao u apple store i uzeo bez problema u USA ? Sim free je, odnosno otkljuchan skroz ?


Pitam za sigurno posto ce drugar mozda da se vrati iz USA uskoro, pa reko da l da ga cimam da ode i da uzme ? U New Yorku je...

cabarakandi
01-08-2010, 16:55
u USA NEMA SIM FREE telefona!

Exileus
01-08-2010, 16:59
Svako svoju prichu pricha izgelda :))))

.stefan
01-08-2010, 17:26
to sto je on uzeo u US ne znaci da je telefon simfree.....sta vise @cabarakandi je u pravu:u US nema simfree modela....za simfree cete morati u kanadu

iMorris verovatno hoce da kaze da je njegov ortak uzeo Pay&Go odnosno pripejd paket??

dzenopoljac
02-08-2010, 00:38
Još nešto da pitam: ako mi drugarica uzme četvorku u SAD, da li tamo treba da aktivira telefon ili to može i ovde? I da li je ta aktivacija neophodna? Negde sam na forumu pročitao da to mora tamo da se odradi. Samo želim da potvrdim to i eventualno da mi neko objasni kako se to radi? Da li je to samo ubacivanje njihove sim kartice ili ima nešto više?
Unapred zahvalan :)

bokser
03-08-2010, 02:35
/MERGED

Zdravo svima,

Planiram kraci put u NY krajem ovog meseca 7-10dana zadrzavanje,
pa bi iskoristio prilku da kupim Iphone 4.

Znacila bi mi konkretna iskustva ako je neko kupovao iPhone 4,
-gde ima da se kupi bez cekanja, (neki apple store ili kod operatera i gde ulica i slicno...)?
-da li ima sim free varijanta?

hvala puno na odgovorima...

Pozdrav

fatcat
03-08-2010, 02:37
SIM Free u USA ne postoji.Unlock izlazi uskoro tako da i ovo vise nece biti problem.
Bez cekanja ces ga jako tesko naci jer su guzve velike.Cini mi se da je bila neka kolicina u bestbuy ali je rasporadato.Ako imas nekoga tamo,mozda preko ebaya uvatite povoljnu priliku.
Uzivaj u NY :)

bokser
03-08-2010, 02:38
ova informacija me je smorila :mad:

fatcat
03-08-2010, 02:40
Ako si vec spreman da das pare,bolje resenje bi ti svakako bila kupovina u Evropi.

bokser
03-08-2010, 02:41
pa zar nije tamo jeftinije, ili gresim?
ja bi uzeo neku varijantu bez otplate, flat... pun iznos i ljubim ruke dovidjenja...

fatcat
03-08-2010, 02:42
Ovako stoje cene u svetu.
I stvarno nisam siguran da li ga je moguce kupiti bez ugovora u USA.Fazon pay and go.Niko do sad da to tacno kaze.

http://iclarified.com/images/news/10940/37552/37552.png

bokser
03-08-2010, 02:44
Znaci USA prc... shmrc

znaci shvica...

hvala svakako, da nemas mozda info za Ipad?

2gpotreban
03-08-2010, 15:08
Svi odma u Hon Kong :D

fatcat
03-08-2010, 16:20
Nemam info,ovo je izletelo na forumu juce pa sam samo prosledio.

iMorris
04-08-2010, 23:31
Ja ne znam sta tu ima nejasno... Ako odes u Apple radnju uzmes telefon BEZ IKAKVOG UGOVORA.

Predpostavljam da ako tel kupujes u AT&T vezuju te nekim paketom od oko 20-ak dolara mesecno(bila je prica na forumu).

Znaci... Odete u Apple store i uzmete telefon bez ikakvog problema(to je ono sto znam provereno)!

x3mwoman
05-08-2010, 01:01
Na Apple sajtu (USA)


Can I buy an iPhone without an AT&T contract?

No. iPhone requires a two-year AT&T wireless service contract.

iMorris
05-08-2010, 01:19
Moze da pise i na tarabi :)

Kad je meni drugarica uzela 2g kad je izasao za 200$ bez ugovora onda moze i za 600 da se uzme sada.

Ljudi kupuju, tako da je ocigledno da moze bez ugovora ;)

Exileus
05-08-2010, 03:10
Valjda ce da mi drug ode konacno ovih dana u apple store i pita da l moze da se pazari ili ne


Mada kako se on razume u tehniku, kupice mi Nokiu u Apple store-u...

max_serbia
05-08-2010, 03:23
Draga mija,

Posto sam se odmorila od puta, otisla sam juce u AT&T i proverila za uslove za porucivanje iPhona. Ovakva je situacija:

- dobija se 10 dana posle porucivanja u prodavnici (AT&T) ili tri nedelje posle porucivanja on-line: ja cu da ga porucim u prodavnici pocetkom avgusta i dobicu ga do sredine Avgusta (nema reda posto je pocetna groznica prosla)

- mogu da uzmem vrlo bazicni kontract i da me iPhone kosta oko $626 ($199 iPhone, $39.99 voice i $15 data, one time activation fee $36, $11.94 takse, $325 agreement termination) ili "no-commitment" za $599 + dodatne takse i pretplata za jedan mesec (to nisam sigurna koliko kosta)


Mislim da bi bilo dobro da uzmem i bampere (to je plasticna zastitna traka) jer su pronasli da u nekim slucajevima kada se iPhone drzi levom rukom moze da se prekine recepcija i to bamperi sprecavaju -- da li bi Sale hteo crni, beli, plavi, narandzasti ili zeleni (pretpostavljam da ga roze ne zanima)?



