PDA

View Full Version : Da li vredi kupiti iPad?



Akilone963
31-05-2010, 23:23
Ovo pitanje je pre svega upućeno korisnicima iPad-a. Koliko je iPad funkcionalan i da li bi preporučili onima koji se još uvek nećkaju da ga kupe ili ne? Koliko u proseku u toku dana koristite iPad? Da li je zaista najbolji za surfovanje netom i da li zaista imate osećaj da vam je internet na dlanu? I naravno kakve su aplikaciju za iPad u poređenju sa aplikacijama za iPhone? Sve u svemu da se kaže da li vredi nabaviti iPad, koliko je funkcionalan i koje su prednosti u odnosu na laptop i desktop računare? I za čega ga najviše koristite?
I kako ste ga nabavili i kako sve može da se nabavi?

shusha
01-06-2010, 00:13
Apsolutno vredi svaki dinar! Tesko ga je uporediti sa bilo cime ali oni koji koriste laptop ili desktop pretezno za surf onda nema dileme! Izuzetno je praktican zbog dimenzija, jednostavnisti upotrebe i baterije koja je fantasticna! Ono sta me je jos odusevilo to je ekran, zvuk je odlican itd. jednostavno nemam nekih zamerki jedino mozda je to sto ne podrzava flash tako da neki sadrzaji sa interneta ostaju neiskorisceni (webTV)!
Ja sam ga nabavio preko apple stora u Svajcarskoj, cim je poceo pre-order pocetkom maja ja sam ga narucio platio karticom i on je tacno tog dana kada je pocela prodaja u evropi (28.maja) stigao na adresu prijatelja koji su mi ga prosledili u Srbiju!

Akilone963
01-06-2010, 00:25
I da li je dovoljno 16/32 gb? To mi je nešto malo za takav uređaj, za smartphone je to i više nego dovoljno, ali za nešto između smartphonea i laptopa mislim da je malo...

shusha
01-06-2010, 00:37
Ja sam uzeo sa 32gb i nadam se da ce biti dovoljno!

Kapetan
01-06-2010, 00:50
Malo ili puno zavisi za sta ces ga koristiti. Ako planiras filmove da gledas onda ce ti i 64GB biti malo. Ja imam wifi model od 32 GB i to mi je dosta s obzirom da ga koristim za sve po malo.

Praktican jeste ako puno zavisis od interneta a vazna ti je i mobilnost. Ja jos ne mogu da se naviknem na to da ne moram vise nositi torbu od ~3kg sa lap topom okolo i kriviti kicmu. ;)

Sto se tice poredjenja sa desktop ili lap top racunarima, ne moze ih zamijeniti u potpunosti naravno. Nece nikad ni moci na kraju krajeva, ali ako posmatras sa druge strane, tipa odes negdje na more, odmor ili posao a treba ti 'nesto' za net ovo je prava stvar. iPhone se ne moze uporedjivati sa njim uopste u tom smislu. Igrice i app su perfektno odradjene i stvarno je super osjecaj igrati, surfovati kucati nesto itd.

Meni je brat donio uz USA i ako imas nekog tamo ko bi ti mogao donijeti to ti je najbolja varijanta. Kod nas kad dodje u apple radnje, kostace vjerovatno 'ko Sv. Petra kajgana' sto bi rekli, sad ga vec imas po oglasima mada mislim da ga skupo prodaju. Koliko sam vidio cijene idu od 600e pa sve do 1200 :eek: :eek:

Akilone963
01-06-2010, 02:58
Kapetan, koliko si ga ti platio?

Kapetan
01-06-2010, 04:18
Koliko i na sajtu pise da je. Narucen online, stigao tamo na adresu i posle 4-5 dana stigao kod mene.

iPhoneSA
01-06-2010, 09:24
Meni recimo ne vrijedi bez obzira sto se ne moze porediti sa nijednim proizvodom na trzistu, al iPhone i iMac + iPod Nano su mi sasvim dovoljni od Applea:) to je ono sto je vrijedilo ja mislim, naravno tu smo da razmjenimo misljenja:)

Evo nesto u tom duhu:)


http://www.youtube.com/watch?v=MI99t9k4aEE&feature=fvsr

Predrag
01-06-2010, 11:21
Mislim da je 32GB dovoljno jer iako gledas filmove neces ih cuvati na iPadu ubacis 5-10 fiilmova odgledas i obrises (ili ih preacis na eksterni hard) i ubacis nove ne vidim poentu drzati vecu kolicinu filmova bez nekog specijalnog razloga. A siguran sam da svak barem 5 puta u toku nedelje kaci se na itunes preko kompa.

djalf
01-06-2010, 14:50
Ja mislim da se ne isplati jer za isti novac mozes da kupis mnogo dobar laptop.

