PDA

View Full Version : Novi iPod Touch par pitanja



vuckokv
19-06-2010, 16:42
E ovako, posto mi je tetka ponudila da mi kupi itouch u americi, a nemam nikakva iskustva stim, zanimaju me neke stvari:

1. sta znaci jailbraikovati
2. itouch ili iphone?
3. sta je cydia?
4. ocu li morati placati ista kad ga kupim?
5. postoje li igre koje su crackovane i ne skidaju se preko itunes-a?
6. moze li se ubaciti subtitle u film
7. bice jos... xD

iKnez_95
19-06-2010, 16:58
1. To je softverski postupak, kojim se omogucuje ubacivanje krekovanih igrica, mijenjanje tema i sl.
2. To su dve razlicite stvari. iPhone mozes koristiti kao telefon, ima kameru i ugradjen gps.
3.Neka vrsta app store-a, koji se dobija jailbreak-om.
4. Ne.
5. Postoje.
6. Moze.

iMicko
19-06-2010, 17:01
1. Jailbreaking ti znači da osposobiš svoj iPhone ili iTouch do mogućnosti do koliko si ga platio pa i više...
Omogućava ti da instaliraš third party aplikacije i krekovane igrice...
2. A šta ti je drugo pitanje...? Da li da uzmeš iTouch ili iPhone...? Pošto je "ogromna*" razlika...:D
3. Cydija ti je aplikacija koju dobiješ kada uradiš JB na svom iUređaju... I kroz nju se sve te mogućnosti šire i omogućavaju... I kroz Rock aplikaciju koja ima iste funkcije kao Cydija ali je mnogo brža... :)
4. Nećeš... Kada uradiš JB... :)
5. Postoje naravno...
Možeš sa iUređaja da ih skidaš preko Instalousa ili preko apptrackr-era pa onda ubaciš u iTunes i samo syncuješ i pojaviće ti se u iUređaju...
6. Može...
7. Za ova i sva ostala pitanja odgovori postoje na forumu... Iščitaj lepo pa onda ako ti nešto nije jasno, postavi pitanje pod odgovarajuću sekciju i sigurno ćeš dobiti odgovor... :) :D

*i nije neka... :P ;) :D

vuckokv
19-06-2010, 17:17
ae daj razliku izmedju iphone i ptouch... kad bih uzeo iphone i jailbraikovo ga, jer bih morao ista da placam, i jel postoje sajt za igre i aplikacije krekovane za iphone itd.....

iPhonovic
19-06-2010, 17:20
Ovako, bolje ne uzimaj iPhone posto nisi upucen i samo ces kad-tad da se zeznes i zakljucaces ga. Uzmi iTouch ;)

vuckokv
19-06-2010, 17:23
cito sam nesto samo da ga ne updatujem na naku najnoviju verziju... daj mi listu sta iphone ima a itouch nema i obrnuto

lesa0208
19-06-2010, 17:26
http://ipod.about.com/od/decidingwhichipodtobuy/a/iphone-ipod-touch.htm
eto ti na dnu sajta poredjenje svi iphoni i ipod touch

iPhonovic
19-06-2010, 17:30
Sto bi ti davao, kad mozes i sam da nadjes?

iMicko
19-06-2010, 17:32
Slažem se sa iPhonovićem...
Samo da ukucaš iPhone iPod Touch u neki SEARCH engine izaći će ti odmah COMPARISON ili slično... :)

vuckokv
19-06-2010, 17:36
hvala za poredjenje
1. znaci da uzimam itouch (8 gb, $200) ili iphone (16 gb, $200)
2. po tome sto sam video iphone je znatno bolji, al sto im je cena ista a itouch ima manje gb i slabiji je...
3. kad jailbreakujem iphone da li bih morao da placam taj monthly fee (55$ - 150$), posto ce biti kupljen u kanadi
4. kad bih uzeo iphone, sta ne smem da uradim??? (da ga updateujem na tu posebnu verziju i sta jos)???

