PDA

View Full Version : iOS 4 iskustva



Satyr
28-06-2010, 16:08
Uradio sam update na iOS4 sa mojim iTouch 2G (stari boot)
mnogo lepse izgleda od proslog, ali nekako imam osecaj da mi zdere bateriju :S
izgubio sam jailbreak i iBluenova, ali nekako mi nisu toliko ni potrebni :)

bg_boy
29-06-2010, 04:13
Ja cu sacekati malo sa OS4. Inace sam jos uvek na 3.0 najvise zato sto me mrzi da sve aplikacije opet instaliram posle novog OS.

Koja su poboljsanja?
I jesi istestirao da li stvarno vise jede bateriju?

vrda
29-06-2010, 11:41
meni baterija na iphoneu ide uzasno brzo triban ga punit svaki dan i to ako nista ne radin na njemu a ako radin po nekoliko puta puta ga triban stavljat punit, dok je bija 3.1.3 baterija je radila po par dana

Satyr
29-06-2010, 17:44
takav slucaj je i kod mene oko baterije

uradio sam JB sa redsnow, i ukljucio multitasking, malo laguje ipod, ali radi ko bombonica :)

edit:
ovako to izgleda kod mene :D
SOLaXdBEqMc

bg_boy
29-06-2010, 21:28
Lepo izgleda multitasking...korisna stvar.
Inace i meni se prilicno brzo prazni baterija...narocito kada koristim Itouch za navigaciju, spojim sa externim bluetooth GPS-om...baterija curi kao luda...ne znam zasto se bas toliko trosi ali sta da se radi.
Takodje jako jako brzo "curi" i kada igram "zahtevnije" igrice...sve ostalo je ok...

Ne znam hoce li novi OS ispraviti to ali...svakako skupicu pare za Iphone 4-ku i mislim da necu imati problema sa baterijom.

vrda
29-06-2010, 21:31
ja san lipo napravija downgrade na 3.1.3

Satyr
29-06-2010, 22:02
ja mislim da nikada vise necu uzimati iPhone, sledece sto mozda kupim je iTouch 4G (kad izadje) ili iPad 1G ili 2G (takodje kada izadje)

miljanx
30-06-2010, 02:12
Ja se vracam na 3.1.2 ovaj os je na 3g-u mnogo spor.... cim budem dosao do svog kompa za nekoliko dana.... odlicni su folderi i multitasking mada multit. neradi sa svim aplikacijama tako da dok ne izadje neki fix na cydiji nije bas toliko koristan.....

bg_boy
30-06-2010, 22:46
Mislim da prosto treba sacekati jos mesec-dva...barem do kraja leta i sve te rupe ce biti popunjene.

Zar mislis da ce izaci Itouch 4G? Sta bi bilo novo kod njega...?

Satyr
01-07-2010, 03:40
pa sve isto ko na iPhonu, samo bez mogucnosti za razgovor, a oko kamere ne znam...
ako sam dobro shvatio, facetime ide preko wifi, a iTouch koristi samo wifi za komunikaciju sa poljnim svetom, tako da postoji mogucnost da dodaju i kameru :D
postoji sansa da ce izaci verzija veca od 64 gb, mada ne verujem da ce ti biti ove godine, kolko sam shvatio, iPhone je taj koji dovodi novine u pogledu softvera, a iTouch u pogledu kapaciteta...

iJova
05-07-2010, 20:42
ljudi... blago vama... kako je zeznuto kad imas iPhone 2G... :D

Z3r0_C0d3
06-07-2010, 00:05
Jovo imas iPod pa stavi na njega custom 4.0 :vb_kez:

iJova
06-07-2010, 21:02
nemam ja, ima brat koji kuka kad god ja hocu nesto da radim sa iPodom :D

Z3r0_C0d3
07-07-2010, 00:55
uzmi dok spava, stavis custom i imas 4.0 :D

off:
Gde si, nemate na fejsu kao da si propao u zemlju :vb_kez:

