PDA

View Full Version : Apple wireless keyboard - pitanje



adzo89
20-06-2010, 17:50
Znaci zelim da kupim ovu tastaturu ali mi treba potvrda da ona radi na Win7 (usput imam iPad pa ce mi lijepo koristiti i za ipad)...znaci dal ko zna mogu li potpuno normalno koristiti ovu tastaturu na Win7?

carterado
20-06-2010, 22:51
E to bas i mene zanima. Samo ne znam sta je sa tipkama CTRL, WINDOWS, č, ć, ž, đ itd.

A ako bude bilo problema sa ovom tastaturom, ja sam razmisljao da kupim Logitech DiNovo For Notetbooks Keyboard.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/419nwHcKFwL._SL500_AA300_.jpg

Rakic90
20-06-2010, 23:51
Znaci kapetane, nemoj da se palis, paprena je. :) Ja sam isto bio napaljen i kada sam shvatio da je vise od 7000din, ja sam znao da toliko kosta, ali nisam shvatao :) odustao sam. Kada prodam moj 3gs, trebam da dodam malo vise od 2x 7000din za novi iphone 4. Pa jel sam budala da dam pola od toga za jednu obicnu tastaturu? :)

Atomski mrav
25-06-2010, 15:16
radi apple bluetooth tastatura, imam ja sa sve nasim kodnim rasporedom i sve sljaka kako treba. tastatura je za svaku preporuku zbog svoje kompaktnosti.

x3mwoman
17-12-2011, 21:35
Ljudi jel radi ova Apple wireless tastatura na PC?
7879
Jel možemo sa ovim da rešimo problem? Probao neko?

http://www.youtube.com/watch?v=iL9Uxo-48CE&feature=related

Byakuya
18-12-2011, 01:22
Tastatura radi najnormalnije...i usput je fenomenalna za kucanje...

Goxy86
18-12-2011, 03:14
Tastatura je sexy totalno... :D

fanste
18-12-2011, 12:55
Nemojte se zavaravati, zicna takva radi posao, a bezicoj ne rade pola tastera, nema Backspace dugme.. I sve je razbacano.. Imao sam i nju i Air mouse 2-3 dana kod sebe.. Mish je josh gori na windowsu, nema nikakav odziv igra kursor, od onih touch zajebancija radi samo scrool i nema srednje dugme sto ubija.. Jednostavno dobar Logitech jer tastatura je da se radi na kompu a ne da se gleda u nju.;) Vratio sam posle 3 dana i misa i tastaturu, popravio svoj Logitec mis i sve sljaka sad kako treba ;)

Byakuya
18-12-2011, 13:27
Air mouse? Mislis magic mouse? To sto ti "zajebancije" nisu readile sa njim je do oparaguvnog sistema ne do misa. A ako ti je kursor igrao samo si pogresno drzao,znam za taj trip. Na tastaturi inace imas backspace a nemas delete dugme...

Ali i pored svega ovoga slozicu se da su ovo ipak tastarura i mis namenjeni za apple(ili hackintosh) i nisu u fullu funkcionalni ma koliko lepi bili.

igne
18-12-2011, 15:46
Na Mac su tastatura i trackpad prejebena kombinacija :D

Byakuya
18-12-2011, 15:52
Ipak sam pre za magic mouse...:) ali tastatura kao sto je moja kuma rekla pre nedelju dana kada je bila i prvi put probala da kuca na njoj "izmisljena za kucanje" :D

Aleksabg
18-12-2011, 16:09
Magic mouse je . . . mouse , a trackpad je zajebo vek i ima vise fora sa pad-om nego sa misom , a i slaze se sa njihovim sloganom Think Different :D

Byakuya
18-12-2011, 16:18
Zavisi koliko znas da namestis:) Meni mis radi funkcije sa jedni,dva tri ili cetiri prsta,takodje i sve vrste gestures...i komotnije mi je njega da koristim nego trackpad...

