PDA

View Full Version : Pre nego sto ga kupite!



mihajmi
26-06-2010, 03:03
Buduci da je u pitanju sasvim novi software koji "gura" baseband... pitanje je kada ce se pojaviti unlock varijanta. Moze da bude vec sutra ali moze da bude - i ko zna kada (u nedeljama da ne kazem mesecima mereno). Jako ali jako savetujem kupovinu iskljucivo otkljucanog iPhonea 4. Moze da se kupi online. Na www.apple.com imate opciju store (npr. http://store.apple.com/us)
E, sad, tu je u pitanju americki online store. Pri dnu strane mozete da promenite zemlju za online store - opcija "change country" plavim slovima. Ja preferiram Hong Kong i Singapur. Kod njih doduse jos uvek nema da se kupi jer nisu dobili ali... kad dobiju, bice otkljucani. Naravno, postoji i Francuska ali kod njih otkljucan kosta ... jednostavno suvise.
Bacite na papir. Kupiti zakljucan za vise od 700 evra je glupo, besmisleno i detinjasto brzopleto. Prvo, jos treba da prodje koja nedelja da se pokazu sve greske sa kojima je isporucena prva serija. Drugo, kada stigne novi kontingent, bice ispravljeni svi nedostaci koji prate ovaj prvi uzurbano isporuceni kontingent. Da potsetim? Iphone obicno izlazi Jula. Zasto je sada izasao Juna? Ko je pratio desavanja shvatice da je ovaj ubrzan izlazak uslovio dosta problema novim korisnicima.
I da zakljucim- popilo se jbg:
Dakle otkljucan iPhone ce online moci da se kupi za nekih 700/1000 dolara. Nema frke oko updatea i nema straha od istog. Cena ista koliko ce kostati AT&T primerci u srbiji i skart modeli sa greskom koja je nazalost najcesce u telefonu a ne spolja.
Moj moto- nemam luksuz da platim malo. Kostace me skuplje sutra...

Srdacan pozdrav svima :-)

EDIT: 600.00 GBP = 730.480 EUR - to vam je cena za otkljucan u Engleskoj... :-) a koliko ce kostati zakljucan u Beogradu? :-)

serbian_agent
26-06-2010, 19:49
ja imam na prodaju iphone 4G 32gb modele simfree za 750e !!!! :D

Akilone963
26-06-2010, 20:11
Sačekaj, ajfoni što se prodaju u Francuskoj za 700 i više eura nisu fabrički otključani?
Nije mi nikako jasno da je telefon koji se prodaje bez ugovora u zvanicnoj appleovoj prodavnici u Parizu zakljucan na neku mrezu. Puno bi mi značila informacija da li su simfree ti ajfoni, pošto mi je tetka u Parizu i treba da mi kupi ajfon tamo.

max_serbia
26-06-2010, 20:45
pa nek ode i pita, ja mislim da jesu simfree.

mihajmi
26-06-2010, 21:22
Francuska, Kanada, U.K., Australija, Singapur, Hong Kong... to je simfree provereno.

Koliko se secam, Italija takodje.


ja imam na prodaju iphone 4G 32gb modele simfree za 750e !!!! :D

Kad padnu na 700, cujemo se :-)

750$ kanadskih za 32Gb.
750.00 CAD = 586.753 EUR

Imam rodbinu tamo koji dolaze za metar dana. Cak da platim da mi se posalje, izadje me manje.
Cisto da opravdam, kako kazu politicari, moju "protestnu notu" koju upucujem ceni :-)

(a i bili smo pod Turcima pa nekako mi u krvi da se cenjkam :-))))

Pozdrav brate.