Satyr
07-07-2010, 14:32
uradio sam kao neki test za bateriju
danas mi je na 6%, a poslednje punjenje je bilo u petak
uglavnom je bio u airplane modu, osim pola sata pred spavanje kad se malo igram dok ne zaspim
takođe sam ga koristio za muziku dok idem u grad i iz njega, a to je ukupno 40 minuta muzike svaki dan...

mus
08-07-2010, 02:33
Ja se vracam na 3.1.2 ovaj os je na 3g-u mnogo spor.... cim budem dosao do svog kompa za nekoliko dana.... odlicni su folderi i multitasking mada multit. neradi sa svim aplikacijama tako da dok ne izadje neki fix na cydiji nije bas toliko koristan.....

koliko sam skapirao, mulititasking radi samo na aplikacijama kojima je dodata podrska, u suprotnom se ponasaju kao da ih opet pokrecem, e sad, to je mozda i do toga sto sam na 3G snimio iOS4, ko ce ga znati...

miljanx
08-07-2010, 10:57
u kombinaciji sa backgrounderom iz cydie radi super multitasking............

Darkopop
08-07-2010, 19:16
Dakle, preporuchujete OS4 ili ne?

bkns
08-07-2010, 20:47
Za sada nema potreba da prelazis na ios4, pola aplikacija ne podrzava multutatking a ni iz cydije pola stvari ne radi... Tako da neces dobiti nista posebno, cak sta vise neces za sada dobiti nista bolje od 3.1.x. Samo muke sto dosta bitnih stvari iz cydije ne rade. :)

mus
09-07-2010, 18:44
juce sam snimio iOS4 na 3G i deluje OK, trenutno testiram bateriju, bez Wallpapera multitasking radi OK i ono sto koristim od aplikacija isto glatko radi.


Za sada nema potreba da prelazis na ios4, pola aplikacija ne podrzava multutatking a ni iz cydije pola stvari ne radi... Tako da neces dobiti nista posebno, cak sta vise neces za sada dobiti nista bolje od 3.1.x. Samo muke sto dosta bitnih stvari iz cydije ne rade. :)

...sa druge strane, meni je sa 3.1.2 na 3G dosta aplikacija pucalo odmah po instalaciji i sa Cydia-e i sa Installous-a, a sa iOS4 mi iste rade, mozda je do lose verzije sa kojom sam kupio iPhone, mozna ne, ali najbolje bi bilo da procenis koliko ti dobro sada radi fon, pa onda sam odluci da li da prelazis...

dejan9
09-07-2010, 21:02
samo ko mora, nema nista posebno...za sada

bkns
10-07-2010, 01:43
jedino sto sam primetio da se baterija stvarno brze trosi, primetno...

Maradona
13-07-2010, 10:00
Evo "iskustvo",jucer sam update 4ku,imam ipod touch 2 gen 32 gb,..i ubrzo sam :mad: ,kada sam trazio multitasking video da ga nemam,i nasao na netu da na drugoj generaciji ga nema ,vec samo na 3oj,..a smrde,ja sam ga kupio u vreme izlaska 3 gen. krajem prosle godine...tako da Steve J .... bez psovki:vb_butt: , prvi utisak je ,znaci nemam multi... medjutim,..baterija mi deluje da radi ok,s obzirom da se pominje da malo vuce visse bateriju,..ono sto sam primetio,..par puta mi je zakocio malo,i ono sto se NIKAD nije desilo na verziji 3.1.3 jeste da prilkom ucitavanja liste sa mejlovima,...i ucitavanjem jednog malo veceg mejla sa slikama,..jednostavno se restartovao,sto se ranije nikad kazem nije dogodilo,..to se dogodilo cak dva puta ... Pomislio sam da ga bacim na restore,..al aj da ga malo cimam,mada me multitasking razaocarao maximum( sto ga nema na mojoj verziji ) . Tako da ... moj utisak je za sad,..nista posebno i revolucionarno ...ocekivao sam ocigledno chudo mozda :smrc:

Satyr
13-07-2010, 11:58
uradiš jailbreak sa redsn0w i dobićeš mulititasking, čitaj malo prethodne postove...

iPedja
14-07-2010, 20:43
Imam simfree 3GS mob pa sam instalirao ios4 prvi dan kada je izašao...Zaista sam zadovoljan nekim stvarima, dodato je na estetici, npr prelazak iz aplikacije u aplikaciju, stvarno sjajan prelaz, multitasking je odličan SAMO što mi se već nekoliko puta desilo da mi mob totalno blokira kada krenem da otkačinjem aplikacije iz background moda... I ne dešava se samo meni, već i mom burazeru... Brzina kamere je sjajna, primetno je brža nego na 3.1.3 a i dodatni zoom koji sada ima može lepo da se iskoristi. Autofokus za video snimke je isto koristan i perfektno izoštrava sliku. Folders funkcioniše super, sa njim nisam imao bagova a ni sa postavljanjem wallpapera na HOME ekran. Ono što me užasno nervira je to kada pišem sms, dešava se da mi podigne tastaturu preko primljenog teksta, a ne zajedno sa njim kako i treba i kako je bilo u 3.1.3 verziji...Eto ukratko...ako nekog nešto zanima, tu sam.... :D

bg_boy
15-07-2010, 19:03
Koliko sam citao po forumima, a i ovde..4-ka ima jos rupa, gresaka i slicnog. Ja cu definitivno sacekati jesen..pa mozda da cak i izadje 4.0.1 paa tek onda. Multitasking mi se jedino svidja na novom OS...ostalo nisu neke velike izmene.....a i veliki broj igrica i aplikacija vise ne radi na starijim OS. Meni je vec frka za nadjem aplikacije i igrice sa OS3 koji imam.

Jos cekam testiranja baterija na novom OS.

EDIT: Maradona jesi uspeo da namestis multitasking...ja imam isti Itouch 2G kao i ti?

miljanx
19-07-2010, 13:36
JEDNA INFORMACIJA STO SE TICE iOS4 i kamere na 3G-u !!! Sve do juce nisam koristio zum na iOS4 posto kad se zumira slika je ocajna........ ali juce sam slikao i prilikom slikanja slika se izbistri i nema veze sa onim sto se vidi pre slikanja !!! tako da za razliku od cydia programa CAMERA program na iOS4 je bomba

(mozda su neki znali a mozda i ne)

Satyr
19-07-2010, 23:06
ja ponovo uradio restore, bagovao mi malo itouch, izgleda da sad baterija traje večno :D (nisam još odradio jailbreak)

bg_boy
28-07-2010, 18:46
Evo i ja sam ipak uradio restore...jer mi je Cydia nesto pukla i aplikacije su mi poludele na 3.0.

4-ka je skroz OK. Mnogo brze je sve, multitasking lepo radi, folders cool, videcemo za bateriju. Deluje mi mnogo stabilnije. Vratio sam skoro sve aplikacije i sve rade na OS4 sto je bas dobro.

Imao sam problema sa instalacijom OS4 i tu sam se bas bas dobro namucio ali na kraju nekako sam uspeo. Jailbreak super funkcionise (redsnow). Za sada to je to..javljam dalje funkcije.

krelac
12-08-2010, 14:22
užasno je koliko jede bateriju.
je l' postoji neki detaljni tutorial kako bih mogao da ga vratim na 3.1.3. , plašim se da ne zeznem nešto ?

ipod touch 3g 32gb je u pitanju, jailbreak sam uradio preko jailbreakme.com

.stefan
12-08-2010, 15:41
ja sam odusevljen sa iOS 4.0.1 na 3gs-u....apsolutno nijedan bug od gore navedenih mi se nije desio...