vuckokv
19-06-2010, 17:47
dajte ljudi odgovorite, treba da javim sta cu kroz sat vremena xD

lesa0208
19-06-2010, 17:50
1. Uzmesh shta mislish da treba da uzmesh nije mi jasno to pitanje.
2. Moguce da si gledao ove koje nisu sim free i koliko vidim gledao si iphone 4 a on ako bude sim free bice skuplji dosta od tih 200 dolara.
3. Ako uzmesh sim free onda necesh morati da placash jailbrake nema nishta sa placanjem pretplate jer ako si uzeo na ugovor onda morash da placash bio o jailbrak-ovan ili ne.
4. Kreni sa chitanjem foruma pa ce ti sve biti jasno.
Iphovicu vidish da je lenj da trazi po netu a i da chita forum, pa sam se iznervirao i lakshe mi da odgovorim.

iPhonovic
19-06-2010, 17:51
iPhone ne mozes kupiti za 200$, ne pitaj zasto.
Uzmi iTouch.

Sharky
19-06-2010, 17:55
ime teme nije bilo po propisima foruma pa je promenjeno

vuckokv
19-06-2010, 18:01
po specifikacijama meni vise odgovarao iphone. posto ce verovatno kupiti original...
1. sim free (desifrovanje) tako dodje il ja to moram da uradim?
2. jeli update automatski namesten il ja mogu kad ocu (da znam da ga odma iskljucim)
3. ako je nov da li to znaci da je odma najnovija verzija?
4. koji iphone mogu da uzmem za slicne pare kao itouch 8 gb...
5. da li su aplikacije slicne za iphone i itouch....
6. izvinite sto smaram, al jbg... glupo mi da uzmem nesto pa posle da se pokajem...

lesa0208
19-06-2010, 18:05
Au chovecheeeeeeeeee ozbiljno koristi search ima sve.
1. Tako dodje
2. Podeshavash na itunsu ne na iphonu,ipodu
3. Jeste,verovatno,mozda
4. Imacesh samo 3gs ne znam koja ce mu cena biti a mozda ni njega necesh moci da uzmesh sim free
5.sve su iste
6. Onda reci tetki kada dodje ovde da ti kupi od nekoga polovan i eto necesh imati problema sada ischitaj sve ovo i dobio si odgovore za sve

iPhonovic
19-06-2010, 18:24
Pokajaces se ako uzmes iPhone ;) Ljudima koji nisu upuceni nikako nije preporucljivo kupovati ga, a jos pogotovo u americi gde nije simfree.

1024
19-06-2010, 18:28
Jedna stvar koju treba pomenuti, da ne bude posle da nismo rekli: iPhone je telefon. iPod Touch je MP3 plejer. Osim toga sve ostalo im je zajednicko. Da li tebi treba telefon ili MP3 plejer?

Druga stvar koju treba pomenuti: Google je mnogo dobra stvar (ali stvarno). Search funkcija na ovom sajtu nije bas toliko mnogo dobra, ali je sasvim solidna stvar. Upao si ovde i postavljas pitanja na koja odgovori vise svuda po forumu i o kojima se pricalo mnogo puta.
Surova istina: Ako te toliko mrzi (ili nisi zainteresovan) da pronadjes i procitas par clanaka kako bi se informisao o necemu sto treba da kupis i kako to radi, onda mozda iPhone/iPod Touch i nisu uredjaji za tebe.

iPhonovic
19-06-2010, 18:54
+1 to 1024 :)

vikhiiz
19-06-2010, 20:48
Bio sam ubeđen da će Šarki zaključati temu "a vista" (po viđenju)... Toliko toga ima na forumu, a na sva pitanja je moguće naći odgovor u roku od 10ak minuta !
Šarki, so disappointing :)

Sharky
19-06-2010, 21:04
Znaci ipak je krajnje vreme za LOCK