PDA

View Full Version : iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene



Pages : [1] 2

LDV20
24-06-2010, 09:40
iPhone 4 Loses Reception When You Hold It By The Antenna Band?

Ovo je sa Gizmoda. Vrlo cudno.

ixIHyEPO5gg

http://gizmodo.com/5571171/iphone-4-loses-reception-when-you-hold-it-by-the-antenna-band/

WD-40
24-06-2010, 11:34
Ja se nadam da je samo softverski problem, jer ako nije onda je ovo veliki poroblem u samom dizajnu telefona.
Ma da kapiram da ce domisljati Jobs ovo nekako da sredi. Ali sve mi smrdi na veliki veliki problem.

mikenzi
24-06-2010, 11:45
A kako da prekrijes antenu kad je ceo ram iPhona antena :) ???
Gizmodo je malo ljut izgleda sto ih Apple nije primio na WWDC...

Shke
24-06-2010, 11:47
Ovo, plus problem sa ekranom...nadam se da se nece nastaviti sa jos nekim malerima. Ne znam da li su i 2G i 3G imali ovakve "bolesti" na pocetku, ali ovo ne zvuci ohrabrujuce...

carlito
24-06-2010, 11:58
A kako da prekrijes antenu kad je ceo ram iPhona antena :) ???
Gizmodo je malo ljut izgleda sto ih Apple nije primio na WWDC...

Jeste ceo ram antena ali nije sve za telefonski signal, jedan deo je za wifi, jedan za gps itd..

Video mi ne deluje kao fake, tako da je vrlo moguce da postoji ovaj problem.

WD-40
24-06-2010, 12:20
Definitivno nije fake. Ali je malo cudno sto i kad izgubi signal veza se ne prekida, tj. za sad se nikom nije desilo da se veza prekine. Tako da mi se cini kao neki softverski prob, jer ne verujem da su napravili tako veliki dizajnerski promasaj.:confused: To bi bila bas steta:wc:


Nisam ispratio koji je to problem sa ekranom?

1024
24-06-2010, 12:24
Sto ne pogledate sam clanak? Videa sa ovim problemom ima koliko hocete. I nije problem u prekrivanju antene nego (izgleda) u samom dodirivanju ili u dodirivanju oba dela antene. A kazu da uglavnom ne smeta pozivima.
Mada mi cudno dodje da to nisu testirali, tj. primetili do sad. Od onolikog testiranja, nosenja po barovima i sl. mora da su primetili to. Osim ako ga nisu uvek nosili sa maskama (bumperi?)

EDIT: I da: nije softverski problem, nego cisto antenski. Ima jedan dobar komentar na clanku, da ga ne prenosim sad, ali svodi se na "kad dodirnes antenu nesto se desi sa signalom".

WD-40
24-06-2010, 12:43
Onda je problem u samom dizajnu telefona jer su trebali da antenu stave ispod povrsine aparata da se ne bi dodirivala rukama. Ali kao sto sam i ranije rekao ne verujem da je apple napravio tako krupan promasaj.

carlito
24-06-2010, 12:49
Realno i na starim telefonima sa eksternom antenom kad dodirnes antenu i drzis duze padne signal na telefonu. a posto je ovde ram antena moze ovo da bude vrlo zanimljivo do kraja :P

Dexy
24-06-2010, 13:09
Izgleda da je ovo vec veci problem


http://gizmodo.com/5571171/iphone-4-loses-reception-when-you-hold-it-by-the-antenna-band

EDIT : Nisam vidio da je isti link u prvom postu :=)

1024
24-06-2010, 13:09
Kad smo vec kod drzanja antena: Na nekom mom starom mobilnom (kojem su slusalice sluzile kao antena za radio) desavalo mi se da ako uhvatim slusalice pojacam signal. Sad, ne znam kakve to veze ima, posto te slusalice nisu imale gole zice ili bilo sta :S

EDIT: @Dexy: A po cemu se tvoj link razlikuje od onog iz prvog posta? :)

najzak
24-06-2010, 13:17
a da li postoji neki video gde neko testira signal sa bumperom?

1024
24-06-2010, 13:22
Po logici stvari, bumper nije od provodnog materijala tako da ne bi trebalo da ima veze.

iperza
24-06-2010, 13:23
Uspeli su da izoluju problem. Gubi se signal kada se dotakne donji levi ugao...

03PQyWp0mWE

i nije iphone 4 imao jedini ovaj problem, isto se desavalo i sa 3g, ali to nikad nije privuklo vecu paznju...

AN6265QQwhU

najzak
24-06-2010, 13:31
@1024

pa da upravo tako, nije mi jasno shto onda dizhu buku oko toga, smarachi, sad bih rekao jednu narodnu poslovicu ali je bezobrazna pa necu :)

Poslovica (http://www.google.com/search?q=rdjavom+kurcu+i+dlaka+smeta&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

EDIT: a vrlo je moguce da je bumper tako i nastao, poshto su u apple-u shvatili da imaju problem sa signalom, sve je moguce.

WD-40
24-06-2010, 13:31
Jedino resenje je da apple poklanja maske zajedno sa telefonom.

najzak
24-06-2010, 13:36
^

i tako bi bili u velikoj dobiti :)

byMaX
24-06-2010, 13:38
Bogami, ako pogledate sve video klipove, zaista izgleda kao da je ovo veliki problem. I hardverske prirode. Već u startu sam znao da je držanje za antenu telefona uvek minimizovalo kvalitet signala... sećam se da je jednu Nokiu, ne sećam se koju, ali jako tanku i fensi, bilo potrebno držati sa strane, a ne za leđa, jer je gubila signal. Ne vidim kako će ovo biti rešeno, osim da se metal sa strane prekrije nekim slojem tankog izolatora...

djalf
24-06-2010, 14:03
Veliki problem i propust od Apple-a!

iStoyke
24-06-2010, 14:05
Ali jel ste videli onaj klip gde pokazuje da i ako ima "one bar" poziv je super,ne prekida,kvalitetan je,tako da je mozda neki problem sa displejom :D :D :D

iperza
24-06-2010, 14:37
Kao sto sam vec napisao, to se isto desavalo kod ostalih verzija iphone-a, pa niko od nas nije imao ili barem nije primetio to.

MegaSkot
24-06-2010, 16:45
http://i47.tinypic.com/16az7s3.jpg

Akilone963
24-06-2010, 16:53
Zato ga Steve ovako drzi.
http://i49.tinypic.com/2ngym35.jpg

max_serbia
24-06-2010, 16:57
a fora je sto sam, od kad mi je 2g ispao na beton i pukao displey, shvatio da svaki iphone mora da nosim u futroli .. jeste da ruznije izgleda i sve to, ali ako slucajno ispadne, ode ceo display, i 200 eur.. tako da mislim da mi ovo nece predstavljati veliki problem, iako jeste ogroman propust, ako je zaista tako kako kazu.

kocka90
24-06-2010, 17:25
pa sta mislite zasto su izbacili one Bumpers zajedno sa iPhonom :D

Rakic90
24-06-2010, 17:35
Znaci ova slika sa Medvedevim je extra! :D hahaha... Stevica. :P

Nego, da se vratimo na temu... Ovo je stvarno veliki problem, zato i postoji bumper!

Evo videa sa gizmoda za one koji kazu da nije problem je cak i ako se izgubi signal, poziv se ne prekida. Ok je to, ali kako cete da pozovete nekoga kada imate "no service"?? Inace, Steve je rekao da je to softverski problem i da gledaju da ga rese. Ja sam siguran da lazu. Evo videa:

kYmVpoccPnc

Ovo je test sa speedtest.net-a. Kada nema signala, nikakav download/upload nije moguc.


Evo i nekoliko komentara koji su izuzetno logicni:

1)-If you see the video with the key you realize that you are not just touching the antenna, you are short circuiting it. The longest the antenna the better. Iphone's antenna goes around the case and there is a small separation at the bottom left side. If you touch or shortcircuit this separation the effect is that you are making the end meet the start, virtually making the antenna tiny short. It is like touching a tv antenna at both ends at the same time.

2)-"According to Mossberg, Apple's already acknowledged a bar bug, which sounds like it may be what some of the readers who've written in are experiencing"
What does this guy know. He just knows how to talk. This is radio frequency 101. You touch the antenna, you make it lossy and lower the frequency. I was just in an area with weak reception and holding the phone knocked me into Edge from 2 bars and 3G. If they fix it in software, they will be hiding the problem.(ovo je potpuno tacno) From the RF point of view, the only way to fix it is to reduce the coupling between the hand and the antenna. This can be accomplished by adding a dielectric (plastic) between the antenna and the hand. The antenna has a high impedance and a low impedance point. Touching the high impedance point will have a much greater effect on signal quality. I wonder if they had the brainac AT&T engineers design this antenna. Those that call themselves RF engineers.

3)-I am having issues as well. I've recorded a video on YouTube about it. If I hold the phone in my hand, the signal drops, but if I wrap it in a rubber mat first, the signal remains solid.

4)-Stevie at the keynote: "nobody has ever designed the antennas this way".
Maybe there was a good reason for that, Steve.

HAHAHAHAH!!!! :D Ovaj je najjaci. :P

5)-Perhaps it's the blood of Foxconn employees inside the case causing a short circuit. :/

Mnogo sam se razocarao sada u Apple. Nemoguce da nisu primetili problem! Mislim da nisu imali dovoljno vremena da ga isprave, jer su sigurni da imaju BOOM sa dizajnom, a WWDC se polako priblizavao. Plus ono sa zutim mrljama po display-u...

djalf
24-06-2010, 17:42
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/iphone4signal-hammertime3.jpg

I cuveni Engadget potvrdio:

http://www.engadget.com/2010/06/24/some-iphone-4-models-see-signals-drop-to-0-when-held-left-handed/

iperza
24-06-2010, 17:48
Ja mislim da je apple ovo predvideo, i namerno stavio taj razmak sa leve strane, jer je vecina svetske populacije desnoruka (procenjuje se da je 7-10% svetske populacije levoruko).
Ja licno sam desnoruk, i nikad na pamet mi ne bi palo da uzmem iphone i da ga drzim u levoj ruci kao sto ga drzim u desnoj (osim ako mi desna ruka nije nesto posebno zauzeta)

Rakic90
24-06-2010, 17:55
@spielnicht It's part of Apple's masterminded plan to ensure all iPhone users are right handed. Steve says left handed individuals should make the switch.

HAHHAAHA, LUDOST! :D

@tomvb
lol, its to be expected, a hyped up expensive product drops calls just from holding it XD

WD-40
24-06-2010, 18:01
Da li uopste postoji neki telefon koji nema ovaj problem? (mislim na iPhone 4)

djalf
24-06-2010, 18:31
Ja mislim da svi imaju taj problem jer sve vise ljudi postuju da imaju isti problem.

iperza
24-06-2010, 18:35
Bio je neki lik koji je stavio klip na youtube-u gde je pokazivao da on nema te probleme, ali sad nece da mi pusti taj video, pise: "removed by the user"

Dexy
24-06-2010, 18:38
Zato i je Apple ponudio ODMAH one maske za telefon , znali su da ce tako biti , i tesko da je to softwareska greska

Bolje da se tu nalaze bluetooth ili Wlan adapteri , a da je antena u gornjem desnom kutu , jer vazniji je signal mreze od wlana i bluetootha

bkns
24-06-2010, 18:43
mislim da se Steva malo zeznuo kada je na predstavljanju Iphone 4 rekao "brilliant pease of engineering" hehe :)

max_serbia
24-06-2010, 19:20
pa ne znam zasto vam je tolika frka..

1) jel desnoruki uopste nemaju problema sa ovim, ili kako? nisam bas shvatio
2) nosicete telefon u futroli/masci/iskinu i nece biti problema..

iSavcic
24-06-2010, 20:06
Hmmm ne verujem u ovu pricu jer pre pustanja telefona u prodaju telefon prodje hard testove i softw testove kao i svi uredjaji pre masovne proizvodnje. A to sto kazu da kad uhvatis tel.za taj metal i odmah nestane signal to je laz, jer je telefon po tom metalnom delu na dva mesta razdvojen (GSM/3G od WiFi/BT) sto se na slikama moze videti. Nije iskljuceno da postoji neka bolest sto se samog cip predajnika tice, al sacekajmo vise zalbi na ovaj problem! :/
A velika je mogucnost da sad svi traze nacine da ubiju sve sto je dobro u iPhone-u. No cekajmo detaljnije rezultate!

Rakic90
24-06-2010, 20:36
Brate, Savcicu, jel si gledao one silne klipove na gizmodu i jos nekih 30 posta iznad? Ima preko 15 videa od razlicitih ljudi. I Apple je rekao da postoji problem, ali da planiraju da ga "rese"... Jesu antene razdvojene, ali kada stavis prs' na to mesto, napravis kao kratak spoj izmedju tih dveju antena i onda nastane problem...

iSavcic
24-06-2010, 21:02
Da, da, da... tako je!!! Tek sam sad pregledao sve klipove i sve procitao!!!
JBG nadam se brzom resenju tog problema!! :(

MOD EDIT: Nemoj da citiras post koji je odmah iznad tvog.

djn125
24-06-2010, 21:07
hehe ne verujem ,i na 3gs-u mom se isto desava,do sad nisam to primecivo a nije mi ni pravilo problem,mislim da i na iphonu 4 nece to praviti problem.Digli su frku mozda preveliku,sta znam...

1024
24-06-2010, 21:40
If you see the video with the key you realize that you are not just touching the antenna, you are short circuiting it. The longest the antenna the better. Iphone's antenna goes around the case and there is a small separation at the bottom left side. If you touch or shortcircuit this separation the effect is that you are making the end meet the start, virtually making the antenna tiny short. It is like touching a tv antenna at both ends at the same time.
Evo ga vdeo sa kljucem:
zvH-i7rKPJc

Znaci, bice da je problem samo kad se premosti ovaj prorez? To onda i nije toliko strasno :)

Inace, antene ima dve, i razdvojene su gornjim i levim prorezom (onaj desni je cisto zbog simetrije, kao desni sraf na 3G :) ) A do problema ocigledno dolazi kad se spoje dve antene. Zanimljivo.

P.S. Da li je Steve Jobs levoruk ili desnoruk? :)

iMicko
24-06-2010, 22:20
Mislim...
Levoruk... :)

iAlfa
24-06-2010, 22:47
Nakon pregledavanja svih klipova i postova dosao sam do zakljucka da za mene najveca zamjerka kod iphona 4 je sto ga nema kupiti nedje kod nas, a ovo ostalo mislim da ce biti brzo zaboravljeno, otklonjeno itd...

kocka90
24-06-2010, 22:54
ja kupujem svaku drugu generaciju iPhone-a tako da mi je svejedno :D preskocio sam 3G a sad cu i 4... cekam 4S :D

OTAC
25-06-2010, 01:16
Kakva glupost :)
Drugim proizvodjacima se ovako nesto ne bi prastalo, al s obzirom da je to iphone, svi ce da zaborave jer je lep xD

Bas se pitam da li bi neko kupio htc, kad bi pre njegovog pocetka prodaje krenule glasine kako ne valja antena, zuta mrlja od lepka na ekranu.... Svi bi odmah rekli: "mani se tog bezsignalnog Htc-a, uzmi iphone" xD

max_serbia
25-06-2010, 01:39
pa ako telefon drzis u desnoj ruci, ne diras ovaj prorez, i onda bi sve trebalo da sljaka? cool..

p.s. klasicna diskriminacija levorukih ljudi ;)

apple-freak
25-06-2010, 02:11
gubljene signala zuta tackica na displej...sve mirise na vrlo brzi update na iOS4.0.1 ili 4.1 bice zanimljivo sto se jb tice

iperza
25-06-2010, 08:38
Jedan korisnik Macrumors foruma je napisao email Steve Jobsu, u vezi sa problemom gubljenja signala.

Pitanje: Sta ce biti uradjeno po pitanju problema gubljenja signala? Je li problem u hradveru ili softveru?

Na sta je Stiv tipicno kratko odgovorio:

Ne postoji problem sa gubljenjem signala, samo izbegavaj da ga drzis na taj nacin.

U nastavku Stiv je objasnio:

Stezanje bilo kog telefona ce rezultirati u smanjenju performansi antene. Neka mesta su izlozenija tim problemom od drugih u zavisnosti od mesta na kom se antena nalazi. Ukoliko imas problem sa gubitkom signala, izbegavaj da ga stezes u donjem levom uglu, ili jednostavno koristi neki od kejsova.

Ovo se kasnije potvrdilo kao oficijalni stav Apple-a u vezi sa ovim problemom.



Posle ove izjave, nekoliko korisnika je istaklo da i drugi telefoni imaju slicnih problema kada se stezu. Zapravo HTC support je izbavio ovo (http://www.google.com/support/forum/p/android/thread?tid=34ae2c179184c33e&hl=en) objasnjenje.

Jos jedan korisnik je snimio svoju nokiju 6230 da ima slicne probleme.

B_RP7Fn1w8Q

djalf
25-06-2010, 10:35
I iPhone 3G i 3GS koji koriste iOS4 imaju isti problem:

84Lpt2YkF3Q

D3uhzXTXt-M

Ocigledno softverski problem.

OTAC
25-06-2010, 10:40
jao! nemojte lupati..ja imam iOS4 i nemam tih problema :I
kako moze drzanje u ruci da pravi problem?!

pa telefoni imaju signal i u podrumu, koji je mnogo manje provodljiv za radiotalase, a ne ruka....
ocigledno u snimku imaju spravu koja ponistava signal, kao one spravice sto imaju na fakultetima (ukljuce na pocetku testa/ispita i onda se svima u amfiteatru izgubi signal....jednostavno neko ukljuci spravu kad on uzme tako telefon u ruku i ostane bez signala)

ne moze ruka da omete signale,osim, kao kod iphone 4, gde postoji vec objasnjen kratak spoj.

LDV20
25-06-2010, 10:41
Ja ne mogu da izvedem ovo kod sebe na 3gs-u. Kako god da ga drzim normalan je signal.

iAlfa
25-06-2010, 10:50
Pronasli su novu manu, softwareske prirode,za iphone, kada drzite duze wake/sleep dugme nestane sve sa ekrana, bude crn, ali tim eksperata iz Applea je nasao rjesenje, opet isto dugme drzite 3 sekunde i sve se vrati...

djosavl
25-06-2010, 10:53
Ljudi to vam je klasika kod svih telefona, kad je signal slab i npr na stolu vam i stiže poruka i mogu da vas pozovu, kad tel stavite na uho, sta se desi, signal nestane a veza se prekine... to je odprilike to....

Nema razloga za dizanje frke....

djalf
25-06-2010, 11:46
jao! nemojte lupati..ja imam iOS4 i nemam tih problema :I
kako moze drzanje u ruci da pravi problem?!

pa telefoni imaju signal i u podrumu, koji je mnogo manje provodljiv za radiotalase, a ne ruka....
ocigledno u snimku imaju spravu koja ponistava signal, kao one spravice sto imaju na fakultetima (ukljuce na pocetku testa/ispita i onda se svima u amfiteatru izgubi signal....jednostavno neko ukljuci spravu kad on uzme tako telefon u ruku i ostane bez signala)

ne moze ruka da omete signale,osim, kao kod iphone 4, gde postoji vec objasnjen kratak spoj.
Ma da, sad su oni unajmili one iz NASA-e i FBI da im ometaju signal, svasta.
Pa ako jesu to radili je*em ih bas, cemu to? :smackbum:

LDV20
25-06-2010, 12:11
Pronasli su novu manu, softwareske prirode,za iphone, kada drzite duze wake/sleep dugme nestane sve sa ekrana, bude crn, ali tim eksperata iz Applea je nasao rjesenje, opet isto dugme drzite 3 sekunde i sve se vrati...

jel to vezano za iphone 4 ili za ios4?

djosavl
25-06-2010, 12:21
Mene sigurno nece ubediti da ne uzmem Iphone 4 jer kad god ga vidim nesto mi zaigra u stomak.... Za neverovati.....

vikhiiz
25-06-2010, 12:22
Ljudi, sada je ostalo samo još da nas Apple uči kako da držimo telefon u ruci... E svašta ću ovde čuti... Verovatno će da izbace manual "How to hold your "i" correctly"...
S obzirom da toliko manipulišu ljudima (čitaj: fanovima), vidim da ovde ima i nekih koji čitav slučaj pravdaju, samo da neko ne bi narušio ugled 4ke... Strašno... Bruka i sramota

EDIT: Evo, ovako je pravilno pričati na telefon.. jeste li naučili ? LOL
http://cache.gawkerassets.com/assets/images/4/2010/06/500x_wrongwayrightway.jpg

A onaj klip sa telefonom matorim 300 godina... mislim strašno... upravo kod sebe imam Nokia 1200, koja košta 20€ i koju sa čvrsto obgrlio, i naravno ne pada signal... Mrzi me da snimam/postavljam na YT, a i muka mi je od ovakvih šupljih priča...
http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/109/nokia-1200.jpg

yzn
25-06-2010, 12:54
Mobilni telefon, svoje signale prima tako sto se oni prethodno mnogo puta odbiju od mesta od kojeg se salju(Repetitor) i stize do naseg telefona, sto znaci da bilo koji mobilni telefon koji imamo prima signale mnogo manje jacine nego sto su poslati, tj. ako smo u zatvorenom prostoru, mnogo signala dostize do mesta gde se nalazimo , odbijaju se o svim mogucim povrsinama, a telefon bira najjaci signal od njih, a ako mi na neki nacin onemogucimo dolazak bilo kog signala telefonu, tj. onog najjace na primer on ce odmah prihvatiti onaj slabiji i tako dalje... probajte da stavite telefon ispod jastuka, u cosku sobe pa cete videti da ce mu oslabiti signal... ne znam sta je tu cudno???
Nije mobilni telefon svemoguc, i on ima neki princip rada... tako on radi...