folderi su sjajni,wallpaperi takodje,multitasking isto,telefon leti koliko brzo radi (imao sam 3g ranije,pa sam jos uvek pod utiskom)
mail aplikacija je takodje sjajna,malo doradjena,svidja mi se i sto mogu da se brisu pesme sa liste iz ipoda direktno....mrzi me da pisem detaljne utiske,ovo je samo ukratko,ali stvarno samo reci hvale za nov iOS

njikolaj
18-10-2010, 21:46
Da malo ozivimo ovu temu. :)

Danas sam uzeo iPod 8 GB MC verziju. Ima iOS 3.1.3.

Da li da odmah update ujem na iOS 4.1 verziju ili je bolje da ostajem a 3.1.3?

Pretpostavljam da downgrade nije tako lak, zato i pitam. Da li vredi prelaziti na noviji?
Jel josh jede bateriju?

bg_boy
18-10-2010, 22:14
2G, 3G, 4G?
Ako je 2G savetujem ti da ostanes jer OS 4 i nije bas napravljen za 2G...meni je Itouch postao dosta sporiji, baterija se vise trosi itd.....ja se pokusavam vratiti na 3.1.3 ali ne uspevam. Ako ti je 3G, 4G..onda obavezno te novije OS..bice ti super.

njikolaj
18-10-2010, 22:28
Pa 2G, posto 8Gb nije ni izlazio u 3G. Nego ni posle stavljanja 4.1 nisi osetio poboljsanje? Kazu na netu da im se ne trosi toliko baterija i nije toliko spor. To nije slucaj sa tobom?

GeNiUsX
18-10-2010, 22:35
ima li neka fora da se iskljuci multitasking?

bg_boy
18-10-2010, 22:41
Nisam stavljao 4.1 jer ako mi na 4.0 na radi naj naj....U sustini mi je najbolje radio na 3.0...ja sam posle toga odmah "skocio" na 4.0 iii..nije bas toliko dobro. Cak imam problema i sa wireless-om dosta sto me bas iritira.
U svakom slucaju ako ne budem mogao da se vratim na 3.1.3 stavicu i 4.1 pa cemo videti. Iako sumnjam da ce to biti poboljsanje na ipak starom modelu Itouch-a.

Sto se tice multitaskinga..ima fora..pogledaj na forumu, mislim da je bilo vise o tome. Pogledaj cak i na ovom podforumu.

EDIT: Vratio sam se uspesno na 3.1.3. Ako neko nabaci 4.1 na 2G..javite :)

njikolaj
19-10-2010, 19:01
Odradio sam update na 4.1 i JB greenpoison sa iOS 3.1.3 - e. Za sada nisam primetio nikakvu preteranu razliku u brzini, sve sljaka veoma lepo. Istina je da za sada imam veoma malo aplikacija. Baterija josh ima da se testira. :)

Marsodus
19-10-2010, 20:00
Ja isto imam iOS 4.1 na 2G MC i primetio sam da se baterija malo brze trosi. A sto se tice brzine nisam primetio veliku razliku.

Luk492
19-10-2010, 20:19
Lepo mi radi 4.1 na itouch 2g... Samo sto ga stvarno jako usporava homescreen wallpaper opcija... multitasking mi je upaljen i extra przi...

Marsodus
19-10-2010, 21:59
Lepo mi radi 4.1 na itouch 2g... Samo sto ga stvarno jako usporava homescreen wallpaper opcija... multitasking mi je upaljen i extra przi...

Multitasking na iTouch 2g? Koliko ja znam iPod Touch 2G ne podrzava multitasking.

njikolaj
20-10-2010, 11:25
Kontam da sa Backgrounderom moze.

iKnez_95
20-10-2010, 11:27
Moze i sa zTogle da se upali mt wp.

Luk492
20-10-2010, 16:22
@Marsodus: Ima opcija u cydii da enable-ujes default multitask, a i home wallpapers opcije...