PDA

View Full Version : Ne mogu da promjenim wallpaper O.o



F117
12-06-2010, 02:06
Ljudi znam da zvuci n00bovski ali NE MOGU da promjenim onaj default FLOWER wallpaper iza ikonica!!!

Ne znam u cemu je problem...pokusao sam preko winterboarda sa User Wallpaper i sl. ali nista ne radi....cak ni nove teme koje stavim nece da rade...

Cak sam i preko SSH Library/Wallpaper izbrisao i NISTA! jos uvijek je tamo!

Popizdio sam!

Ako neko zna nek' pomaze...

lesa0208
12-06-2010, 02:53
ja sam imao taj problem obrisao sam i skinuo ponovo winterboard i radilo mi je normalno sve.

F117
12-06-2010, 13:38
Pokusao sam to nekoliko puta ali opet nista....Transparent dock,Saurik,Solid Status Bar mi radi i Clear Lock Screen Bottom sto sam downloadovao mi radi a ostalo nista....ne razumijem O.o

lesa0208
12-06-2010, 14:00
Moguce da se neshto zabagovao telefon onda ti jedino preostaje restore pa sve ispochetka :/

Lazar
12-06-2010, 14:04
mozda si ubacio jos neki program koji menja slike?!

F117
12-06-2010, 14:22
Jao ljudi tako mi se ne radi taj restore opet...

@Lazar Nisam ubacivao....

Da li se moze preko SSH da udjem u direktorij i nekako promjenim default background? posto me onaj cvijet jako nervira...

Ne znam sta nije u redu...Mozda se brat igrao sa njim preko SSH pa nesto za*ebao...kad ga vidim to cu da saznam :)

Mada mene ne cude ovakvi fantomski problemcici...i prije sam ih imao,doduse zbog aplikacionih konflikata ali ovako nesto nikad

iSavcic
12-06-2010, 14:33
Ne mozes preko SSH i root-a da promenis background, tako mozes samo da dodas slike u odredjeni folder koje bi kansnije mogao da stavis kao background!
JBG mora Restore! :(

igne
12-06-2010, 14:40
Mislim da ne mora, desilo se meni to jednom, ajde sacekaj sad cu da pogledam na tewlefonu moje zene samo da se prisetim koji fajl treba da obrises :)

EDIT: Evo ga, probaj ovo: var/mobile/Library i obrises LockBackground.jpg

Kod mene je to bio problem i upalilo je :)

F117
12-06-2010, 19:39
Evo odradio sam to samo sto je : var/mobile/Library i obrise se Wallpaper.jpg :) (bar je u mom slucaju tako) i sad mi je podloga naravno crna... i ne moze se nijedna druga slika staviti kao background



hvala u svakom slucaju :)

EDIT: NAMJESTIO SAM NEKAKO! :) u var/mobile/Library postoji slicica koja se zove LockBackground.jpg kao sto je kolega i rekao e sad da sam nju izbrisao otislo bi sve u pm :) izbrisao sam Wallpaper.jpg i promjenio sam wallpaper na lockscreen-u na zeljeni neki,zatim sam u var/mobile/Library desni klik na slicicu LockBackground.jpg i Save As (npr. na desktop) i tu slicicu RENAME na Wallpaper.jpg i samo ubacio nazad u isti direktorij i VIOLA!

Super je ispalo s'obzirom na ovako bizaran problem koji je mozda cak i restore zahtjevao(!)

iPhonovic
12-06-2010, 20:06
Nisi ni rekao, dal' si pokusao u setting da promenis wallpaper :D

igne
12-06-2010, 20:24
@F117: Nebi otislo sve u pm ;) Ne bih ti rekao da uradis to da ne znam o cemu pricam, kod mene je sada bio samo LockBackground.jpg zato sto nemam custom pozadinu nego je postavljena sa temom pa zato nije bilo Wallpaper.jpg a i da si obrisao LockBackground.jpg ne bi se desilo nista nego cim bi postavio novi wallpaper automatski ti telefon napravi novi fajl ;)

F117
12-06-2010, 21:39
@ iPhonovic pa brate nisam retardiran,u settings kad odradim isto mi samo promjeni na lockscreenu...

@igne u pravu si :) ja sam se malo zbunio od sve ove frke

komsa
12-06-2010, 23:32
...probaj da instaliras Bosspaper......:)