PDA

View Full Version : Brzina Upload-a bolja na iPhone 4



djalf
25-06-2010, 18:49
Kada ga ne drzite u ruci :eyebrows:

http://www.iclarified.com/images/news/10289/35643/35643.jpg

Z3r0_C0d3
25-06-2010, 18:52
postoji resize :confused:

:vb_kez:

Kapetan
25-06-2010, 20:03
hsupa :) :) :)

zuboje
25-06-2010, 21:14
Ovo wireless ili 3G mreza? Ako je wireless, nije ni cudo kad koristi N standard, za razliku od 3GS koji ima G, koji je oko 6x sporiji...

Kapetan
25-06-2010, 23:07
@zuboje

A poenta testiranja preko wirelessa je??

iperza
25-06-2010, 23:34
Pa dokazivanje razlike izmedju 3gs-ovog wifija i cetvorkinog wifija, posto nemaju isti. 3gs podrzava b i g, a 4 b, g i n, bas kao i laptop...

zuboje
25-06-2010, 23:57
@zuboje

A poenta testiranja preko wirelessa je??

zato sto je wireless jedno 10x brzi od bilo kog 3G interneta, pa tako mozes da uporedis realan download i upload i mozes da vidis koliko se brzo otvaraju stranice u realnom vremenu, za razliku od 3G-a gde brzina zavisi od signala. Tako se uporedjuje brzina rada telefona, tj. mogucnosti safarija...

apple-freak
25-06-2010, 23:58
samo sa bumperom hahaha!!

Kapetan
26-06-2010, 00:12
Pa 3GS nema HSUPA a ima ga cetvorka i?

Razlike izmedju n i g su ocigledne SAMO onda kad imas ogroman protok kroz mrezu kao sto je striming video materijala ili slicno a izmedju HSUPA i 3g je ta razlika uocljivija pri svakodnevnom koriscenju.

A konkretan dokaz da je ovo test radjen preko mobilne mreze je i sama brzina koja je prikazana. 3g pokazuje max ~180kbit/s (uzecu u obzir da je cak i 200kbit/s) a cetvroka preko 1200kbit/s ........ sto znaci da 3g moze za oko jedan minut uploadovati 1,5 MB a cetvorka sa brziom od oko 1400 kbit/s odnosno oko jedan i po megabit moze da uploaduje oko 10MB podataka.

A brzine n standarda su mnogo vece,krecu se do 150 mbit/s u realnim uslovima.

Zato ne mijesajte babe i zabe nego procitajte fino sta pise.
:party:


EDIT:

Zuboje, ponovo pogledaj sliku i sta pise sa lijeve strane grafika. Onda mi reci da li ova brzina moze biti bilo koja brzina bilo kog 802.11 standarda ok?????

zuboje
28-06-2010, 02:16
Ja ne mesam babe i zabe. Prvo za tvoju informaciju N standard ide do 300 mbit/s, a drugo ako je ovo 3G mreza, onda mi objasni kako je on postigao toliki upoad, jer 3G mreza nijedna nije ni dostigla upload od 1000 kbit/s, a kamoli preko toga. Evo ti i dokaza, konkretno za Ameriku:


http://www.pcworld.com/zoom?id=167391&page=1&zoomIdx=1

pa mi ti sad reci kako je moguce da je on postigao tolike brzine. Ili je koristio wireless ili je koristio dve razlicite mreze (3G i 3G+, odnosno 4G u slucaju da je imao simfree telefon). Sto mu dodje do toga da rezultati ne pokazuju nista, s' obzirom da je poredjenje baba i zaba besmisleno...

MOD EDIT: Nemoj da citiras post koji je odmah iznad tvog.