Kapetan
01-06-2010, 17:14
Nije mi jasno zbog cega se konstantno uporedjuju lap top racunari sa iPad-om??? Da, moze da se kupi odlicna masina ali to nije poenta price.

Ja sam svoj lap top daaavno ugasio i cekam priliku kad ce se neko od rodbine javiti da mu ga poklonim. Sto se tice desktop-a, na njemu radim posao koji zahtijeva mis, tastaturu, veliki ekran, jaku konfiguraciju itd. iPad mi je sasvim dovoljan za sve ostalo. To je citava filozofija.

igne
01-06-2010, 17:31
Ja planiram da kupim iPad 32GB WiFi model posto imam u kuci WiFi a i u gradu na svakom koraku mada neverujem da cu ga nesto preterano setati, i tada ce dektop jednostavno da odleprsa za nekih 300-350e i isplatice dobar deo iPad-a a za sve sto mi treba imam laptop sa dobrom konfiguracijom, za Heroes 3 koji jedino igram je i predobar :D U kuci imam trenutno 3 racunara, znaci jedan laptop, i dva desktop od kojih je jedan za igranje a drugi u radionici za download i taj mislim da nisam mesec dana vec ugasio http://www.isrbija.net/images/icons/icon10.gif Posto se neigram jer uglavnom nemam vremena a i nezelim svake godine da puknem 200-300e na konfiguraciju zrtvovacu ga za iPad koji sigurno vredi novac ali ne preprodavacki jer nemam nameru nikome da platim vise nego sto kosta, idem sledeci mesec u Austriju pa cu tamo kupiti :)

djalf
01-06-2010, 17:39
Ja imam jaku desktop masinu i koristim Samsung 32" LCDTV kao monitor i na njemu gledam FullHD filmove. Za setkanje po kuci gde imam WiFi kao i po gradu imam HD2 ili 3GS. NE vidim svrhu iPad-a i ako bih voleo i sigurno cu da ga probam, pitanje je samo da li cu da ga zadrzim.

Predrag
01-06-2010, 19:24
Kod mene je danas u kancelariji bio covek koji nije neki zaludjenik za apple. Medjutim kada je video iPad odusevio se i vec je poceo da trazi neku vezu u USA kako bi ga sto pre dobio! Jednostavno nemoj te ga uporedjivati sa lap topom ovo je nesto special i kako bi dobri Steve rekao magical :)

Belgrade011
23-08-2010, 22:47
Slazem se sa ljudima gore.
Kod mene je misljenje preovladjivalo u smislu sta ce mi to u zivotu imam komp imam lap top suvisna glupost koja mnogo kosta.Sve se promenilo onog trena kad sam ga video i isprobao u Apple radnji..
Osecaj je totalno drugaciji, kao rokovnik je a funkcionalnost ogromna..ko god da ga je video.. navukao se na njega.. drugaru sam odneo da pokazem i trazio mi je da mu ga prodam na rate jer se preko 6 sati igrao na njemu..
Ja ga koristim za net surfovanje.. igrice.. muziku, filmove.. slike... ma za sve.. hoces drugaru da pokazes slike sa mora ... nosices lap top od 100kg?
ja imam model IPAD 3G 16gb i ODUSEVLJEN SAM!!!
desktop racunar sam smanjio na minimum.. jer mi je lakse da kliknem na ipad uvalim se u krevet i surfujem..
tako da..
mada me uzasno nerviraju ljudi koji nisu drzali IPAD u rukama i onda komentarisu negativno i slicno..
Kupi.. neces se prevariti..
meni stize jedan sutra ako nekom bude trebao..

igne
24-08-2010, 00:00
Kupio sam ga, koristio oko 4 nedelje i prodao.. Interesantan je u pocetku, svako ko ga vidi kaze wuaao, ali posle dosadi i shvatis da ti pored iPhone jednostavno nije potreban veliki iPod.

shusha
24-08-2010, 00:39
Vredi svaki dinar, ja ga imam vec tri meseca i jos uvek ga koristim istim intezitetom!