Ne znam zasto toliko mnogo ljudi na ovom forumu hejtuju iphone, koliko ja vidim ovaj forum se zove isrbija.net ,tj. on je namenjen apple proizvodima i iphone-u prvenstveno, tako ako mrzite toliko iphone /apple , onda nema svrhe da gubite vreme na ovom forumu, ometate samo druge ljude koji pokusavaju da dobiju neke korisne informacije, da znaju u cemu je problem oko telefona, da li se isplati uzimati ga, a ako vec postoji neki problm koji treba apple da ispravi onda da sacekaju pa kasnije da ga kupe sa ispravljenim greskama...
Ok,na ekranu telefona se pojavila zuta mrlja, dajte da vidimo da li je stvarno to problem ,ili nije, a ne uh apple nista ne valja, apple ono ovo... Ja licno ne posedjuem iphone a skoro svi ovde ostali imaju isti, pa zasto onda hejtujete toliko novi iphone 4, hocete da ima 128gb memorije,2ghz procesor, 2gb rama, stereo zvucnike, i jos brdo toga, moze ali bi kostao 2000$ a ne 600....

Kao neki sto tvrde na forumu, Nokia je bolje, dobro ajde da vidimo, n97 na primer, losa plastika, najobicnija, razbije se pri prvom padu(provereno), dugme za odkljucavanje tastature se otkida , skoro svima, touch screen ocajan, symbian jos losiji, jako spor, nema ni malo dobrih aplikacija za njega, sve se mora platiti, kupiti, chakovati, za bezvezne aplikacije, na primer kao sto je najjobicniji office.... nista se ta nokia skoro ne razlikuje on 5800 sem u tastaturi i fm transmiteru.... a n97 kosta 60 soma pa vi vidite.

ajde ljudi budite malo realni, za iphone postoje toliko aplikacija, toliko opreme, em sto je i smekerski telefon...

izvinjavam se ako vecina posta nije namenjena ovoj temi, ali morao sam, nov sam korisnik foruma, pa pokusavam da se na prai nacin informisem ali je to nemoguce pored ljudi koji samo hejtuju po telefonu...

eedzic
25-06-2010, 13:52
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/jobsemail.jpg


kralj lol

vikhiiz
25-06-2010, 14:07
Meni to uopšte nije simpatično...

EDIT: Ja bih mu ga za te pare nabio u d.... pa neka ga on namešta tako da ima signala..

1024
25-06-2010, 14:09
Problem je u tome sto najvise pricaju oni koji se ne razumeju u problematiku. I sto prave pogresne eksperimente. ("dokaz primerom" nije dobra ideja)

Eksperiment sa kljucem pokazuje da iPhone 4 ima problem kada mu se premosti antena, odnosno kada mu se spoje antene.

Eksperimenti sa iPhoneom 3G, starom Nokiom i slicnim stvarima pokazuju da sto je zatvoreniji telefon slabiji signal ce da prima. I to bas i nema veze sa gorepomenutim iPhone 4 problemom.

Oni koji pricaju da se problem gubljenja signala softverski ne znaju o cemu pricaju.

Kada bi pricali samo oni koji se razumeju u bezicni antene, signal i gubljenje istog (myself excluded), imali bismo mnogo tacnije podatke. Ovako, svako kaze ono sto se njemu cini i nastaje haos.

shO
25-06-2010, 14:11
That iOS 4 reception issue is looking more and more like a software bug

84Lpt2YkF3Q

Much fuss has been made about the iPhone 4’s reception woes, but the evidence continues to mount that suggests the problem is purely the result of a bug in the current build of iOS 4. As proof, a YouTube user has posted a video of his iPhone 3G, held in a similar fashion as the iPhone 4s in the YouTube videos we showed you yesterday, losing signal strength as soon as it is clutched. As this did not happen with iOS 3.0, this suggests a software bug which affects the signal meter the user sees. Even more interesting is the fact that despite displaying a weak signal — and in some cases no signal at all — many users report that the iPhone 4 is still able to make calls as if nothing were wrong. Hit the jump to check out the video then give us your thoughts!

WD-40
25-06-2010, 14:13
yzn..... slazem se sa velikom vecinom onoga sto si rekao, ali..... ovde je rec o pogresnom nacinu na koji je telefon dizajniran (a prodaje sa prica da je to najveci adut ovog apple-ovog novg proizvoda).
Da li stvarno mislis da ovo normalno da telefon gubi signal, gsm i wifi, ili da postoji "paravi" ili "pogresan" nacin na koji se telefon drzi.

P.S. Ne hejtujem iPhone, naprotiv veliki sam fan ovih telefona i apple-ovih proizvoda uopste, ali mislim da im treba ukazati na nedostatke (jer nisu ni oni svemoguci kako se prikazuju).

yzn
25-06-2010, 14:40
Normalno da nije, ne mogu nista ni da tvrdim , kao bilo ko posto ga niko od nas i ne poseduje... po svim klipovima, nije normalno, ali ovde smo da pratimo sve sto se desava, da ispratimo da li ce problem ukoliko postoji biti resen i da sve sto saznamo podelimo ovde na normalan nacin i tako svi budemo informisani! ;)

Ne kazem da ne mostoji mogucnost da je lose odradjeno, i Toyota je pre par meseci povukla hiljade automobila zbog kvara koji su ispravili, i ako jeste greska kod apple nadam se da ce to popraviti, a iskreno se nadam da nije nikakva greska i da ce uskoro sve biti sredjeno i razjasnjano...mozda samo novim softverom..
pozz:)

1024
25-06-2010, 14:52
Nema smisla da bude softverska greska, jer drzanje telefona nema nikakve veze sa softverom. Sta, kao pokazivac jacine signala pogresno pokazuje kad je ruka na anteni? :S

shO
25-06-2010, 14:53
@1024
Sta pitas mene, pitaj BGR! On je to uradio, imas i video iOS 4.0 i 3G i isto se desava...

1024
25-06-2010, 15:11
A par postova iznad ima Nokija kojoj se isto to desava. :)
Ja sam ipak misljenja da se to desava svakom telefonu kada ga dobro prekrijes, a on kaze da se to nije desavalo sa 3.x verovatno zato sto nikad nije probao (ili obratio paznju).

Ali to (prekrivanje telefona) i ovo (spajanje sve antene na iPhone 4) nije ista stvar.

Z3r0_C0d3
25-06-2010, 15:32
http://www.iclarified.com/images/news/10283/35631/35631-500.jpg (http://www.iclarified.com/images/news/10283/35631/35631.jpg)

djalf
25-06-2010, 16:15
Ne mogu da verujem da nemaju bolji odgovor od ovoga "Nemoj da ga drzis tako"! WTF?
FAIL
http://ajanlo.kapu.hu/fail/fail_08.jpg

1024
25-06-2010, 16:27
"Nemoj da drzis telefon za antenu" je sasvim OK odgovor. Jedini problem je sto je ovde ceo telefon antena :D
(znam da nije smesno onima koji ga koriste, ali s' obzirom na to da niko od nas jos nije kupio iPhone 4, mi mozemo da se smejemo ;) )

djalf
25-06-2010, 16:38
Vala u pravu si, zamalo da se zaj*bem i uzmem, al bi pizdeo sad :)
Sad cekamo da vidimo sta ce da bude na kraju.
Jos jedna fora na temu:
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/10x0625obv1241hold.jpg

1024
25-06-2010, 16:49
Mada, moguce je da ne bi ni primetio probleme. Pogotovo ako si desnoruk i/ili drzis iPhone visoko.
Inace, najnoviji update-ovi na clanku kazu da je moguce resiti problem tako sto se deo oko proreza nalakira bezbojnim lakom za nokte. Mada i selotejp funkcionise :D

Ako nista drugo, ovo objasnjava zasto je Apple uz iPhone 4 ponudio i bumpere. (iskreno me zanima da li su znali za problem od ranije...)

A sada jos malo humora na temu:
http://cache.gawker.com/assets/images/comment/4/2010/06/cb961cf310b63bfb04ae7b75059f37f5/original.jpg

djalf
25-06-2010, 16:56
Pogresili su i sa imenom:


iPod
iPhone
iPodTouch
iPad
iPhoneDontTouch << LOOOL :vb_butt:

doktor22
25-06-2010, 17:00
Prenosi veceenji.hr:
Razotkrivena je zagonetka zbog kojih su već prvoga dana prodaje iPhonea 4 na YouTubeu objavljene filmske pritužbe o tome da uređaj naglo na neko vrijeme izgubi signal 3G telefonske i podatkovne mreže. O tome smo i mi izvijestili prateći kako protječe prvi dan prodaje iPhonea u svijetu.

Apple je izdao općenito priopćenje u kojemu je problem priznao, ali nije dao ni tehničko objašnjenja, a ni savjet kako da se takve nezgode izjegnu osim "... ako vam se to događa izbjegavajte držati telefon za donji lijevi kut... ili još jednostavnije, koristite neku od navlaka za telefon".

O čemu se zapravo radi preciznije su pokušali dokučiti mnogi i čini se da im je to i uspjelo. Sažeto, telefon bi signal mnogo češće mogao izgubiti u ljevorukih vlasnika! Aaron Vronko, vlasnik tvrtke za brzi popravak elektronike, koji redovito svaku Appleovu novotariju rastavi i o tome izvijesti zajednicu na webu, fenomen ovako objašnjava:

- Ljevoruki, pogotovo ako im je dlan malo znojan a telefon drže cijelom šakom, dodirom premošćuju dvije antene koje su u metalnom obodu uređaja. Jedna je za 3G mreže, a druga za WiFi, bežični pristup internetu. U trenutku kada se vlažnom rukom te antene spoje, ona za 3G mrežu se virtualno "produži" pa prijemnik počinje tražiti sihgnal drugačije valne dužine od one za koju je uređaj konstruiran.

Apple u svom priopćenju naglašava da se "takvo što događa na bilo kojem telefonu", ali Vronko naglašava da su u drugima antene dobro izolirane ili su smještene u kućište, zbog čega mnogi telefoni teže hvataju signal. Kod iPhonea 4 ona je izložena, bolje prima signal, ali hvatanje telefona punom šakom, posebno ljevorukima, može nehotice prouzročiti kratak spoj.

Vlažne ili znojne ruke, rekoše stručnjaci, neće oštetiti telefon, ali osim nevolje s povremenim gubljenjem signala, s teškoćama će se upravljati i ekranom osjetljivim na dodir. Onim ljevorukima kojima se ruke stalno znoje preporuča se da bez iznimke nabave jeftini zaštitnik, koji ujedno i dobro izolira antene.

vikhiiz
25-06-2010, 17:43
@1024: Tvoja slika sve govori... Sad će Apple da izbaci manual "Kako držati iPhone"... Možda se ponavljam, ali je puno ovakvih tema...

djalf
25-06-2010, 18:55
JK37dysPPzU

Rakic90
25-06-2010, 19:22
HAHAAHA, klip je najjaci!

Koji EPIC FAIL! :D

1024
25-06-2010, 21:04
Sve je to super, ali su se zeznuli na barem jednom mestu. Primetio sam da su kao WRONG! obelezili i mesto kad se iPhone ne drzi za donji levi cosak :( Amaterizam...

vikhiiz
25-06-2010, 21:23
Haha, 1024, ti si najtvrdokorniji fan Apple proizvoda... u konkretnom slučaju, iP4...
Oduševljava me tvoj smisao za detalje u tako nebitnom momentu priče, da od drveta ti više ne vidiš šumu... :)
Pa da li je moguće da se hvataš za amaterizam čoveka koji je uradio klip (verovatno na brzinu, a i da nije, koga bre briga...), a ne hvataš se za "profesionalizam" development team-a, koji je sebi dozvolio najveći FAIL ikada, ne samo u istoriji Apple-a, već u istoriji gadgeta.. Ovo je najveća konstruktorska greška ikada... Zamisli kada bi ti neko prodao auto koji otvara airbag samo na brzini od 40Km/h, a tebi je u suštini pri toj brzini totalno sve jedno da li će se ili ne, isti otvoriti... (Analogija sa: radi, ali ne radi) :D

Pa kinezi ovo sebi nikad ne bi dozvolili...

Naravno.. Apple fanovi su sve u stanju... u stanju su da kažu i da je to da software-a, čak i da se teše kako to što su dali keš za novi proizvod (ma koliko on da koštao) ustvari nije ništa strašno... Biće to sanirano... Eno ih u redu, čekaju da ga kupe, iako su videli šta se dešava sa novim proizvodom (ekran, signal, itd.)...
Ali da su kupili neki uređaj marke Sony, Toshiba, Acer, rekli bi "sad i nikad više"...
Svašta... ljudiiiii... dokle bre više...

I daj sad na kraju, reci mi da se zezaš, kada za klip možeš da izgovoriš reč "amaterizam" ??

djalf
25-06-2010, 21:40
Polako bre ljudi, 1024 je u pravu, i ja sam video taj propust isto. Ako vec hoces da se zezas, radi to kako treba :)

Rakic90
25-06-2010, 21:49
Jeste 1024 u pravu, sto se tice zezanja sa klipom! A i vikhiiz takodje sa svojim postom.

Na kraju, ono trece, sto cu ja da kazem, to je da iPhone 4 ima toliko puno dobrih stvari, ova jedna greska, mada ako ne tako mala, nece ga napraviti zezscim sranjem. Uostalom, nijedan telefon nije savrsen. Ako uporedim ostale telefone sa novih iPhone-om, mogu da prezivim ovaj zaista major flaw aka EPIC FAIL od strane apple-a. :)

vikhiiz
25-06-2010, 22:02
Ljudi ovo je zaista MAJOR FLAW !
Ovo nije zajebancija... Ovo nije nešto što se nekome čini, a nekome ne, kao greška... Ovo je konstrukciona greška, i pitanje je samo kako je nisu na vreme otkrili.. Mada sve što se trenutno dešava (počevši sa onim barom i prototipom) mi govori da su ovog puta bili previše sloppy, i da su jurnuli u tržište "trbuhom za kruhom"...
Da se vratim na moj post iznad ovog... Na celu tu priču, i ukazan problem sa novim telefonom (ekran, antena), ljudi direktno (verovatno ogorčeni i razočarani) napišu mail Stevi, a on hladnokrvno/bezobrazno digne nogu i popiša sve fanove (iPhona/Apple-a) tako što kaže: "Nemoj tako da ga držiš... !!! "
AAAAAAAAAA, ovo u životu nisam mogao da očekujem od firme kao što je Apple.. Od kineza, DA ! Jer ipak 100$ i 600$, nije ista stvar... Sa kineskim iP4 bih se i pomirio... Ali ovako nešto... od Apple... od Steve.. KATASTROFA !
Nije mi samo jasno, šta je to što treba da se desi, pa da konzervatini Apple believers, počnu da misle svojom glavom.. Šta je to što će ih naterati da kažu: "Čekaj, jbt..."
:)
Toliko od mene...
Mislim da se Steva popišao na sve dosadašnje, koji su "zaslepljeni" pričom sa konferencije, otrčali i dali svoju "zlatnu koku" 3gs za 4ku, a i buduće korisnike/fanove/fanatike/itd. :)

Za kraj... Will it blend ?? YES of course

fLreo24WYeQ&feature=player_embedded#!

iSavcic
25-06-2010, 22:17
Haha, 1024, ti si najtvrdokorniji fan Apple proizvoda... u konkretnom slučaju, iP4...
Oduševljava me tvoj smisao za detalje u tako nebitnom momentu priče, da od drveta ti više ne vidiš šumu... :)
Pa da li je moguće da se hvataš za amaterizam čoveka koji je uradio klip (verovatno na brzinu, a i da nije, koga bre briga...), a ne hvataš se za "profesionalizam" development team-a, koji je sebi dozvolio najveći FAIL ikada, ne samo u istoriji Apple-a, već u istoriji gadgeta.. Ovo je najveća konstruktorska greška ikada... Zamisli kada bi ti neko prodao auto koji otvara airbag samo na brzini od 40Km/h, a tebi je u suštini pri toj brzini totalno sve jedno da li će se ili ne, isti otvoriti... (Analogija sa: radi, ali ne radi) :D

Pa kinezi ovo sebi nikad ne bi dozvolili...

Naravno.. Apple fanovi su sve u stanju... u stanju su da kažu i da je to da software-a, čak i da se teše kako to što su dali keš za novi proizvod (ma koliko on da koštao) ustvari nije ništa strašno... Biće to sanirano... Eno ih u redu, čekaju da ga kupe, iako su videli šta se dešava sa novim proizvodom (ekran, signal, itd.)...
Ali da su kupili neki uređaj marke Sony, Toshiba, Acer, rekli bi "sad i nikad više"...
Svašta... ljudiiiii... dokle bre više...

I daj sad na kraju, reci mi da se zezaš, kada za klip možeš da izgovoriš reč "amaterizam" ??

Posto od sinoc nisam pratio forum i sad se ukljucio vidim da je svasta pisano.
E ovako razvoj mob.telefona varira od 1980god. kada su telefoni bili velikih dimenzija. Bezicni telefoni postoje dosta duze. Radio talasi se prenose preko primopredajnika. Predajnik proizvodi sinusoidne elektromagnetne talase. U njima se pobudjuju prinudne elektricne oscilacije velike snage sto uzrokuje zracenja EM talasa. U prijemniku EM talas indukuje prinudne visokofrekventne oscilacije veoma male snage. Telefonski aparati imaju slabiji primopredajnik, koji prima i salje glas i podatke do najblize mobilne radio stanice ne vise od 8-13 kilometara udaljene. Kada je mobilni ukljucen, registrovan je sa mobilnim telefonskim pokretačem. sa svopstvenom jedinstvenom identifikacijom preko koje će od mobilnog pokretača dobiti signale dolazeceg poziva. Telefonski aparat konstantno "slusa" jace signale primljene iz okoline centralne mobilne radio baze. Ukoliko se korisnik pomera unutar mreze, mobilni telefon ce prelaziti iz uticaja jedne baze do uticaja druge. Centralne baze imaju relativno niskonaponske radio primo-predajnike(najcesce 1 ili 2 vata)koji siri rasprostranjenost njihovih signala i omogucava prenos informacija izmedju mobilnog aparata i pokretaca.Pokretac direktno prebacuje poziv do lokalnog provajdera ili do javne telefonske mreze. Bilo koji predajnik da se uzme u ruke i da se sakom obavije izgubice signal, covek nije izolator, a po misljenju mnogih bi trebao da bude prenosnik talasa a to nije tako. Fixni telefon Panasonic KX-TG4500B je testiran hvatajuci ga za antenu celom sakom i signal je bio jako nizak i ako mu je baza bila na par metara od njega! Kad je mobilni telefon u pitanju baze (predajnici su jako daleko i svaka prepreka smeta) kao i kod Wirllesa. Postavljate Yagi antenu na krov i ne sme da bude neko drvo prepreka jer se signal gubi. Pitate se zasto se WiFi ruteri prave sa 2-3-5 antena pa ne zbog udaljenosti primopredajnika (laptop, iPhone, stampac,...) vec zbog samog gubljenja signala na nekom od hardantena. Pre 15min sam uzeo Nokiu 1112 i 1200 koje trenutno posedujem i stegao ih sakom sa svih strana i signal je opadao i pao na jedva jednu crtu i to se desilo na oba aparata!!! Steta sto sad nemam sa cime da snimim al sutra cu sigurno snimiti i dokazati to. Sto se tice iPhone-a 4 isto je i kod njega kad se uzme celom sakom on gubi signal sto je normalno tako da to nije nikakav problem. Taj problem ima i HTC i Google Nexus,... i svi ostali. Ko taj problem nema? NEMA GA VOJNI (AK-47) TELEFON KOJI IMA 600 mW pri 835 MHz jacine a to je JAKO stetno! Tako da nije ovo nikakav problem! A sutra cu postovati i video na kojima cete videti da vise telefona na isti nacin gubi signal-postavio bi i sad samo nemam sa cim da snimim!!! Za sve sto sam napisao imam i dokaz!!!
A oni kojima se ne svidja iPhone nek idu dalje i nek budu ubedjeni da drugi telefon koji kupe ne gubi signal!
A ovo je osmisljen nacin kako da ostete iPhone 4, kako su oni odmah dosli na ideju da uhvate telefon celom sakom i da vide da li gubi signal???
Pozz

Rakic90
25-06-2010, 22:18
Ovo je NAJJACA EPIZODA IKADA!!!

Savcicu, daj molim te taj video gde je neko uhvatio iphone sa obe sake i pokrio mu antenu sa obe strane? KAKO GOD da drzis iPhone 4, u normalnom polozaju drzanja, signala nece biti!

Po meni, postoje neka tri osnovna nacina drzanja iphone-a, ako drzis levom rukom, nema signala UOPSTE, ako drzis desnom na pola dlana, domali prst ce ti biti bas na tom mestu gde se spajaju dve antene! A ako drzi desnom rukom na celom dlanu, onda ce mali prst biti bas na tom mestu spajanja dveju antena!

Jedino da odsecem domali prst ili da drzim iPhone sa kaziprstom na vrhu, a palcem na dnu.

Da je to sranje negde gore, preko puta silent switcha, druga bi prica bila!

P.S. A kako treba telefon da se drzi ako ne celom sakom? Trecinom sake?

vikhiiz
25-06-2010, 22:22
Brate 1024, izvini... Evo ima još konzervativnijih/tvrdokornijih/tvrdoglavijih... Apple fanova, pored tebe naravno :)

Moram da napravim snimak, pa se vraćam :)

iSavcic
25-06-2010, 22:28
Mozes druze da napravis sta hoces realnost je takva kakva je. Drugaru sam pomago i radio diplomski na "temu upravljanje pokretnim objektom pomocu radio signala" i jako dobro znam o cemu sam pisao. Sa profesorom koji je meni predavao dr.Petar Bosnjakovic, a inace covek predaje i na institutu Mihajlo Pupin sam dosta puta pricao na istu temu! Tako da cu pre njegovu rec da uvazim nego neciju drugu. A inace to je bio jedan od boljih diplomskih radova kod nas na elektrotehnici!!!
Znas li kako saneri saniraju stave zujalicu u Alu foliju i izadju sa njom, a radio talas je na 1m od njih, tako je isto sa telefonom kad ga covek oabvije on gubi energiju i radio talasi oslabe!!!!

p.s.AKO TI HOCES VISE INFO DODjI NA BENCHMARK

iPhon
25-06-2010, 22:29
evo sta o tome kaze i presednik rusie :vb_kez:

http://img718.imageshack.us/img718/3181/340xrussianiphone01.jpg (http://img718.imageshack.us/i/340xrussianiphone01.jpg/)

vikhiiz
25-06-2010, 22:32
Mozes druze da napravis sta hoces realnost je takva kakva je. Drugaru sam pomago i radio diplomski na "temu upravljanje pokretnim objektom pomocu radio signala" i jako dobro znam o cemu sam pisao. Sa profesorom koji je meni predavao dr.Petar Bosnjakovic, a inace covek predaje i na institutu Mihajlo Pupin sa dosta puta pricao na istu temu! Tako da cu pre njegovu rec da uvazim nego neciju drugu. A inace to je bio jedan od boljih diplomskih radova kod nas na elektrotehnici!!!
Znas li kako saneri saniraju stave zujalicu u Alu foliju i izadju sa njom, a radio talas je na 1m od njih, tako je isto sa telefonom kad ga covek oabvije on gubi energiju i radio talasi oslabe!!!!