Ovo je mail od pre jedno 15-20 dana, pa sam se setio da ce vam mozda znaciti.
Sve inforamcije su iz prve ruke, odnosno zena je bila direktno u applestoru i raspitala se.
Odnosno AT&T kako ona kaze, ne znam da li ima razlike.

Exileus
05-08-2010, 03:27
Ne razumem jedino za no commitment, za onaj deo pretplate za jedan mesec


to samo platish 600 dolara + cenu tog jednog meseca i takse i to je to ?

Exileus
05-08-2010, 03:27
i da li je sim free ili ne posle toga ?

max_serbia
05-08-2010, 03:29
ne nije simfree, ne znam samo koliko puta je potrebno to da kazemo?

Iphonovi iz USA NISU NISU simfree.. nego je potreban unlock i jb.

A za ovo drugo pitanje, da platis 600 dolara+ cenu jednog meseca(koju ne zna tacno) i taksu (koja varira od drzave do drzave) i to je sve.
Mada vidis da je po ovoj prvoj racunici mzoda i povoljnije, ali moras vise da se cimas- da potpisujes ugovor, pa da ga raskidas itd..

iMorris
05-08-2010, 03:31
Nije simfree!

Najverovatnije da ima razlike izmedju att i Apple store-a...

Exileus
05-08-2010, 03:41
Je l' to znaci da ne mogu ljudi sa strane da uzmu nego mora neko sa SSN-om da uzme ?

Posto pominjesh ugovor, pa zato reko da vidim :)

max_serbia
05-08-2010, 15:33
mislim da mora neko iz USA da uzme tamo telefon, mislim da ne mozes da dodjes i kazes dajte mi telefon, i oni ti daju. Znam da je bilo tih problema sa 3gs-om, a vidis da i sad pominju neki ugovor, tako da verovatno ne moze bilo ko da ga uzme.

Exileus
05-08-2010, 15:46
Lepo ja kazem, u Kanadu onda :)))

bokser
11-08-2010, 13:27
Izvinjavam se sto mozda malo oftopikujem, ima li neko iskustva da podeli vezano za IPAD.
Da li i on mora na ugovor i da li se za njega ceka nesto?
Da li moze da se kupi u apple storeu odma bez ssn-a i slicnih zavrzlama?
Video sam da ima u Best Buy-u da se uzme, sta sa tim? Isto tako i za Iphone 4g u best buy-u zanima me dal moze da se kupi i nosi, ovo oko apple storea sam razumeo?

Hvala
Pozdrav

iMorris
11-08-2010, 13:28
Naravno da moze da se uzme bez ugovora. Kako mogu da te vezu ako uzmes npr wifi model :)

bokser
11-08-2010, 16:35
ja bi bas uzeo 3g model :vb_kez: sta da radim?

shusha
11-08-2010, 17:01
pa uzmi 3g ne moras da vezujes ugovor ni za njega! Mada ako imas iPhone sa koga mozes da sherujes net onda ti je to bacanje para!

bokser
12-08-2010, 13:47
pa uzmi 3g ne moras da vezujes ugovor ni za njega! Mada ako imas iPhone sa koga mozes da sherujes net onda ti je to bacanje para!
Ali zar nije Ipad 3g sa GPSom, a verzija bez 3g-a nema gps?

djalf
12-08-2010, 13:58
Tako je, samo 3G model ima GPS.

kylle
21-08-2010, 22:25
Ok, mislim da je skoro svima sve jasno jer su ljudi i vise nego dovoljno na ovih 5 strana objasnili, ali ako nekom treba nesto, blizu mi je i Apple store i Best Buy, cas mogu da skoknem i pitam sve sto vas zanima.. ;-)

Ali ne pitajte vise da li je IPhone u Americi SIMFREE jer NIJE.