Aleksabg
18-12-2011, 16:28
E da imas prste ko cevape (u mom slucaju ) onda je pad mnogo bolji veruj mi jer ja nema sanse ni tri prsta da upotrebim na misu ::lol:: , a o cetri ni da sanjam .

Byakuya
18-12-2011, 16:30
sa 4 je i kod mene klik samo:) razmisljao sam i ja o trackpadu da uzmem da imam i to...skupo je to za nesto sto bi mi tek onako stajalo na stolu....ali zato tastatura i mis...vredni svakog dinara:)

Aleksabg
18-12-2011, 16:33
Ako uzmes pad . . . prodaces misa 1000% , od onoga postajes zavisan ko narkic . . . pa zmisli rade cetri prsta kad god pozelis :D

fanste
18-12-2011, 16:36
Air mouse? Mislis magic mouse? To sto ti "zajebancije" nisu readile sa njim je do oparaguvnog sistema ne do misa. A ako ti je kursor igrao samo si pogresno drzao,znam za taj trip. Na tastaturi inace imas backspace a nemas delete dugme...

Ali i pored svega ovoga slozicu se da su ovo ipak tastarura i mis namenjeni za apple(ili hackintosh) i nisu u fullu funkcionalni ma koliko lepi bili.

Ma da Magic mouse, to sam mislio i delete dugme ne radi, dobro si me ispravio.. Ja sam zaboravio vec, davno sam kupio i vratio.. Ali kad sam stavio pored mog Dell UltraSharp monitora, sve je izgledalo savrseno, teska srca sam vratio, ali zna se sta radi, a sta "odradjuje posao". Mis sam pravilno drzao, ne znam da li si ti probao na Winsows 7 x64 ili kom operativnom, ali sa Magic mouse je muka ikonicu pogoditi a ne nesto ozbiljnije rediti.. Sve sam pluginove instalirao sa neta, i sve zivo probao.. Jedino za tastaturu nisam tak program sto menja funkcije tastera.. Ali kad mis ne radi ne treba mi ni tastatura :D

Byakuya
18-12-2011, 16:44
Pazi imam dual boot i koristim apple tastaturu i misa jedino kada sam OSX...ovako su obicni mis i tastatura za win:) Za magic-a sam samo instalirao nuzno da radi scrool i desni klik...

fanste
18-12-2011, 23:18
Mozda je i taj mis koji sam dobio imao problem sa radom, ili pak bluetooth koji sam kupio eksterni u moj komp..
Necu prezaliti sto sam dao soma evra za kuciste pc pre dve godine, umesto da sam dodao malo i uzeo iMac, Evo kuciste mi zuji napajanje Chiftec od 8000 din napajanje.. Tad nisam znao da se moze staviti Windows na mac :/ Verujem da bi mi Mec radio posao rendera u 3d maxu i bolje od ovog sr***, al jbg. gad me programi koje koristim uslovljavaju sta kupujem :/

Byakuya
19-12-2011, 00:08
to sto nisi uzeo imac je verovatno najpametnija stvar koju si mogao da ne uradis u zivotu...prasina,zute fleke...gomila problema...napravis mocan hackintosh...i ne boli te glava...trust me:)

fanste
19-12-2011, 19:32
Pa pokusao sam da instaliram pre Snow ali mi nije nesto islo.. Ne znam, a ta tastatura i mis rade sve kako treba na hackintoshu?

Aleksabg
19-12-2011, 20:36
Ako stvarno zelis da uzivas u carima koje pruza Mac OS X kupi njihov uredjaj ili batali corava posla . . . a hackintosh je isto sto i iOS na Nokiji , tako sam ja to sve doziveo . . . . sad svoj MBP ne bih menjao ni za najjaci model VAIO

fanste
19-12-2011, 20:50
Zavi si cime se bavis i sta ti treba.. Ja svakako zbog 3d programa necu biti na Mac-u samo, a Windows imam besplatnu licencu.. Pa mi je bolje ovako za sada

Byakuya
20-12-2011, 01:14
Aleksabg...jedna stvar je kako ti nesto dozivljavas a druga je ono sto jeste...hackintosh za stoni racunar je mama...sto se tice portabilnih racunara tu je druga stvar...