Ma teorija ti je za 10, ali si u praksi zakazao...
Upravo uploadujem snimak Nokia 1200, za koju tvrdiš da gubi signal kao i svaki drugi telefon, i to nazivaš normalnim...
Napravio sam extremne uslove, koje u praksi nikad nećeš sresti, samo da ti dokažem da lupetaš gluposti...
Ako budeš video da ovako drži telefon dok telefonira, alal ti vera...

A ja te izazivam da postaviš tvoj video... jer ako tebi opada signal, ili menjaj telefon (Nokia1200) ili menjaj mrežu... Ja sam na VIP-u, koju svi pljuju baš zbog signala... E a sad ćeš da vidiš i jedno i drugo na delu :)

EDIT: 50% :)

iSavcic
25-06-2010, 22:40
ok ja sutra postavljam video i dokazujem ti suprotno. A mreza koju ja koristim je Telenor, a sto se Vip-a tice cesto kad zovem drugara on nije dostupan, vip mora jos repetitore da rasiri i poboljsa da bi bio tako dobar kao sto ti kazes.
A sto se iPhone 4 tice videcemo uskoro, jos malo idem za IT pa cu ga testirati i ako to bude samo pri stezanju i obavijanja telefona onda ga uzimam, a ako bude kao sto vi pricate onda prelazim na Sagem!!;)

vikhiiz
25-06-2010, 22:44
Ok... držim te za reč i u jednom i u drugom slučaju...
Baš mi je drago što si rekao da je VIP loša mreža... Možda ovim klipom uspem da ubedim ljude da nije lošija od Telenora, a možda čak i da ih ubedim da je bolja :)
Na mom klipu se ništa ne gubi :) Imam utisak da se signal samo poboljšava :)))
Za koji min ćete svi moći da se uverite zašto je Nokia 1200 bolja od iP4 :)))) :P

EDIT: 60% Treba mi malo više vremena, iako imam 4mbit konekciju, da uploadujem 1:02 HD materijala (cca 70mb)... mrzelo me da instaliram neki program za kompresovanje :)

iSavcic
25-06-2010, 22:48
ETD3AN6XsaQ&feature=channel
Pogledaj, sto se njemu ne desava to... ma daj to su sve samo suplje price...

vikhiiz
25-06-2010, 22:57
Izvoli :)

pHbfTmR7Mso&feature=youtube_gdata

iSavcic
25-06-2010, 23:02
Bravo :)
Sutra ti dokazujem suprotno i to na vise uredjaja (3).
Kako ne shvatas da covek skuplja talase kao i elektricitet. Mada da se ne bi prepucavali videces sutra klip!

vikhiiz
25-06-2010, 23:06
Ok... Šta god i ko god da skuplja, ti si rekao svoje, ja sam to demantovao... Idemo dalje..
To što ti preporučuješ (kao i lik sa klipa) da se kupi bumper za 30$ nije nikakvo rešenje..
To i dalje ne popravlja grešku Apple Dev.Team-a...
Šta ako neko ne želi da stavi bumper ?

A i ne mogu da verujem da se od jednom pokreće priča oko prijema signala..
Jbt, kao da je sa ovim iP4 izašao i prvi telefon u svetu, pa nas sad svi ubeđuju da je to normalno ???
Ama o čemu mi to pričamo... Jbt, imao sam 3g i sve je bilo u redu, a da ne govorim koliko sam pre toga imao jeftinog smeća, pa nikad bre nisam ni razmišljao o signalu, a kamoli o tome kako ću da uhvatim telefon dok pričam, ili koju ću masku da mu stavim da bih imao full signal...
Dajte mani te se tih priča... Apple je zasrao, a Steva se popišao...
Toliko o njima svima...

EDIT: Ja ću biti presrećan kada konačno budem mogao da koristim svoj 3gs, a takođe i kada se reši problem sa iP4...

iSavcic
25-06-2010, 23:14
Ja ne preporucujem Bumper, a lik je rekao da moze da se stavi. A videli smo i da je bez bumpera signal bio ok. Ja iPhone koristim od prve generacije pa do 3GS-a, i 3GS mi je nekad gubio signal pa mi nikad nije palo na pamet da je zbog obrucivanja celog telefona!
A to sto si ti demantovao je ok i ja cu sutra samo da se vidim sa devojkom koja ima 3GS i koja ce da snimi!!!

torla
25-06-2010, 23:14
Mada mi cudno dodje da to nisu testirali, tj. primetili do sad. Od onolikog testiranja, nosenja po barovima i sl.

Nije ni cudo kad su pijani tester nosali iphone :D

vikhiiz
25-06-2010, 23:18
@torla: HAhaha :d
@iSavcic: Jaooo pa ja tek sad kapiram zašto ti braniš 4ku... :) Pa ti si na listi čekanja... Priznaj da si se malko usr. :)
Šalim se bre.. No hard feelings... Ja sam samo realan na ovom forumu, i trudim se da razmišljam svojom glavom, i da ne padam pod uticaj Steve i cele njegove buljumente :)

Ajde snimi to sa 3gs, jer me sad baš zanima.. Kažem ti, 10 meseci sam koristio 3g. Uvek sam ga držao levom rukom i nikad ovo nisam primetio.. Ali... prodao sam ga, pa kupio 3gs... Pa tačno ću da ga razlupam ako bude imao problema kao svi ovi ljudi što se javljaju...

EDIT: Govorim u budućem vremenu, jer je PROKLETO ZAKLjUČAN !!!! =)(/&%$#$%&/&%$#"$%&/()= ! Valjda će uskoro i taj unlock... mada ljudi, moram vam priznati da je ova Nokia 1200 BOLI GLAVA... ej, ne razmišljam ni o čemu.. Bacam je, šutam je, ispada mi, baterija 6 dana, telefon, sms, ma sve :) + Sony w350 fotoaparat sa 14mpx + iPod shuffle... Divota... sve imam sa tim malim sranjcetom :)

F117
25-06-2010, 23:19
Ja ne znam zasto se ovoliko polemise o ovome :D Ljudi kad kupite iPhone 4 sami prosudite (ili kad ga neko drugi kupi,koga licno znate i kaze vam)...jer je ovo izgleda bas gubljenje vremena.

Over&Out

iPhon
25-06-2010, 23:37
evo pazi te ovo u APPLE radnji covjek demonstrira.

sEpKnMPZYNQ

ljudi ovo je hardwer problem i trenutno imaju milion ipo prodanih telefona u USA
hardwerski problem se nemoze rjesti sa softwer tako da se pitam kako ce ga da rijese. taj slucaj kod bielog se nece desit jer oni jos nisu ni izasli tako ko je narucio bieli bit ce sretan jer ce odma svi na traku i rijesit proble.a sa crnim bogami NAJEBALI SU.

iPhon
25-06-2010, 23:45
Naravno i jedno od rjesenja signal odvaljuje do daske. mislim nista licno. :D

http://img10.imageshack.us/img10/9074/iphone45.jpg (http://img10.imageshack.us/i/iphone45.jpg/)

vikhiiz
25-06-2010, 23:48
Ma daj, ovaj video je FAKE :) LOL...
Pustićemo iSavcica da ga kupi... On je rekao da želi lično da se uveri... u protivnom kupuje Sagem :)

Šala mala...

iperza
25-06-2010, 23:56
Ja ne kapiram oko cega se dize tolika fama...
Svakom telefonu opadne signal kad se uzme u ruke. Kod nekog je to vise izrazeno, a kod nekog manje, u zavisnosti od polozaja antene. Na youtube ima mnogo klipova sa raznim telefonima kako gube signal kada se uzmu u ruke ili se stisnu.(samo u ovoj temi ima nekoliko takvih primera)
Kod cetvorke se to dogadja kada se uhvati za donji levi ugao jer tu ima jedan mali zarez koji razdvaja 2 antene, i kada se tu stavi ruka, napravi se kratak spoj. I niko od ljudi koji su postavili klipove gde opada signal, ne navodi to kao neku smetnju koju je doziveo u toku razgovora, nego eto, cisto se desilo da je to neko otkrio.

garantujem vam da kad niko od nas ovde bude ima novi iphone (a ja se nadam da ce to biti uskoro) u zivotu nece doziveti da mu se prekine veza tj da izgubi signal u toku razgovora. Uostalo i ako se to bude desavalo, dovoljno je da se kupi bumper ili da se jednostavno stavi parcence izolir trake, selotejpa ili neceg slicno...

iSavcic
25-06-2010, 23:57
Tako je... Kad ga budem kupovao prvo cu ga probati ako se ispostavi da je tacno da kad se normalno uzme telefon u ruke i gubi signal samo cu reci dominDzenja... I kupujem Sagem PW 3020,... po mogucstvu zakljucan na neku cigansku mrezu!!! :)

Rakic90
26-06-2010, 00:03
@torla: HAhaha :d
@iSavcic: Jaooo pa ja tek sad kapiram zašto ti braniš 4ku... :) Pa ti si na listi čekanja... Priznaj da si se malko usr. :)
Šalim se bre.. No hard feelings... Ja sam samo realan na ovom forumu, i trudim se da razmišljam svojom glavom, i da ne padam pod uticaj Steve i cele njegove buljumente :)

Ajde snimi to sa 3gs, jer me sad baš zanima.. Kažem ti, 10 meseci sam koristio 3g. Uvek sam ga držao levom rukom i nikad ovo nisam primetio.. Ali... prodao sam ga, pa kupio 3gs... Pa tačno ću da ga razlupam ako bude imao problema kao svi ovi ljudi što se javljaju...

EDIT: Govorim u budućem vremenu, jer je PROKLETO ZAKLjUČAN !!!! =)(/&%$#$%&/&%$#"$%&/()= ! Valjda će uskoro i taj unlock... mada ljudi, moram vam priznati da je ova Nokia 1200 BOLI GLAVA... ej, ne razmišljam ni o čemu.. Bacam je, šutam je, ispada mi, baterija 6 dana, telefon, sms, ma sve :) + Sony w350 fotoaparat sa 14mpx + iPod shuffle... Divota... sve imam sa tim malim sranjcetom :)


Vik, na kakav unlock mislis? Ako mislis za 3.1.3, ima ga vec skoro 7 dana... :)

vikhiiz
26-06-2010, 00:06
Nemojmo diskriminisati rome, i nije lepo nazivati ih tim imenom...

@iperza: Haha.. ma o čemu mi pričamo.. da dam za telefon 600€ i da lepi izolirku.. Ovde nekim forumašima stvarno nisu sve ovce na broju... Ok je da ne čuješ sebe šta izgovoriš.. desi se u afektu da svašta kažeš.. Ali forum omogućava da pročitaš to što si napisao/izrekao/zamislio... Ovo je strašno šta vi pišete...
Ne znam kako ti ne vidiš da u roku od 15 sekundi padne ceo signal.. nije valjda da razgovaraš za 5 sekundi... ???

EDIT: @Rakic90: A nema za moju verziju... imam 3.1.3 (MC) 05.12.01.. damn ! Evo stoji mi na stolu.. radi kao iPod :(

EDIT2: Ljudi što sam srećan sa ovim iPod Shuffle-om 4gb 3rd gen... Strašno nešto... Brutalna stvar..

Rakic90
26-06-2010, 00:09
Ima vik. :) Pogledaj malo forum covece. Pa svi smo otkljucali! :)))

Edit: Ej za ovo mi dodjes COKOLADU! :D Sta bi bilo da ti nisam rekao...:P

vikhiiz
26-06-2010, 00:11
Daj neki link da ne spamujemo ovde... Ne kapiram... sve žive sam pitao na nekoliko tema, i svi kažu da čekam iOS4 i da ne radim nikakav 3.1.3

iperza
26-06-2010, 00:12
Ne zelim da se ponavljam, sacekajmo da neko sa foruma dobije ip4 pa da vidimo kakva su iskustva vezana za gubljenje signala u toku razgovora. Uostalom cisto sumnjam da bilo kod od nas ovde, kad razgovara telefonom drzi ceo dlan prislonjen uz levu ivicu telefona, dok obavlja poziv

Rakic90
26-06-2010, 00:13
:) Lol, ako si jailbreakovao fon, samo dodaj u cydia-i repo repo666.ultrasn0w.com

P.s. Mrzelo me da trazim linkove. :P Covece gde si ti bio, haos je bilo zadnjih 5 dana? :D

vikhiiz
26-06-2010, 00:30
A fora je što nemam JB, jer koliko sam pratio, ne postoji JB za moj model
3gs
3.1.3 (7E18)
MC139DN
o5.12.01

SVI su rekli da od ovog nema ništa, i da zato čekamo iOS4 !
Daj pomagaj ako može nešto da se uradi...

iperza
26-06-2010, 00:39
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=8210

tu ti je jb, a za unlock samo ubacis repo koji je naveo rakic90

vikhiiz
26-06-2010, 00:43
Čekaj, znači mogu da uradim sada to sa svojim telefonom, i neću ga update-ovati tako da iOS4 neću moći da install ???
Joooj ako ovo uspe, pa ljubim vas u dupe SVE NA FORUMU :)))
Vama dvojici po čokoladu :)

iperza
26-06-2010, 00:45
Nisam tacno siguran posto ja imam 3g, ali samo procitaj ovu temu.
Mislim da ti je prvo potreban restore da bi radio. Javi sta si uradio...

vikhiiz
26-06-2010, 00:47
Ali tel je nov... Neki dan sam ga otljučao sa T mobile karticom... Ništa nije rađeno na njemu... Ima oficijalni 3.1.3

1024
26-06-2010, 00:48
Haha, 1024, ti si najtvrdokorniji fan Apple proizvoda... u konkretnom slučaju, iP4...
Bas sam ocekivao ovako nesto, samo nisam znao ko ce to da napise. Cestitam vikihiiz, postao si "dezurni hejter"!

Kad hoces da se pravis pametan ne bi valjalo da pritom ispadnes budala. U slucaju ovog klipa neko je hteo da se pravi pametan, a pritom je ispao budala. To je amaterizam.

A iz toga sledi da sam ja fan iPhone-a... kako? :confused: Svaki put kad neko krene da napada iPhone (a ja se nadjem tu da mu udaram kontru), uvek neko od dezurnih hejtera pokusava da me uci da stvari treba gledati realno, objektivno, ne samo sa jedne strane itd. (Iako ja njima to isto pricam, samo je tu objektivnost na drugom nivou, ali dzaba). I onda jedan od dezurnih hejtera dodje i uradi potpuno suprotno. Da ne komplikujem mnogo, evo o cemu se radi:

Apple je zeznuo iPhone 4. Nekima je krivo, neki se smeju, neki prave klipove. Neki klipan je napravio klip u kojem se "pravi pametan a ispada budala" tako sto i situacije u kojima se telefon ne drzi za "problematicno mesto" obelezava kao "Apple Fail".

Sta se dalje dogadja? Kad ja primetim da je lik ispao budala uradio sam nesto pogresno. Jer, Apple fail je u pitanju i samo to moze da bude u centru paznje, a na eventualne greske u klipu, ma koliko bitne da su, ne treba obracati paznju.

Po cemu se to razlikuje od sitacije kada neko (koga po definiciji zovemo fanboy) hvali iPhone? Jer, iPhone je u pitanju i samo to moze da bude u centru paznje, a na eventualne greske kod njega, ma koliko bitne da su, ne treba obracati paznju.

Primeticete dvolicnost u takvoj izjavi - u slucaju iPhone-a treba "gledati realno" i obracati paznju na detalje i greske. U slucaju klipa koji se ruga iPhone-u ne treba "gledati realno" i obracati paznju na detalje i greske. I ko je sad tu nerealan?

---
Ostatak posta je manje-vise nezavisan od ovog prethodnog i bavi se najnovijom diskusijom izmedju iSavcica i... gle cuda, opet "dezurnog hejtera" vikhiiz-a.

Telefon koji se dovoljno prekrije, odnosno kojem se antena dovoljno prekrije, rukom (ili jastukom, ili konzervom, ili brdom) slabije prima signal u odnosu na telefon koji je slobodan. To je tako od kad postoji bezicni signal. To vazi za svaki telefon koji je ikad napravljen a koristi bezicni signal (znaci svi). Kao i svaki drugi telefon, i iPhone 4 ima taj problem, jer je on na kraju krajeva telefon koji prima bezicni signal.

Medjutim, iPhone 4 ima jos jedan problem vezan za signal koji sa gorepomenutim problemom nema veze (ovo je vazno, na ovo obratite paznju!) Naime, kada se dve antene iPhone-a spoje provodnim materijalom (sto ukljucuje ljudsku kozu) iste se poremete i dodje do opadanja signala. Problematican deo je sto se spoj izmedju dve antene nalazi na mestu koje se uglavnom drzi rukom pri koriscenju telefona. Znaci, jos jednom, ovo sa onim nema veze. Ovde je dovoljno dodirnuti spoj dve antene (videti klip sa kljucem) i nista vise. Tako da vi u stvari pricate o dva razlicita problema.
Prvi problem, problem "signal slabi kad je mobilni telefon zaklonjen" ne moze da se resi nikako. Drugi problem, problem "iPhone 4 ima spoj antena na nezgodnom mestu" se resava na... neke hack nacine uglavnom, osim ako Apple ne povuce sve telefone i krene da ih lakira.

Zakljucak (mislim, osim toga da se svadjate oko pogresnih stvari): Apple je malo zeznuo stvar. Ludi su ukapirali da je Apple zeznuo stvar i povecali su hype. Sledi - Sad izgleda kao da je Apple mnogo zeznuo stvar. (vec vidim hejterske odgovore na ovu prethodnu recenicu :vb_kez: ali morate da priznate da hype uvek mnogo poveca dramaticnost stvari. Evo sta je bilo sa ekranima, odmah su krenuli hejteri, a ispade da se sve to osusilo za dva dana :) ) Koliko je Apple stvarno zeznuo stvar cemo da vidimo tek kad se hype slegne, kad ljudi krenu masovno da koriste iPhone 4 i kad cujemo generalne reakcije. Veliki broj ljudi ce da koriste neke maske/futrole/stagod i nikad nece da imaju ovaj problem. Neki ljudi nece da drze telefon na taj nacin. Neki ljudi ce da zalepe parce selotejpa i rese problem :D Ma koliko ovo fanboyski zvucalo, neke stvari se ne primecuju ako ne znas za njih. Tako da verujem da ovo nece biti toliko veliki problem kakvim ga hypeuju ovih dana. PAZI, nece biti TOLIKO VELIKI problem, nisam rekao da nije problem ili da nece biti problem (mislim, logicno da je problem, uhvatis telefon nezgodno i smanji se signal - to je, po svakoj definiciji, problem), samo sam rekao da nece da bude "deal breaker velicine" problem.

(nisam valjda opet preterao sa brojem karaktera? :S )

iperza
26-06-2010, 00:49
Pa onda bi trebalo da radi odmah...

odosmo mi u off, javi se u onoj temi sta si uradio

Rakic90
26-06-2010, 01:00
Vikhiiz pogledaj PM!!!

iSavcic
26-06-2010, 01:04
@1024> naravno. Ostavimo da se stvari slegnu i da krene masovno koriscenje pa da cujemo onda misljenja. I nadam se da ce Apple stati sa proizvodnjom i da ce ispraviti gresku i na neki nacin izolovati ovo! Nije to nista strasno.
p.s. ako je ovo sve sa signalom tako koko se prica ja sam onda jedan od onih koji zbog istog problema smorio!

1024
26-06-2010, 01:08
U Appleu kazu "nemoj da ga drzis tu". U stvari treba da kazu "nemoj da ga drzis provodnim materijalom tu". Znaci resenja ima mnogo: (u rastucem humoristickom poretku):

- futrola (provereno radi)
- selotejp (provereno radi)
- lak za nokte preko spoja antena (kazu da radi)
- rukavica (tj. izolatorski naprstak) preko domalog prsta (ovo sam tek izmislio, ali bi bio kul za neku 'Apple sucks' fotku)

vikhiiz
26-06-2010, 01:08
Ufff.. prvo svaka čast na postu...

Drugo, pre par sati sam ti rekao da ne želim da se nastavljamo, jer nećemo odstupiti od svog stanovišta ni pedalj, ali ti si izazivao... (Ništa loše, naravno.. nego kao da namerno provociraš, jer ovo što pišeš...) I ovde ću staviti smajli :)

Dalje, snimio sam klip (iako nema veze sa iP4, jer, naravno, svi smo skontali priču... nisi ti sad nama otkrio drugu Ameriku, da kad pritisneš dve antene dođe do mešanja signala (ja sam čitao da WiFi preovlada i zato gubi GSM signal, štagod... no neću sad o tome)...) jer gore čovek tvrdi (isto kao i ti) da kad, citiram: "Telefon koji se dovoljno prekrije, odnosno kojem se antena dovoljno prekrije, rukom (ili jastukom, ili konzervom, ili brdom) slabije prima signal u odnosu na telefon koji je slobodan." Šta nije jasno u mom klipu ? Koliko to telefon treba da bude prekriven da bi "podržao" tu vašu teoriju ( koja bi na papiru bila tačna, ali praksa (što sam dokazao) pokazuje suprotno...) ??
Gde treba da odem sa njim, u atomsko sklonište ?

Dalje, citiram: "Kad hoces da se pravis pametan ne bi valjalo da pritom ispadnes budala. U slucaju ovog klipa neko je hteo da se pravi pametan, a pritom je ispao budala. To je amaterizam." Suština mog posta je bila da ti skrenem pažnju da ne shvataš ovo lično i sa toliko emocija... Ja ne mogu ( i dalje ne mogu) da verujem da si se uhvatio za 2-4 sekunde klipa gde je neko ubacio i deo koji ne objašnjava da je telefon FAIL ! Znači, šta to dokazuje ? Da je tip varao ? Da ipak to što je prikazano, nije istina... ?!