EDIT:Kad vec pominjemo Iphone, meni posle iPada, iPhone nimalo nije praktican ni za surfovanje ni za igrice u te svrhe iPhone koristim samo kad moram tj. nije mi iPad pri ruci! Tako da mislim da su zajedno dobra kombinacija i da se dobro dopunjuju!

djalf
24-08-2010, 02:17
Evo i ja konacno uzeo iPad. WiFi 64GB verzija i vec uzivam u njemu. Pogresno je uporedjivati sa bilo cim, extra je uredjaj. Tek sam ga uzeo, javicu kasnije kako mi odgovara.

veselinovic
24-08-2010, 02:22
Vredi svaki dinar, ja ga imam vec tri meseca i jos uvek ga koristim istim intezitetom!

EDIT:Kad vec pominjemo Iphone, meni posle iPada, iPhone nimalo nije praktican ni za surfovanje ni za igrice u te svrhe iPhone koristim samo kad moram tj. nije mi iPad pri ruci! Tako da mislim da su zajedno dobra kombinacija i da se dobro dopunjuju!

Hahaha upravo tako...iPhone mi je sad smijesan!!! Kome se sad da surfati na tako malom ekranu, ili igrati nekakve "ne-HD" igrice:) kad za sve ima bolja verzija na ipadu...
Kucanje i citanje dokumenata, word, power point...to ne zelim ni da spominjem... iphone, i to 3GS, cu najvjerovatnije prodati!

djalf
24-08-2010, 19:37
Ljudi, ja ovo sve sto vise koristim sve mi se vise svidja :)
Najsmesnije je kada sam uzeo neki iPhone 3G posle, lele kako ono smesno, rezolucija i mali ekran, ko kinez. iPad je mnogo dobar uredjaj, samo da poprave neke od mana kao sto su kamerica (meni ne treba) i makar jedan USB port i bice extra. Stereo svucnici su isto pozeljni jer bi dosli do izrazaja zbog velicine uredjaja.

veselinovic
24-08-2010, 19:47
Haha
-stereo zvucnike dobijem kad ga spojim na moje 250w pioneer zvucnike ;)
-usb port najnormalnije i bez ikakvog hakovanja koristim preko kamera connection kit-a! Transfer slika, muzike, filmova, office dokumenta je SAVRSENO MOGUC, i ne samo to...sve te fajlove mozete sa usb sticka importovati u oficijelne aplikacije-Pages, Keynote, Photos i sl
(sve ovo koristeci iFile koji je besplatan)
Savrsenstvo

igne
24-08-2010, 20:04
Totalno je pogresno uporedjivati iPad i iPhone, naravno da ne mozete uporedjivati telefon i tablet, telefon nije predvidjen za surfanje netom nego prvenstveno za telefoniranje, sve ostalo je dodatna funkcija, dok je iPad iskljucivo namenjen za upraznjavanje slobodnog vremena i surfanja po netu ;) Tako da te dve stvari mislim da ne mozete uporedjivati, meni se svideo ali ja iskreno nisam mogao da iskoristim njegove namene jer nisam ni imao mnogo vremena za njega.. Licno, meni je sasvim dovoljan iPhone, za moje potrebe, ali nekima je iPad recimo vise od koristi.. Ko putuje, nije po citav dan kuci i slicno, dok je kod mene bas obrnuta situacija bila, radim kuci, kada idem negde nemam potrebu za iPad-om i zato ga nisam mnogo koristio i na kraju prodao.. Ali mi se ipak dopao :) Tada mi je bilo puno para koliko sam dao za njega, iako sam ga kupio extra povoljno, iPad 64GB WiFi za 650e ali ako bih ikada ponovo kupovao iPad kupio bih samo 3G 16GB jer bi meni bilo dovoljno.. Ali mislim da se to u skorije vreme nece desiti :D U svakom slucaju, uzivajte u svojim iPad-ima :)

1024
24-08-2010, 20:11
Ja imam standardni 22incni monitor na kompjuteru kroz koji citam ovaj forum. I onda uzmem iPhone, otvorim forum i nekako mi je sitno :S Isto i kad igram igrice, Tony Hawk 2 se mnogo lakse igra na PCju sa velikim monitorom nego na iPhone.