Trenutno uzivam u svim carima OSX-a...i potpis ti je unatraske...valjda ide OS powered by Intel...

Aleksabg
20-12-2011, 02:06
Hvala za potpis . . . a to za hackintosh . . .i desktop ako ti tako kazes , ja sam probao na laptopu i katastrofa ali i za desktop je to pokusaj da od fice napravis ferrari , a to nije to . . . fica je fica a ferrari je ferrari .

Byakuya
20-12-2011, 02:23
Sto se tice laptopa,ponovicu, tu se slazem...jednostavno nije moguce da se nesto meri sa time...ali sto se tice dekstopa imam pitanje za tebe...da li ti ovo:

http://www.xperiapcs.com/images/products/510.jpg

Lici na ficu? :D

Unutra se nalazi konfiguracija da se smrznes(i7 klokovan, sada 32 giga rama, 3ssd od 120giga,wd od 2tb i nvidia grafika)...i Lion naravno na njoj...uz sve to Led Cinema display od 27inca...

tako da ako je tvoje ferari onda bi ovo bio pagani zonda :D

fanste
20-12-2011, 02:31
Sto se pravi od Appla ferrari? Apple ima taj OS, koji opet ne podrzava neke stvari kao Windows.. A masina ko masina, hardwere je tu u danasnje vreme nebitan, to se roka i sa jedne i sa druge strane kolko hoces, samo treba para da se pruzi zadovoljstvo, a tu opet minus Apple-u zbog cene. Eto. Ne kazem, stabilniji i zanimljiviji operativni sistem je veliki plus.. A ako Hacintosh to radi kako treba, onda nema problema nikakvih, Dual Boot i raj.. Jel bi neko usluzno za honorar namestio Hackintosh na moj pc, smara me da njakam, ko ima iskustva sa kextovima to ce lagano.. Jedno 1000 dindzi bih ponudio :)

Aleksabg
20-12-2011, 02:31
Ne nikako fale mu tockovi :D . . . ali salu na stranu nisi me razumeo , svaka cast tvojoj opremi ali ono sto sam hteo reci jeste . . . ajde ovako , da li bi stavio iOS na nokiu kad bi to mogao i ako je odgovor NE objasni zasto . . . e tvoje objasnjenje je ono sto sam hteo reci vezano za hackintosh :)

Byakuya
20-12-2011, 02:36
Ne mozes praviti takvu poredbu zato sto nije realna... ako bi imao nokiu koja ima ekran kao iphone 4,procesor isti kao i4,memoriju,prednje,zadnje staklo,antenu i sve do poslednje komponente isto ako i4 onda bih stavio...

iOs ne ide na druge uredjaje zato sto hardware-ski nisu kompatibilni...ali sto se tice racunara...intelov procesor,nvidia ili ati grafika...ima ih na svim platformama...

Nije ovo moj racunar...ovo sam ja pravio custom hackintosh za jednog coveka...ovo je moje kuciste:

http://appleotaku.com/wp-content/uploads/2007/12/cosmos1000.jpg

Slicno:)

fanste
20-12-2011, 02:40
I ja vozim CoolerMaster, ali sam na tapatalk smara me da trazim link pa kopiram :D

Aleksabg
20-12-2011, 02:41
Da ali to je iPhone sto si sve nabrojao a ne nokia kao sto je to na slici PC a ne MacPro , a to na slici se uporedjuje sa Mac Mini . . . kao sto ne mozes da uporedjujes Audi A4 sa Mercedesom S klase . . . sorry ali tako je .