A pogledaj koliki si ti amater, citiram: "Evo sta je bilo sa ekranima, odmah su krenuli hejteri, a ispade da se sve to osusilo za dva dana".
Kako možeš ovako nešto da izjaviš ? Koji bre hejteri ? O čemu ti pričaš ? Kupiš telefon sa flekom, jer je ona projektovana da za 2 dana nestane.. Strašno ! Ja ne mogu da shvatim da ti stojiš iza ove svoje izjave.. Šta god što po konstrukciji u/na/iz sebi ima LCD, ne da ne sme da ima fleku, nego tačkicu koja se zove pixel... Zašto ih braniš... šta bre nestala... za te pare i taj renome, NE SMEŠ DA SANJAŠ da ti se tako nešto pojavi, a kamoli da otpakuješ nešto novo, i da čekaš da se osuši... Užas..

Dalje, ne znam kako si ti izvukao zaključak da si ti FanBoy jer napadaš video klip (koji po tebi ne valja)... Citiram: "A iz toga sledi da sam ja fan iPhone-a... kako? Svaki put kad neko krene da napada iPhone (a ja se nadjem tu da mu udaram kontru), uvek neko od dezurnih hejtera pokusava da me uci da stvari treba gledati realno, objektivno, ne samo sa jedne strane itd. (Iako ja njima to isto pricam, samo je tu objektivnost na drugom nivou, ali dzaba). I onda jedan od dezurnih hejtera dodje i uradi potpuno suprotno" Ja sam ti rekao da ne budeš toliko emotivan u ovom slučaju (iPhone4) i da sagledaš celu sliku, a ne to kako je neko, ko je sa pravom hteo da naudi Apple-u, u klip ubacio deo u kome za divno čudo, telefon prikazuje signal...

I za kraj: uopšte nisam dežurni hejter. Posedujem već sada 2 Apple stvari (s tim što sam 3g dao za 3gs.. dakle treća stvar od dotične kompanije) i za neke stvari hvalim, a za neke to ne radim.. Samo realno pokušavam da sagledam stvari... Ako neko sjebe nešto (Apple), onda to treba da se kaže, i treba to svi da znaju... A ne da se na svaki mogući nači, problem provlači kao nešto što je ili tako namerno urađeno (jer, hej, apple ide pravcem koji drugi ne idu), ili mi (korisnici) sa tim, ne bi trebalo da imamo problema, jer to je Apple !

EDIT: Uzmimo za primer kompaniju HTC... Svi sa ovog foruma bi pljunuli u HTC kad bi tako nešto uradio.. A ovo što je Apple uradio je ENORMNA STVAR ! I te fore, lakovi, selotejp i ostala budženja... pa o čemu mi pričamo.. Ne znam kako vam samo to pada na pamet... Ne bih ni pogledao da moram da uzimam devojci lak, ili ćaletu selotejp...

iSavcic
26-06-2010, 01:23
@vikhiiz > Ok na nekim stvarima si upravu, tacnije u onim kad nesto platis da to mora da bude perfektno. Zbog brzine stancanja telefona doslo je do nekih sitnijih gresaka i MOZDA nekih malo krupnijih. Al sve se to da resiti. Najprimamljivije mi zvuci ovo sa bezbojnim lakom za nokte sto se apsolutno nece videti!!!
Mada pokazacu ti i dokazacu ti sutra da se moze lepo obuhvatiti telefon i da ce on od 5 crtica signala spasti na 1 ili 2.

Kapetan
26-06-2010, 01:40
.... i dokazacu ti sutra da se moze lepo obuhvatiti telefon i da ce on od 5 crtica signala spasti na 1 ili 2.


Ja upravo probao sa mojim 3G, pao signal sa 5 na 2 crtice. Nalazim se nekih 500m od bazne stanice...

Sve u svemu, mislim da se prevelika frka digla oko svega. Ljudi su rekli da TO NE UTICE na poziv i da se isti moze uspostaviti i odrzati...

A realno, koliko ce te drzati telefon u tom stanju??? Pola sata??

1024
26-06-2010, 02:04
Drugo, pre par sati sam ti rekao da ne želim da se nastavljamo, jer nećemo odstupiti od svog stanovišta ni pedalj, ali ti si izazivao... (Ništa loše, naravno.. nego kao da namerno provociraš, jer ovo što pišeš...) I ovde ću staviti smajli :)
To je bila druga tema :) Ovde pricamo o klipu koji ima gresku, a ti imas nesto protiv toga sto sam ja uvideo da klip ima gresku (i to si povezao sa fanizmom... ali o tome kasnije)


ja sam čitao da WiFi preovlada i zato gubi GSM signal, štagod...
Ima valjda neke veze sa frekvencijama, nemam pojma.


Šta nije jasno u mom klipu ? Koliko to telefon treba da bude prekriven da bi "podržao" tu vašu teoriju ( koja bi na papiru bila tačna, ali praksa (što sam dokazao) pokazuje suprotno...) ??
Gde treba da odem sa njim, u atomsko sklonište ?
A gde ti je klip? :)
Kljucna rec je "dovoljno" :) U zavisnosti od toga gde je telefonu antena, koliko je daleko od najblize bazne stanice, gde se nalazi (kako se signal odbija o... sve oko njega) prepreke ce manje ili vise da uticu na njega. Mozda se nalazis na mestu koje ima dovoljno jak signal da zaklanjanje rukom ne utice dovoljno na njega da dodje do primetnog gubljenja signala. Ne znam, u to se ne razumem. Moje selo, na primer, (konkretno moja kuca) se nalazi izmedju tri brda (a Telenorov predajnik je iza cetvrtog), tako da u kuci uglavnom imamo slab signal. Bukvalno u zavisnosti od toga pored kog zida stanemo zavisi da li ce signal da bude tri crte, dve crte ili da ga nema (nezavisno od telefona). Ocigledno, signalu smetaju i zidovi i brda i sta sve ne. Ovo sa prekrivanjem rukom je ista stvar, samo na mikro nivou, gde ruka sluzi kao zid :)
Dok se ne nadjes na podrucju koje inace ima slabu pokrivenost signalom vrlo je verovatno da neces moci rukom da zaklonis signal, jer je i ono sto ostane posle zaklanjanja dovoljno jako.


Znači, šta to dokazuje ? Da je tip varao ? Da ipak to što je prikazano, nije istina... ?!
Nista od toga nisam rekao. Ono sto sam rekao je da je lik napravio gresku u klipu, konkretno sam se izrazio "amatersku" gresku.
Sta to dokazuje? To dokazuje da lik nije razmisljao dovoljno kad je pravio klip nego je samo lepio "WRONG" nalepnice gde god je stigao. Meni se licno to (takav (amaterski :) ) nacin rada) ne svidja i zato sam primetio to.
Takodje, to dokazuje i da ja volim da obracam paznju na detalje u odredjenim situacijama :)

Medjutim, poenta price je da to nema veze sa iPhone-om 4. Iako je klip o njemu, moja primedba nema veze sa njim, vec sa nacinom rada (i razmisljanja, odnosno nedostatku istog) onoga ko je klip pravio. A ti si brze-bolje povezao to sa iPhone-om 4, i zato sam te etiketirao kao "dezurnog hejtera".


A pogledaj koliki si ti amater, citiram: "Evo sta je bilo sa ekranima, odmah su krenuli hejteri, a ispade da se sve to osusilo za dva dana".
Kako možeš ovako nešto da izjaviš ? Koji bre hejteri ? O čemu ti pričaš ? Kupiš telefon sa flekom, jer je ona projektovana da za 2 dana nestane.. Strašno ! Ja ne mogu da shvatim da ti stojiš iza ove svoje izjave.. Šta god što po konstrukciji u/na/iz sebi ima LCD, ne da ne sme da ima fleku, nego tačkicu koja se zove pixel... Zašto ih braniš... šta bre nestala... za te pare i taj renome, NE SMEŠ DA SANJAŠ da ti se tako nešto pojavi, a kamoli da otpakuješ nešto novo, i da čekaš da se osuši... Užas..
Fleka je u stvari lepak koji se nije osusio do kraja, zato sto su poceli da salju telefone pre vremena (da bi ljudi koji su narucili unapred dobili telefone na vreme). Poenta price je da ce za dva dana da nestane, za nedelju dana ce svi i da zaborave na nju, ali to nije sprecilo ljude da u medjuvremenu navode "fleku na ekranu" kao "major flaw" iPhone-a 4. Flaw jeste, major nije.
A zasto sam ja tu ispao amater? Ne mogu da povezem termin sa situacijom :S


Dalje, ne znam kako si ti izvukao zaključak da si ti FanBoy jer napadaš video klip (koji po tebi ne valja)...
To si ti rekao, a ne ja :) Poenta mog posta je bas bila da ja tebe pitam kako si ti izvukao takav zakljucak.


Ja sam ti rekao da ne budeš toliko emotivan u ovom slučaju (iPhone4) i da sagledaš celu sliku, a ne to kako je neko, ko je sa pravom hteo da naudi Apple-u, u klip ubacio deo u kome za divno čudo, telefon prikazuje signal...
Zar to nije deo cele slike? Ja sagledavam sliku vezanu za klip, a ne za nesto drugo. A deo cele slike je i greska.
E, da, jos jedna stvar: neko je "sa pravom" hteo da naudi Apple-u? Kako "sa pravom" i kako da "mu naudi"? Taj lik je napravio klip da bi sabrao preglede na Youtube, a ne da bi naudio bilo kome.


I za kraj: uopšte nisam dežurni hejter.
Jesi. Kad god treba da se prica protiv iPhone-a tu ste ili ti ili... necu da navodim sad, ali otprilike se zna. Sad, da li je odgovarajuci termin "hejter", "partibrejker" ili "svadjalica", o tome moze da se diskutuje :)
Ali izgleda kao da jedva cekas da se nesto lose desi sa iPhone-om da mozes da se zalis na to.


Ako neko sjebe nešto (Apple), onda to treba da se kaže, i treba to svi da znaju...
Primetices da kod "velikih igraca" ne samo da se to kaze, nego se to obicno i naduva i mnogo vise nego sto treba, jer novinama trebaju senzacionalisticki clanci. Da ne bi pricali o Apple-u, evo drugi primer: Google. Pre neki mesec u Google-u su konstatovali da su, prilikom sakupljanja StreetView fotografija i Wifi pozicija (za GPS) u Nemackoj, greskom pokupili i neke od podataka koji su se preko tih wifi mreza slali. Onda su objavili to na svom zvanicnom blogu, u vidu nekog zvanicnog saopstenja, izvinjenja i price da ce da obrisu podatke, da ne znaju kako im je to promaklo itd. Nedeljama posle toga sve moguce IT novine su bile zatrpane clancima kako "Google spijunira narod", kako "Google sakuplja privatne podatke" i kako nemacki zvanicnici razmisljaju o tome da zabrane da Google Street View radi u Nemackoj.
O tome sta celokupna internet zajednica radi jadnom Mikrosoftu necu ni da pocinjem.
Poenta price je da su najveci igraci uvek pod lupom i svi nekako jedva cekaju da nesto zeznu pa da to preuvelicaju. Ista stvar je i sa Apple-om. Kad god se tako neka "senzacija" desi, treba ocekivati da je stvarni problem jedno tri ili vise puta manji nego sto ga mediji prikazuju. I to obicno i bude tako (iskustvo je pokazalo)
Nadam se da ti je sad malo jasnije zasto imam obicaj da budem skeptican kad neke IT novine krenu da bash-uju nekog od velikih igraca.

A ne da se na svaki mogući nači, problem provlači kao nešto što je ili tako namerno urađeno (jer, hej, apple ide pravcem koji drugi ne idu), ili mi (korisnici) sa tim, ne bi trebalo da imamo problema, jer to je Apple !
Ne vazi samo za Apple vec i za druge velike firme: Oni nisu idio... (forum maskira rec ako je napisem celu). Velike firme imaju gomilu i gomilu ljudi koji se bave raznim aspektima bilo cega sto rade. I oni uvek dobro znaju zasto su nesto uradili na odredjeni nacin. Samo zato sto neki average joe ne razume zasto je nesto uradjeno, ili mu se ne svidja, ne znaci da to ne valja.
Pazi, ovde ne pricam o anteni iPhone-a 4, to je ocigledno propust, ali relativno lako resiv, ali i o tome kasnije :)
Opet, da ne bi pricali o Apple-u, evo primer: Microsoft i Windows 7.
Kad su dizajnirali Windows 7, ljudi iz MSa su sproveli detaljnu analizu toga kako korisnici koriste taskbar i start meni. Gledali su koliko milisekundi treba za otvaranje start menija (i posle koliko se ljudima cini da je spor), koliko otvorenih prozora prosecno imaju (manje od 14 je odgovor, inace :) ), kako ih rasporedjuju, koje ceste akcije rade sa njima, koje kontrole im trebaju da budu blizu, sta, kako, gde... ne znam ni sam. Uglavnom, posle svih tih ispitivanja i optimizovanja dosli su do onoga sto je danas taskbar Windowsa 7, i to su stavili u konacni proizvod.
...I onda, kad je Windows 7 izasao, internet zajednica je jednoglasno rekla "ma taskbar su samo ukrali od Apple-a". Cinjenica je da novi dizajn taskbara lici na Mac resenje, ali ne iz "kradeno" razloga. Naime, Mac resenje je dobro resenje. Windows staro resenje je bilo... manje dobro, ocigledno. Kada su vrsili ispitivanja sta je bolje, dobili su ono sto je bolje. I logicno je da su dobili slicno "bolje" kao i ono bolje koje vec postoji :) U Apple-u su ga smislili prvi, ali i u MSu su ga smislili, nisu ga ukrali. Ali to, naravno, ne sprecava siroke narodne mase da zakljuce da je to sve lepo ukradeno.
Sad sam se izgubio pa ne znam zasto sam tacno ovo pomenuo. Mislim da je vise namenjeno onoj prosloj temi nego ovoj :) Uglavnom, poenta price je da "oni znaju sta rade, cak iako ti ne znas sta oni rade."
Opet, ovo nema veze sa antenom za iPhone 4.


EDIT: Uzmimo za primer kompaniju HTC... Svi sa ovog foruma bi pljunuli u HTC kad bi tako nešto uradio.. A ovo što je Apple uradio je ENORMNA STVAR ! I te fore, lakovi, selotejp i ostala budženja... pa o čemu mi pričamo.. Ne znam kako vam samo to pada na pamet... Ne bih ni pogledao da moram da uzimam devojci lak, ili ćaletu selotejp...
Kad bi se tako nesto desilo nekom HTCovom modelu, definitivno ne bi ovoliko trubili o tome, problem bi izazvao generalno manje paznje i generalno manje ljudi bi stiglo da ga pljuje zbog toga.
A fore sa lakom ili selotejpom su samo demonstracija da je problem lako resiv, sto dalje doprinosi tome da je problem prenaduvan u medijima bez (toliko) razloga. Sve sto Apple treba da uradi je da (na primer) premazu donji levi ugao telefona nekim izolacionim premazom i problema vise nema. Tako da problem ipak nije neresiv, iako i dalje jeste problem.
Znaci, ne slazem se da je "enormna stvar", ipak je samo "stvar". :)

Lazar
26-06-2010, 02:55
off: :)

znaci ako me neko odusevljava sa postovima na forumu to si ti :)

radoszver
26-06-2010, 04:07
Koliko mi se cini ova slika jos nije nigde okacena a predstavlja revolucionarno resenje za ovaj problem...." Ihanger " :)


http://www.brandontek.com/wp-content/uploads/2010/06/ihanger.png :vb_smash:

Shke
26-06-2010, 09:54
Ali tel je nov... Neki dan sam ga otljučao sa T mobile karticom... Ništa nije rađeno na njemu... Ima oficijalni 3.1.3

Mali off

Otkljuca li telefon druze? Citam tvoje postove i cutim, rek'o mozda nemas karticu ali sad vidim da imas sve preduslove za unlock. Pa i moj je 3.1.3 MC139DN 05.12.01 i vec par dana signal ubija (cak i kad ga drzim sa obe ruke :) mada ja imam Seidio futrolu)!?

1024
26-06-2010, 16:21
U cilju realnog sagledavanja situacije, evo jos jednog clanka na temu.

http://pogue.blogs.nytimes.com/2010/06/25/the-mystery-of-the-iphone-death-grip/
Za divno cudo, u ovom clanku bas i nisu imali "srece" (ili nesrece?) da im uspe padanje signala. Mislim da je objasnjenje u sledecem pasusu:

“The hand involved has to be a little sweaty to encourage conductivity, or the trick might not work,” says the tester. “This doesn’t have any effect on connecting voice calls in areas with a strong signal, but it can make the difference between connecting and not if you’re already in a fringe signal area.” He notes, however, that Internet download speed is cut by half or more when you do this.
Vredi napomenuti i da je jedan od komentatora (lol) rekao da se njemu ponekad smanjuje signal hvatanjem, a sa druge strane ponekad (pazi sad ovo) se pojacava signal kad uhvati telefon.

Inace, sto se tice redovne doze humora koju ovaj problem proizvodi, evo jeftinog resenja, koje (spoiler) opet ukljucuje selotejp:

http://www.bravelydone.com/2010/06/iphone-4-antennae-issues-fix/

woffer
26-06-2010, 17:29
Ehehhehe

Ovaj put su vrhunski odradili, bar po meni

http://vimeo.com/12858526

Rakic90
26-06-2010, 17:49
Hold different, new lifestyle!

http://www.blogcdn.com/chinese.engadget.com/media/2010/06/untitled24.png

HAHAHAAHHAHAAHHA!!!!!!! :D

OTAC
26-06-2010, 18:47
Posto od sinoc nisam pratio forum i sad se ukljucio vidim da je svasta pisano.
E ovako razvoj mob.telefona varira od 1980god. kada su telefoni bili velikih dimenzija. Bezicni telefoni postoje dosta duze. Radio talasi se prenose preko primopredajnika. Predajnik proizvodi sinusoidne elektromagnetne talase. U njima se pobudjuju prinudne elektricne oscilacije velike snage sto uzrokuje zracenja EM talasa. U prijemniku EM talas indukuje prinudne visokofrekventne oscilacije veoma male snage. Telefonski aparati imaju slabiji primopredajnik, koji prima i salje glas i podatke do najblize mobilne radio stanice ne vise od 8-13 kilometara udaljene. Kada je mobilni ukljucen, registrovan je sa mobilnim telefonskim pokretačem. sa svopstvenom jedinstvenom identifikacijom preko koje će od mobilnog pokretača dobiti signale dolazeceg poziva. Telefonski aparat konstantno "slusa" jace signale primljene iz okoline centralne mobilne radio baze. Ukoliko se korisnik pomera unutar mreze, mobilni telefon ce prelaziti iz uticaja jedne baze do uticaja druge. Centralne baze imaju relativno niskonaponske radio primo-predajnike(najcesce 1 ili 2 vata)koji siri rasprostranjenost njihovih signala i omogucava prenos informacija izmedju mobilnog aparata i pokretaca.Pokretac direktno prebacuje poziv do lokalnog provajdera ili do javne telefonske mreze. Bilo koji predajnik da se uzme u ruke i da se sakom obavije izgubice signal, covek nije izolator, a po misljenju mnogih bi trebao da bude prenosnik talasa a to nije tako. Fixni telefon Panasonic KX-TG4500B je testiran hvatajuci ga za antenu celom sakom i signal je bio jako nizak i ako mu je baza bila na par metara od njega! Kad je mobilni telefon u pitanju baze (predajnici su jako daleko i svaka prepreka smeta) kao i kod Wirllesa. Postavljate Yagi antenu na krov i ne sme da bude neko drvo prepreka jer se signal gubi. Pitate se zasto se WiFi ruteri prave sa 2-3-5 antena pa ne zbog udaljenosti primopredajnika (laptop, iPhone, stampac,...) vec zbog samog gubljenja signala na nekom od hardantena. Pre 15min sam uzeo Nokiu 1112 i 1200 koje trenutno posedujem i stegao ih sakom sa svih strana i signal je opadao i pao na jedva jednu crtu i to se desilo na oba aparata!!! Steta sto sad nemam sa cime da snimim al sutra cu sigurno snimiti i dokazati to. Sto se tice iPhone-a 4 isto je i kod njega kad se uzme celom sakom on gubi signal sto je normalno tako da to nije nikakav problem. Taj problem ima i HTC i Google Nexus,... i svi ostali. Ko taj problem nema? NEMA GA VOJNI (AK-47) TELEFON KOJI IMA 600 mW pri 835 MHz jacine a to je JAKO stetno! Tako da nije ovo nikakav problem! A sutra cu postovati i video na kojima cete videti da vise telefona na isti nacin gubi signal-postavio bi i sad samo nemam sa cim da snimim!!! Za sve sto sam napisao imam i dokaz!!!
A oni kojima se ne svidja iPhone nek idu dalje i nek budu ubedjeni da drugi telefon koji kupe ne gubi signal!
A ovo je osmisljen nacin kako da ostete iPhone 4, kako su oni odmah dosli na ideju da uhvate telefon celom sakom i da vide da li gubi signal???
Pozz

Evo matori, stiskam kevin samsung, i moj iphone sa svih strana, stojim u budzaku i obgrlio ga rukama, stavio ga u sherpu i u sudoperu,nisu se pomerile crtice.
Ipak mogu da naprave da mu 200 grama mesa i kostiju od shake ne smeta,pa kad su mogli ranije mogu i sad da naprave, to sto sad nisu, a kosta ko djavo,ne vidim kako bilo ko moze da mu progleda kroz prste.