Kapetan
28-06-2010, 04:21
Ja ne mesam babe i zabe. Prvo za tvoju informaciju N standard ide do 300 mbit/s, a drugo ako je ovo 3G mreza, onda mi objasni kako je on postigao toliki upoad, jer 3G mreza nijedna nije ni dostigla upload od 1000 kbit/s, a kamoli preko toga. Evo ti i dokaza, konkretno za Ameriku:


http://www.pcworld.com/zoom?id=167391&page=1&zoomIdx=1



Prvo, mijesas babe i zabe jer ove brzine nemaju apsolutno veze sa n standardom. Nemaju ni sa b/g ako cemo iskreno....Sto se tice tvog izvora, ne znam sta te vodi na pomisao da u Americi ne postoji brzina upload-a veca od 1mbit/s ??? Kakve veze ima ovo sto su oni testirali? Jel ti mislis stvarno da su at%t, verizon i sprint pustili max troughput u svojim mrezama? Mislis da nisu ogranicili?(1) MTS vec ima dosta baznih stanica koje ce ti pruziti 7.2 mbit/s u down-u i oko 2mbit/s u uploadu....Sto nikako ne znaci da ameri imaju losiju mrezu od nas
Nemoj da te zbunjuju ovi testovi. 3G mreze mogu da budu izuzetno brze vjerovao ili ne. Upload moze biti i preko 5 mbit/s.

(1)
"Outside the US, several mobile operators in Canada, Europe, Asia, and Australia have been supporting 7.2 Mbps or faster HSDPA for more than a year (with some offering even faster 14.4 Mbps or better service) and 1.4 to 5.8 Mbps HSUPA speeds. Even faster HSPA+ networks have started offering 21.6 Mbps downloads over the past year."

Ovo je vrlo precizno receno.


Opet cu se vratiti na tvoj post:


Ovo wireless ili 3G mreza? Ako je wireless, nije ni cudo kad koristi N standard, za razliku od 3GS koji ima G, koji je oko 6x sporiji...

Ponavljam,ne vidim poentu testiranja na wireless mrezi. A u prvom postu sam i napisao zasto NIJE wireless mreza.Poenta i jeste da bude 3G mreza da bi pokazali koliko znaci taj prokleti HSUPA koji je ugradjen. Mada i po naslovima ispod grafika, rekao bih da su u pitanju tacke gdje su bazne stanice.


Drugo, 300 mbit/s je TEORIJSKI moguca brzina koju moze da pruzi n standard u striktno odredjenim uslovima. Ako ti nije jasno zasto je to tako, kazi, objasnicu ti.




pa mi ti sad reci kako je moguce da je on postigao tolike brzine. Ili je koristio wireless ili je koristio dve razlicite mreze (3G i 3G+, odnosno 4G u slucaju da je imao simfree telefon). Sto mu dodje do toga da rezultati ne pokazuju nista, s' obzirom da je poredjenje baba i zaba besmisleno...


Nije mi jasna jedna stvar, kakve veze ima simfree telefon sa 4G mrezom???? Inace, iPhone4 podrzava i brzinu upload-a od preko 5mbit/s u mobilnoj mrezi.
A sto se tice grafika, ne vidim nista spektakularno u brzini od 1.5 mbit/s za upload. Sasvim normalna brzina za savremene mreze. Druga stvar je sto se mi patimo da uhvatimo jedva 2mbit/s down na kilometar od bazne stanice.

Mislim da je koristio istu mrezu. Zaista bi bilo besmisleno koristiti razlicite mreze za testiranje koje ce dati rezultat da li je jedan proizvod brzi od drugog.

Rakic90
28-06-2010, 05:00
Znaci onaj gore grafik se odnosio na 3G mrezu i HSUPA. (TACKA)

zuboje
28-06-2010, 12:27
Za pocetak, ja ne zelim da se raspravljam, nego jednostavno da prodiskutujemo zajedno i dodjemo do zakljucka koji vredi necemu :D Ja iznosim svoje stavove, misljenja i iskustva i pokusavam da objasnim moje misljenje.


Ne znam sta te vodi na pomisao da u Americi ne postoji brzina upload-a veca od 1mbit/s ???

Zato sto zivim tamo, trenutno sam u Srbiji, ali ako zelis kad se vratim (sredina septembra) uradicu ti test pa upload na net, a u teoriji jeste brzina veca od 1 mbit/s, dok se u praksi nije pokazalo do sada. Kristim ATT vec godinu dana, pa ni u najvecim gradovima gde bi signal trebao biti najjaci i najbolji kao sto je Njujork, nisu se pokazale ni priblizne brzine onome sto su oni naveli u specifikaciji.