...Ili to mozda nije isto zato sto moj kompjuter ne radi na iOSu?

shusha
24-08-2010, 20:13
Ja sam se debelo razmisljao da li 3g ili ne! Na kraju sam se odlucio za wifi model i ne kajem se jer uvek mogu preko mywi na iphoneu da sherujem net tako da bi mi 3g bilo bacanje para, jedino sto sam mogao to je da uzmem onaj od 16gb jer bi mi i to bilo dovoljno ali nema veze od viska glava ne boli :vb_smash:

Nesha
25-08-2010, 18:21
Kada se pojavio, mislio sam da meni to ne treba. Onda ga je zet doneo i dao mi ga na koriscenje 2 dana, i shvatio da je to to.

Sad prodjem pored laptop-a, kao pored fice, jednostavno ne uzima mi se u ruke onolikih gabarita. iPad koristim po ceo dan, taman toliko baterija moze da izdrzi.

Najveca prednost su njegove dimenzije, mogu da lezim, sedim, nosim ga gde treba. Sve sto mi ne zavrse app (a toga je malo), zavrsi remote desktop connection na glavni racunar, tako da nemam ni jednu zamerku. Kome treba flash, tu je frash. Dobro jedina zamerka je sto jos nema iOS4, ali instalirao sam ProSwitcher HD beta, i radi bez greske za sada.

DamirK
15-09-2010, 12:06
Ja od kad sam usao u Apple svet sa prvom verzijom iPhone, ostalo mi je 0.
To misljenje definitivno zastupam od kad smo dobili iMac-ove 27" na poslu :) :) Ludilo, sve se brze, lakse radi, bez pucanja Windowsa :)

I onda kada se pojavio iPad... to je ono sto sam cekao da neko uradi, kvalitetno.
Sad sam izgleda nasao nekoga ko bi mogao da mi nabavi ipad iz Amerike.

Pa me zanima ova 3G verzija.
Da li to funkcionise normalno kod nas?
Posto bi mi dobro doslo da mogu sa terena da se nakacim na net, posto ucestvujem na dogadjajima, pa pisem izvestaje, saljem slike itd. Ipad bi mi olaksao ovo...

Kako funkcionise 3G (u srbiji)

Predrag
15-09-2010, 22:55
Funkcionise bez greske ako si mislio na signal.

Juga
17-09-2010, 04:14
xxxxxxxxxxxxxxxx

DamirK
17-09-2010, 10:49
Jos jedno pitanje, za ipad treba micro sim? Radi 3G? Jesam li dobro shvatio?
A koliko znam samo VIP ima micro sim.

Inace iPad najvise uzimam zbog pisanja, sto kod kuce, da mogu iz opustenog polozaja da kucam, i da mi je uvek pri ruci kad za "brain storming", jer veoma cesto ustajem u sred noci i palim komp (ako nije otvoren) kako bi zapisao neke ideje itd. Takodje uzimam 3G da bi isto to mogao i na terenu da uradim, da updejtujem blogove. Takodje radi posla, ovisnik sam i o emailu, a struka mi je vezana za Internet, tako da cu najverovatnije uvek imati ipad uz sebe.

Jednostavno ideja da mogu google docs, calendar, mail itd. da imam na 9" ekranu, u spavacoj sobi, dnevnoj sobi, u dvoristu, na terenu, na odmoru... (pored svega ostalog).
Takodje mnogo blogova, sajtova... uopste online, citam preko iphona i to vec zna da smori nakon 15tak minuta, ipad bi trebalo da promeni to.

Videcemo kako ce se pokazati u praksi, mada do sada me nije razocarao nijedan Apple uredjaj koji sam koristio :)

mallena
17-09-2010, 11:15
Damire,karicu mozes i da iseces...imas na netu tacne dimenzije :) i treba ti 1o min najvise...

DamirK
17-09-2010, 11:20
A taj rad, dobro ubezbao sam se sa iphonom pre par godina :)
Hvala!

