PDA

View Full Version : Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?



iperza
24-06-2010, 01:48
Nekoliko korisnika koji su dobili svoj iphone 4 pre "roka" se zali da imaju problema sa bojama na svom novom telefonu.

Vise o tome i slike na:

http://www.macrumors.com/2010/06/23/some-iphone-4s-experiencing-display-discoloration/

iMicko
24-06-2010, 02:12
Neki iPhone 4 telefoni imaju problema sa bojama...?

http://images.macrumors.com/article/2010/06/23/162535-iphone_4_discoloration_1_500.jpg (http://www.macrumors.com/2010/06/23/some-iphone-4s-experiencing-display-discoloration/#)

Broj čitalaca na stranim forumoma su otkrili da njihove iPhone 4-orke koje su pristigle danas prikazuju na nekim mestima braon ili žute boje na novom Retina displeju.
Korisnici na Apple-ovim forumima za diskusiju su takođe počeli da primećuju ovaj problem.
http://images.macrumors.com/article/2010/06/23/162535-iphone_4_discoloration_2.jpg

Najmanje jedan korisnik je otišao do Genius Bar-a u njegovoj lokalnoj Apple radnji ali mu je rečeno da ne postoje delovi za zamenu u ovom trenutku.
S obzirom na manjak iPhone 4 telefona, proći će neko vreme dok korisnici koji imaju ovaj problem ne uspeju da uzmu zamenu.

Rasprostranjenost ovog problema je nepoznata u ovom trenutku, ali postoji izuzetan broj korisnika koji prijavljuju ovakav problem.

lesa0208
24-06-2010, 02:16
kad pre josh nisu izashli kako treba a vec ne valnja neshto :/

nenad.jokic
24-06-2010, 12:50
Ovo je klasicno zagrevanje, telefona na tim mestima i onda bas ta mesta izblede ili pozute

.stefan
24-06-2010, 13:06
Kinesko s*anje....:)

Rakic90
24-06-2010, 21:37
It seems that the screen discoloration issue with some new iPhone 4s may be caused by a bonding agent that hasn't fully dried.

According to an AppleInsider forum poster the issue will disappear over the next couple days as the glue dries.

Apple is using a bonding agent called Organofunctional Silane Z-6011 to bond the layers of glass. Apparently, Apple (or more likely Foxconn) is shipping these products so quickly that the evaporation process is not complete. However, after one or two days of use, especially with the screen on, will complete the evaporation process and the yellow "blotches" will disappear.

How do I know? I was involved in pitching Z-6011 to Apple.

MacRumors hasn't been able to verify this claim; however, at least one of their posters had their spots completely fade away.

I had major yellow spots on the bottom corners of the iPhone 4 this morning when I received it (as shown in the other thread) and as of right now they have COMPLETELY faded away. I have no idea what caused this but it happened. So keep an eye on it over the next day or so if you have the issue. . . It just seemed like the more I used the phone today the more it faded. It's really odd but I'll take it.

Read More [via MacRumors]

1024
24-06-2010, 22:11
Znaciiii... lazna uzbuna? :) To mi se svidja. A pogotovo mi se svidja kako su ljudi krenuli brze-bolje da se razocaravaju u Apple cim su procitali vest.

iMicko
24-06-2010, 22:16
Izgleda da problem sa pojavom boja na nekim novim i4-kama može biti prouzrokovan zato što se taj specijalni lepak koji drži slojeve stakla na okupu nije skroz osušio.

Prema Apple Insajderu, taj problem će nestati za nekoliko dana dok se lepak suši.

Apple koristi vezivajući lepak koji se zove Organofunctional Silane Z-6011 da veže slojeve stakla.
Očigledno, Apple (ili bolje rečeno Foxconn) šalje ove proizvode tako brzo da proces nestajanja tog lepka nije završen. Međutim, posle jednog ili dva dana korišćenja, posebno sa upaljenim ekranom, ovaj proces će biti završen i žute "greške" će nestati.

"Kako JA to znam...? Ja sam bio uključen u taj proces stavljanja Z-6011 Apple-u."

MacRumors nije bio u mogućnosti da potvrdi ovu tvrdnju, međutim, najmanje jedan njihov forumaš je postavio da su tačke na njegovom iPhone-u potpuno nestale.