OTAC
23-08-2010, 03:49
ahaha znamo da nije simfree....
nego mene interesuje da li se malo smirila situacija s obzirom da ce uskoro septembar, vec par meseci se prodaje iphone4.... da li je i dalje frka po radnjama (bestbuy, apple itd..)

pitam jer znam jednog lika koji za par dana treba da ide u NY, i dolazi u oktobru za srbiju (mi se poznajemo i kupio bi mi iphone)
Po toj nekoj racunici,to je smesno jeftino...oko 500eura (tj, 600-700$)

a ono sto me interesuje je da li on mora da narucuje to online (mada je mozda vec kasno za to jer ide za manje od nedelju dana) pa da onda pokupi u radnji, ili moze da dodje direkt tamo(bez prethodnog porucivanja) i kaze im: "DOBAR DAN, JA ZELIM IPHONE4 BEZ UGOVORA. ZNAM, NECE BITI SIMFREE, MORACU DA SE DRNDAM SA JB/UNLOCK, ALI SAMO VI MENI DAJTE ZAPAKOVAN PAKET"
... i radnik ode u magacin i donese mu iphone4 u celofanu...?

jel to tako prosto?
ako jeste, dajem mu 500eura ODMAH da mi donese....

zuboje
23-08-2010, 04:30
ahaha znamo da nije simfree....
nego mene interesuje da li se malo smirila situacija s obzirom da ce uskoro septembar, vec par meseci se prodaje iphone4.... da li je i dalje frka po radnjama (bestbuy, apple itd..)

pitam jer znam jednog lika koji za par dana treba da ide u NY, i dolazi u oktobru za srbiju (mi se poznajemo i kupio bi mi iphone)
Po toj nekoj racunici,to je smesno jeftino...oko 500eura (tj, 600-700$)

a ono sto me interesuje je da li on mora da narucuje to online (mada je mozda vec kasno za to jer ide za manje od nedelju dana) pa da onda pokupi u radnji, ili moze da dodje direkt tamo(bez prethodnog porucivanja) i kaze im: "DOBAR DAN, JA ZELIM IPHONE4 BEZ UGOVORA. ZNAM, NECE BITI SIMFREE, MORACU DA SE DRNDAM SA JB/UNLOCK, ALI SAMO VI MENI DAJTE ZAPAKOVAN PAKET"
... i radnik ode u magacin i donese mu iphone4 u celofanu...?

jel to tako prosto?
ako jeste, dajem mu 500eura ODMAH da mi donese....

Za BestBuy ne moze poruciti preko neta a da nema ili ne napravi ugovor. Samo ode u prodavnicu i kaze dajte mi iPhone 4, bez ugovora. Radnik: "Izvolite gospodine, cena vaseg uredjaja je 599$, odnosno 600$ + tax"


Sent from my iPhone using Tapatalk

OTAC
23-08-2010, 04:51
vrh...
hvala na odgovoru....!! :)

btw, eto ne samo za mene, nego i za sve ostale koji ne znaju,da budemo upuceni koliko je kod njih tax?! (tj porez)

kontam da nije isto 18%.....

iMorris
23-08-2010, 09:11
Do 10% cini mi se.

iDarth
23-08-2010, 17:17
Kada je u pitanju kupovina u USA, postoji jedan problem. A to je nedovoljna zaliha. Konkretno svi prodavci (Apple, BestBuy, ATT) i dalje imaju problema sa dopunom iPhona 4.

Ko hoce da udje u prodavnicu i kupi iPhone 4, neka mu je sa srecom. Sve na sta sam ja naisao je period cekanja.

fatcat
23-08-2010, 17:19
Posle 6 stranica postova niko nije dao tacnu informaciju da li je moguce kupiti iPhone u USA negde sa fazonom pay and go.Tu racunam starije verzije 4.0.1 koje bi mogle biti otkljucane.
Pa nije valjda da oni mobilne telefone kupuju samo u oficijalnim radnjama pobogu?

iMorris
24-08-2010, 01:09
Pa BestBuy. Apple store daje po nekom random sistemu. Nekom daju bez ugovora nekom sa ugovorom :D

zuboje
24-08-2010, 01:46
Posle 6 stranica postova niko nije dao tacnu informaciju da li je moguce kupiti iPhone u USA negde sa fazonom pay and go.Tu racunam starije verzije 4.0.1 koje bi mogle biti otkljucane.
Pa nije valjda da oni mobilne telefone kupuju samo u oficijalnim radnjama pobogu?

Dao je ali niko ne cita i lepo kaze iMorris samo Best Buy kao prodavnica, nisam siguran mozda RadioShack, ali ne mogu da se setim, vracam se u Ameriku za 7 dana pa cu se raspitati
@ OTAC

Taksa zavisi od drzave. Cini mi se da Texas nema porez na elektroniku, Pensilvanija je 10% ja mislim, Ohio 8%... Svaka drzava ima svoj zakon... Ne drzi me za rec sto se tice cifri to sam napamet napisao ali nisam siguran.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sent from my iPhone using Tapatalk

OTAC
24-08-2010, 10:30
upravu ste za dezinformaciju sto se tice kupovine PAY&GO u USA..

