PDA

View Full Version : Jos iznenadjenja od Apple-a - Face Time ne trosi vase minute!



djalf
22-06-2010, 14:00
Bas tako, upravo je izasla vest i potvrda od Apple-a - kada uspostavite poziv i kliknete na "Face Time" video poziv - vas poziv preko mobilnog operatera se iskljucuje i trosi se samo Wireless internet! Savrseno!!
http://www.iclarified.com/images/news/10171/35104/35104.png

Izvor:

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=10171

igne
22-06-2010, 14:04
"Extra" :D Puknem 1300-1400 evropljana za mene i suprugu i imacemo "jeftin" razgovor http://www.renaultforumserbia.com/Smileys/smile/a0301.gif

vikhiiz
22-06-2010, 14:17
Brate, meni je dovoljno što se čujem i povremeno viđam sa devojkom, a zamisli tek da for free eksploatišemo ovaj FaceTime... pa tačno bih poludeo... Neka hvala :)

frostonja
22-06-2010, 14:20
Sto se**te :), koristili bi to maksimalno!

iPhonovic
22-06-2010, 14:29
OK, a zar ima svugde u gradu besplatan wifi?

djalf
22-06-2010, 14:35
Nema, ali ce ga biti sve vise, to je sigurno ;)
Ovo je buducnost komunikacije. A od cetvrtka i sadasnjost :)

mikenzi
22-06-2010, 14:43
Pa i rekao je cika Stiv da Face Time funkcionise samo preko WI fi-a, a ne preko 3G-a, naravno sve dok se u Cydia ne pojavi i ta opcija :)

iPhonovic
22-06-2010, 14:45
Da, al' ne verujem da ce u Srbiji skoro, mada se nadam da hoce... :)

maxi
22-06-2010, 16:03
sad jos samo da svi zivi nabavimo iPhone 4 i super... mislim to je trenutno kao video calling na skype-u (mislim na PC, mozda neko to koristi intenzivno, ja ne) dakle ima smisla ako su oba telefona konstantno na wifi-u, inace ce realno raditi samo ako se sa nekim unapred dogovoris da bude u nekoj zoni wi-fi :) zanimljivo ali ne toliko prakticno za sada...nadam se da je kvalitet slike dobar jer bi ga valjda jedino to razlikovalo od tehologije video razgovora na telefonima koja postoji vec nekoliko godina. razume se, onda se zahteva i veci protok pa znaci za jedno 5-10 godina mozda i imamo normalan video razgovor na nekoj xG mrezi ovde u Srbiji ... :)

WD-40
22-06-2010, 18:07
Ovo je odlicno! Taman sam mislio da necu moci da zovem iz rominga (bar jeftino). Jel zna neko da li ce moci Skype da se koristi na isti nacin?

max_serbia
22-06-2010, 18:12
zasto je ovo odlicno?

1) oba telefona moraju biti iphone (?!) ja imam mozda jednog prijatelja koji ima iphone, i to je to
2) samo preko wifi-a (?!) oba telefona moraju biti nakacena na net, znaci kao sto je vec receno, unapred se mora dogovoriti, jer u Srbiji je jako mala pokrivenost

tako da ne vidim svrhu ovoga, opet nemamo video call.

miodrage
22-06-2010, 18:26
Da, to je zaista problem. U principu za nas uglavnom beskorisno. Ali daj Boze da uskoro to bude rasirenije i voila, ima da se pricha za dz. A i gleda;)
Sad mi pade na pamet, s ovim moze extra biznis da se napravi;) Video chat sa devojkama, minut 20 kinti, prepaid varijanta:D Treba Vam samo iPhone

lesa0208
22-06-2010, 18:57
Aj relano koliko puta ste koristili video poziv? Shta imam da gledam nekoga sa kime pricham preko telefona, da hocu da ga vidim nashao bih se uzivo sa tom osobom, ili ako je u inostranstvu sedeo bih pa preko skype-a ili msn. Ovako bih kao mentol drzao telefon u ruci smeshkao se i vikao u mikrofon a ljudi oko tebe te gledaju kao da si pao s' marsa, i josh ako bi se posvadjao sa time sa kime prichash ahahaha pa josh i da razbijem telefon ma idi

