PDA

View Full Version : Potreban iPhone/iPad programer



sasadjolic
01-06-2010, 17:27
Potreban iPhone/iPad programer! Zainteresovani posaljite email na [email protected]. Potrebno je da imate odgovarajuci Mac hardver za razvoj. Ovo je placeni projekat. Trazimo programera sa kojim bismo mogli da saradjujemo i ubuduce na drugim projektima.

1024
01-06-2010, 17:35
Postavljanje tema gde im nije mesto, pogotovo visestruki broj tema, se strucno naziva "spamovanje" i zabranjeno je na ovom forumu. Od cetiri mesta na kojima si stavio temu ovo je jedino odgovarajuce, tako da moze da ostane (posle onog spamovanja i to je bilo diskutabilno).

sasadjolic
01-06-2010, 17:51
Projekat je vezan za iPad, iPhone 3G i iPhone 3GS. S tim u vidu poziv za programera je postavljen u tim forumima. Ovo je placeni posao/projekat i nije u pitanju spam niti je to bila namera. Izvinjavam se ako je izgledalo drugacije. Ukoliko znas nekoga ko se bavi programiranjem za iPhone/iPad bio bih ti zahvalan ako im prosledis poruku. Projekat je kvalitetan, vise detalja o njemu mogu da dam posle potpisivanja NDA.

1024
01-06-2010, 17:57
Spam je uvek placen ;)

Sta da ti kazem, koliko sam primetio ovde se malo ljudi bavi programiranjem, a jos manje programiranjem za iPhone. Ja sam kao nesto isprobavao, ali to je cisto amaterski. Sem toga, nemam Mac pa sam za razvoj koristio sam iPhone (sto je prilicno kul, inace, mada dosta nezgodno). Pretpostavljam da bi bilo vise amaterskih iProgramera kad Mac ne bi bio obavezan ili kad bi iTunes Store bio omogucen za Srbiju, ali sta je tu je.

Kako resavate probleme sa Apple Developer programom i nepostojanjem iTunesa u Srbiji? Ili je to firma iz inostranstva a samo ljudstvo trazite ovde?

sasadjolic
01-06-2010, 18:09
Da, firma se nalazi u inostranstvu tako da nije bitno da postoji iTunes u Srbiji. Sve vec postoji reseno sa Apple Developer programom tako da to nije problem. Potrebno je samo da neko ima Mac kompjuter (SDK, kompajler i simulator za iPhone mogu da se instaliraju).

U principu Mac i nije striktno obavezan jer postoji nacin da se instalira SDK na PC, koristeci VM. Ja sam to testirao pre mesec-dva i radi. Potrebno je da se instalira OS X Snow Leopard preko VM-a, onda iPhone SDK moze da se koristi. Doduse sporije je posto ide preko VM-a ali nije strasno.

1024
01-06-2010, 18:20
Ja sam jednom probao da instaliram virtuelni Leopard, i sve je uspelo samo XCode nije radio :( Onda sam odustao od toga i presao sam na programiranje "direktno na iPhone-u" i dopalo mi se :) Malo je sporije, istina, ali je dobro za ucenje - ko zna da radi u konzoli znace da radi i u XCode-u.

Sve u svemu, zainteresovan sam da cujem sta radite, ali nemam dovoljno prakse u Objective C-u da bi se prijavio.

sasadjolic
01-06-2010, 19:09
Imam negde beleske kako se instalira iPhone OS SDK & XCode preko VM-a. Ako ih budem nasao postavicu

Lazar
01-06-2010, 21:07
problem je sto se ne instalira na svim racunarima isto... VM se uzasno tesko namesta ako nema hardwerska akceleracija sto znaci da mora racunar da bude noviji i da podrzava procesor tako nesto... ja sam nabacio 10.5.7 zbog programiranja na iphonu... to nije dovoljno mora 10.6.2 da se ubaci da bih imao novi SDK... trenutno nemam vremena da se bavim time jer imam suvise obaveza na faxu a i radim 3 programska jezika pa mi je iphone programiranje suvisno :)

kad nadjem vreme vracam se na iphone :)

zona
10-06-2010, 09:57
... ups pogresiom sam post, sorry

Lazar
10-06-2010, 14:41
o kakvom androidu pricas? :)