Lazar
20-12-2011, 02:42
Aleksabg a sta ti mislis? da oni imaju ultra mega tera giga tehnologiju pa to samo kod njih radi? daj bre spusti se na planetu zemlju... ako uzmes adekvatnu kofiguraciju sa ciljem da imas mac osx onda moze to da radi MNOGO MNOGO bolje nego sto to radi na apple racunarima za iste pare... ako mislis da nije tako evo mozemo da ti posaljemo test ovog sto je gore pravio byakuya pa da vidis sta je komp a ne ono sto prodaje apple... a ovo ipak kosta mnogo manje od njihovih stvari... ako si ipak jedan onaj od onih sto kupuje da bi imao jabuku onda cu samo reci :

01000100 01100101 01100010 01101001 01101100 00111010 01000100

:D

fanste
20-12-2011, 02:52
Pa i Bayakuya ima jabuku na Cinema-i, ne izostaje.. A kuciste je gurnuo u cosak ko sto bi i Mac-ovo :P Jel stavlja neko Hackintosh usluzno?

Byakuya
20-12-2011, 02:55
a to na slici se uporedjuje sa Mac Mini . . . kao sto ne mozes da uporedjujes Audi A4 sa Mercedesom S klase . . . sorry ali tako je .

Auuu brate koliko ti nemas pojma o racunarima to je strasno...poredis ovaj racunar sa macmini...ludilo...ako se uvredis sorry ali ti stvarno nemas blage veze...



fanste kuciste isto stoji na stolu...posto je velicina kakvu ne mozes da zamislis...otpr regularno kuciste moze da stane u ovo..i da se zatvori:D Iznutra je oblozeno penom tako da kada ga upalis...nisi siguran da li radi:D prava tisina...kao sto vidis ja se time bavim...

p.s.kada mi neko nadje macmini koji ovo moze...neka se javi:

tPjjZ2Rm0IA


No necemo vise offovati...tema je posvecena necemu drugom...

fanste
20-12-2011, 03:07
Ajde saljem ti pm sutra, pa cu videti mozemo li se dogovoriti, sad lezem da spavam ;) To s penom nisam cuo, ali mislim da cu i penu instalirati.. :D Inace od ranije sam proverio i na moju konfiguraciju moze Leopard

Aleksabg
20-12-2011, 03:07
Ma znas koliko me zanima Apple kao logo , kao i ono crno ispod nokta , ono sto ja pokusavam da vam objasnim jeste da jedan proizvod da li to bio apple , nokia ili mercedes dobijate od tog proizvoda 100% samo ako je orginal , a to da je skup apple . . . papren je za nase uslove , a opet zadovoljstvo nema cenu .

Lazar
20-12-2011, 03:09
hehe a to znaci da ja moram da kupim Microsoft racunar da bi imao win i da radi dobro?

Byakuya
20-12-2011, 03:12
a ti mesas funkcionalnost sa luksuzom tj.prestizem...izgleda da ti je stalo do to malo crnog ispod nokta...ono sto ja mogu da ti kazem jeste da ja imam od apple-a 100% originalni OSX Lion....toliko...

noname
20-12-2011, 12:27
@Lazar & Byakuya

Kako mali Perica doživljava računare :D A gde je Perica, tu je obično i Marica... :D

Pustite ljude da žive u svojim ubeđenjima da je sve što je markirano i skupo najbolje što postoji na planeti i kulirajte. :brickwall:

unknown99
24-12-2011, 22:27
Veliki minus sto tipkovnica nema pozadinsko osvjetljenje. Ne mogu vise zamisliti kuckanje bez toga :)

Inace, opet ste krenuli u klasicnu raspravu mjesanja mac i pc-ja, i jos do sad nista shvatili da je to uzalud :P
Uvijek ce oni koji imaju original tvrditi da je original bolji, bez obzira jeli kupljen samo zbog logo-a ili xy drugog razloga. I ajde, jos dok se radi o desktop segmentu, gdje nekome all in one ne igra ulogu mozemo razglabati, ali cim krenemo u laptop sferu stvar se strelovito mijenja.Mislim da se i @Aleksa na to najvise referirao posto vidim da u potpisu ima mbp stroj. Isto to i ja mogu potvrditi.
Jer u tom segmentu puno vise stvari igra ulogu, i nebiste vjerovali koje su mi sitnice nekad bile potpuno nebitne, da danas bez njih nebi mogao, a uopce nemaju veze sa samim logom.