Jel ti mislis stvarno da su at&t, verizon i sprint pustili max troughput u svojim mrezama? Mislis da nisu ogranicili?[/I](1) MTS vec ima dosta baznih stanica koje ce ti pruziti 7.2 mbit/s u down-u i oko 2mbit/s u uploadu....Sto nikako ne znaci da ameri imaju losiju mrezu od nas Nemoj da te zbunjuju ovi testovi. 3G mreze mogu da budu izuzetno brze vjerovao ili ne. Upload moze biti i preko 5 mbit/s.

Moraju pustiti max, jer je konkurencija jako velika kod mobilnih operatera, oni se bore za svakog korisnika, da li mislis da ne bi pridobili vise ljudi ako imaju brzi net gde god da si nega da imas samo signal? Amerika ne moze da zivi bez interneta danas, zato je i osmisljen iPhone i slicni smart telefoni, jer su oni bez interneta, ko u kamenom dobu. Proguglaj malo i naci ces da ameri vise bez neta ne mogu da zive. Kakav crni MTS... :D


Ponavljam,ne vidim poentu testiranja na wireless mrezi. A u prvom postu sam i napisao zasto NIJE wireless mreza.Poenta i jeste da bude 3G mreza da bi pokazali koliko znaci taj prokleti HSUPA koji je ugradjen. Mada i po naslovima ispod grafika, rekao bih da su u pitanju tacke gdje su bazne stanice.

Ispod grafika pise SoHo, NY, NY - prevod njihova prodavnica koja se nalazi u Njujorku u drzavi Njujork, jer je SoHo blok zgrada od 3 ulice koji je deo Menhetna, tako da je nemoguce da su sve one ulice u toj oblasti (koliko je meni poznato, a mozda i gresim) :D Zasto smatram da je testirano na wirelessu, zato sto se moze pokazati njegova maksimalna propusna moc, ti mu das net kakav on ne moze da iskoristi do kraja, ali onda on da maksimum iz sebe.



Nije mi jasna jedna stvar, kakve veze ima simfree telefon sa 4G mrezom????

Zato sto AT&T nema 4G mrezu, samo Sprint u Americi, AT&T ima navodno 3G+ mrezu... Tako da ako je telefon simfree mogao je biti testiran na 4G mrezi u suprotnom mogao je samo na AT&T-u koji to nema.


Mislim da je koristio istu mrezu. Zaista bi bilo besmisleno koristiti razlicite mreze za testiranje koje ce dati rezultat da li je jedan proizvod brzi od drugog.

Da bi dokazao koliki je max iPhone-a 4, koji 3GS nece moci da dostigne nikad...

Ne kazem da nisi u pravu, ali smatram da to sve sto si naveo je tacno u teoriji, ali se u praksi nije pokazalo tako koliko god Ameri imali tehnologiju...

djalf
28-06-2010, 12:34
Nije moglo nista da se koristi na Sprint mrezi jer oni koriste CDMA mrezu koju iPhone ne podrzava.

1024
28-06-2010, 12:36
Ljudi, a kako bi bilo da neko jednostavno da link do clanka iz kojeg je ova slika u kojem velikim slovima pise da se testira HSUPA i tako resi sve dileme?
Evo, ja cu:

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10289

Kapetan
29-06-2010, 01:48
Za pocetak, ja ne zelim da se raspravljam, nego jednostavno da prodiskutujemo zajedno i dodjemo do zakljucka koji vredi necemu :D Ja iznosim svoje stavove, misljenja i iskustva i pokusavam da objasnim moje misljenje.


Apsolutno se slazem. Forumi nisu mjesto za bilo kakav vid rasprave. Argumentovano iznosenje stavova je nesto cemu treba svi da tezimo :)



Zato sto zivim tamo, trenutno sam u Srbiji, ali ako zelis kad se vratim (sredina septembra) uradicu ti test pa upload na net, a u teoriji jeste brzina veca od 1 mbit/s, dok se u praksi nije pokazalo do sada. Kristim ATT vec godinu dana, pa ni u najvecim gradovima gde bi signal trebao biti najjaci i najbolji kao sto je Njujork, nisu se pokazale ni priblizne brzine onome sto su oni naveli u specifikaciji.