Inace prijatelj je otisao do apple prodavnice i nije bilo ono sto sam trazio WiFi + 3G, 16GB, sad cekam da ode ponovo pa da uzme od 32GB (3G) ako ne bude slucajno ni taj onda bez 3G pa cu da jurim WiFi po terenu :(

James
17-09-2010, 12:42
Vezano za refleksiju ekrana, ja sam narucio http://www.sgpstore.com/product_info.php/products_id/1204 (placeno Inteza master karticom, regularno stiglo za 8 dana, doneo postar) i bukvalno sam se preporodio. Na ekranu u opste nema refleksije niti otisaka prstiju.

Sta da vam kazem da sam danas kada sam dolazio do poslao citao knjigu u busu na suncanoj strani bez ikakvih problema!!!. Kada aplicirate foliju prvih par dana ce vam biti malo cudno ali kada se naviknete skroz druga prica.

Zaista preporucujem

Juga
17-09-2010, 13:51
xxxxxxxxxxxxxxxx

DamirK
17-09-2010, 15:12
Sto se tice blogova, nisam planirao da objavljujem preko iPad-a, vec samo draft da sacuvam, bar za glavni "blog" za koji cu koristiti, jer je stil postova i komplikovan, zahteva doterivanje slika, svega i svacega. Pa bi i ipadu samo osnovu pisao... eventualno kada pisem sa terena, reportazu odredjenih dogadjanja, pa cisto tekst kako bi sto pre bio neki izvestaj, a kasnije na radnoj masini odradio ceo izvestaj kako nalazu standardi odredjenog bloga/sajta. Danas sam trazio applikacije koje bi mi koristile, vidim da ima raznih, povezivanje sa PC/MAC, drag & drop itd. Naravno ne ocekujem zamenu za laptop... vec samo nesto manje od laptopa sto mogu da imam stalno uz sebe.

Na raznim forumima sam svaki dan, kuckam i preko iphone (predpostavljam da je na ipadu lakse, pa makar samo kucanje, zbog velicine ekrana), reko kad uplodujem slike, jedino linkujem sa Flickr-a.

Ali otom potom, kad stigne i kad probam moci cu konkretno da pricam, za sad jos uvek vidim iPad kao korisnu spravicu ZA MENE (svako ima svoj nacin rada), a i u kakvom svetu zivimo, impresionirace moje potencijalne klijente i saradnike, lakse ce mi biti da prezentujem neke ideje... :)

Videcemo... za sad ga samo ocekujem sa nestrpljenjem.
Jedino mi je zao sto nema kameru za skype.

shusha
17-09-2010, 15:23
iPad je vrhunska alatka, sigurno se neces pokajati! Ja ga imam oko pola godine i prezadovoljan sam!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Juga
17-09-2010, 16:09
xxxxxxxxxxxxxxxx

DamirK
17-09-2010, 16:20
Predpostavljam da nema skype jer nema ni kameru. I da ima znaci jedino bi audio calls funkcionisao.
Predpostavljam da ce u sledecoj generaciji da izbace i kamericu frontalnu, pa cu da se pojedem :)

Juga
17-09-2010, 16:36
xxxxxxxxxxxxxxxx

ogMeIn84
17-09-2010, 18:17
Moje je licno misljenje da ne vrijedi. Ali to je samo moje misljenje. Prvenstveno jer nema prednju kameru, jako mali kapacitet hard diska, prenos fajlova je uzasno dosadno komplikovan (nema USB port), nema podrsku za flash, a cijena jaka...

Meni je aPad (kineski iPed) fantasticna alternativa za iPad, 105 dolara iliti 80 eura, naspram 600 dolara, a osim softvera i +128mb rama vise, po meni nema sta da ponudi. A aPad ima 2 usb porta, frontalnu kameru sto mi je daleko bitnije, laksi nacin za ubacivanje filmova, muzike, ima flash podrsku itd.

Apad spec:
Hardware specifications for the Rockchip based Apad iRobot Android Tablet, Batch 2:
* CPU: RK2808 Chipset (ARM9 @ 600 MHz + DSP @ 550 MHz dual-core)
* Operating System: Android 1.5
* Supported Languages: English, Chinese, others
* Display: 800×480 7″ LCD
* Input: Resistive single point touchscreen
* Sensors: Accelerometer
* Camera: .3 Megapixel camera (extrapolated to 1.3 Megapixels)
* Audio input: built-in microphone
* Audio output: 3.5 mm jack, integrated speakers
* Networking: 802.11 Wireless b/g
* Peripheral Support: USB HOST (mouse, keyboard, memory stick, more untested)
* Battery: 3000 mAH, 2 hours continuous use wifi on, 4 hours reading time wifi off
* RAM: 128 MB
* ROM: 2 GB
* Expansion memory: Transflash (microSD) up to 16 GB
* Supported video formats: MKV (H.264 HP)/RMVB/MPEG-4/FLV/MPEG-1/MPEG-2 up to 720p
* Supported audio formats: MP3, WMA. FLAC, AAC, AC3, OGG, WAV
* Supported picture formats: JPEG, PNG, BMP, GIF

