PDA

View Full Version : Autorizacija iTunes!?



Predrag
12-06-2010, 02:04
Kada sam hteo da syncujem iPad izasla mi je poruka. Kako da se resim ovoga?

Kapetan
12-06-2010, 02:11
Autorizujes se sa user o pass-om i nastavis normalno sync.

Ako slucajno i dalje bude trazio autorizaciju, skini iPad sa usb-a ugasi pa upali iTunes i deautorizuj account. Ponovo ugasi/upali iTunes i autorizuj normalno komp. Ovo se i meni pojavljivalo i rijesio sam ga ovako.

Predrag
12-06-2010, 02:19
Probao i nece. Pazi kada kliknem da zelim autorizaciju izbaci mi neki apple mail ne moj. Izbrisem taj ukucam moj mail i pass i opet ista stvar.

Kapetan
12-06-2010, 02:28
Hm, rece kad krene back up da ti izbaci taj cudni acc?

Odakle si nabavio iPad? Ako ga je neko donio moguce da je vec radio sync sa svojim compom i da je neke applikacije registrovao preko tog mail-a (pod pretpostavkom ga je uopste koristio). To se i meni desilo jer mi je brat radio sync sa svojim iTunesom.

Progooglaj malo pa vidi da li ces naci resenje ako ne, fino obrises sve app i ponovo instaliras.

Predrag
12-06-2010, 02:38
Nabavio iz USA nov neotpakovan. Vec imam na njemu brdo aplikacija sve je radilo ok do malopre. OK veceras cu da ga ostavim jutro je pametnije od veceri :) (valjda)
Hvala u svakom slucaju

Predrag
13-06-2010, 00:08
Jos uvek nece da si syncuje!! Sad me vec nervira a nisam nista pametno nasao na google osim nekih predloga da sve izbrisem pa ponovo (sto mi opet ne daje sigurnost da ce uspeti) Probao sam da syncujem iPhone i sve je ok ne trazi autorizaciiju na istom iTunsu. Bas bezveze :(

shO
13-06-2010, 00:50
Restore i to je to :)

Rakic90
13-06-2010, 01:05
Ne restore, nego jedna od aplikacija koje si najskorije skinuo nije lepo krekovana. Samo nju obrisi iz iTunes-a i problem resen. ;)

shO
13-06-2010, 01:06
@Rakic...
Pitanje je KOJA :D :D :D :D
Restore i opleti sa svim novi...

Rakic90
13-06-2010, 01:08
Meni se desilo npr. da mi je nesto uflesirao iPad i iTunes i da svaki put kada sam sync-ovao iPad, iTunes mi je uvek sve ponovo instalirao i na kraju mi uvek izbacivao tu poruku. Problem sam resio tako sto sam reinstalirao iTunes. Tako da, ako se nekome to desi, to je resenje. ;)

A Predraze, vezano za tebe, kada ti izbaci tu poruku, pkgledaj u njoj koja aplikacija tacno nece lepo da se sync-uje, pa samo nju obrisi.

Edit: @sho, u poruci tacno pise sa kojom aplikacijom postoji problem...

Predrag
13-06-2010, 01:17
Mislim (mozda sam umislio) da je neki virus uleteo da li je to moguce?? Mislim na iPada virus...??
Jer pazite iPhone se syncuje i ja autorizujem sve ok ali kada krene back-up trazi mi autorizaciju i izbaci taj glupi email [email protected] a to uopste nije moja adresa niti sam ikada imao takvu adresu!?
Izbrisem taj mail ukucam moj mail i pass i on kaze ok autorizovano. Krene da sync i OPPP opet conbon......!

shO
13-06-2010, 01:19
@Rakic90
Jbg, ja to nevidim :D ( taj deo gde to pise )

@Predrag
Ma kakav bre virus :D

Rakic90
13-06-2010, 01:19
Prebacio sam se nesto. Kada kliknes na don't authorize, trebalo bi da ti izbaci tu poruku. Sta se desava kada kliknes na don't?

Sta si zadnje ubacivao u itunes? Aj uzmi zadnjih 5-6 aplikacija, pa drag/drop iz itunes-a na desktop, pa probaj opet da sync-ujes... Ali ih obrisi u itunes kada se prekopiraju na desktop. :)

Mozda si neku od njih nasao preko installous-a, pogledaj i tu. Nemoj odmah da kliknes na don't, mozda ti se sve obrise.

Predrag
13-06-2010, 01:32
@Rakic90
Jbg, ja to nevidim :D ( taj deo gde to pise )

@Predrag
Ma kakav bre virus :D

Ima na mom postu pogledaj molim te ima attachment.