inace ljudi, pitao sam druga koji zivi u Holandiji, koji ce ici u New York za koji dan, da li moze da mi uzme iphone4 (16GB posto je oko 500eura sto je odlicno)
on kaze da ce zvati druga u Bostonu da proveri kakvo je stanje (jer hoce i sebi da kupi, u holandiji su oko 900e)
i javlja mi se posle 3 sata na chat-u da NIGDE nije moguce kupiti iphone bez cekanja, i u bestbuy i bilo gde, drug koji mu zivi u Bostonu mu rekao da je nemoguce!
pa sa vise ne znam jel taj u Bostonu prica istinu,ili vi ovde..
uglavnom,ta opcija je nemoguca.

a sto se tice kanade,u kanadi se 3 nedelje unapred porucuje.
jbt....
ne mogu da nadjem negde pristojnu cenu, makar i ne bio SIMFREE(tj nije bitno da je simfree)

i kaze

x3mwoman
24-08-2010, 10:46
Mislim da Apple uslovljava druge markete, koji žele u svojoj ponudi da imaju iPhone 4, da mogu da ga prodaju samo uz ugovor. Nemojte me držati za reč ali mislim da je tako.
U principu koga interesuje neka konkretna radnja bilo gde u USA može mi poslati link sa telefonom i ponudom pa da ih okrenem telefonom jer zovem USA for free. Toliko mogu učiniti i možete dobiti tačne informacije.

fatcat
24-08-2010, 12:14
Pocinje malo da me nervira ova nabavka oko iPhonea. Kod nas djubrad prodaje za po soma eura,Apple nas ucenjuje sa ugovorima,bubrezima.Ja vise ne znam sta da radim da bi dosao do njega( za normalne pare.
Kao da prodaju 2 miliona dnevno.

djalf
24-08-2010, 13:16
Oni koji se snadju i mogu da nabave da preprodaju i zarade neki dinar ne treba zvati tako. Djubrad su oni koji vode ovu zemlju, pa ovakve stvari nemas legalno i normalno da kupis ;)

fatcat
24-08-2010, 14:08
Ma da,nabave za 500,prodaju za 1000..To je onako bas posteno :)
Uvek je politika kriva.

OTAC
24-08-2010, 15:57
pa ne mogu da nabave za 500 osim u USA :)
u italiji, svajcarskoj i svugde je oko 600-650 NAJMANJE!(16gb)
jedino hong kong...ali tamo niko ne kupuje da bi ovde prodavao...daleko je kume

i zaista, upravu si to sto kazes...velika potraznja,a oni iz apple-a, OPUSTENO MOGU DA KAZEM DA SU DEGEn-ERICI, ako im je tolika potraznja 2 meseca nisu nesto uradili da povecaju proizvodnju i broj komada koji izlazi.
mozda i oni jadnici nisu se nadali da ce toliko dobro iphone4 da se prodaje, pa nisu ogromna postrojenja za iphone4 odradili,nego kao i do sad sto su za 3GS i 3G.

ko zna sta je posredi, uglavnom, iphone-ova nema,to je cinjenica,osim kod preprodavaca za najmanje 800eura :)

ja cu na kraju ipak da kupim 3GS,jer se lakse nalazi, a iphone 5 (2.0 kako da se zove) cekacu sledeci jul,bice bolje organizovano...za mene je i 3GS posle 3G-a zlato :)

iMorris
24-08-2010, 16:35
Kaze meni drug koji zivi u Cikagu... Nema guzve ali nema ni telefona :)

Za sada, jedino online kupovina.

studioton
24-08-2010, 16:39
U Francuskoj druga prica, bez problema odes i uzmes, nema guzve,ima telefona :) Tako mi je rekao drugar, ako ima ovde nekog u Fr da potvrdi ovo..

fatcat
24-08-2010, 16:46
Pa dobro,da nabave i za 600,naduvavanje cene za po 400 eura je isuvise bezobrazno.

fatcat
24-08-2010, 17:41
Sa apple sajta.

For those who are not eligible for an early upgrade or who wish to buy iPhone as a gift, the prices are $499 (8GB), $599 (16GB), or $699 (32GB)

Ali opet je na AT&T

djalf
24-08-2010, 19:34
Pa dobro,da nabave i za 600,naduvavanje cene za po 400 eura je isuvise bezobrazno.
Pa ulozi ti 600e pa zaradjuj 50 ako ti se isplati ;)
Sta ti mislis, da oni lete preko granice ili im isporucuju golubovi? Sve se placa, a ako nisi znao, Simfree telefon da dobijes ovde na veliko (3-5 komada) ti je od 700 do 850e. Pa ti vidi.

fatcat
24-08-2010, 20:29
Dobro, necu dalje da se raspravljam, nije mesto :)
Samo me izludjuje to sto meni u startu treba 4,5 iPhonea 4 za mene i drugare a ne mogu nigde da ih dobijem po normalnoj ceni. A da svi zajedno dajemo 4000-5000 e ne isplati se nikako.

Bar ocekujem da dobijem negde popust na kolicinu,ako nista drugo.