http://www.apadonline.co.uk/apad-features.html

http://www.fonearena.com/blog/16519/apad-china-ipad.html

Juga
17-09-2010, 18:42
xxxxxxxxxxxxxxxx

rade_91
26-09-2010, 02:29
Mene zanima ima li gde kod nas da se kupi iPad i kolika je garancija na njega?

mrga
26-09-2010, 05:21
Nema da se kupi, rekao bih.

Belgrade011
26-09-2010, 16:52
ima samo preko oglasa,zvanicno nema..
nema cak ni u zemljama gde imaju zvanicni prodavci apple-a (Madjarska,Grcka,Hrvatska,Ruminija,Bugarska) zato sto nemaju podrsku,servise za IPAD.
Tako da je moguce kupiti ga u USA,i zapadnoj evropi (Italija,Nemacka,Asutrija itd..)
garancija kada se kupi u Evropi je 12 meseci,od dana aktiviranja u iTunes-u..

Belgrade011
26-09-2010, 16:55
Moje je licno misljenje da ne vrijedi. Ali to je samo moje misljenje. Prvenstveno jer nema prednju kameru, jako mali kapacitet hard diska, prenos fajlova je uzasno dosadno komplikovan (nema USB port), nema podrsku za flash, a cijena jaka...

Meni je aPad (kineski iPed) fantasticna alternativa za iPad, 105 dolara iliti 80 eura, naspram 600 dolara, a osim softvera i +128mb rama vise, po meni nema sta da ponudi. A aPad ima 2 usb porta, frontalnu kameru sto mi je daleko bitnije, laksi nacin za ubacivanje filmova, muzike, ima flash podrsku itd.

Apad spec:
Hardware specifications for the Rockchip based Apad iRobot Android Tablet, Batch 2:
* CPU: RK2808 Chipset (ARM9 @ 600 MHz + DSP @ 550 MHz dual-core)
* Operating System: Android 1.5
* Supported Languages: English, Chinese, others
* Display: 800×480 7″ LCD
* Input: Resistive single point touchscreen
* Sensors: Accelerometer
* Camera: .3 Megapixel camera (extrapolated to 1.3 Megapixels)
* Audio input: built-in microphone
* Audio output: 3.5 mm jack, integrated speakers
* Networking: 802.11 Wireless b/g
* Peripheral Support: USB HOST (mouse, keyboard, memory stick, more untested)
* Battery: 3000 mAH, 2 hours continuous use wifi on, 4 hours reading time wifi off
* RAM: 128 MB
* ROM: 2 GB
* Expansion memory: Transflash (microSD) up to 16 GB
* Supported video formats: MKV (H.264 HP)/RMVB/MPEG-4/FLV/MPEG-1/MPEG-2 up to 720p
* Supported audio formats: MP3, WMA. FLAC, AAC, AC3, OGG, WAV
* Supported picture formats: JPEG, PNG, BMP, GIF

http://www.apadonline.co.uk/apad-features.html

http://www.fonearena.com/blog/16519/apad-china-ipad.html

Pa imas USB connection kit, preko kojeg mozes vrsiti prenos podataka.
Kapacitet hard diska je vise nego dovoljan za ono za sta je IPAD i namenjen.