"Imao sam velike žute tačke na donjim krajevima iPhone 4 ovog jutra kada sam ga dobio a od sada su one POTPUNO nestale. Nemam pojma šta je uzrok ovome ali se to desilo. Tako da držite oči na njemu u narednih par dana ako imate ovaj problem... Samo se činilo da što sam duže koristio iPhone danas brže je to nestajalo. Stvarno je čudno li dobro."

lesa0208
24-06-2010, 22:23
Ali lepak Z-6011 brate oho, smrt, tutkalo,sintelan to su mi poznati lepkovi al ovaj neki americhni idi bre Z-6011

djalf
25-06-2010, 00:25
Znaciiii... lazna uzbuna? :) To mi se svidja. A pogotovo mi se svidja kako su ljudi krenuli brze-bolje da se razocaravaju u Apple cim su procitali vest.
A ti se ne bi razocarao da si pljuno 630e za Simfree na primer, a ono g*vno zuto i jos nema signal ako ne koristis neke bastenske gumene rukavice? :smackbum:
Ovo sa ekranom ce se resiti susenjem lepka (da li se ovo nekad desilo Nokiji, SE, HTC-u?), ali ono sa spoljnom antenom su zasrali zestoko i bas me interesuje kako ce to da isprave. Mozda ce i antene da se osuse :vb_kez:
I love my 3GS, white display & with good signal ;)

iPhon
25-06-2010, 00:39
Mislim da ce morati povuci telefone sa prodaje ako se bas masovno pojavi.
sreca pa bieli nije jos kreno u prodaju na njemu se ce ispravit vec u fabriki kad ih pocnu radit nadam se.

Tactman
25-06-2010, 01:03
mislim da je ovo sa lepkom samo pokušaj da se nađe neki način da se smiri masa ljudi koja je već kupila telefon. ljudi su počeli masovno da vraćaju telefone i traže nove, a apple verovatno nema toliku zalihu za zamenu. tako da je sad puštena vest da se sačeka nekoliko dana, pre svega kako se ne bi ugrozila prodaja a onda i da nekako obezbede primerke za zamenu. tipična damage control politika.

iperza
25-06-2010, 01:30
Dosta ljudi koji su se zalili na macrumors forumu, da imaju mrlje po telefonu, sad kazu da mrlje vise nema. Tako da ne verujem da je ovo bilo kakav pokusaj da se to spase nego pravo objasnjenje...

apple-freak
25-06-2010, 02:20
ukoliko je hardverski problem stvarno ne znam kako ce apple to da ispravi.ali negde sam procitao da se problem sa ekranom javlja i kod 3gs posle instalacije iOS4.smrdi na update iOS4.0.1 ili 4.1

byMaX
25-06-2010, 04:28
da, mora da je iOS4 instalirao i iGlue na ekran starijih modela... :D

1024
25-06-2010, 12:31
A ti se ne bi razocarao da si pljuno 630e za Simfree na primer, a ono g*vno zuto i jos nema signal ako ne koristis neke bastenske gumene rukavice? :smackbum:
Pricam o onima koij ga jos uvek nisu kupili ali su iskoristili priliku da se zale na "ekran koji nije dobar".

(da li se ovo nekad desilo Nokiji, SE, HTC-u?)
Ko zna sta bi se njima desilo da je potraznja za nekim njihovim modelom tolika da ne stignu da ih osuse pre nego sto ih posalju :D Da je Apple odlozio isporuku preordered iPhone-a za nedelju dana popili bi jos vece kritike nego zbog lepka koji se susi. Dok se osusi svi ce da zaborave na to, a plus ce da budu srecni sto im se telefon "sredio" :)

@ljudi koji spekulisu a ne citaju: Citajte malo, pa tek onda krenite sa teorijama zavere (na osnovu onog sto ste procitali) :)

loeates
05-02-2011, 16:03
Nisam hteo da otvaram novu temu,zato sto imam identican problem! Inace iphone 4 posedujem pola godine i nisam imao nikakvih problema sa ekranom,ali pre dva dana,primetim identicnu zutu mrlju samo u predelu baterije i za sad se nije pomerila..ne smeta mi,jer nije direktno na ekranu nego u uglu,jedino objasnjenje imam ,mozda je zbog temeperature,bio sam i na oko -16 stepeni sa njim...nikad mi nije ispao,niti bilo sta. Da li je neko imao slican problem?