BorisMarkus
26-08-2010, 10:19
позз људи,ajфон 4 је наручен у флориди 20 августа.колико је отприлике потребно времена да дође на ту адресу у флориди одакле је наручен, да би могао рођак да шаље телефон овамо?

priest77
26-08-2010, 11:22
Sta je to "ифон"? :vb_kez:

Ajfon ili iPhone moj rodjak, u pocetku kada se pojavio cekao ga 2 nedelje, sada ne znam kakvo je trenutno stanje.

BorisMarkus
26-08-2010, 11:26
позз људи,ajфон 4 је наручен у флориди 20 августа.колико је отприлике потребно времена да дође на ту адресу у флориди одакле је наручен, да би могао рођак да шаље телефон овамо?

може ли овако

iMorris
26-08-2010, 13:32
може ли овако

Citiranje sopstvenog posta, a jooj :D

Sta si hteo da kazes ovim?

Rekao ti je covek iznad kako stoje stvari ;)

BorisMarkus
26-08-2010, 13:45
мало се боље сконцентриши,погледај па коментариши.

djalf
26-08-2010, 14:07
Racunaj na 2-3 nedelje max.

BorisMarkus
26-08-2010, 20:12
хвала Ђалф

x3mwoman
26-08-2010, 21:02
Samo ću reći da su obaveštenja koja pošalju emailom potpuno tačna.
Kod mene je pisalo 3 do 5 dana za proveru bankovnog računa, a brže ako je express plaćanje.
Tako je i bilo, novac je lego na račun za 2 dana i odmah je stigla potvrda na email.
Zatim su u tom emailu napisali da isporuka kreće 26-og što je danas i učinjeno, a treba da stigne do 31-og kako stoji u emailu što ne sumnjam da će i biti.
Dobiješ kod nakon isporuke da možeš online da pratiš isporuku.
E sad glupost je to što to nije pravo praćenje već samo obaveštenje da je danas isporučeno, a da li će odmah na sajtu objaviti kad je kod njega stiglo videćemo.

Edit:
Izgleda da može i da se prati preko kusriske službe, samo da se snađem pošto je sve na nemačkom.

BorisMarkus
26-08-2010, 22:28
ма нема шансе за те паре...превараааа

crni87
26-08-2010, 22:37
Ovo je fake jer ti daju micro sd karticu i cd

x3mwoman
26-08-2010, 22:55
I ja sam kontaktirala te iste ali imaju par registrovanih kompanija na sličnu foru, još sam ih proverila preko njihove zvanične agencije za privredne registre i zaista su registrovani ali nikako ne možeš da dobiješ dalje informacije sem toga.
Iza toga stoji lik koji se predstavlja kao Sandi Prosen, bar u ovom mom slučaju. I prevara je 100%.

Lazar
26-08-2010, 23:59
ej aj sam to bio proveravao ranije NIKAKO ali NIKAKO to ne radite jer traze da se uplate pare kod njih pa onda da se salje... FAKE znaci samo takav FAKE..

shomi22
27-08-2010, 00:01
Pa naravno da je prevara, to se bar lako proveri tako što im napišeš pismo da si zainteresovan i da baš imaš rodjaka u Kent-u, koji bi došao da ga pokupi i plati u kešu (cash on collection) i dobićeš odgovor da oni tako ne rade već da moraš da im prvo uplatiš novac na neki račun ili čuvenim putem preko kojih rade svi prevaranti a to je Western Union i novac završi u Nigeriji, a oni će ga na majke ti poslati u roku "odmah". Ljudi, što ste smešni, pa za mnogo veći novac se jedva dođe do četvorke, a kamoli za 400 eura. Najjeftinija cena za iPhone 4, a da su fabrički simfree je ona koja je u Apple Store-u i ispod toga ne postoji, može samo da bude skuplji i nema potrebe da prčkate po netu i tražite jeftine kombinacije, jer samo možete sebi da naneste štetu tako što će Vas neko navući na nelogičnu glupost. Cenu bar lako možete proveriti na svakom Apple site-u za par minuta. Što je najgore, redovi su još uvek veliki i nema ih na lageru, već se čekaju po 3 nedelje, i da li je moguće da neko veruje da bi iko skinuo cenu za nešto što može da proda skuplje i to brzo. Takvih ludaka NEMAAAAAAAAAA!!!

nonamer
10-01-2011, 23:42
Pozdrav, zanima me da li postoje neka ogranicenja sto se tice prebacivanja iphona preko granice iz Amerike?
Dakle, koji je najlaksi nacin da se to izvede?
Da li postoji ogranicenje na broj iphonova koje jedna osoba moze da spakuje?
Meni mama uskoro dolazi i vec je kupila 2 komada, i mislim da ce uzeti i treci.

Hvala unapred.

magistar0
10-01-2011, 23:47
Pa stavi i djep i fura kao svoj a kutiju si posalje postom.Znam da su neki tako radili.A ako mislis ogranicennka u kupovini to nema.Ako kupuje u appstoreu zakljucan na att ali bez ugovora moze ih uzet 10 ako ih ima ja mislim.Cijena takvog iph.je 660 dolara u Chicagu


Sent from my iPhone using Tapatalk

nonamer
10-01-2011, 23:50
Ne ali vec je uzela 2 a mozda bude imala i 3 komada pa i 4. Kako to da predje preko granice? Je li da fura kao da su pokloni ili sta? Postoje li tu problemi i ogranicenje neko koji je max broj telefona ?