Upravo je to ono sto sam govorio za n standard. Teorija i praksa (pogotovo kod mobilnih mreza) nekad znaju da budu u potpunoj suprotnosti. Obavezno ces da uradis test, ne zbog ove price, vec zelim da vidim kako je apple za****o same amere ponudivsi im telefon sa tehnologijom koji realno ne mogu da iskoriste->at&t nema mogucnosti HSUPA barem u ovom trenutku, a ove bas zabolje za politiku at&t :stick1:




Moraju pustiti max, jer je konkurencija jako velika kod mobilnih operatera, oni se bore za svakog korisnika, da li mislis da ne bi pridobili vise ljudi ako imaju brzi net gde god da si nega da imas samo signal? Amerika ne moze da zivi bez interneta danas, zato je i osmisljen iPhone i slicni smart telefoni, jer su oni bez interneta, ko u kamenom dobu. Proguglaj malo i naci ces da ameri vise bez neta ne mogu da zive. Kakav crni MTS... :D

Ne moraju. Brzina bez pokrivenosti ti ne znaci apsolutno nista kod mobilnih operatera. Realno gledano, vrlo mali procenat ljudi koji zele da pristupe nekom mobilnom operateru vodi se time kakav QoS nudi taj isti operater. Vecina razmislja: ''Vidi reklamu, oni su pokrili 99,99999999% naseljene teritorije drzave. Ajmo kod njih, imacu signal svuda''. Pa zar nije tako?

P.S. Ovo 99,9999999% je nevidjena glupost koja prolazi kod naroda na zalost.



Ispod grafika pise SoHo, NY, NY - prevod njihova prodavnica koja se nalazi u Njujorku u drzavi Njujork, jer je SoHo blok zgrada od 3 ulice koji je deo Menhetna, tako da je nemoguce da su sve one ulice u toj oblasti (koliko je meni poznato, a mozda i gresim) :D Zasto smatram da je testirano na wirelessu, zato sto se moze pokazati njegova maksimalna propusna moc, ti mu das net kakav on ne moze da iskoristi do kraja, ali onda on da maksimum iz sebe.

E ovo je kljuc svega. Zbog cega bi se testirao wifi u bloku od tri ulice? (Recimo da si u pravu za taj raspored). Upravo je poenta sto vjerovatno na malom prostoru postoji vise baznih stanica i cilj testiranja je da se vidi kako sistem radi kada si recimo u pokretu, sta se desava kada prelazis sa jedne bazne stanice na drugu (ovi pikovi na grafiku) itd itd.





Zato sto AT&T nema 4G mrezu, samo Sprint u Americi, AT&T ima navodno 3G+ mrezu... Tako da ako je telefon simfree mogao je biti testiran na 4G mrezi u suprotnom mogao je samo na AT&T-u koji to nema.

Ne obracaj puno paznju na to 3G,3G+ i slicno. Ja ne uspijevam da razgranicim sta je tacno jedno a sta drugo. Taj HSDPA/HSUPA protokol odnosno ta brzina se dobija tako sto se ubace dva modula velicine prosjecne PCI muzicke kartice u baznu stanicu. Neko za to kaze da je 3G+ jer je tada drukcija tamo neka modulacija, a neko opet kaze da je to upgrade 3G mreze.....Apropo toga, sigurno si vidio oznake na nekim ruterima n a na nekim n+ .... aj sad kazi da su n i n+ razlicite tehnologije :eek:



Da bi dokazao koliki je max iPhone-a 4, koji 3GS nece moci da dostigne nikad...



N standard je generalno veliki napredak, ali ja licno mislim da mobilne mreze napreduju vistestruko brze i da je buducnost u njima. Bas zato se toliko prica o HSDPA/HSUPA i napustanju 3G-a i tu lezi konstatacija koju si naveo.


@1024
Ja sam gledao stranicu ali sam previdio to sto je napisano jbg :)