Ja ne bih kupio moj ps3 kad bi mi neko reko: znas, sve je ok, ali ako hoces da ti cita Bluray-eve, moras da ga stavis pod ugao od 45%, i da zasadis kelerabu oko njega (karikiram)... Znaci,jel sam platio nesto sto vazi za TOP OF THE CLASS,nema izgovora matori poput tvog texta o frekvencijama, starim nokijama i predajnicima....itd! te price su za te zaposlene u apple kompaniji koji sredjuju probleme da bi radilo kao zavrsni produkt bez mane,a mene kao krajnjeg kupca interesuje samo to,da kad iskesiram toliku sumu, da radi na nivou 2g, 3g i 3gs, pa cak i kvalitetnije i to je KRAJ price. Kakva bre opravdanja

iPhon
26-06-2010, 18:52
Ehehhehe

Ovaj put su vrhunski odradili, bar po meni

http://vimeo.com/12858526



uuuuuuuuuuuu ovaj ti je za 10+
svaka cast :vb_kez:

naravno i evo jos jedno novo resenje za signal na iPhone 4

http://img256.imageshack.us/img256/1354/500xiphone4face101.jpg (http://img256.imageshack.us/i/500xiphone4face101.jpg/)

1024
26-06-2010, 19:01
Da li ste primetili da svi pricaju o "crticama"? Vrlo malo ljudi je zapravo probalo kako se ponasa za vreme poziva. I od onih koji su probali, jedan broj je rekao da pozivu nista ne fali cak i kad se smanje crtice. Apple sad samo treba da promeni osetljivost pokazivaca crtica i svi ce da misle da je problem resen (ma koliko to glupo zvucalo).
Kao da je bitnije da imate sve crtice nego da mozete da koristite telefon :)

@humor: jos uvek sam razocaran sto se niko nije napravio sliku o "prstu od rukavice" za domali prst pri normalnom drzanju telefona :(

iSavcic
26-06-2010, 19:06
Ok ok. Necu vise ni da pravdam ni da hvalim iP4, mislim da nisam relevantan da sudim o necemu sto nisam probao u ovom slucaju iP4. A samo da se vidim sa devojciom i napravicu snimak za ono sto sam u ranijim postovima naveo!
;)

nemanja22
26-06-2010, 19:16
Ono sto bih preporucio svakome ko hoce da eksperimentise sa time, jeste da npr. preko sbesettingsa ukljuci opciju da mu jacinu signala prikazuje numericki odnosno umesto popularnih "crtica" pokazuje tacnu snagu prijema numericki u formatu "-xx" pa da vidimo kakvi ce biti rezultati.

Evo kako ukljucujete to:
http://www.iphone-tips-and-advice.com/image-files/sbsettings-settings-for-iphone.jpg
http://www.iphone-tips-and-advice.com/image-files/extras-and-options-sbsettings.jpg

Zatim izaberete "Numeric GSM"
http://www.simonblog.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/07/sbsettings-extras.gif

OTAC
26-06-2010, 19:20
@isavcic:
ok, ali to i dalje nece smanjiti znacajnost njihove greske.

ako nesto srede da to do kraja valja kao i prethodni telefoni, tj da ne bude ni najmanje mane...kupujem, ako bude i najmanja mana, velike su pare u igri, kupicu neki HTC sa isto 1ghz i dobrom rezolucijom ekrana, 5mpx kamerom i multitouch-om i necu biti osim po dizajnu bash puno u gubitku...
that simple. nadam se da ce popraviti

iSavcic
26-06-2010, 19:31
A ajde sad ti mene reci nacin kako da to srede, kako da to izoluju? To zahteva ozbiljan rad i detaljnije izmene sto trazi i vreme... Ja mislim da im je najlaksi nacin da izlakiraju te spojeve bezbojnim lakom...

iPhon
26-06-2010, 19:56
ja mislim da bi apple trebao podhitno da povuce sve telefone pa da ih popravi pa da spuste cjenu na nekih realnih 400 dolara koliko i vrjede i da krenemo lagano u kupovinu.
s ovim pehom sto su sad napravili to je katastrofa prvo su mene odbili i jos ko zna koliko ljudi a oni svi koji su u redovima nemaju poima sta se desava sa telefonom koji kupuju.

Shke
26-06-2010, 19:57
Toyota povukla milione svojih vozila na servisiranje, neka i Apple povuce felericne telefone i besplatno srede problem...kad nadju resenje naravno :) Nije to nista nesvakidasnje kad se otkrije mana proizvoda.

@iPhon
Preduhitrio si me za sekund :)

iPhonovic
26-06-2010, 20:08
Pa ne mislite valjda da svaki telefon ima "bagove" koje opisuju po internetu?:) Jednostavno su to toliko "raspiarili", da sad svi misle, kako na tom iPhone-u ustvari nista ne radi...

1024
26-06-2010, 20:33
Ono sto bih preporucio svakome ko hoce da eksperimentise sa time, jeste da npr. preko sbesettingsa ukljuci opciju da mu jacinu signala prikazuje numericki odnosno umesto popularnih "crtica" pokazuje tacnu snagu prijema numericki u formatu "-xx" pa da vidimo kakvi ce biti rezultati.

E, uze mi rec iz usta :)
I mene interesuje kako se krecu brojevi onima kojima se smanjuje signal hvatanjem telefona.

vikhiiz
26-06-2010, 20:47
@1024: Mnogo me smara ovo prepucavanje sa enormnom količinom texta :)
Al ajde da odgovorim, bar nešto :) Ne da bih rezimirao, ako na to misliš.. nije to bitno, jer će tvoja sigurno biti poslednja.. Umoran sam od ovoga, a i onako sam "hejter"..
Ti i dalje ne shvataš poentu.. Ako hoćeš nazovi me i hejterom, partibrejkerom i svađalicom... ali od svog stava ne odstupam.. Bzvz je što si tu rečenicu izvukao iz konteksta... Rekao sam pre (ili posle toga) da imam Apple uređaje i da sam sa nekima izuzetno zadovoljan a pre svega realan... To što se tebi ne sviđa što "kudim tvoju buduću bebicu", šta da radim... Ne mogu, bar ne još, da kažem da je tel perverzija.. Možda će i biti, ali konstruktorske greške su ga "ubile".. bar za sada, opet ponavljam...

Dalje, citiram: "Zar to nije deo cele slike? Ja sagledavam sliku vezanu za klip, a ne za nesto drugo. A deo cele slike je i greska.
E, da, jos jedna stvar: neko je "sa pravom" hteo da naudi Apple-u? Kako "sa pravom" i kako da "mu naudi"? Taj lik je napravio klip da bi sabrao preglede na Youtube, a ne da bi naudio bilo kome." - Jeste greška, ali ne veća nego što je Apple napravio.. Zar treba biti iznadprosečno itenligentan da se to shvati ??? Kada kažem sa pravom da naudi komp. Apple, to znači da je neko sebi dao za pravo da istinu iznese na videlo i da to maximalno kazni (dotičnim videom)... ne znam šta tu ima lošeg ? Verovatno za tebe ima u slučaju klipa (lošeg) a u slučaju Apple-a, nema... Ok, nema veze...ako te greška (nekog nebitnog lika) teši, onda ok...

Dalje, ne čekam da se desi išta Apple-u, jer me baš zabole za ceo Apple... Ja imam svoj 3gs, koji sam OTKLJUČAO !
Mali off: i ovo je u ujedno odgovor za usera SHKE !! :D Hvala vam svima... toliko sam bio zbunjen da nisam razumeo da je to ovog trenutka moguće
Da, zabole me za Apple i njihove greške... ali kad je naprave, meni je muka od DEŽURNIH FANBOY-eva (kao što je tebi od "hejtera"), koji dođu na forum i prave se ludi, podržavaju Apple, i što je još bednije, napadaju druge ljude koji sa pravom realnost ne posmatraju "ružičastim naočarima"... Sad ti meni hoćeš da kažeš da sam ja krete. jer sve vreme govorim o greškama koje je Apple napravio, i još gore, ISTO TO I PRODAO ! Ali, ni oko toga (tvog mišljenja da sam krete. ili nešto drugo, recimo "hejter") se previše ne uzbuđujem... Tako da, slobodno...

Nisi dobro shvatio primer HTC-a... Naravno da bi ga pljuvao, jer već sad imaš o njemu degradirajuće mišljenje, jer logično, Apple je za tebe "ovozemaljski zakon" - u tehnologijama, softweru, itd.. U to ne želim da ulazim, samo sam ti dao paralelu... Ne mogu da zamislim tvoju reakciju kada bi HTC tako nešto uradio... ili kada bi recimo obrnuo neke dugmiće.. Sladio bi se podsmevanjem, uživao bi, itd...
Ako sad nisi razumeo paralelu onda, - jbg...

E sad, reci ti meni, da li ti mene/nas ("hejtere") zaebavaš (zbog foruma, sa greškom) kada kažeš da bi lepio selotejp, i budžio telefon od 630€ (16gb model u Francuskoj) i više (za model od 32gb), ili se šališ ? Ako bi to stvarno uradio, onda evo obećavam da nikad više ništa neću replicirati tebi, jer ću onda stvarno pomisliti da sa tobom nešto nije u redu... Ok je da kupiš tel ako ga poprave, to je druga stvar.. ali da kupiš tel i da ga lepiš, mažeš lakom (samo ne znam da li brodskim, za nokte (valjda ženske), onim za parket... samo još to da utvrdimo...), itd... Bolesno, po meni... Ne trudim se da vređam nikoga, niti sam ikoga vređao mojim postovima (300+), ali jedino što mi ostaje, jeste da takvo ponašanje/mišljenje okarakterišem kao takvo - bolesno ...

Što se tiče klipa, evo pogledaj klip, pa da pričamo o brdima, kućama, betonskim kineskim zidovima, itd. Ljudi do 2010. i to juna meseca (dok se dotični telefon nije pojavio) nisu ni znali "teorije o signalu, dometu radio talasa, satelitima, itd." ali evo sad svi sve znate.. Ok, možda nema veze sa iP4, ali eto, važno je da se nešto priča/kenja... da izvinite na izrazu...
pHbfTmR7Mso

EDIT: Mislim da bi trebalo da snimi video u kome isto tako "davim" 3gs, pa ne pada signal... Ako već pričamo o nekim signalima... Ili se ovim pokazalo da je VIP BRUTALAN, pa vama drugima na Telenor-u i MTS-u padaju crtice*...

*ili brojevi, ili sateliti, ili štagod...

EDIT2: Da ne bude zabune... Reč bolesno, gore navedena, podrazumeva: Bolesno posesivno (prema Apple i njegovim proizvodima), bolesno privrženo, itd... To je stvarno ozbiljna stvar, i ne nosi sa sobom pežorativnu konotaciju... Toliko...

Shke
26-06-2010, 21:26
Na deo odgovora upucen meni imam samo da kazem: UZIVAJ ;)
3GS je ipak zakon, za sad!!

iSavcic
26-06-2010, 21:35
Ljudi do 2010. i to juna meseca (dok se dotični telefon nije pojavio) nisu ni znali "teorije o signalu, dometu radio talasa, satelitima, itd." ali evo sad svi sve znate..

Ako si ovde aludirao na mene samo cu se nasmejati :)

ETF TKO
Digital Signal processing", McGraw Hill
Analiza signala i sistema, Branislava Peruničić,... I jos par manjih mi je proslo kroz ruke.
Tako da sam ovde na iSrbija saznao sve o radio talasima, signalu,...
;)

nemanja22
26-06-2010, 22:11
@vikhiiz
Vidis to sto ti nazivas "bolescu" je prosto percipiranje potrosaca da je odredjeni brend ultimativan u svom poslu, odnosno da su njegovi proizvodi "top quality" u svom trzisnom segmentu. To je jednostavno tako, takvi smo svi mi, pod uticajem savremenog agresivnog marketinga.
Apple je sinonim kvaliteta, perfekcionizma, upravo onoga sto svaki prosecan kupac, izmedju ostalog, prizeljkuje i ocekuje od proizvoda. To takodje misli kriticna masa ljudi, i pod tim uslovom ta konstatacija je tacna, i mi danas Apple sa punim pravom mozemo nazivati "brend" i od njega ocekivati vrhunske proizvode.
Samo, ta situacija je prerasla u svojevrstan "kult" apple obozavatelja, u ono sto svi danas dobro poznajemo i izasla je iz tih okvira. Iz tog razloga mnogi "hejteri" iz samo njima poznatih razloga pokusavaju nas da uvere da je to sve "prevara", "obmanjivanje" i ko zna sta jos. Veruj, necije dugogodisnje verovanje u nesto je previse jako da bi ti ili bilo ko drugi dosao sad i rekao ti si sve vreme bio uveren u nesto pogresno, neispravno, netacno, a on to mirno prihvatio. I iz tog ugla reakcija clana 1024 je sasvim razumljiva, koliko god tebi to delovalo "posesivno, bolesno privrzeno itd..."

A evo recicu i ja sta mislim:
Apple jeste da proizvodi vrhunske proizvode, i naravno naplacuju ih u skladu sa tim. I nije savrsen. Inovacija koju on propagira i koju je on u mogucnosti da iznese ne moze nikada biti savrsena. Jeste pogresio je, ali glupo je reci: "cek ja placam toliko i toliko za telefona a on ne moze ovo ili ono, ima fabricke greske itd." Jednostavno, ako ti trebaju "proverene stvari", nisi kupac inovator, ne zelis da eksperimentis i usvajas proizvode u ranoj fazi za tebe nije Iphone i neces biti zadovoljan sa njim nikada. Uvek mozes, da po istoj ceni kupis "proveren proizvod" tipa n97, koji naravno nije priblizno ovome osim po ceni, ali hej on je upravo ono sto ti trazis. I veruj mi da je upravo tako.

iChi
26-06-2010, 23:23
Ja sa nestrpljenjem cekam video iSavcica da vidim kako telefon gubi signal.

iSavcic
26-06-2010, 23:42
Hmmmm videces videces uskoro.... U sledeci petak mi je odbrana diplomskog pa se nisam video sa devojcicom danas ali cu u najskorije vreme!!!

vikhiiz
26-06-2010, 23:57
Ja razmišljam o tome da snimim video kako "obgrljeni/zagrljeni/zgnječen rukama" 3gs ne gubi signal... Nekima se to i na 3g-u dešava... Ili imam sreće pa imam dobar iPhone, ili je VIP zakon ! :D

OTAC
27-06-2010, 00:30
A ajde sad ti mene reci nacin kako da to srede, kako da to izoluju? To zahteva ozbiljan rad i detaljnije izmene sto trazi i vreme... Ja mislim da im je najlaksi nacin da izlakiraju te spojeve bezbojnim lakom...

pa ocigledno nece moci tako lako..lak ce da se guli, sve sto se zalepi ce da se odlepi, treba da odloze za 3-4 meseca pa da ga puste u prodaju kako valja!

iSavcic
27-06-2010, 01:35
Cekam sad drugara da mi odgovri na poruku on je kupio iP4 pa da vidim sta on ima da kaze povodom signala!!! On je prvi ovde na forumu koji je uzeo iP4. Kaze da je ekran fantastican i da je kamera dobra. No vise info kad mi posalje odgovre na sva moja pitanja!

iPhon
27-06-2010, 02:13
evo link i procitajte koji poznajete engleski a rijec eje o danskom profesoru elektronike, antena i komunikace,
covjek je 10 juna posle APPLE konferencije izjavio da iphone 4 nemoze radit sa ovakvom dizainiranom antenom i da ce biti veliki problemi kasnje.
sto se naravno vec ispostavilo.evo link na engleskom je al je zanimljiv ko zna engleski nek cita.
Jedan od vodećih stručnjaka mobilnih antena u svjetu, profesor Gert Frølund Pedersen iz Aalborg University's Zavod za elektroničke sustave.



http://www.engadget.com/2010/06/26/iphone-4-antenna-problems-were-predicted-on-june-10-by-danish-pr/

1024
27-06-2010, 02:16
@1024: Mnogo me smara ovo prepucavanje sa enormnom količinom texta :)
Sto? Bas je kul :vb_kez: A posto jos uvek nismo poceli da se bijemo (i po svemu sudeci ni necemo), onda nema negativnih aspekata :)


...jer će tvoja sigurno biti poslednja
To nisam rekao.

To što se tebi ne sviđa što "kudim tvoju buduću bebicu"
To nisam rekao.

Jeste greška, ali ne veća nego što je Apple napravio
To pogotovo nisam rekao.

Verovatno za tebe ima u slučaju klipa (lošeg) a u slučaju Apple-a, nema
To nisam rekao.

Sad ti meni hoćeš da kažeš da sam ja krete
To nisam rekao!

Naravno da bi ga pljuvao
To nisam rekao.

jer već sad imaš o njemu degradirajuće mišljenje
To nisam rekao.

Apple je za tebe "ovozemaljski zakon"
To nisam rekao (niti cu).

Sladio bi se podsmevanjem, uživao bi, itd...
To nisam rekao.

---
Tvoj post je pun stvari koje ja nisam rekao! :)
Sada samo u kratkim crtama da se osvrnem na neke od njih:

- greska u klipu veca od Apple-ove greske
Ovo je najvazniji deo posta, jer jedini i ima veze sa onim sto je ovu pricu i zapocelo - youtube klip.

Ako se izmaknemo dva koraka unazad, videcemo da sam ja u postu rekao da klip ima gresku zato sto je i drzanje koje nije "nepravilno" oznacio kao takvo. I nista vise.
Dakle, nisam rekao da ta greska pobija sustinu (ili humor, ili faktor iznosenja istine na videlo, ili sta taj klip vec ima) tog klipa.
Nisam rekao da je ta greska veca od greske koju je napravio Apple pozicioniranjem proreza na iPhone-u 4.
Nisam rekao da ta greska sluzi kao opravdanje Apple-u.
I, konacno, nisam rekao da ta greska u klipu treba da utesi bilo koga.
Medjutim, znao sam (i ocekivao) da ce neko da pomisli da sam to rekao/hteo da kazem i da ce to da mi, u nedostatku boljeg izraza, nabije na nos. I naravno, nisi* me razocarao :)

* Nista licno, mogao je to da bude i neko drugi, ali znao sam da ce neko da bude :)

- ko kome hoce da kaze da je krete
Kroz sve svoje postove na forumu obracam najvecu mogucu paznju da nikad nikog ne uvredim. Nikad mi se nije desilo da nekoga uvredim na forumu (na klasican nacin, sad sta razliciti ljudi shvataju kao uvredu ne znam :) ). Tako da stvarno ne mogu da razaznam zasto si pod utiskom da sam ja tebe (ili bilo koga) pokusao da uvredim.
Svakoga sa kime udjem u ovakvu "tekstualnu razmenu suprotnih misljenja", ukljucujuci tebe, tretiram sa postovanjem sa kojim treba tretirati nekoga ko ima svoj stav i ne mrzi ga da cita (i pise) onolike postove da bi ga argumentovao. Tako da stvarno ne mogu da shvatim zasto si pod utiskom da ja tebe pokusavam da uvredim. Molim te, ukazi mi na post ili deo posta koji ukazuje na to da hocu da te uvredim, kako bih mogao da ga analiziram, da ti kazem sta sam time hteo da kazem i da znam za ubuduce kako da biram reci.

- HTC (i fanboyism koji se pojavljuje na jos par mesta u tekstu)
Postoji bolji nacin da se pokaze afinitet prema necemu od pljuvanja po konkurenciji istog. To je nesto sto cesto pokusavam da naucim ljude, mozda cak i ovde na forumu.
HTC telefone nikad nisam koristio. Isto vazi i za Android i Windows Mobile mobilne operativne sisteme. Tako da o njima ja ustvari nista ne znam. I zasto bih ja imao potrebu da vredjam nesto o cemu nista ne znam? Da, ja smatram da je iPhone najbolji telefon na trzistu. Takodje smatram da veliki deo konkurencije (ukljucujuci i HTC telefone) ne bi izgledao ovako kako danas izgleda da nema iPhone-a. Ali uopste ne vidim da je zbog toga potrebno pljuvati ili na drugi nacin degradirati HTC.
U tome je razlika izmedju zadovoljnog korisnika, ljubitelja i fanboya: zadovoljan korisnik kaze "moj telefon je dobar". Ljubitelj kaze "moj telefon je bolji od tvog". Fanboy kaze "tvoj telefon ne valja". U tom kontekstu, ja za sebe cvrsto verujem da nisam fanboy.
(Inace, ja nisam neki veliki ljubitelj Apple proizvoda samih po sebi. Jeste "Mac je kul" i sve to, ali da treba da biram, ne bih presao na Mac)

- tacka "razno" :)

Zasto potenciras to da imas preko 300 postova? Na forumu su svi clanovi jednaki, samo su neki clanovi jednakiji od drugih :) (treba li da pominjem odakle je referenca?)
Postoji "Drevna mudrost sa Wikipedije" koja moze da se primeni i na forumima. Ona kaze:

"The Post Count is as a road. You must travel the road to reach your destination, and some may travel longer roads than others. But do not judge the person at your door by the length of the road he has travelled to reach you."

Druga stvar: realno gledanje stvari.
Lepo je to sto mozes da kritikujes nesto sto volis, u ovom slucaju iPhone. Ja cesto ne mogu realno da sagledam stvari koje volim, ali barem znam za toliko da ne pricam o stvarima u koje se ne razumem (videti pasus o HTCu). U slucaju iPhone-a 4, sve moje pohvale su se odnosile na stvari za koje smatram da su stvarno dobre. Ukljucujuci tu i ideju o tome da se kuciste koristi kao antena. O ovom problemu sa prespajanjem antene sam malo toga rekao jer ne znam koliko je ozbiljan. Ima ljudi koji se zale, ima (mnogo manje) ljudi koji kazu da je sve u redu, i ima gomila ljudi koji se ne zale (iz nepoznatih razloga). Ono sto sigurno znam je da su oni koji imaju problem uvek glasniji od onih koji ga nemaju, tako da je nemoguce realno sagledati situaciju kada je sve sto imamo (veliki) broj novinskih clanaka i komentara na iste. Jednom kad uzmem iPhone 4 u ruke (onako kako bih normalno drzao telefon :) ) i vidim da li se i sta dogadja sa signalom, onda cu znati za sigurno da li je to u mom slucaju problem i koliki. Do tada mozemo samo da nagadjamo i da slusamo iskustva drugih, koja su uglavnom "nedovoljno naucno zasnovana" i daju svakakve rezultate.