Byakuya
11-01-2011, 00:00
pa ako je za tebe covek ti je vec rekao...stavi u dzep i bude sve ok...ali ovo o cemu ti pricaj je sverc vec u najavi...tu ti stvarno ne mozemo pomoci...

maksimalan broj telefona je 2 i to ne 2iphone i njen...nego dva telefona u dzepu...

nonamer
11-01-2011, 00:17
Pa to, zanima me postoji li neki nacin zakonski fino da uvezes 3-4 telefona da te niko ne gnjavi? Je li se placa carina neka i slicno?

iKnez_95
11-01-2011, 00:23
Ako dobro znas engleski, nadji na netu americki zakon o carini (a jos bolje zakom drzave iz koje ti odlazi mama), i procitaj dio koji se odnosi na izvoz elektronskih proizvoda, a ako ne znas nek to uradi mama. Ili da ode do neke drzavne ustanove i pita njih. Jedino tako ces imati informaciju koja 100% sigurna, jer sve odgovore koje dobijes na forumu (ovom ili nekom drugom) su ne provjerene i ne mogu se uzeti kao relevantni.
P.S. Ovim nikoga ne optuzujem da daje nekakve pogresne informacije.

Byakuya
11-01-2011, 00:35
lepo kaze covek...ali ti jednu stvar mogu reci kao 100% sigurnu...ako je uhvate sa iphonom i budu smatrali da prenosi blablabla...naplatice minimum 150evra po komadu...govorim iz licnog iskustva...a radilo se o jednom iphone...

magistar0
11-01-2011, 00:49
Tako je.Naci ce joj sigurno sva 3 ili 4.Znaci za jedan bi mogla reci da je njen ali za 4 nikako.Carina joj ne gine,kod njih ili kod nas svejedno.S time da ako kod nas bude vrlo vjerojatno ce ti te tel.zaplijenit dok ne dobije dozvolu od agencije za telekomunilacije u kojoj se oni slazu recimo da ti u drzavu uneses tel.Ali opet ide carina,ako nije carina bit ce porez ionako.Porez ko nas je 23 posto.Znaci cijena tel.po katalogu neka bude 600 dolara,znaci 120 dolara jos po tel.i to samo ako je porez.Ne znam stari ,ali brijem da je bolje da aktivira oba i stavi nekalve kartice unutra i stavi ih u djep pa nek kaze da su oba njezina,poslovni privatni a za oa druga dva neka posalje po nekom drugom ako ide s njom u avion ili tako mesto.Uglavnom bolje bo ti se isplatilo da
Si ovdje uzeo telefone.600 dolara ti ke 3000 kuna a toliko kostaju i kod nas ionako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
11-01-2011, 00:58
Za Srbiju,ko ne zna carina je 10%,porez 18%...

magistar0: kontam da pricas za HRV ali nije na odmet ni da napisem za Srbiju ko ne zna...

magistar0
11-01-2011, 01:06
Ma da nema beda.Ovo sam ja pisao za Hr.Dobro kod vas je manje ,ali su vam i place manje.Ali treba svi da znaju.Recimo ,ako preko ebaya kupis komp iz Amerike ,carine nema ali se placa porez.Za tel.nisam siguran,ali znam da kaf sam htio prek ebaya kupit iph.morao sam zvat agencihu za telek.kao da mi oni daji dozvolu za uvoz tog i tog tel,ali sam ja od toga odustao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zmajcek
11-01-2011, 01:15
kako mogu da ti naplate carinu sto iznosis telefone iz amerike? mislim da gresite... ti si njima uredno platio porez i briga njih sta ces ti da radis sa telefonima i gde ces da ih nosis, oni su tebi prodali, ti si postao vlasnik robe i radi sa njom sta ti je volja!!!

sa druge strane kad dodjes na nasu granicu carina ima pravo da te proveri sta unosis u zemlju i ukoliko procene da nosis vise od kolicine "za licnu upotrebu" da ti naplate porez i carinu, nisam siguran koliko je ali pretpostavljam da je ono sto je napisao .stefan tacno (jedino sto ide procenat po kataloskoj vrednosti ukoliko nemas racun da dokazes koliko vrede telefoni zaista - to ti je nekad u korist a nekad ne...)


e sad, kao neko ko veoma mnogo putuje (u proseku 2 puta mesecno prelazim granicu uglavnom avionom) mogu ti kazati da nasa carina (na aerodromu) bas i ne zagleda previse sta nosis - mene su konkretno poslednji put "skenirali" jos davne 2007. godine... a desavalao se da imam i po nekoliko razlicitih el uredjaja sa sobom....