OTAC
27-06-2010, 00:33
a kako ces izbeci carinu i pdv?! :)
tj 42% ukupno od osnovice...

mozes izbeci carinu i pdv na knjige,cd-ove, i tako te sitnije stvari do odredjene vrednosti :)

cak kad su mi slali iz Holandije neki sat kao GIFT (sto znaci da ne treba da se plati carina) platio sam grdno ;)

djalf
27-06-2010, 01:44
Sačekaj, ajfoni što se prodaju u Francuskoj za 700 i više eura nisu fabrički otključani?
Nije mi nikako jasno da je telefon koji se prodaje bez ugovora u zvanicnoj appleovoj prodavnici u Parizu zakljucan na neku mrezu. Puno bi mi značila informacija da li su simfree ti ajfoni, pošto mi je tetka u Parizu i treba da mi kupi ajfon tamo.
630e ti je 16GB Simfree u FR. Isti taj na mrezi ti kosta 250e, 32gb je 300e ali je zakljucan.

adzo89
29-06-2010, 07:44
ja imam na prodaju iphone 4G 32gb modele simfree za 750e !!!! :D

Imas bijeli model?

roki
30-06-2010, 20:00
Neka mi neko kaze koliko mogu telefona da se prenesu neotpakovana iz USA? Negde sam cuo da ako se prenesu 2 komada ne mora da se placa carina i PDV? I da li u USA telefonu na 599$ i 699$ su SimFree? Mislim ako ih qpujemo bez ugovora logicno bi bilo da su otkljucani fabricki...

djalf
30-06-2010, 20:10
U Americi nema Simfree, citaj forum, pisano je milion puta.

roki
30-06-2010, 21:12
Aham, nisam obratio paznju, ne mogu vise nista da pohvatam po forumu :) Nadam se onda da ce uskoro JB i Unlock za iPhone 4, da bih narucio koji komad... Kazi te mi samo koliko telefonceta moze da se prene od jednom bez carine i PDV-a, tj. da li moze neki uopste ako nije otvoren?

dario-ri
01-07-2010, 04:19
prije nego ga kupite, probajte sa EVO 4G :D i nece vam vise trebati

link (http://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg&feature=player_embedded)

imao sam ga u rukama i necu rec "to je iphone sa JB" ali je puno ugodniji

zuboje
01-07-2010, 14:44
Neka mi neko kaze koliko mogu telefona da se prenesu neotpakovana iz USA? Negde sam cuo da ako se prenesu 2 komada ne mora da se placa carina i PDV?

Zvanicno nijedan, zato sto cena od 600$ vec podleze carini po zakonu. Nisam siguran do kog iznosa se ne naplacuje carina, to se raspitaj na njihovom sajtu, ali negde do 200eur ne cimaju. Nezvanicno ih mozes preneti koliko ti stane u torbu. Ja npr kad dolazim iz USA u Bg, uzmem kofere, cekam 2-3 min, pravim se lud kao cekam jos jedan, a u stvari gledam kada carinici zaustave nekog drugog i onda samo lagano izsetam napolje...

roki
01-07-2010, 16:58
hahahahahaha pa tako mogu i ja da probam, al' kad ja budem prenosio, a do tad, nema nista od toga, tako da cu onda samo jedan da uzmem...

byMaX
01-07-2010, 17:49
samo se strpite do oktobra i kupicete ga legalno kod nas!

.stefan
01-07-2010, 18:20
ja imam na prodaju iphone 4G 32gb modele simfree za 750e !!!! :D

je li bre,na sta ti lice ovi ljudi ovde i koga zavlacis sa tim spam-ovima od oglasa??:vb_mad2:

@byMax: otkud to?nesto provereno??

roki
01-07-2010, 19:26
samo se strpite do oktobra i kupicete ga legalno kod nas!

Nadam se samo da ce to da uradi Telenor, posto ne bih da mejnam ni broj, a ni firmu...