Dalje: selotejp i lak
Ideje o selotejpu i laku sam procitao medju update-ovima originalnog clanka iz prvog posta. Lak je valjda bio za nokte i to neki neprovodni (neko rece da je probao). Ocigledno je da je problem iPhone-a 4 lokalizovan na spoj izmedju dve antene, mali deo oko proreza koji ih razdvaja. Tako da za taj problem ima mnogo nacina da se sanira, ako ne i resi.
Kad bih ja kupio iPhone 4, pod pretpostavkom da budem imao problema sa signalom i da taj problem bude dovoljno znacajan da ne mogu da ga ignorisem, onda bih razmisljao sta bih uradio. Posto nisam ljubitelj bumpera i slicnih futrola, najverovatnije bih probao neko "alternativno resenje". Sad, da li bih lepio selotejp, izolovao lakom ili izbegavao da ga drzim tako, to ne znam, ali morao bih da se snalazim nekako. Ali ja i dalje mislim da to nije problem koji se javlja u 100% slucajeva i da na kraju nece da bude toliko drastican kako su ga prikazali u medijima. Sad, da li sam u pravu ili su to samo moje lepe zelje, videcemo. Ono sto znam je da u narednih mesec dana sigurno necu da menjam telefon, tako da ima vremena za razresavanje situacije.

I na kraju: crtice
Pomenuh malopre "nedovoljno naucno zasnovane eksperimente". Hvatanje telefona rukama je sve samo nije zasnovano na cinjenicama. Ima previse faktora koji uticu na... sve zivo: geografska lokacija, pokrivenost mrezom, neposredna okolina uredjaja, znojavost ruku, debljina prstiju, individualne osobine samog telefona, vudu magija :vb_kez:... To sto jedan (ili deset) ljudi imaju smanjenje signala kad uhvate telefon ovako ili onako, a drugih deset ne primecuju nista, a nekom trecem se signal poveca kad ga lepo stegne, ne govori nista. Nista, osim toga da eksperimenti ne valjaju.
Ono sto je svima logicno je da prepreke smetaju signalu. Koliko koje prepreke smetaju zavisi od gorepomenute gomile faktora od kojih nekih nismo ni svesni. Zato razliciti telefoni (u razlicitim rukama na razlictim mestim itd) reaguju razlicito.
Ova prica sa faktorima vazi i za pitanje "da li telefon gubi signal kad se stegne rukom" i za pitanje "da li iPhone 4 gubi signal kad se premoste antene prstima", sto su, da podsetim, dva razlicita pitanja.

Ono sto nam svima ostaje je da se prasina slegne i da se vidi koliko stvarno dolazi do problema sa premoscavanjem antena iPhone-a 4. Ono sto ja mislim da ce da se desi je da ce Apple da izbaci update softvera, da malo "zezne" merac crtica i da malo promeni kako se telefon snalazi sa slabim signalom, ta dva ce da dovedu do toga da se svima cini da je problem nestao (a njega ce u stvari jos uvek da bude, ali posto nece da se vidi onda kao da ga nema :) a i posto ni u startu nije bio toliko drastican i najmanje popravke ce da ga marginalizuju), novine ce jos nedelju-dve da pricaju o tome a onda ce da se desi nesto novo, i nikom nista. Oni koji budu imali jak signal nece da primecuju problem, oni koji imaju slab signal... ce i dalje imati slab signal :) Tresla se gora, rodio se mis.
Ali to su samo ciste pretpostavke :) Sta ce da bude, videcemo.

djalf
27-06-2010, 02:21
Vi bre niste normalni! Pa kako vas ne mrzi OVOLIKO da kucate, hebote?? Ko pod nadnicu :)

iPhon
27-06-2010, 02:35
upravu si @djalf
nego ljudi covjek koji je medunarodno priznat i antenski expert u svjetu Professor Gert Frølund Pedersen antenna expert kaze"nemoze se hardverski problem rjesiti softwerom" i uvjek ce koza imati uticaj na antenu.
STA DALJE ....

evo link od 10 juna kad je covjek izjavio da ce APPLE imati ogroman porblem.
kopirajte text u google translate i ukucajte danski i srbski i prevest ce vam text.


http://www.comon.dk/nyheder/Er-iPhone-4-foedt-med-antenne-problemer-1.362104.html

Rakic90
27-06-2010, 08:08
Hehe, lik radio review, nije ni provalio problem i da mu je mreza na jednoj crtici. :) Pogledajte 3:19

P.S. Review je jedan od najboljih na youtube-u. ;)

yuTgEfsGOXA

iSavcic
27-06-2010, 11:08
pa ocigledno nece moci tako lako..lak ce da se guli, sve sto se zalepi ce da se odlepi, treba da odloze za 3-4 meseca pa da ga puste u prodaju kako valja!

Auto lak nema sanse da bi se ogulio, on stoji na kolima (kisa, sneg, sunce, grad),... Ako se tu ne oguli onda nece ni 1cm na telefonu!

OTAC
27-06-2010, 11:57
^ auto lak je namenjen da stoji na autu koji ne stoji/ne tare se u ruci, dzepu...samo ga lema kisha i sunce i sneg...ali to je drugi tip metala, auto lak se drugacije nanosi i zadrzava.(znam sve to jer mi je brat autolimar/lakirer)

A da se lako guli, guli se, jer pogledaj predeo oko brave :) uvek je izgbrena od noktiju i diranja prstima i ostalo..... a otvoris i zatvoris dnevno maximalno 10puta vrata (prosecno) sto znaci da ces s telefonom biti mnogo vise u kontaktu i brze ce se zguliti! :)
pa samo od brisanja krpama i sundjerom se izlize jer nista nije dovoljno fino za autolak (i ne zaboravi,na autu ima mnogo deblji sloj nego sto bi bio na telefonu, tj na minijaturnoj povrsini telefona, gde bi se zgulio ocas posla jer je najispuceniji i dostupniji deo)



ako zaista bude problem kao sto jeste, FAIL, morace da vrate popravljenje telefone kupcima,a kako ce to da odrade, verovatno vec sad dok mi ovo pisemo/citamo oni spremaju taktiku...sigurno ne sede skrstenih ruku

igne
27-06-2010, 12:02
Daj bre ljudi sta ste se svi primili oko ovog signala... :confused: Ko misli da je to velika "greska" neka ne kupuje ovaj telefon ali brate mili iskreno vec potaje naporna ova prica sa tim signalom, lakovima, selotepom i raznim glupostima.. Hocete jak i stabilan signal? Kupite Motorolu V3 i nema da brinete, ja trenutno koristim taj telefon i bogami nacudim se kad vidim da mu padne jedna crta :D

vikhiiz
27-06-2010, 12:39
http://www.engadget.com/photos/iphone-4-vs-samsung-galaxy-s-displays-at-full-brightness/#3119715
Ekran stvarno sabija !
Još samo da nameste taj signal, i da se ne pojavljuju mrlje na ekranu, i definitivno će biti VRH telefon...
Iskreno, žao mi je što su napravili ovolike propuste... Ne planiram uskoro (par god. definitivno (2)) da kupujem novi telefon*, jer sam poprilično zadovoljan sa 3gs.

*naravno, osim u slučaju klizećeg starta i cenom veoma pristupačnom za mene u datom trenutku...

@1024: Odlično si odreagovao na post, i želim da kažem da mi se sviđa reakcija... Nisi me uvredio, a verujem da nisam ni ja tebe.. Ukoliko to jeste slučaj, ukaži mi na to. Neću odgovarati na tvoj poslednji post (ne, onoliko detaljno, koliko sam radio do sada), jer si neke stvari lepše objasnio neko u prethodnom postu, te si s toga otklonio neke moje sumnje. Nisi bolesno privrženi kupac, i to me raduje. Tako sam barem ja shvatio, a ukoliko sam pogrešio, opet me ispravi...
Drago mi je što si izuzetan sagovornik, i verujem da bi sa tobom uživo (LIVE) bilo mnogo lepše pričati nego ovde na forumu... Ponavljam, smara me da čitam toliki tekst i da ga kasnije kucam, samo zato što nemam vremena da toliko energije ulažem u besmislenu stvar (antena), mada bih sa druge strane rado tu energiju uložio u diskusiju sa tobom, opet ponavljam uživo...
Još jednom, drago mi je što si na forumu jedan od retko racionalih ljudi (u pogledu diskusije), što si staložen, miran, što ne vređaš druge svojim postovima, i što želiš da argumentovano objasniš svoje stavove (ma koliko oni opširni bili)...

I za kraj, što bi se reklo: Još ćemo se mi sretati (na forumu) u sučeljavanju mišljenja, samo što ovom prilikom obećavam da to neće izledati onako naširoko kao do sad... Priznajem, jedino takvi postovi (tvoji i moji) mogu da sadrže kvalitet u samoj poruci koju jedan sagovornik prenosi drugom, jer prosto kvantitet teksta na neki način utiče i na kvalitet sadržine (nije pravilo, ali se u našem slučaju to pokazalo)... Tako da mnogo više otkrivaju (mislim na stavove pojedinca) tako dugački postovi, nego oni suprotnog kvantiteta...

Dosta od mene, jer mislim da davimo masu na forumu...

1024
27-06-2010, 13:06
@auto-lak: Vredi napomenuti da nije resenje samo nalakirati bilo cime. To bi morao da bude neki lak koji prvo nije provodnik, a drugo treba da ne steti uredjaju/anteni/cemu vec. Na clanku iz prvog posta jedan od likova kaze da je probao "bezbojni lak za nokte" i da je to uspelo. Mada opet, u update-ovima na tom clanku ljudi govore toliko kontradiktorne stvari da dodje coveku da se zapita sta se dogadja. Jednom signal pada, drugom signal ne pada, trecem signal pada ako nema bumper, cetvrtom signal pada i kad ima futrolu, petom signal ne pada kad ima tu istu futrolu, sestom signal ne pada ni posle 15 minuta drzanja, sedmom je signal pao i pre nego sto ga izvadi iz dzepa... Cinjenica je da "neceg ima", ali na osnovu ovoga je tesko da se oceni koliko je to.

---
A sad redovan odgovor na vikihiizov post :vb_kez:
(necu dugo, za promenu :eyebrows: )

Nisi bolesno privrženi kupac, i to me raduje. Tako sam barem ja shvatio, a ukoliko sam pogrešio, opet me ispravi...
Mislis da bih te ispravljao da nisi u pravu? :D


I za kraj, što bi se reklo: Još ćemo se mi sretati (na forumu) u sučeljavanju mišljenja, samo što ovom prilikom obećavam da to neće izledati onako naširoko kao do sad...
Zasto si ubedjen da su dugacki postovi losa stvar? :) Zar mislis da...

mislim da davimo masu na forumu...
Aa, znaci to je :)
Lepota pisane reci je i ta sto moze da se preskoci :) Ma koliko da ne volim kad ljudi nece da citaju moje dugacke postove, imaju puno pravo da to urade. A do sada sam dobijao uglavnom pozitivne reakcije na njih :)

Peace.

OTAC
27-06-2010, 13:07
Ko misli da je to velika "greska" neka ne kupuje ovaj telefon ali brate mili iskreno vec potaje naporna ova prica sa tim signalom, lakovima, selotepom i raznim glupostima..


pa da....mi silni ludaci, naporni smo jer ukazujemo na sitnicu :/

glupo mi uopste da ti odgovaram na tvoj post,ali ajde, posto mi je prosto neverovatno da ljudi toliko idu po forumu i vichu: JAO KAO DA JE NEKI PROBLEM




:I

momci...jel vi to ozbiljno?! najavili su hit hitova...sa manom. kakva god da je, MORAJU da poprave...ipak je mana.
nije to mana tipa: ima samo 5mpx umesto 8, ili snima samo u 720p umesto u 1080p, nego je mana tipa> RADI DOBRO/NE RADI DOBRO.


Ja ne verujem,ali zaista je ovako nekako>>>>da postoje problemi tipa,kad se kupi telefon bice 3 mrtva pixela,ALI i dalje ce ostatak ekrana da bude perfektan...ili kad slikate kamerom ekran izgubi 200pixela,ALI u svakom drugom slucaju je ekran ok (dajem primere)... bilo bi likova koji bi rekli: JAO STA SMARATE, NEMOJTE SLIKATI AKO VAM SMETA,ili PIXELI SU TOLIKI MALI DA SE TA 3 MRTVA I NE VIDE....

ali ja opet kazem, ok, nije TOOOLIKO veliki problem, tipa, nije BLACKSCREEN all the time,i telefon moze da se koristi... ali chemu?! opet se vracam na onaj deo keshiranja> kad iskesiram 550+ eura (tj zastava yugo od 1000kg) onda zelim da tih 100grama u zameni za tu sumu radi kao svajcarac

i niko ne moze nas da napada sto nam smeta to, mozemo samo mi vas sto branite neispravno cudo tehnike

lesa0208
27-06-2010, 13:26
Poshto chitam i gledam da ima vas koji kazete kao pff obichna sitnica... Telefon koshta to stoji, kupujete nov telefon koji ima tu manu (polovan) verovatno se nece gomila ljudi sloziti samnom ali za mene je to polovno kupujem proizvod sa greshkom... ako vec ima greshku neka spuste cenu, realno ne bih dao toliko novca za ovo chas radi chas ne radi bash cu ja da pazim kako ga drzim... realno za mene je ovo ozbiljna greshka za ozbiljnu firmu ma koliko nekome nekima od vas ovo izgledalo smeshno.

nemanja22
27-06-2010, 13:41
@OTAC
Ok, ne radi kako treba sta sad? Jel to razlog da napises i ovaj sedmi post (!) iste sadrzine u ovoj temi? Mozda ti drugacije mislis, ali mi ovde ne mozemo da ti resimo taj problem. Ili ti pak mislis da je resenje problema ako sad nekog ubedis da je IP4 felerican i da ne treba niko da ga kupi?

iSavcic
27-06-2010, 13:41
Jeste greska i kad se plati mora da radi besprekorno. Al sacekajmo da vidimo misljenja drugih ovo je samo par primera koji su prvi uzeli telefone, sacekajmo mesec dana da vidmo sta ce reci siroke narodne mase!!!
Niko od nas jos nije imao kontakt sa telefonom tako da ne moze da zna pouzdano neke stvari.
;)

OTAC
27-06-2010, 13:44
@OTAC
Ok, ne radi kako treba sta sad? Jel to razlog da napises i ovaj sedmi post (!) iste sadrzine u ovoj temi? Mozda ti drugacije mislis, ali mi ovde ne mozemo da ti resimo taj problem. Ili ti pak mislis da je resenje problema ako sad nekog ubedis da je IP4 felerican i da ne treba niko da ga kupi?


matori,ajde ja sto nemam pametnije jer sam dao sve ispite pa pljujem u ovoj temi nesto s razlogom...

napisacu jos 10 ako treba, i bicu u pravu jel je falican (nije 100% ispravan)...ali sta ti radis zivota ti,kad imas vremena moje postove da brojis...


xD

džizs

nemanja22
27-06-2010, 13:53
Vazi bices u pravu.. na osnovu cega uopste to tvrdis? Da li ti taj isti telefon posedujes i rukama i mozes da potrvrdis da je to tako? Ja od osoba koje poseduju ip4 sam cuo da nemaju zamerki na rad antene i da im sve ok sljaka... Ali zanemarujem to, kontam mozda problem ipak postoji. A ti sta radis, video par klipova i odma osuo paljbu, i to po forumu... Zadivljujuce i zabrinjavajuce.

P.S. Postove sam ti izbrojao za par sekundi, koliko treba svakom malo naprednijem korisniku(foruma).

igne
27-06-2010, 13:57
pa da....mi silni ludaci, naporni smo jer ukazujemo na sitnicu :/

glupo mi uopste da ti odgovaram na tvoj post,ali ajde, posto mi je prosto neverovatno da ljudi toliko idu po forumu i vichu: JAO KAO DA JE NEKI PROBLEM




:I

momci...jel vi to ozbiljno?! najavili su hit hitova...sa manom. kakva god da je, MORAJU da poprave...ipak je mana.
nije to mana tipa: ima samo 5mpx umesto 8, ili snima samo u 720p umesto u 1080p, nego je mana tipa> RADI DOBRO/NE RADI DOBRO.


Ja ne verujem,ali zaista je ovako nekako>>>>da postoje problemi tipa,kad se kupi telefon bice 3 mrtva pixela,ALI i dalje ce ostatak ekrana da bude perfektan...ili kad slikate kamerom ekran izgubi 200pixela,ALI u svakom drugom slucaju je ekran ok (dajem primere)... bilo bi likova koji bi rekli: JAO STA SMARATE, NEMOJTE SLIKATI AKO VAM SMETA,ili PIXELI SU TOLIKI MALI DA SE TA 3 MRTVA I NE VIDE....

ali ja opet kazem, ok, nije TOOOLIKO veliki problem, tipa, nije BLACKSCREEN all the time,i telefon moze da se koristi... ali chemu?! opet se vracam na onaj deo keshiranja> kad iskesiram 550+ eura (tj zastava yugo od 1000kg) onda zelim da tih 100grama u zameni za tu sumu radi kao svajcarac

i niko ne moze nas da napada sto nam smeta to, mozemo samo mi vas sto branite neispravno cudo tehnike

Da se razumemo, nikoga ja ne napadam, mislim da nikome nisam rekao "ajde prekinite, smarate" ili slicno, rekao sam da postaje naporno u smislu sa primerima oko lakiranja i selotepa.. ;) Drugo, ovo bih ja licno mogao da shvatim kao nekadasnje telefone koji su imali antenu, koliko se secam bili su veoma prodavani, niko se nije zalio sto imaju antenu dok naravno nisu poceli svi da koriste resenje bez antene, i tada kad si obuhvatio antenicu gubio je signal ;) Mozda mali Apple trik, stavili su veliki sensitive za signal, ljudi skontali o cemu se radi, naravno u apple su svesni da su njihovi proizvodi pod lupom i da ce "nedostatak-mana" biti uocena vrlo brzo i kada izadje unlock i JB oni lepo puste novi 4.0.1 FW sa "zakrpom" kao resenje za signal i svi sretni osim onih koji budu uskraceni za unlock i JB, pretpostavljam dok ne izadje ta "zakrpa" nece izaci ni unlock ni JB, nisu verovatno ni hakeri ****li vesla ;)

lesa0208
27-06-2010, 14:03
E odoh u off ali bacih pogled na mobilni svet malopre u male oglase i neko prodaje iphone 4 za 850 eura pa eto vam prilike da probate da li radi ili ne :D

iSavcic
27-06-2010, 14:03
@1024 Uzivam dok citam tvoje postove, na finjaka bijes po usima, a to je ono pravo!!!
Ima mnogo tvrdoglavih i ne volim kad isti ti tvrde nesto bez cinjenica.

@OTAC> POLAKO USPORI MALO. Sacekaj da se slegne sve pa onda dodji i reci e jel se secate da sa vam rekao da ne radi,... bla bla truc truc. Ovako tesko da mozes da promenis misljenje nekog ko je imao ili ima iPhone, taj veruje u Apple i onda ocekuje najbolje. Mozda se sve resi i mi problem nikad i ne vidimo!!!

1024
27-06-2010, 14:04
@OTAC (konkretno sedmi post :) ) :
Imas pravo, ali uzmi u obzir da jos uvek ne znamo za sigurno da li je "rado dobro/ne radi dobro" ili "radi dobro/ radi malo manje dobro".

3 piksela od iPhone 4 je 0.0004% piksela* na ekranu. A zbog visoke rezolucije, cak i da ima tri mrtva piksela, ne bi mogao da ih vidis :D Pitanje glasi: da znas da imas 3 mrtva piskela, ali da ih ne vidis, da li bi ti to smetalo? :)
Nije da kazem da treba da ih bude, samo pravim paralelu izmedju greske koja smeta i greske koja ne smeta. Sto se tice antene, jos uvek ne znamo za sigurno koliko je ozbiljna i zato jedino sto mozemo da radimo je da izaberemo stranu, podelimo se u dva tabora i da se svadjamo (sto je upravo ono sto smo i uradili :D )

* ako podrazumevas da je mrtav piksel kad sva tri subpiksela ne rade. Inace se pod mrtvim pikselom obicno podrazumeva situacija kad samo jedan subpiksel ne radi, sto onda smanjuje procenat tri puta :)

djalf
27-06-2010, 14:26
Evo i zvanicne informacije od Steve-a licno da se sprema neka ispravka (softverska):
A MacRumors forum member claims to have heard from Steve Jobs who says there is no reception issue and to 'stay tuned'.

"Earlier today I tried calling in to Apple Care to see if I could get a bumper case to help with my reception issues. Nobody I spoke with could help me out. So I decided to send the boss man an email, kiss ass a little bit and see what the result would be. He emailed me back in literally 2 minutes! Here's the email:

-----
Just wanted to drop you a line and let you know that this is the most amazing phone I've ever owned. Facetime is incredible! Everything is fantastic except the reception issues I've been having. My buddy has the same issue and he called AppleCare and was shipped a free bumper case. I called too, 2 hours and 3 dropped calls later, I was told that nobody is getting free bumpers. Which is strange because I saw my friends email confirmation showing he was getting a free one. I tried to get one on launch day but the store was sold out. Is there anything you or one of your executive escalations people can do? I love everything about the phon eexcept my signal issues. I hope to hear back with good news."

Thanks

Mark
-----

"There is no reception issue. Stay tuned."

http://www.iclarified.com/images/news/10310/35744/35744.jpg

Sta mislite?

1024
27-06-2010, 14:48
Whoa! Steve ima novi potpis :) I to duuuuugacak disclaimer potpis. Bice da mu ne odgovara sto svaki mejl koji posalje zavrsi na Internetu.

Postoji mogucnost za jednu od "softverskih" "popravki". Negde sam procitao (nemam pojma gde :( ) da iOS4 i/ili njegov novi baseband ne rade bas najbolje u situacijama sa slabim signalom. Ako malo tweakuju nacin na koji iPhone radi pri slabom signalu, crtice ce i dalje da opadaju, ali pozivi nece da pucaju, kao sto je i sad slucaj u velikom broju slucajeva. Mada problema ce i dalje da bude na mestima sa slabim signalom, ali tamo je signal slab u svakom slucaju :)

iSavcic
27-06-2010, 14:54
hmmm :) Steve...:)
To mora da se resi i onda cemo da vidmo sta ce i kako da bude... Sad mi je osmeh na licu!

igne
27-06-2010, 15:10
Izvoli :)

pHbfTmR7Mso&feature=youtube_gdata


Samo da ti kazem, posto ne znam da li znas kako izgleda Nokia 1200 hardware, antena se nalazi odprilike tacno iza displeja, znaci na gornjoj trecini poledjine, tako da si ga dzabe hvatao okolo i za tastaturuhttp://www.renaultforumserbia.com/Smileys/smile/57.gif Pogledaj momenat 0:44 kada si obuhvatio tacno deo gde se nalazi antena, momenat kada pocinje da gubi signal ;) Toliko o tvojoj teoriji :vb_cool2:

woffer
27-06-2010, 15:41
OS ima ulogu isto, ne toliko veliku, on odreduje i sam napon koji ide u koju antenu, zato postoji vjerojatnost da SW updaton se popravi situacija, sada pitanje je koliko...