Predrag
13-06-2010, 01:33
Prebacio sam se nesto. Kada kliknes na don't authorize, trebalo bi da ti izbaci tu poruku. Sta se desava kada kliknes na don't?

Sta si zadnje ubacivao u itunes? Aj uzmi zadnjih 5-6 aplikacija, pa drag/drop iz itunes-a na desktop, pa probaj opet da sync-ujes... Ali ih obrisi u itunes kada se prekopiraju na desktop. :)

Mozda si neku od njih nasao preko installous-a, pogledaj i tu. Nemoj odmah da kliknes na don't, mozda ti se sve obrise.

Kada kliknem na dont onda krene da brise sve aplikacije redom!

Evo izbrisao sam ih malo pre kompletno nekoliko zadnjih aplikacija koje sam skinnuo i opet ista prica.

Sada cu da pogledam ponovo i sa installousa da li sam neku direktno skinuo sa iPada ako provalim koja je.

Rakic90
13-06-2010, 01:36
Da ti nije neko prckao po ipadu, pa uspeo da ti u settings-u>app store uspeo da promeni account, i stavi svoj? Proveri to.

Rakic90
13-06-2010, 01:41
Ako nije to, meni deluje, mada mozda je malo banalno, na sledece. Ti si otisao kod nekoga, drug/drugarica, autorizovao njihov komp svojim accountom, a onda sync-ovsi svoj ipad sa njihovim kompom sve apkikacije prekopirao na isti. Nakon toga si promenio, mozda, u settingsu na ipadu account na njihov, i sada kada hoces da syncujes na svoj racunar, tvoj ipad je prepoznat kao da je sa njihovog racunara, a ne sa tvog. :P

Predrag
13-06-2010, 01:47
Nece pa nece izbrisao sam nekoliko zadnjih aplikacija ali redovno mi trazi autorizaciju naravno sa onim glupim mailom.
Kada bih izbrisao iTunes i ponovo instalirao sta bi se desilo sa aplikacijama i accountom?

Predrag
13-06-2010, 01:50
Ako nije to, meni deluje, mada mozda je malo banalno, na sledece. Ti si otisao kod nekoga, drug/drugarica, autorizovao njihov komp svojim accountom, a onda sync-ovsi svoj ipad sa njihovim kompom sve apkikacije prekopirao na isti. Nakon toga si promenio, mozda, u settingsu na ipadu account na njihov, i sada kada hoces da syncujes na svoj racunar, tvoj ipad je prepoznat kao da je sa njihovog racunara, a ne sa tvog. :P

Nikada nije bio zakacen na drugi komp osim na moj.
Prckaju klinci ali samo iPad ne i komp ne verujem da su na njemu nesto mogli da promene u settingsu pa da se ovako zaludi?

Rakic90
13-06-2010, 01:50
Jel si proverio acc u settings-u? Ako obrises iTunes, nista se ne dessva, instaliras opet, samo gledaj da ga instaliras na isto mesto gde je sada.

shO
13-06-2010, 01:50
@Predrag

Dzabe se mucis, restore i resio si problem!
Acc ti ostaje uvek ako obrises itunes...
A sto se tice apps, obrisace se.. ali nije problem nabaciti nove...

Rakic90
13-06-2010, 01:53
Ma kako bre, pa nece da se brisu. Pa ne brise on library u my documents-u, samo itunes u program files-u. :) Samo ce posle opet da ih odatle ucita u itunes.

Predrag
13-06-2010, 01:54
Jel si proverio acc u settings-u? Ako obrises iTunes, nista se ne dessva, instaliras opet, samo gledaj da ga instaliras na isto mesto gde je sada.

Na sta si mislio acc u settingsu?

shO
13-06-2010, 01:54
My bad... mistake.. Ja sam mislio na nesto drugo! :D

Rakic90
13-06-2010, 01:54
Pa proveri settings. Idi na settings>store i vidi koji account pise.

Rakic90
13-06-2010, 01:55
Mislim settings na ipadu, ne itunes settings. :)

Predrag
13-06-2010, 01:59
Proverio sve ok skinou neku free aplikaciju sa app-store redovno....
Ajd da i vas ne maltretiram vise ostavicu ovako par dana ako mi nesto padne na pamet pametno.
Hvala momci na trudu svakako videcu sta da radim......

Predrag
17-06-2010, 23:20
Jos uvek nisam resio problem pa ako jos neko ima neki pametan predlog da pokusam? Moze li neko da mi pojasni kako da uradim restore i sta se desava sa aplikaciijama (da li moram ponovo da ih ubacujem u iTunes)?
Da li i vama stoji na App-Store update odredjenih aplikacija (meni konkretno sada ima 23) i kako to moze da se resi ?