maxi
22-06-2010, 18:58
Da, to je zaista problem. U principu za nas uglavnom beskorisno. Ali daj Boze da uskoro to bude rasirenije i voila, ima da se pricha za dz. A i gleda;)
Sad mi pade na pamet, s ovim moze extra biznis da se napravi;) Video chat sa devojkama, minut 20 kinti, prepaid varijanta:D Treba Vam samo iPhone



hahaha bravo za ideju! ima da ide kao alva! ajmo neki kredit da dizemo i woohooooo

p.s. malo je 20 kinti :)

djalf
22-06-2010, 19:12
Aj relano koliko puta ste koristili video poziv? Shta imam da gledam nekoga sa kime pricham preko telefona, da hocu da ga vidim nashao bih se uzivo sa tom osobom, ili ako je u inostranstvu sedeo bih pa preko skype-a ili msn. Ovako bih kao mentol drzao telefon u ruci smeshkao se i vikao u mikrofon a ljudi oko tebe te gledaju kao da si pao s' marsa, i josh ako bi se posvadjao sa time sa kime prichash ahahaha pa josh i da razbijem telefon ma idi
Da li si video kako mutavi ljudi komuniciraju preko Face Time-a? To je po meni Breakthrough, oni su do sada mogli da koriste samo SMS i Email, a pogledaj sada? Revolucija u komunikaciji.

lesa0208
22-06-2010, 19:23
Ne neshto nisam obracao paznju kako nemi ljudi komuniciraju. Verovatno je ovo za njih idealno, ali ja pricham o ljudima kojima nishta ne fali.

iPhonovic
22-06-2010, 19:43
Koliko ja znam ljudi sa poremecajem se zale da ih ne primaju na poslove i sl, t.j. pare im nisu problem, jer ih nema... Pa se postavlja pitanje kako ce da dodju do iPhone-a?I pri tom da bude kod svih:)

Anyway, mislim da je ovo extra stvar :) Recimo kad si ti u nekom kaficu(ili na nekom trgu) gde ima wifi i zovnes nekog burazera u drugoi drzavi, koji isto tako negde kulira :)

max_serbia
22-06-2010, 20:03
opasna je verovatnoca da ti i tvoj burazer koji je u drugoj drzavi sedite sa iphone 4 u ruci, i upaljenim wi-fi u kaficu i kulirate (slozices se? :) )

ma ovo je za Srbiju shit .. totalno beskorisno, nikad necemo ovo koristiti..

a klasican video call je super, kada mi je dosadno, ili kad nekog dugo ne vidim, nije los fazon da se malo gledamo i pricamo :)
ne znam dal ce moci preko nekog fazona na cydia-i da se ovo sredi, da postane klasican video call.. videcemo

iPhonovic
22-06-2010, 20:25
Pa da, dok iPhone ne "zazivi" nema mnogo koristi:)
Ali u svakom slucaju sto da ne, napises nekome poruku "Aj sutra da se gledamo malo" i to je to, ako nista on moze da bude kod kuce, a mozes i ti da budes kod kuce, to nije bitno :)mada je lepse kad si u nekom kaficu i onda kuliras :)

djalf
22-06-2010, 21:56
Ja imam wireless kuci, u firmi, u centru grada (ja licno pustio) kao i isti u skoro svim kaficima, kod burazera kuci gde sam cesto. Skoro svuda.

iPhonovic
22-06-2010, 22:31
Ali nemas iPhone 4 :D
A i kad ga nabavis u srbiji ce ga malo ko imati :) Tako da bolje ide varijanta "sa burazerom iz druge drzave" :)

Mad_MUzzY
23-06-2010, 19:42
Neverovatno kako vama nista ne valja :) ...

djalf
23-06-2010, 21:19
Svaka cast na odgovoru.

WD-40
28-06-2010, 16:10
Jel zna neko da li ce moci da se koristi Skype na isti nacin?

iNew
01-07-2010, 15:32
LAko cu ja da pricam sa njim, samo da mi stigne 4G a posle cu LAKO !! xDDDD

marija
01-07-2010, 18:26
Ne neshto nisam obracao paznju kako nemi ljudi komuniciraju. Verovatno je ovo za njih idealno, ali ja pricham o ljudima kojima nishta ne fali.



tacno, ali uzmi u obzir koliko je Srbija trziste u poredjenju sa tim gde se sve koristi iphone.pa cemo doci do zakljucka da ipak ima neku svrhu :)