OTAC
28-06-2010, 13:59
@OTAC (konkretno sedmi post :) ) :
Imas pravo, ali uzmi u obzir da jos uvek ne znamo za sigurno da li je "rado dobro/ne radi dobro" ili "radi dobro/ radi malo manje dobro".

3 piksela od iPhone 4 je 0.0004% piksela* na ekranu. A zbog visoke rezolucije, cak i da ima tri mrtva piksela, ne bi mogao da ih vidis :D Pitanje glasi: da znas da imas 3 mrtva piskela, ali da ih ne vidis, da li bi ti to smetalo? :)
Nije da kazem da treba da ih bude, samo pravim paralelu izmedju greske koja smeta i greske koja ne smeta. Sto se tice antene, jos uvek ne znamo za sigurno koliko je ozbiljna i zato jedino sto mozemo da radimo je da izaberemo stranu, podelimo se u dva tabora i da se svadjamo (sto je upravo ono sto smo i uradili :D )



e vidis,upravo ovde se ljudi razlikuju...zato sam i dao primer 3 pixela jer pri toj rezoluciji ZNAM da se ne bi videli,ali meni princip smeta...
nisam tvrdoglav,nego, nekako me boli dusa kad mi neko proda nesto sto 100% nije ispravno,a naplati mi puno.... da li ne radi, ili samo malo manje dobro radi...to je sve isto dok ne radi stoprocentno ispravno.

znam da ce u ovom slucaju biti 50 : 50 sto se tice misljenja da li bi smetalo 3 mrtva pixela ili ne,ali meni bi smetalo.

necemo vise da se raspravljamo,cekamo da vidimo sta zvanicni ljudi misle o tom problemu :)

@nemanja
mogu da tvrdim jer i steve tvrdi da treba drugacije da se drzi telefon, tj da nije kako treba

nikad ne verujem pojedincima koji kace SVASTA na net, ali kad se javi glavni iz kompanije i potvrdi, onda nije fake sigurno ;)
zato sam svaki put upravu kad kazem da trenutno iphone nije 100% ispravan,nego falican.
jesi ti lud il se pravish? u svakom slucaju kupi ga slobodno falicnog, ja cekam resenje ili ce biti drugi fon

WD-40
28-06-2010, 14:39
Evo kako za sad stoje stavri u anketi na sajtu Mac Rumors:

Have you seen the iPhone 4 signal loss issue?





I don't own an iPhone 4 38.4% (23,044 votes)
U.S. - Yes 26.4% (15,850 votes)
U.S. - No 22.2% (13,337 votes)
U.K. - Yes 5.2% (3,106 votes)
U.K. - No 4.3% (2,563 votes)
France - Yes 0.5% (274 votes)
France - No 0.5% (301 votes)
Germany - Yes 0.9% (528 votes)
Germany - No 1.1% (663 votes)
Japan - Yes 0.2% (142 votes)
Japan - No 0.4% (241 votes)
Total Votes: 60,049

Nisam imao zelju da se ukljucujem u raspravu, (koja je u principu bila besmislena), ali evo malo podataka s obzirom da broj ljudi koji su ucestvovali u ovoj anketi nije zanemarljiv.


iSavcicu kad ti stize telefon? Jedva cekam da cujem tvoje misljenje i da li je problem toliko veliki koliko svi pricaju? tj. da li se prekida veza i wifi(posto me ne interesuju crtice na ekranu) Pozz

1024
28-06-2010, 14:58
http://chartmaker.mathwarehouse.com/create-pie-chart/render.php?leg=side&data0=19900&n0=ima%20probleme&data1=17105&n1=nema%20probleme&data2=23044&n2=nema%20iPhone%204&number=3

Na osnovu podataka iz prethodnog posta :)
Prilicno ravnomerno podeljeno, mora se priznati :D

djalf
28-06-2010, 15:07
A niste obratili paznju koliko vise % je sa problemom u Americi a tamo je AT&T najgora mreza a oni samo imaju iPhone i sve je jasno.

vikhiiz
28-06-2010, 16:12
Zanimljivo je da je većina korisnika iz USA & UK ona koja ima problem sa signalom, a u drugim zemljama je većina ona koja nema taj problem... Mada to opet ne govori da nije u pitanju konstrukciona greška, jer i ovi van gore dve spomenute zemlje, koji nemaju problem, nisu u "komotnoj većini"... u pitanju je veoma mala razlika čak i među njima...

1024
28-06-2010, 16:51
There's a chart for that :D

USA
http://chartmaker.mathwarehouse.com/create-pie-chart/render.php?leg=side&data0=15850&n0=da&data1=13337&n1=ne&number=2

UK
http://chartmaker.mathwarehouse.com/create-pie-chart/render.php?leg=side&data0=3106&n0=da&data1=2563&n1=ne&number=2

FR
Obratite paznju, ovde vec "ne" uzima vecinu.
http://chartmaker.mathwarehouse.com/create-pie-chart/render.php?leg=side&data0=274&n0=da&data1=301&n1=ne&number=2

DE
http://chartmaker.mathwarehouse.com/create-pie-chart/render.php?leg=side&data0=528&n0=da&data1=663&n1=ne&number=2

JPN
http://chartmaker.mathwarehouse.com/create-pie-chart/render.php?leg=side&data0=142&n0=da&data1=241&n1=ne&number=2

byMaX
28-06-2010, 18:17
Jedna zanimljiva stvar... Naime, iPhone 3GS sa 4.0 gubi signal kada se obuhvati rukama, ali kada je 3G uključen. Kada nije, signal jako teško može da se obori rukama, dakle, samo jedna crta, najviše. Kad si na 3G mreži, obara se daleko lakše. Kladim se da svi oni tamo drže to na defaultu i zato im i pada signal, a glupo je držati 3G uključen osim kada ti je potreban zbog data protoka. Dakle, ovde nece biti tih problema (ko uopste drzi 3G ukljucen?), to je sigurno...

1024
28-06-2010, 18:20
Ima logike (ne znam koliko, ali ima :) ). Posto su 3G mreza i "klasicna" mreza razlicite stvari, moguce je da ruke vise uticu na 3G signal. Mada, amerikanci misle da je "samo EDGE" jednako lose kao i da nema mreze :|

Ali to je, opet, prica o obuhvatanju rukama, a ne o premoscavanju antena na cetvorci.

MegaSkot
29-06-2010, 02:12
http://imgur.com/tyPVV.jpg

woffer
29-06-2010, 02:16
^
heheheh

A evo da se nedogada samo apple-u, evo nokia:
amPG52DVQuk

1024
29-06-2010, 12:10
^^
Zar ono nije iPhone 3GS :O U stvari, nema ni kompass, moze da bude i 3G (a i flipovan je po horizontali, sta im je to trebalo? )

djalf
29-06-2010, 23:12
Danas se cuo sa userom boko koji je imao prilike da proba iPhone 4, kaze da je probao da drzi dlan i signal nije ni mrdnuo. Toliko o tome ;)

vikhiiz
29-06-2010, 23:15
E ako je Boko rekao, onda Steva stvarno nema pojma... trebalo je da se konsultuje sa Bokom, pre nego što je izdao uputstvo "Nemoj tako da ga držiš!"

Rakic90
29-06-2010, 23:26
Jel to isti onaj boko sto prodaje 4-ku za 1100eur? :D

woffer
29-06-2010, 23:35
Evo testirao ga je i jedan moj prijatelj

k-rXcgmzRhI

djalf
29-06-2010, 23:39
Evo i woffer-ov prijatelj je potvrdio isto. Jednostavno to se desava SAMO na AT&T mrezi u Americi koja je cuveno najgora mreza tamo i dalja rasprava je suvisna.
I da, to je taj boko, covek zaradjuje za zivot hvala Bogu, ako i vi imate vezu i par hiljade evra, radite isto ;)

Rakic90
30-06-2010, 01:14
Ja sam za to da lika koji kupi fon od njega za 1100eur proglasimo pocasnim clanom ovog foruma. :) Lepo zaradjuje za zivot, Boga mi... :)

1024
30-06-2010, 01:22
Svako ima pravo da izabere cenu za ono sto prodaje, kao sto svako ima pravo da za tu cenu to kupi ili ne kupi.
Izbegavate offtopic.
http://www.mcarterbrown.com/gallery/data/506/offtopic.gif


EDIT: Mislim da sam bio dovoljno jasan!

djalf
30-06-2010, 12:52
Na temu:
http://i.imgur.com/uEZ1b.jpg

djalf
30-06-2010, 14:10
Apple trazi inzinjere za antene:
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/apple-job-search-antenna-engineers.jpg


http://www.engadget.com/2010/06/30/apple-hiring-iphone-antenna-engineers-for-some-reason/

vikhiiz
30-06-2010, 14:14
Op, ovo mi već izgleda ozbiljno.. Mislim programere imaju (u slučaju software-skog rešenja problema), ali Inžinjere za antetnu očigledno nemaju :)

iPhon
30-06-2010, 14:39
znaci da je ipak problem vece prirode nego se prica.

vikhiiz
30-06-2010, 15:24
Relano, ne želim išta da prejudiciram...
Ali kako je moguće da su radili na razvoju telefona, u koji su uključili inovativno rešenje, čitaj, antenu u obliku rama za telefon, a da im sada fali "nekoliko" inžinjera...
Nevorvatno mi je da im fali (3) inžinjera za antenu, ukoliko se radi o nekoj rekonstrukciji rešenja.. ali opet, čudna priča... Ko zna zašto im BAŠ sad, u BAŠ ovom trenutku, kada iPhone4 ima problema, isti ti ljudi toliko trebaju :)

1024
30-06-2010, 16:24
Mozda su otpustili one inzenjere koji su napravili propust pa im je to otvorilo radna mesta za nove :D

Roksab
30-06-2010, 17:05
http://2.bp.blogspot.com/_mmBw3uzPnJI/TCnbos6cqMI/AAAAAAABY9k/BzRcTDPkxYk/s400/iphone_4_01.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_mmBw3uzPnJI/TCnbnR5oRXI/AAAAAAABY9M/iXcI7T5n64U/s1600/iphone_4_04.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_mmBw3uzPnJI/TCnbZqXAx0I/AAAAAAABY9E/Ax9aC_HMtdo/s400/iphone_4_05.jpg

http://img28.imageshack.us/img28/185/iphone407.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_mmBw3uzPnJI/TCnbZVv076I/AAAAAAABY88/DGxjo7r1hzk/s1600/iphone_4_06.jpg

iSavcic
30-06-2010, 18:37
SMuOdrbS1_0
SVAKI TELEFON GUBI SIGNAL KAD GA LEPO OBAVIJETE RUKAMA, covek je provodnik pa je to i normalno,...
Evo ga konacno i snimak koji sam obecao, nisam mogao ranije jer sam spremao diplomski koji mi je u petak!
U pitanju je centar grada (obilicev venac) tako da je tu signal uvek full, a sad zamislite koliko bi pao da sam negde gde bazna stanica (repetitor) nije toliko blizu. Npr. da sam bio u Zemunu!

Pozz Vikhiiz

iPhon
30-06-2010, 19:33
Taj telefon nije izgubio totalno signal i usporedba ti je negdje u
Pa recimo 480 eura nokia koja kosta 20 eura nova i iphone koji kosta recimo 500 eura. I nokia nije izgubila mrezu kao sto je ip4 izgubi . Mislim da je postavio vikhiiz takodje nokia telefon koji nije izgubio ni jednu liniju a drzao ga je mislim oko minut.
Iphone 4 ima problem sa antenom ito veliki.
Apple je raspisao konkurs za antena inzenjere, sto znaci problem ima i postoji na ip4.

shO
30-06-2010, 19:35
@iPhon..
Pa logicno da ce iPhone izgubiti signal skroz jer mu je antena napolju i nije prekrivena nicim.. Dok u svim drugim telefonima ide plastika/guma preko antene i zato ne gubi. Kao kad stavis Bumper na iPhone i problem je resen. Nemoj mesati babe i zabe...

Anyway, sve i jedan tel kad ga pokrijes ( pod uslovom da si ubo tamo gd emu je antena ispod plastike/poklopca ili cega vec... ) signal ce opadati dok se ne izgubi!

Eto... toliko

iPhon
30-06-2010, 19:41
Postavio je @vikhiiz video gdje pokrjeva cieli telefon al negubi signal.
A sto se tice antene ako su znali da ce stvarat problem zasto su je izbacili vani i jos nesto ip4 sa bumper je ruzan i ima ljudi koji to nezele na svom telefonu.tako da nemoj mesati babe i zabe.
Nego ako si strucnjak toliki prijavi se na apple eno nude poso za 3 antene inzenjera mozda te prime bistar si.

vikhiiz
30-06-2010, 19:50
@iSavcic: Eto tebi moj snimak, pa plači... ili menjaj mrežu (telenor :))), pa pređi na VIP) ili ipak kupi iPhone4 koji ćeš tako da držiš kada budeš razgovarao sa nekim...haha
Shame...

shO
30-06-2010, 20:03
Postavio je @vikhiiz video gdje pokrjeva cieli telefon al negubi signal.
A sto se tice antene ako su znali da ce stvarat problem zasto su je izbacili vani i jos nesto ip4 sa bumper je ruzan i ima ljudi koji to nezele na svom telefonu.tako da nemoj mesati babe i zabe.
Nego ako si strucnjak toliki prijavi se na apple eno nude poso za 3 antene inzenjera mozda te prime bistar si.
Nemoj da mislis, sto neodgovaram na tvoj jadni post, da sam ostao bez teksta ili tako nesto slicno... NE, nego samo cu poslusati mog drugara Dejana koji je lepo rekao:" Nemoj da se preterujes sa budalama na netu, jer to nikuda ne vodi...mozes biti ti u pravu ali tesko da ces im dokazati..."
Eto..
I rest my case.. :D :D :D
Anyway dude you suck!

djalf
30-06-2010, 20:17
In Depth Analysis of iPhone 4 Reception Issues

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10369

iSavcic
30-06-2010, 20:20
hah :D
@iPhon> Ja ne znam da li ti citas i pratis forum, i moju teoriju koju sam izneo pre neki dan. Nije bitno koji je telefon u pitanju dal od 800e ili 1800e antena je antena i talasi su talasi. Koliko ja znam svi koji na bilo koji nacin mute koriste telefone od 20e jer su pouzdani iz vise razloga, a jedan od njih je signal tako da je ovaj telefon ok sto se toga tice. Drugar sa kojim sam pricao koji ima iP4 mi je rekao da nema problema sa signalom. A to koliko sam ja bistar to cu zadrzati za sebe, ne bih da ti demonstriram to jer ces se osecati glupo!!! ;) I hteo bi da te bi da te pitam da li znas sta je "dBm" i cemu sluzi??? SAMO NEMOJ ONO KO NEMA U VUGLU IMA NA GOOGLU! ;) ;) :)
To sto su oni raspisali konkurs za inz.za antene ne znaci da je zbog iPhone-a, sta kao prodali smo 1.000.000 telefona i sad nam trebaju inz.menjamo sve a vi koji ste kupili ko vas J.
Cujem sad i price da ne radi prox.senzor :D :D :D i pitam se sta je sledece. I dodacu da je Telenor sad najjaci sto se paketa i mreze tice, a snimak koji sam ja snimao je u CENTRU GRADA BEOGRADA, i kao sto ste videli signal je bio pun (5 crtica) na pocetku. Tako da nije do mreze i opretera. U centru grada je svaka mreza jaka!!! I mislim da je dovoljno telefon izgubio signal, 2 crtice od 5. A sad kad bi ih imao cime da snimim dokazao bi da izgubi sve jer sad nisam u centru i bazna stanica (repetitor) mi nije u blizni kao u gradu!!!

@vikhiiz> Necu da placem ja sam ti samo dokazao suprotno, i to u centru BGD-a, a najverovatnije cu da kupim iP4 i onda cu ga drzati rukama koje cu prethodno premazati voskom :) i to ce biti idelano izolativno resenje!
p.s.nisam rekao da je MTS ili VIP losa mreza, samo sam rekao da to nema veze sa problemom o kom pricamo!
Poozz

iPhon
30-06-2010, 20:21
@ShO nisam mislio da ces ostati bez texta nego da ces se pomirit s tim da iphone 4 ima problem sa vanjskom antenom gdje su ljudi dokazivali, pokazivali i pisali i da ce ga tesko da rijese.
Ali kao sto ti kazes "nema veze"Anyway dude you suck"

vikhiiz
30-06-2010, 20:29
Ma kupi ga brate... biću srećan ako si ti srećan...

Vidim da si snimio video, a na to imam da kažem samo sledeću stvar:
ja nisam u centru grada a video si mi signal;
skoro identično smo držali telefone, a ipak sam imao pun signal;
držao sam telefon u takvom stanju ceo minut, ti nisi;
slični su nam telefoni, mada mi se čini da si rekao da imaš N1200;
i na kraju, jedino što mogu da pretpostavim jeste, da je VIP bolji od Telenora, a to što po tebi ima bolje pakete (i to je upitno), to je čisto subjektivna kategorija...

iPhon
30-06-2010, 20:40
@iSavcic nadam se da si dobio privatnu porku u vezi gornjeg posta.
a dBm je oznaka za razinu snage izraženu u decibelima u odnosu na 1 milivat :)

iSavcic
30-06-2010, 20:55
@iPhone>
Ok je sve!
pozz

@vikhiiz> nije bitno koliko sam dugo vremenski drzao telefon kad je signal pao drzao sam jos 15ak sekundi!
Da rekao sam da imam N1200 al to je firmin telefon pa danas nije bio kod mene, al u petak cu i njega snimiti. On je na MTS mrezi,pa ces videti da i tu pada signal, tako da sad ne mozes da kazes da je VIP bolji od Telenora i MTS-a. A o mrezi necu da polemisem, suvisno je...

vikhiiz
30-06-2010, 23:24
Evo ga kompletan oglas za Antenna Engineer:

Requisition Number 5289164
Job title Antenna Engineer – iPad/iPhone
Location Santa Clara Valley
Country
City
State/Province
Job type Full Time
Job description Responsibilities: Define and implement antenna system architecture to optimize the radiation performance for wireless portable devices. The candidate should be able to design antennas suitable for wireless handheld devices with excellent radiation performance, including TRP, TIS, SAR, and EMC. Work closely with other RF and antenna design engineers, mechanical and industrial designers, and EMC engineers to integrate the antenna design in our products. The candidate will be expected to performance radiation performance measurements, create test plans, execute them, publish test reports, provide feedback to the other design engineers, and lead some of the manufacturing of antenna.
Skills and Experience:
* 10+ years of experience in RF with at least 5 years in antenna design and test for wireless consumer products.
* MSEE required, PhD is preferred.
* Must have working experience of antenna design and tests, anechoic chambers, and RF test equipment. Hands-on is a must.
* Must have strong problem solving skills and strong working knowledge of radiation performance. Antenna and wave propagation theoretical background is essential.
* Experience with different wireless communication systems such as GSM/GPRS/EDGE, 802.11, Bluetooth, etc., including the corresponding system level specifications (e.g. ETSI 51.010, 51.05…) is essential.
* Experience with regulatory requirements and process for wireless consumer devices, including FCC, PTCRB, CTIA, ETSI, TIA/EIA, etc.
* Excellent communication skills required, both written & verbal.
* Detail oriented – taking data, using Excel, and making meaningful tables/graphs/averages.

Preferred Experience:
* Experience with simulation tools such as XFDTD, HFSS is a plus.

1024
01-07-2010, 00:44
Nista neuobicajeno :) Ukratko: trebaju im inzenjeri za antene koji imaju iskustva u radu sa mobilnim uredjajima (i njihovim antenama).

ardzuna
01-07-2010, 10:50
Iz HTC Touch Pro user guide-a: link za download (http://member.america.htc.com/download/web_materials/Manual/HTC_Touch_Pro/080908_Raphael_HTC_English_UM.pdf)
"Avoiding contact with the antenna area when the phone is IN USE optimizes the antenna performance and the battery life."

http://i48.tinypic.com/28jdrur.jpg


Iz HTC HD2 user guide-a: link za download (http://member.america.htc.com/download/web_materials/Manual/HTC_HD2/091229_HD2_HTC_WWE_UM.pdf)
"Avoiding contact with the antenna area when the phone is IN USE optimizes the antenna performance and the battery life."

http://i48.tinypic.com/6ruh48.jpg


Iz HTC Touch HD user guide-a: link za download (http://member.america.htc.com/download/web_materials/Manual/HTC_Touch_HD/081023_Blackstone_HTC_English_UM.pdf)
"Avoiding contact with the antenna area when the phone is IN USE optimizes the antenna performance and the battery life."

http://i49.tinypic.com/or4akk.jpg


Iz HTC Hero user guide-a: link za download (http://www.htc.com/hero/m/files/guides/090720_Hero_HTC_English_UM.pdf)
"Avoiding contact with the antenna area when the phone is IN USE optimizes the antenna performance and the battery life."

http://i45.tinypic.com/2iiyd7s.jpg


Iz Nokia N900 user guide-a: link za download (http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N900_UG_en.pdf)
"Avoid touching the antenna area unnecessarily while the antenna is transmitting or receiving. Contact with antennas affects the communication quality and may cause a higher power level during operation and may reduce the battery life."

http://i45.tinypic.com/4llnxj.jpg


Moj zaključak posle svega je da je sve ovo sa iPhone 4 i prijemom signala medijski (pre)naduvano. To je započeo Gizmodo zbog onog njihovog sukoba sa Apple-om oko objavljivanja slika prototipa i onda se proširilo dalje.
Ja sam malo ispitivao signal na 3GS-u i našao sam da kod kuće (na 5 min. od centra grada) nema veze kako držim telefon, signal ostaje stabilan.
U fabrici gde radim (na periferiji grada) signal je nešto slabiji, ali je uglavnom stabilan izuzev u jednoj prostoriji gde itekako treba da pazim kako držim telefon jer sasvim blago pokrivanje zadnjeg dela dole nisko može vrlo lako da od punog signala za nekoliko sekundi prouzrokuje poruku "No Service".
Verujem da je potpuno isti slučaj i sa iPhone 4.