moj savet je nek keva kupi i ponese 3-4 fona, a tebi ovde sreno sa prodajom ;)

Byakuya
11-01-2011, 01:46
neko je najverovatnije pogresno napisaom...carina se placa kod nas...
elem ne znam koliko si ti putovao ali tvoj savet mislim da nije dobar...ovo sto se desilo sa mojim iphone je bilo pre nedelju dana...pa i uz sve papire i racune ispade 15000din...
znaci samo jedan komad...uno...one...
moj savet ti je uzmi za sebe i eventualno jos nekog i batali preprodavanje...

zmajcek
11-01-2011, 02:01
slazem se i povlacim rec, nikako nije savet ono gore sto sam pisao, to je samo moje misljenje i nesto sto bih ja uradio ukoliko bih hteo da donesem 3-4 iPhone iz amerike, ali da budem iskren ja to ne zelim i ne bih uradio to, pogotovo ako ih ne nosim ja nego neko za mene, pa makar i rodjena majka bila...

ja i dalje na osnovu licnog iskustva mislim da nasa carina je prilicno lenja i da ne zagleda mnogo, ali ocigledno kad zagleda onda bas najeb... kao sto mozemo videti iz primera koji pominje byakuya
veliki faktor tu igra sreca dalo bi se zakljuciti

najveci problem je u ovoj drzavi sto zakoni retko jednako vaze za sve, i mnogo toga zavisi i na kakvog carinika naletis, koliko mu se svidis itd... tako da razna iskustva imamo, ali svakako je na tebi da odlucis da li ces preuzeti rizik ili ne...

sa druge strane mislim da si pitao kako ih legalno uvesti, ja ti mogu reci kako je bilo u slucaju kada roba stize postom, to sam iskusio pa rekni ako te to zanima, ali je to ipak drugacije od licnog donosenja... mozda najbolje da pozoves nekog speditera sutra i raspitas se, javi ako ti treba neki kontakt ;)
mada kao sto je neko ranije rekao mislim da ti se to nikako ne isplati, tako ces sigurno platiti carinu i telefoni te nece izaci povoljno pa se cela radnja ni ne isplati... ili prosveraj il odustani od rabote :vb_kez:

nonamer
11-01-2011, 02:54
Ljudi hvala vam na iscrpnim odgovorima i savetima. Zadivljen sam vasom informisanoscu. :)
Uglavnom, stvarno su dobronamerni savet. Ja sam razmisljao da uzmem 1 za mene i 1 za drugara, a 1-2 da prodamo. Ali mislim da odustajem od toga. Ne bih da mami napravim neugodno putovanje :)
Uglavnom hvala vam puno. Jasnije mi je sada kakva je situacija.

magistar0
11-01-2011, 03:05
Pa da carina kod nas ,ali nikad neznas sta oni mogu izmislit tamo u americi na aerodromu.A opet kod nas je kriza i drzave trebaju para i ja sam primijetio da u zadnjih god.dana otvaraju sve zivo i pretresaju sve sto dolazu iz vana tako da mogi anplatit carine i poreze da bi drzava dosla do para.Nisi to neke ogromne cifre ,ali vjerujte da i nase drzave postaju sitnicave i u stanju su ti za zvake naplatit carinu ako mogu.A te fore koliko se svidis cariniku zaboravite.Pa oni su ko i murjaci,nemozes s nima bit frend.Haha


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
11-01-2011, 04:19
U svakoj drzavi su carinici najveci go*nari,svuda je sreca presudan faktor i to "da li ces da mu se svidis"!
Jbg,takva je situacija...a ima i ono: Sto vise razmisljas o tome,veca je sansa da ti se bas to i desi!:)

driver
11-01-2011, 05:31
neko je najverovatnije pogresno napisaom...carina se placa kod nas...
elem ne znam koliko si ti putovao ali tvoj savet mislim da nije dobar...ovo sto se desilo sa mojim iphone je bilo pre nedelju dana...pa i uz sve papire i racune ispade 15000din...
znaci samo jedan komad...uno...one...
moj savet ti je uzmi za sebe i eventualno jos nekog i batali preprodavanje...

Kako su mogli da ti naplate carinu za jedan fon ako je noshen u dzepu ? Ako si nosio sve sa kutijom, e onda ce naravno da naplate carinu :)

iMorris
11-01-2011, 05:47
Drugarica mi rece da se u Bosni ne naplacuje carina. Danas joj stigao paket, a nije prvi put, koji vredi oko 200$ i nisu nista naplatili. Zna li neko nesto o ovone?