Zdravi i veseli bili :D

x3mwoman
24-12-2011, 22:48
Joj onu Apple wireless tastaturu bez numeričke sam htela da kupim zbog kucanja jer mi čiklet tastatura odgovara. Te tastature sa žicom više nema da se nađe samo ova bežična je dostupna.
A sad mi objasnite molim vas zašto wireless tastaturi ne rade pojedini tasteri i koji? Ako se ne varam neko je to pomenuo na prvoj strani.

unknown99
24-12-2011, 22:53
Pa ako je koristis na Windowsima, onda nece biti 100% upotrebljiva jer je prilagodena Mac OS-u. Radit ce, ali nije to to, barem po mojem testiranju. Uostalom, za Win ima slicnih i odlicnih tipkovnica, cak i manje cijene pa nije da mora biti Apple pod must.

x3mwoman
24-12-2011, 23:57
Ma ne mora biti Apple, ali ja ne naiđoh na pravu čiklet tastaturu kao što ima Apple. Kupila sam neku Genius jer mi je na prvi pogled delovala tako međutim kad sam došla kući i počela da kucam razlika je ogromna.
Ako neko zna gde mogu da nađem takvu tastaturu neka viče slobodno, neću mu ništa :)
HVALA!!!

unknown99
25-12-2011, 00:25
Osobno već preko godinu koristim Logitech Iluminated verziju, to je zicana verzija. I do sad jedna od rijetkih koja mi je bila ugodna za pisanje, plitkih tipki, sa ravnomjernim kucanjem po cijeloj povrsini tipke, bas za nekoga tko puno tipka.
Ovo je Wireless verzija, K800 model. Evo pa vidi.

http://www.logitech.com/en-gb/keyboards/keyboard/devices/7288

Vjerujem da ima jos, no od kas uzeo moju ne pratim vise previse stanje s tipkovnicama, mozda jos tko ima kakav mudar prijedlog :)

x3mwoman
25-12-2011, 00:53
Lepa je ta Logitech tastatura, meni se sviđa iz iste serije 920, ali nije čiklet tastatura. Potpuno je drugačiji osećaj kad kucaš na njoj i na bilo kojoj drugoj tastaturi.
A da, još jedna stvar zašto mi je odgovara ona Apple je zato što je čist minimalizam, savršenstvo bez numeričke tastature koja mi oslobađa veliki deo radne površine. Nemam više gde šta da stavim i zato izbegavam velike tastature.
Ovu sam malopre kupila, prevarila sam se na prvi pogled misleći da je to to :(
http://img.tapatalk.com/bc0286e0-57cc-be71.jpg

unknown99
25-12-2011, 01:08
Ha po zahtjevima sto si navela, ostaje jedino Appleova :)

Byakuya
25-12-2011, 01:36
Pazi zicane apple tastature jos uvek mogu da se kupe...ali za wireless verziju ima da se dokupi numericki deo...ako nekome zatreba:D

x3mwoman
25-12-2011, 13:07
Gde ima da se kupe žičane? Zvala sam iStyle, Tehnomaniju i mislim da beše PcPractic i svi su mi rekli da te žičane male tastature nema više u ponudi :(
A šta ne radi kod bežične na Win-u?

Još jedno pitanje, izvinjavam se na smaranju. Gde je kod nas najbolje kupiti Apple proizvode? Bitno mi je da znam da će uvažiti garanciju, da umeju da poprave proizvod ili u suprotnom ga zamene za drugi.

unknown99
25-12-2011, 13:14
Najbolje da si sama vizualno vidis razliku:


http://support.apple.com/kb/HT1171

Znaći kako je tipkovnica prilagodena Mac OS-u, za Win ces se morati sluziti nekim drugacijim kraticama. Malo sam pogledao jucer po forumima i vecina kaze da radi bez problema, neki manji dio da ima neke sitne probleme.
Ako ti je do samog tipkanja to ce biti oke. I da, tipkovnica radi preko bluetootha, stoga moras imati bluetooth na uredaju, bilo preko kartice ili nekog sticka.