Belgrade011
26-09-2010, 16:58
@DamirK:
iPad je consumer stvar.. nije namenjen ni za kakav rad niti mozes da se pouzdas u njega.
Ako blogujes, forumasis ili visis na facebooku, i imas zelje da okacis neku sliku ili file, zaboravi iPad.. jednostavno out-of-box ne moze. Treba traziti neke 3rd party aplikacije - uploadere. Npr.. pises blog i hoces da zakacis slicicu. Posto blogu pristupas i editujes iz Mobile Safari, u sred pisanja, zatvaras safari ides u 3rd party uploader, izaberes sliku, posaljes na neki img hosting, nadjes URL slike, kopiras, gasis uploader, ides ponovo u safari, ubacis URL slike i nastavis dalje. Ako ovo treba da uradis 2-3 puta samo za jedan blog post, iznerviraces se.

iPad je samo za konzumiranje sadrzaja sa Interneta. Apsolutno nije za bilo kakav posao. Ako ga prihvatite na ovaj nacin to je odlican uredjaj, ali ako ocekujete zamenu za laptop/netbook, grdno se varate i razocaracete se.

Meni se par puta desilo da npr.. pisem post na forumu, kliknem na upload attachmenta i forum otvori novi prozor.. u tom prozoru Browse for file dugmence je iskljuceno. Onda shvatim da treba neki uploades. Zatvorim upload attachment stranu i Safari ponovo ucita prethodnu stranu i obrise sve sto sam pisao. Hteo sam da ga razbijem.

Vecim delom si u prava, mada imas opciju preko backgraoundera za multitasking :)

Belgrade011
26-09-2010, 16:59
Damire,karicu mozes i da iseces...imas na netu tacne dimenzije :) i treba ti 1o min najvise...

jadan covek ako ''karicu'' mora da sece da bi koristio IPAD
hehehehehe
ipak je to prevelika cena hehehehehehehehhee:vb_smash:

iKnez_95
26-09-2010, 18:34
Niko ne mora sjeci karticu da bi koristio iPad, radice on fino i bez nje. Ako neko koristi iPad 3G model onda samo ode do operatera* i zatrazi MicroSIM**.
*Ne mogu se sjetiti koji tacno operateri u Srbiji nude MicroSIM kartice.
**Ne znam da li je zamjena klasicne kartice za Micro besplatna ili se placa.

neciteci
26-09-2010, 19:17
Vidim da ima puno onih koji kritikuju IPad, ali to se odnosi iskljucivo na ios!!! Pa setite se ljudi kako je na pocetku ios na prvim iphonovima bio ogranicen i glup da tako kazem, pa su ga sa svakim novim apdejtom poboljsavali da je sada baba-roga!! Moje misljenje je da samo treba da budemo strpljivi i cekamo nove apdejte IPad ios-a, a do tad bi preporucio svima da malo vise koriste sidiu, jer tamo ima dosta stvari koje mogu da pomognu mnogima koji imaju ovu spravu!!

Juga
26-09-2010, 19:19
xxxxxxxxxxxxxxxx

madness99
27-09-2010, 01:30
Ovih dana planiram da kupim sebi iPad, nasta treba da obratim paznju pri kupovini?

Koji fw moze jailbreak?


Hvala unapred na pomoci.

Juga
27-09-2010, 01:55
xxxxxxxxxxxxxxxx

Byakuya
27-09-2010, 03:19
bas te mrzi da citas po forumu a? :)

moze 3.2 i 3.2.1 ......3.2.2 ne moze....

DamirK
04-10-2010, 11:03
Kako god, vredelo ili ne, ja ga nabavio konacno.
Sinoc sam isprobavao malo, danas cu da vidim sta da ubacim od app.

dario-ri
02-11-2010, 04:58
iskreno kako puno putujem, meni se ne isplati...
imam macpro cini mi se najjacu verziju, iphone i desctop od oko 7000 eura.
macpro je od firme koji sam odkupio u pol cijene i kako se bavim audio video obradom i 3d modeliranjem i crtanjem ipad mi je nepotreban.
cesto putujem ali na putu nemam vremena za surf ili film ili knjigu jer radi ili spavam :)
inace, doba mi bio super za surfanje i filmove ali imam media centar i plazmu, za 20 min citanja novina uzmem pro ili sjednem za stol pa citam...
ipad je nekima potreba, drugima prestiz, treci ga imaju jer imaju viska para, a cetvrtima ne treba :)
iako ga mislim kupit zeni da ne tlaci sa facebook glupostima dok radim :) a prou nema da prilazi...

uzelac
03-11-2010, 15:41
kome treba racunarcic za poneti, za mail/surf/muziku/video/slike, isplati se.
Malo sta je tako kvalitetno, intuitivno i sa baterijom koja traje ~5sati.