1024
01-07-2010, 11:56
Ovo mi se svidja. Tacnije, ovo stavlja celu pricu oko "nemoj tako da ga drzis" pod sasvim drugo svetlo.

Na temu crtica, evo jednog clanka koji je (konacno!) zamenio crtice brojkama :)

http://arstechnica.com/apple/news/2010/06/putting-hard-numbers-to-the-iphone-4-antenna-issue.ars

djalf
01-07-2010, 19:27
I naravno, prva tuzba u Americi:

Thursday, 1st July 2010, 11:07 am This entry needs translation. To help us and submit a translation please click here (http://www.iclarified.com/translate/index.php?enid=10396)
The first iPhone 4 class action lawsuit has been filed against Apple and AT&T in the United States District Court for the District of Maryland.

The lawsuit was filed by Ward & Ward, PLLC and Charles A. Gilman, LLC. on behalf of Kevin McCaffrey, Linda Wrinn, and others.

It focuses on antenna design problems, making several claims:

• General Negligence (APPLE and AT&T)
• Defect in Design, Manufacture, and Assembly (APPLE)
• Breach of Express Warranty (APPLE)
• Breach of Implied Warranty for Merchantability (APPLE and AT&T)
• Breach of Implied Warranty of Fitness for a Particular Purpose (APPLE and AT&T)
• Deceptive Trade Practices (APPLE and AT&T)
• Intentional Misrepresentation (APPLE and AT&T)
• Negligent Misrepresentation (APPLE and AT&T)
• Fraud by Concealment (APPLE and AT&T)

Lawfirm Kershaw, Cutter & Ratinoff is also investigating (http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10341) potential problems with the release of iPhone 4 for a possible class action lawsuit.


http://www.iclarified.com/images/news/10396/35975/35975.jpg

I mail izmedju korisnika i Steve Jobs-a:

An iPhone 4 customer got into a heated email exchange with Steve Jobs after being asked by an Apple engineer not to post further YouTube videos demonstrating reception issues with the phone.

According to the Boy Genius Report the following email exchange with Steve Jobs then ensued.

-----
[Apple engineer name redacted],

When we spoke, you would not tell me that there is a fix for this phone?

A friend just sent me this: http://www.boygeniusreport.com/2010/06/29/leaked-apples-internal-iphone-4-antenna-troubleshooting-procedures/

I assume there is no fix then. If this is legit, I have lost all respect for apple and just want to go back to Verizon and get a nice Android phone. And don’t tell me they have the same issues, all our co-workers with Androids are just mocking us right now…. “Hey, I am going to go in the basement and continue my call. You can use my office on the 2nd floor so you can get a signal”. You are going to kill your brand over one product. Apple is coming off arrogant and rude. If there is no fix just tell people so they can return their phones. We have work to do. I have bought just about every apple product made in the last 20 years and this is the 1st time I am ashamed to be a MAC fan.

This is just sickening,

[Tom]
-----

No, you are getting all worked up over a few days of rumors. Calm down.

-----
I am really insulted… “Calm down”…. “rumors”… What arrogance. This is will be marked as the begging of the end of Apple. Seriously, DO THE RIGHT THING. I just had dinner with 3 people who had iPhone 4s we all cant make calls without dropping. There is no rumors it is reality.
-----

You are most likely in an area with very low signal strength.

-----
Stop with jackass comments. I have has every iphone made. They all had a bad signal but this is the so much worse X3. The whole country is is in a “low signal strength” in reality… all but apple campus and your house it seems? AT&T maps are a joke. I am in “excellent” to “good” coverage and on my iPhone 1, Iphone 3G, and my iPhone 3Gs, I could at least make a telephone call. After all, it is a phone. Iphone 4…. 5 bars….. touch the phone… ZERO bars call drops.

Steve. IT DOES NOT WORK! Geezzz I hope this this is not really you. Are we on a different MHz? I have yet to see an iPhone [4] work in Richmond when you hold it in your hand. It is not “isolated”. I was a big fan. But I am done.
-----

You may be working from bad data. Not your fault. Stay tuned. We are working on it.

-----

Retire, relax, enjoy your family. It is just a phone. Not worth it.


Ovo je sve veca bruka, uzas.

iPhon
01-07-2010, 20:09
Opa bato znaci krenulo je po tuzbama kad sad advokati i sudovi pocnu da uzimaju para.
mislim da ce ih i J-zay tuzi.

http://img21.imageshack.us/img21/7067/jayziphone4inf.jpg (http://img21.imageshack.us/i/jayziphone4inf.jpg/)

iPhon
02-07-2010, 01:34
pogledajte covjek testira iPhone 4 sa bumper i idalje gubi signal.

dGX2gewY7Zw

Rakic90
02-07-2010, 02:21
FAIL FAIL Apple, FAIL!!!

ardzuna
02-07-2010, 03:37
Opa bato znaci krenulo je po tuzbama kad sad advokati i sudovi pocnu da uzimaju para.Od tih tužbi se neće niko 'leba najesti i biće na sudu odbačene za manje od 5 minuta.
Razlog za to je što svako ko nije zadovoljan telefonom ima rok od 30 dana da ga vrati, a svoje pare u potpunosti dobija nazad.
iPhone 4 je tek nedelju dana na tržištu i svi oni koji se žale na probleme sa signalom imaju sasvim dovoljno vremena da odu tamo odakle su uzeli telefon i da ga vrate bez ikakvih problema i pitanja.



pogledajte covjek testira iPhone 4 sa bumper i dalje gubi signal.Ako malo bolje pogledaš, videćeš da tokom većeg dela video klipa koji je taj crni brat snimio signal sedi na 3-4 crtice i to kada on uopšte i ne drži telefon u ruci, a celo vreme priča kako mu je mreža prilično dobra. WTF!?
Očito je da AT&T nema dobru pokrivenost tamo gde on živi i čovek pod hitno treba da pređe na nekog drugog operatora, a ne da snima glupe klipove.

Rakic90
02-07-2010, 05:20
Da, ali poenta je da signala ima kada se ne dira tel... Cak i kada stavi bumper, i uzme telefon, gubi se signal... Ne razumem sta tu vise ima da se ubedjuje u suprotno...

Inace, ja u centru Nisa imam 3 crtice na 3gs-u... Hoces da kazes da telenor nema ovde dobru pokrivenost?

djalf
02-07-2010, 11:43
Koju drugu mrezu da uzme kad samo AT&T ima iPhone u Americi?

Jos jedna dobra:
http://9to5mac.com/files/category_pictures/the%20image.jpeg

1024
02-07-2010, 12:07
Svako ko ima manje od 5 crtica na telefonu ima slab signal, iz prostog razloga:
http://images.anandtech.com/reviews/gadgets/apple/iphone4/bars.jpg

Umesto o crticama, treba pricati o brojkama. Koga ne mrzi da cita, evo malo detaljnijeg (znaci sa brojkama) testa:

http://www.anandtech.com/show/3794/the-iphone-4-review/2

Za one koje mrzi da citaju, pasus iznad ove slike i pasus ispred tabele (i sama tabela) sa opadanjem signala.

Zakljucak je da iPhone-u 4, u najgorem slucaju (nenormalno stiskanje da bi se smanjio signal) moze da padne signal za 24 dB, sto znaci da da li ce signal da nestane, odnosno koliko ce to da se odrazi na "crtice" zavisi od toga koliko je signala bio jak pre toga :)

U svakom slucaju, toplo preporucujem da procitate clanak.

byMaX
02-07-2010, 13:04
Da, a Anand je sam rekao da živi na pljuc od repetitora (pročitao tekst). Očigledno da ima ljudi koji imaju žestokih problema sa signalom. Lično, voleo bih da ga istestiram. I kod nas postoji zakon da možeš da vratiš uređaj kojim nisi zadovoljan. Tako ću i da uradim...

markodju
02-07-2010, 13:42
Ja mislim da je apple ovo predvideo, i namerno stavio taj razmak sa leve strane, jer je vecina svetske populacije desnoruka (procenjuje se da je 7-10% svetske populacije levoruko).
Ja licno sam desnoruk, i nikad na pamet mi ne bi palo da uzmem iphone i da ga drzim u levoj ruci kao sto ga drzim u desnoj (osim ako mi desna ruka nije nesto posebno zauzeta)

ovo ne da je glupost nego nemam rijeci. Znaci, i ja volim svoj iPhone, volim Apple, sve ok.. ali da mislis da su znali za problem a da su pustili tel u prodaju jer je 7-10% populacije desnoruki, to je stvarno smiješno... pitanje: kojom rukom držiš telefon kad kucaš poruku?

djalf
02-07-2010, 15:56
Nemaju svi problem dokazano je, a ima cak i ljudi koji su testirali na nasim mrezama i nije bilo problema. Moze da se desi da mali (ili cak i veliki) broj uredjaja ima hardversku gresku. Videcemo. U svakom slucaju savetujem strpljenje i ne zuriti sa kupovinom. Ja na primer bih uzeo sad jedino preko Apple Store-a, Simfree, 630e, garancija, papiri pa polako. Tu varijantu cu verovatno i da odradim, samo da nadjem ko ce da odradi preorder i da donese :P

Update!

Zvanicno saopstenje Apple-a:

http://www.apple.com/pr/library/2010/07/02appleletter.html

Znaci softverom ce resiti problem sa signalom. :vb_happy:

ardzuna
02-07-2010, 18:11
Update!

Zvanicno saopstenje Apple-a:

http://www.apple.com/pr/library/2010/07/02appleletter.htmlZnaci softverom ce resiti problem sa signalom. :vb_happy:

Taj update će ispraviti samo koliko će crtica biti prikazano na ekranu, ništa više.
Apple je ustanovio da formula koju su do sada koristili da bi izračunali broj crta koje pokazuju jačinu signala nije bila dobra jer je u nekim slučajevima pokazivala i 2 crte više nego što treba.

Sada su prihvatili formulu koju im je AT&T predložio pa će telefon mnogo preciznije prikazivati stvarnu jačinu signala i neće više biti onakvog drastičnog gubljenja crtica kao što su neki imali da od 5 spadne na 1 u roku od nekoliko sekundi.

Sve drugo ostaje isto, a ko nije zadovoljan može u roku od 30 dana da vrati neoštećeni telefon kako bi dobio nazad svoj novac.

shO
02-07-2010, 18:37
http://www.apple.com/pr/library/2010/07/02appleletter.html

byMaX
02-07-2010, 18:49
i da nisu rekli, svako ima pravo u USA (a i kod nas, samo to ljudi ne znaju), po zakonu, da vrati proizvod i traži svoj novac nazad, čak i bez ikakvog objašnjenja.

e sad, da vidimo koliko će ih vratiti telefon...

djalf
02-07-2010, 19:08
Hoce to, bas ce da ga vrate ;)

djalf
02-07-2010, 19:09
Kod nas? Hoce to, ali tamo negde 2018

1024
02-07-2010, 19:39
Da se ne ponavljam, kliknite na prethodnu stranu, pogledajte sliku koju sam postovao, uporedite razliku izmedju odgovarajucih "crtica" i sve ce biti jasno.
Za onoga ko ima najjaci moguci signal, opadanje signala koje se desava premoscavanjem antene nece smanjiti pokazivac ni na cetiri crte.
Za onoga ko ima "jedva preko pete crte" signal, isto toliko opadanje signala ce smanjiti pokazivac na jednu ili nijednu crtu.

To moze da objasni onoliko raznolike rezultate.

Rakic90
02-07-2010, 20:18
Sad kapiram. :) DevTeam ceka taj novi update. :)

djalf
02-07-2010, 22:49
Off:
Ko ubaci ovaj komentar ovde:
http://isrbija.net/showpost.php?p=94056&postcount=230
?
Il sam se ja nesto zahebao?

shO
02-07-2010, 23:19
@djalf
Nisi zajebao... nego je to neko premestio sve... A taj neko je 1024!

1024
02-07-2010, 23:56
Dve teme koje se bave istom stvari su spojene u jednu.
http://www.classperformance.com/wp-content/uploads/2009/05/whats-the-big-deal-300x300.jpg

boko
03-07-2010, 00:34
Nemaju svi problem dokazano je, a ima cak i ljudi koji su testirali na nasim mrezama i nije bilo problema. Moze da se desi da mali (ili cak i veliki) broj uredjaja ima hardversku gresku. Videcemo. U svakom slucaju savetujem strpljenje i ne zuriti sa kupovinom. Ja na primer bih uzeo sad jedino preko Apple Store-a, Simfree, 630e, garancija, papiri pa polako. Tu varijantu cu verovatno i da odradim, samo da nadjem ko ce da odradi preorder i da donese :P

Update!

Zvanicno saopstenje Apple-a:

http://www.apple.com/pr/library/2010/07/02appleletter.htmlZnaci softverom ce resiti problem sa signalom. :vb_happy:

upravo tako,probao sam da obavijem iphone 4 u centru bg,i nije gubio mrezu.
cinjenica je da nam je mreza u srbiji u teskoj banani,upravo sa kolegom djalf sam pricao se veza prekinula zbog loseg signala(tada sam koristio 3gs),dok u inostranstvu nema sanse da se to desi,tamo mi je signal minimum 3 crte.
e sad kad na takvu situaciju dodamo resenje antene na ip4 pretostavljam da moze doci do gubljenja signala,ali isto tako verujem da se sa bumperom moze resiti problem.

kicba
03-07-2010, 03:21
pitanje: kojom rukom držiš telefon kad kucaš poruku?
Desnom drzim telefon i desnim palcem kucam poruku. I veoma brzo kucam.
Ne moguce da Apple nije testirao, pa pustio u prodaju. Malo me je razocarao Apple zbog ovoga.

byMaX
03-07-2010, 03:39
zar jos niko nije dao 700 evrica za iP4... ? :)

Mislim, to je skroz ok cena, samo doplatis 300-ak za svoj 3GS... :D

lesa0208
03-07-2010, 07:22
E da shta je sada sa onim ljudima koji su se lozili kupim prvi aaaa kupim prvi iphone 4? Svi junaci nikom ponikoshe :D:D:D... Ovaj kada neko kupi a mi cemo znati. inache prochitah onaj tekst da je to kobajagi softverske prirode... Jeste ali juche shta sada ce da naprave novi softver sa plus 6 minus 8 crtica i kao to je to pa i ako vas neko pozove a ono imamo dve crte pa ne moze da nas dobije, glupost samo sakrivaju problem.

Rakic90
03-07-2010, 07:55
Ne, bice fora, kao nije signal sada sa 5 crtica tu gde se trenutno nalazis, nego je sa dve. I onda kada stavis ruku tamo gde ne treba, kao sasvim je normalno da se smanji za DVE crtice. :) Kao, nije normalno da se smanji sa 5 na nijednu, ali je skroz ok da se smanji sa dve na nijednu. :) To je poenta software update-a.

A to sto drugi telefoni normalno imaju na tom istom mestu 4-5 crtica, to nije normalno! :D

Ok, onda po toj njihovoj logici, ako IPAK negde posle tog fw update-a ip4 negde uhvati 5 crtica, i stavi se ruka na "mesto gde ne treba", pa se opet smanji na 0, bice zanimljivo. A i jos zanimljivije, ako se ne smanji na nijednu, nego npr. na dve ili samo jednu, a ipak NE MOZE da se ostvari poziv.

Zanima me to sto je update i za 3g/3gs, onda ispada da meni u centru Nisa nije 4 crtice signal, vec je pravi 1-2 crtice?! Haha, ma vazi! Logicno je da samo hoce da zapuse rupu za 05.13. Niko valjda nije mentalan da updatuje samo zbog greske u signalu koja je prikrivena... Nego, jedino resenje je da pre kupovine svako od nas testira telefon na licu mesta jer je postalo ocigledno da nisu svi felericni i kraj price.

Sharky
03-07-2010, 10:34
zar jos niko nije dao 700 evrica za iP4... ? :)

Mislim, to je skroz ok cena, samo doplatis 300-ak za svoj 3GS... :D

Ko mi ponudi iphone 4 32gb za 700e istog sekunda sedam u auto i dolazim sa parama

1024
03-07-2010, 11:36
Ne, bice fora, kao nije signal sada sa 5 crtica tu gde se trenutno nalazis, nego je sa dve. I onda kada stavis ruku tamo gde ne treba, kao sasvim je normalno da se smanji za DVE crtice. :) Kao, nije normalno da se smanji sa 5 na nijednu, ali je skroz ok da se smanji sa dve na nijednu. :) To je poenta software update-a.

A to sto drugi telefoni normalno imaju na tom istom mestu 4-5 crtica, to nije normalno! :D

Ok, onda po toj njihovoj logici, ako IPAK negde posle tog fw update-a ip4 negde uhvati 5 crtica, i stavi se ruka na "mesto gde ne treba", pa se opet smanji na 0, bice zanimljivo. A i jos zanimljivije, ako se ne smanji na nijednu, nego npr. na dve ili samo jednu, a ipak NE MOZE da se ostvari poziv.

Zanima me to sto je update i za 3g/3gs, onda ispada da meni u centru Nisa nije 4 crtice signal, vec je pravi 1-2 crtice?! Haha, ma vazi! Logicno je da samo hoce da zapuse rupu za 05.13. Niko valjda nije mentalan da updatuje samo zbog greske u signalu koja je prikrivena... Nego, jedino resenje je da pre kupovine svako od nas testira telefon na licu mesta jer je postalo ocigledno da nisu svi felericni i kraj price.

O cemu ti pricas? Da li si uopste citao sve ove postove do sad ili si samo citao naslove? Najlakse je praviti se pametan bez dovoljno informacija.

Crtice ne znace nista! Odnosno, crtice obelezavaju brojcane vrednosti. Na iPhone-u su crtice malo logaritamski podesene, tako da kad se krene od savrsenog signala najteze se silazi na cetvrtu crticu, dok se recimo od trece do prve silazi mnogo brze.

Signal ima raspon od -51 dB do -133 dB. Drzanjem antene signal se, kazu, smanjuje do 24 dB. To znaci da, ako ti je jacina signala ispod -89 dB hvatanje telefona ce da ga spusti ispod minimuma i to ce da rezultuje prekidanjem razgovora. Ovo do sad je sve zdravorazumski, right?
Pazi sada: Na iPhone telefonima peta crtica oduhvata raspon od -51 do -91 dB. To znaci da, ako neko ima 5 crtica, to uopste ne mora da znaci da on ima jak signal, vec je moguce da je jacina signala prilicno prosecna. U konkretnom kontekstu: Neko ko ima jacinu signala od -90 (i uhvati telefon i izgubi poziv) ce pritom imati pet crtica na meracu na ekranu.

Ono sto Apple hoce da uradi ovim update-om je da rekalibrise odnos crtice-brojke kako bi realnije prikazivao jacinu signala.

Sto se tvoje analogije tice: Da bi odnos crtice-signal bio linearan (mada pitanje koliko je i lineran odnos dobar u praksi, ali ajde, to je najjednostavnje), trebalo bi da postoje tri crtice. Trenutna peta crtica bi se razdvojila u dve, a ostale cetiri bi se spojile u jednu. Kad pogledas sad, ako hvatanje telefona smanjuje signal za jednu crticu, onda kad imas jednu crticu on smanju na nula, logicno. Kad imas dve ili tri, on smanji na jednu ili dve. Kad to prevedes nazad u trenutne crtice, sve je na svom mestu.


EDIT: There's a chart for that!
http://chartmaker.mathwarehouse.com/create-pie-chart/render.php?leg=side&data0=40&n0=pet&data1=10&n1=cetiri&data2=7&n2=tri&data3=4&n3=dva&data4=3&n4=jedan&number=5

Tako da, ako imas 4 crtice na iPhone-u to i nije nesto preterano jak signal.

Disclaimer: Umesto 3 za jednu crtiucu treba da ide 6, ali onda generator dijagrama poremeti redosled :( Uglavnom, to je to.

byMaX
03-07-2010, 13:01
Ko mi ponudi iphone 4 32gb za 700e istog sekunda sedam u auto i dolazim sa parama

Imaš u našim oglasima sa 16GB, ali je simfree...

djalf
03-07-2010, 14:53
Imalo je.... ;)

Rakic90
03-07-2010, 18:10
@1024

Majke mi ti zavidim! I ja bih voleo da zavrsim fax i postanem antenski inzenjer citanjem samo jednog review-a ili cega vec...

djalf
03-07-2010, 18:19
Trebalo bi zatvoriti temu ili ce neko stvarno da popije ban ;)

shO
03-07-2010, 19:18
Ajde da vidimo i taj cuveni BAN! :D :D :D :D

Rakic90
03-07-2010, 19:48
Siguran sam da se to na mene odnosilo...

1024
04-07-2010, 01:36
@1024

Majke mi ti zavidim! I ja bih voleo da zavrsim fax i postanem antenski inzenjer citanjem samo jednog review-a ili cega vec...

Na engleskom postoji fraza koja ne znam kako se prevodi kod nas, a glasi "not exactly rocket science."

O tome kako antena hvata signal, kako ih propusta i slicno ja nemam pojma, i o tome nisam ni pricao. Ono o cemu sam ja pricao je preslikavanje jacine signala (brojcana vrednost) u crtice (slika). A jedno takvo preslikavanje "is not exactly rocket science."

P.S. Nemam ja nista protiv sto mi ti zavidis, samo ne treba da mi zavidis iz pogresnih razloga. :eyebrows:

---
@zagovaraoci banovanja: U ovoj zemlji, ako nista drugo, svako ima pravo da prica sta god hoce*. Zasto bi bilo drugacije ovde na forumu?

* disclaimer: dok je u granicama pristojnosti i drugih pravila foruma.

byMaX
04-07-2010, 02:28
E, to je moderator... Isqsno. Ja sam odavno oguglao na prozivke. Moderator sam X godina (deset, ne iks :D) na forumu koji ima mnogo više šuma i prozivki, tako da me retko šta više može pogoditi...