Kanidja
02-07-2010, 04:21
a kako ces izbeci carinu i pdv?! :)
tj 42% ukupno od osnovice...

mozes izbeci carinu i pdv na knjige,cd-ove, i tako te sitnije stvari do odredjene vrednosti :)

cak kad su mi slali iz Holandije neki sat kao GIFT (sto znaci da ne treba da se plati carina) platio sam grdno ;)

Otpakovace ga njegovi i staviti u dzep lol =]

Ako decku treba iPhone poradi njega a ne prodaje..I na sta carina etc?

kriket
03-07-2010, 23:58
Mislim da je sim-free najpovoljniji u Češkoj i Italiji.

jaja
08-07-2010, 21:55
Koliko ce mu biti cijena kod nas?

djalf
09-07-2010, 00:09
Koliko ce biti u Ceskoj, imam tamo drugara da donese?

pontie
09-07-2010, 16:23
Koliko ce biti u Ceskoj, imam tamo drugara da donese?
Sto njega ne pitas onda???

iKnez_95
09-07-2010, 16:27
Zato sto jos nije izasao u Ceskoj.

pontie
09-07-2010, 16:37
Zato sto jos nije izasao u Ceskoj.
Logika ... :D Nije logicnije da onaj ko zivi/ radi/ itd. tamo zna bolje nego mi ovde ???

iKnez_95
09-07-2010, 16:38
Nije, jer manje-vise sve nezvanicne informacije i spekulacije bilo koje vrste se brzo nadju na internetu i obidju cijel svijet. Tako da...

andreja3009
12-07-2010, 03:54
Moja savet svima koji planiraju da kupe iphone 4 je da kupe 3gs jel ce mnogo jeftinije da ih kosta ima manje problema a i lakse ce da se jailbrekuje od iphone 4 u buducnosti iphone 4 je blago poboljsan 3gs i nedonosi nista ekstremno novo (sem face time a koji jedino mozete da koristite sa jos nekim ko ima iphone4) vec poboljsanje starih funkcija.jos bolje resenje je ko moze da se strpi(tesko ko da moze) je da saceka iphone 5 jel ce tu osecam biti nekih velikih promena kao jubilarno izdanje i da je 4 bio samo uvod u to.na vama je da odlucite nadam se da sam bio od pomoci

iperza
14-07-2010, 12:06
Ja ne znam, ako su tebi kamera od 5mpix (3.2 3gs), prednja kamera, ziroskop, precizniji gps, jaci procesor i duplo vise rama, blaga poboljsanja, sta ocekujes da urade od telefona?!

Akilone963
14-07-2010, 14:07
... i naravno retina displej. Vredi samo sacekati septembar da vidimo da li ce nasi operateri uvrstiti iphone 4 u svoju ponudu, a bilo je nekih naznaka da hoce. A do tada ce verovatno izaci i jailbreak.

andreja3009
14-07-2010, 20:41
Od toga sve sto si naveo jedina nova funkcija je prednja kamerica ali sa kojom preko face time mozes da razgovaras samo sa drugom osobom koja ima iphone 4 (malo ces teze da nadjes).a to sto ima malo bolju kamericu I sto ce da ti neku aplikaciju otvori par sekundi brze jesu sitnice a zivo me zanima sta ce ti ziroskop kao da nisi mogao igrice I sada da igras sa akcelerometrom a iskreno nevidim sta fali ni ovom displeju sve je jako izostreno lepo se vidi I po suncu I po mraku.a ako me pitas sta bih zeleo pa reci cu ti dve sim kartice,radio ,da mogu da razgovaram normalno sa ljudima na video call preko 3g mreze I sa svim telefonim a ne samo iphonom,normalan bluetoth I ima jos par stvari koje nemogu da se sada trenutno setim ali ako te bas zanima mogu naknadno da ti javim ako te zanima a da li ce da se prodaje kod nas preko operatera legalno cisto sumnjam dok neko nekupi mts (recimo t-mobile)pa da oni donesu tek.u svakom slucaju mislim da je moj savet realan i objektivan a ako se sa tim neslazes to je tvoje licno pravo