SloboUgljevik
11-01-2011, 12:11
U Bosni je carinska taksa konkretno za mobilni telefon 5%, naravno placas i pdv 17%.
Ali mi imamamo jednu veliku pogodnost zato sto nam na carini u Beogradu na aerodromu nece niko nista trazit jer smo strani drzavljani i logicno ne placamo vama carinu i porez nego na nasoj granici a tu mi nekad ni licnu ne traze.

nonamer
16-01-2011, 23:20
Ljudi, uspesno stigla 2 iphona 4 iz Amerike. Sve proslo bez ikakvih problema. Hvala na savetima.

driver
17-01-2011, 00:09
U Bosni je carinska taksa konkretno za mobilni telefon 5%, naravno placas i pdv 17%.
Ali mi imamamo jednu veliku pogodnost zato sto nam na carini u Beogradu na aerodromu nece niko nista trazit jer smo strani drzavljani i logicno ne placamo vama carinu i porez nego na nasoj granici a tu mi nekad ni licnu ne traze.

A kako oni znaju da si ti drzavljanin Bosne ? Paket kada stigne na adresu on je vec proshao carinu i poshtaru je placash..


Drugarica mi rece da se u Bosni ne naplacuje carina. Danas joj stigao paket, a nije prvi put, koji vredi oko 200$ i nisu nista naplatili. Zna li neko nesto o ovone?

Po zakonu naravno postoji i carina i porez, fazon je u tome shto su carinici liberalni pa pushtaju robu. Tako je bilo i u Srbiji do pre 5 godina, a sada ne moze ni igla da prodje bez carine :)

mickey84
17-01-2011, 00:18
u Bih se drzavi placa 31.5%, ukoliko se roba carini i oporezuje...tacnije, 17% je pdv, 10% carina, i ovo ostalo su neke takse.
po zakonu, sve postanske posiljke sa vrijednoscu preko 50KM (26E) se carine, a licno se carine samo ona roba cija je vrijednost preko 200KM (103E).
e sad, nikad se ne zna - bilo je situacija da se carini paket od 10e, a isto tako i da laptop od 500e prodje bez carine...

Markonatom
17-01-2011, 00:27
Kako su mogli da ti naplate carinu za jedan fon ako je noshen u dzepu ? Ako si nosio sve sa kutijom, e onda ce naravno da naplate carinu :)


Pa sa carinom se nikad ne zna, naime mene su u oktobru zaustaivli na aerodromu Nikola Tesla pri povratku iz Amerkie, skenirali mi sve torbe i nasli sve zivo:) Prvo joj je dig. aparat od $2000 zapeo za oci i onda je krenula sve redom da pretura. Nasla je 4 sata, 2 Iphone-a (3gs i I4) par parfema i to je to. Pustio sam naravno pricu da sam student, da su to sve pokloni itd itd. Bilo je dosta price sa njene strane tipa "nisi bas skroman za jednog studenta"... ali na kraju sam platio oko $90 kao porez na jedan Iphone. Jako sam se lose osecao zbog cele situacije i nacinom na koji mi se obracala ali eto barem sam dobro prosao sto se kesa tice.

@SloboUgljevik

Zvuci logicno da ne mogu da ti naplate carinu na nasem aerodromu ako si drzavljanin BiH ali da li si ti za to samo cuo ili znas iz licnog iskustva?

driver
17-01-2011, 00:31
Pa naravno da ce da ti naplate ako nosish gomilu tehnike, ali ovde je bila prica za jedan jedini telefon :) To se sigurno naplacuje ako ga nadju sa kutijom, ali ako ga ponesesh kao svoj, nece te nishta pitati i da ga nadju...

Markonatom
17-01-2011, 00:46
Pa naravno da ce da ti naplate ako nosish gomilu tehnike, ali ovde je bila prica za jedan jedini telefon :) To se sigurno naplacuje ako ga nadju sa kutijom, ali ako ga ponesesh kao svoj, nece te nishta pitati i da ga nadju...

Da slazem se, za jedan nece nikome praviti probleme.

SloboUgljevik
17-01-2011, 01:12
@markonatom
kupio u Melburnu 3gs i i u celofanu ga donio kuci.

@driver
Licno a ne postom.

truja3g
31-01-2011, 00:32
Koliko prica jbte...show.. :D
ali dosta je pomoglo.. :)

jedno pitanje...ako mi buraz kupi iphone 4 u americi..bez ugovora,samo klot iphone koji cu ovde da otkljucam i sve ostale zebancije :) kako moze da ga posalje za srbiju,koliko to kosta i da li se isplati,posto nece skoro ovamo?

pozz

driver
31-01-2011, 00:41
Prvo, taj telefon koji ti sada kupi ne mozesh da otkljuchash bar josh mesec dana, a mozda i dva :) Postarina za telefon je $40 za USPS Express, stize za nedelju dana, ili 25$ za USPS Priority mail, stize za 20ak dana. Carina i porez ce te ispasti izmedju 25 i 30% na celokupnu sumu u najgorem sluchaju, a to znachi da ako ti burazer stavi recimo vrednost 300$, moze da se desi na carini da to uvaze i naplate 30% na to. Ali u najgorem sluchaju naplatice ti na 600$, a to je oko 200$, shto se uopshte ne isplati, bolje kupi odmah ovde za te pare otkljuchan :)