x3mwoman
25-12-2011, 14:48
Blutut nije problem, imam ga integrisanog u laptop-u.
Što se tiče prečica, njih najviše koristim pogotovo u radu sa PS-om tako da bi to bio problem, a to je 97% rada na računaru :(
Hvala na linku, saću da pogledam.

fanste
25-12-2011, 15:57
"blutut" jeste problem, jer kad ti se podigne sistem neko vreme ti tastatura nece raditi, a moze da se desi da se ni ne poveze.. Ili u toku rada da se prekine, padne u neki standby, nije sve kao sto izgleda.. Nije ti taj bluetooth isti kao na mac-u, mislim radi istu stvar, ali na slican nacin.. Ja sam bio zapaljen da kupim tu tastaturu, kupio sam je i vratio posle 3 dana.. Ako imas Hackintosh koliko mi se cini onda je to druga prica.. To ja planiram pa cu opet da je kupim :D

Byakuya
25-12-2011, 16:24
kada imas hackintosh...sasvim je druga prica...tastatura radi uvek...:) i magic mouse...a mozda i trackpad ako se zeznem da kupim :D

unknown99
25-12-2011, 16:29
Radi jer je prilagoden softwareu Mac-OSa, a ne hardwareu, tako da je za tipkovnicu sasvim nebitno jeli harwdare original Appleov ili hackintosh racunalo :)
Sva periferija radi, ne znam jedino kako je sa face timeom, dali se odmah spaja na neku zasebnu kameru ako je spojena. Nisam to isprobavao.

Byakuya
25-12-2011, 16:42
naravno da ima veze sa hardware-om...bez BT dongle ne bi mogao da se nakacis...

za facetime ti treba kamera...naravno imas par njih koje rade bas kako treba...cena je otpr 4000 din za tu...pa ide do 10k za jednu perverznu:)

x3mwoman
25-12-2011, 18:09
Volim perverzne stvari... Mislim kad je tehnika u pitanju :D

Byakuya
25-12-2011, 18:16
iskreno od ovoga tesko da moze perverznije...


http://www.logitech.com/en-us/webcam-communications/webcams/devices/6816

unknown99
25-12-2011, 18:18
Nije cak ni strasno skupa :)

Jedino ja sam vise fan face to face u birtiji nego brbljanja preko kamera hehe
No za nekog kom treba nice

x3mwoman
25-12-2011, 18:36
Uuuuu svidja mi se :)

fanste
26-12-2011, 03:50
x3mwoman s tom kamerom se morash sminkati pre svakog video razgovora.. HD webcam, mislim da je razvoj tehnike poleteo i to mi se mnogo svidja! :)

Byakuya
26-12-2011, 04:16
Ne mozete ni da zamislite kako izgleda...a nije uvek potrebna sminka...dva dugmeta i ti si dinosaurus koji prica...i sve bez greske...cak i dizanje obrva...:)

x3mwoman
26-12-2011, 12:29
Hahaha, ja se toliko "često" šminkam da tada kad se to desi moram da ovekovečim fotoaparatom ne bi li imala za uspomenu :)
Žene su najlepše kad su prirodne, a i ako uživo nemaju šta da kriju nemaju ni pred kamerama.
A što se kamere tiče, sad ste me zaintrigirali, živo me interesuje kakav je kvalitet slike. Ima li da se kupi kod nas i koliko je?

Byakuya
26-12-2011, 14:03
Pa napisao sam ti kakva je s obzirom da sam je licno testirao...fenomenalna....slika je nevidjeno jasna...ima u Beogradu u skoro svakoj prodavnici racunara i kosta oko 10000din.

x3mwoman
26-12-2011, 18:56
Hvala ti puno, baš ću potražiti da vidim uživo kakva je. Iako imam kamerice integrisane u laptopove, nije na odmet imati ovako nešto :)