Vlad
14-07-2010, 22:23
ne. implementovace tu prednju kameru i skype.. kad su vec fring uspeli da podese....
1 ghz procesor i 512 mb rama, je jaaaaaaako veliko poboljsanje..
za facetime ti treba wi-fi, ne mozes 3g da koristis za to ni da oces..

gde 3gs kao iphone 4, lol..

edit: i da, posto sam ga drzao, razlika kod ekrana, je preeeeeeeeeeeeeeeeegolema !!!!

znaci, ako stekate neki novac da kupite iphone 4, i dvoumite se za 3gs, ja vas savetujem bar da prvo vidite kakav vam je iphone 4 u ruci, i da necete drzati ko retardi antenu da vam pukne, posto ima dovoljno mesta da ga lepo uhvatis ako si desnoruk. garantujem da ce te doplatiti koliko god samo da ga kupite!
znaci savrsen je!

Akilone963
14-07-2010, 22:55
Od toga sve sto si naveo jedina nova funkcija je prednja kamerica ali sa kojom preko face time mozes da razgovaras samo sa drugom osobom koja ima iphone 4 (malo ces teze da nadjes).a to sto ima malo bolju kamericu I sto ce da ti neku aplikaciju otvori par sekundi brze jesu sitnice a zivo me zanima sta ce ti ziroskop kao da nisi mogao igrice I sada da igras sa akcelerometrom a iskreno nevidim sta fali ni ovom displeju sve je jako izostreno lepo se vidi I po suncu I po mraku.a ako me pitas sta bih zeleo pa reci cu ti dve sim kartice,radio ,da mogu da razgovaram normalno sa ljudima na video call preko 3g mreze I sa svim telefonim a ne samo iphonom,normalan bluetoth I ima jos par stvari koje nemogu da se sada trenutno setim ali ako te bas zanima mogu naknadno da ti javim ako te zanima a da li ce da se prodaje kod nas preko operatera legalno cisto sumnjam dok neko nekupi mts (recimo t-mobile)pa da oni donesu tek.u svakom slucaju mislim da je moj savet realan i objektivan a ako se sa tim neslazes to je tvoje licno pravo

Zamisli, već su napravili iphone koji ti tražiš. I to možeš da nađeš simfree kod nas za 85 e. http://www.halooglasi.com/tehnika/pretraga.aspx?&rub=&pkm=1&wr=76&t=iphone&s=-1

andreja3009
15-07-2010, 04:20
sitnice decko usput mislim da je underclockovan na 800mhz procesor.a jeste i smesno i zalosno sto kineska kopija za te pare ima te proste funkcije koje postoje na mnogo jeftinijim telefonima koji se koriste sada a i na telefonima od pre par godina ali jbg nemaju ios i app store
p.s.death grip necu ni da pominjem i specijalna upustva za drzanj (smesno)ako neko vec zeli da kupi iphone uzmite 3gs ili cekajte 5icu ovaj iskrena savet preskocite.

x3mwoman
15-07-2010, 17:51
Ajde neko fin i sa razumevanjem za moje neznanje vezano za Iphone da mi samo kaže - jel ovaj Iphone 4G i Pro uopste postoje ili ovi prodaju maglu?
primer 1 (http://www.oglasi.rs/Tehnika-muzika/Telefonija/57012/Apatin)
primer 2 (http://www.oglasi.rs/Tehnika-muzika/Telefonija/55850/%C4%8Cajetina)
primer 3 (http://www.oglasi.rs/Tehnika-muzika/Telefonija/54320/Beograd)

bkns
15-07-2010, 18:08
pa ovo na sve lici samo ne na Iphone 4! bezi od njega, prodaje i maglu i neke falsare! :)

x3mwoman
15-07-2010, 18:22
Ma nisam ni imala nameru da ga kupim nego se pomislih da li je moguće da toliko ne znam, sva sreća da nije tako ;)
Hvala

>>$AkAl<<
17-07-2010, 15:21
Ja bih ga sigurno uzeo ali sam ocekivao da ce apple ugraditi normalan blutut a ovako...Nema sanse!!