Ako se zanemare "kineski no name" padovi, iPad ispadne i najjeftiniji dostupan Pad.
Samsungovo i Toshibina Android cuda su znacajno skuplja od 16GB modela.

3G i dodatna memorija znacajno podizu cenu, ali osnovni model od 16GB je odlicna kupovina, posebno ako se nabavi napolju.

Ja sam prodao Android telefon i netbook i nabavio iPad + obican telefon za pozive/sms/ponekad surf.

Mislm da je to bolja opcija od prve, a svakako bolja od samo iPhone 4 :)

Predrag
03-11-2010, 15:49
Zna li neko zasto nece da mi radi 3G u roamingu? Aktivirao Sam u telenoru roaming medjutim izbacuje uvek gresku da ne moze da se poveze? Ima li neko slican problem? Uredno mi gore pokaze na kojoj Sam mrezi signal odlican 3G I edge samo nece da pusti net.

doktor22
07-11-2010, 22:44
na tmobile-u HR, nije moguce koristiti roaming ako si novi korisnik ne znam da li je to tako i u telenoru...to je do operatera greska nekakva, ne do iPad-a.

Predrag
08-11-2010, 10:12
ma kakvi nov korisnik u Telenoru sam od kada je dosao u Srbiju imam 25 kartica na firmu od njih znaci nije do toga. Mogao bih da ih zovnem ali to je tek borba sa vetrenjacama

vvvlaki
28-11-2010, 10:53
Nakon 3 meseca, evo i utisaka. Prvi iPad je bio 16gb, WiFi. Drugi sam uzeo skoro, 64gb 3g. Osim ociglednih benefita ovog poslednjeg, utisci su od prvog dana isti. iPad je izuzetan uredjaj u svakom pogledu. Uglavnom, sto se mene tice, moze da zameni notebook/desktop u 90% slucajeva.

Samo da naglasim da se bavim poslom gde zaradjujem radeci na racunaru. Za moj posao je potreban izuzetno jak racunar jer koristim kompletan Adobe set programa. Osim ovoga, sve ostale potrebe mi zadovoljava iPad. Od koriscenja interneta, korespodencije mailom pa do gledanja fotografija, filmskih zapisa ali i zabave.

Naravno, iPad ne moze zameniti desktop/notebook racunar kao sto ni motor ne moze zameniti automobil, ali biti kategorican po pitanju upotrebljivosti je krajnje bespredmetno. Stvar je navike, afiniteta.

iPad se za ova tri meseca pokazao kao fenomenalna novina uz kafu (bilo kod kuce, bilo u kafeu), pocketabilan (uslovno receno), na putovanjima koristan, zabavan i veoma usluzan. Naravno, postoje ljudi koji tesko menjaju navike, pa sumnjam da je iPad njihov cup-of-tea.

Stavio sam 4.2.1, JBovao sam ga i sada vise nemam zamerki (dobio foldere, multitasking...). Prosto, iPad je savrsena masina koja vredi svaku paru. Jos samo da naglasim da vec dve godine koristim VIP najskuplji paket (negde 3.500 dinara) i nikada nisam potrosio 1.8gb mesecno, nikada 1.800 minuta potrosio... a posebno ako imate na umu da mi je racun u Telenoru iznosio, prosecno, 7.000 dinara i to bez interneta. Eto, toliko je VIP meni odlican.

I jos nesto... Nije sramota imati iPad, staviti ga na sto u kafeu i procitati novine. Postoje ljudi koji svoj novac posteno zaradjuju, a ne vidim zasto bi to bila poza??? Prosto ne razumem zivotni koncept poziranja sa iPadom, a posebno one kojima smeta to. Dobro, mozda je to razumljivo decacima/devojcicama koji su jos uvek u postadolescentskom trazenju sebe, pa reaguju burnije nego je to pristojno, ali smatram da smo mi ovde ozbiljan svet i da smo ljubitelji gadget-a jer nam cine zivot prijatnijim. Takodje, komicno je ako je nekome iPad statusni simbol, jer bi to znacilo da ostatak zivi u apsolutnom siromastvu.

Pre par noci sam video Seku Aleksic kako koristi iPhone4, ali mi nije palo na pamet da kazem da su svi korisnici iPhone-a 4 wannabe estradni umetnici ili postovatelji lika i dela.

Znaci, ucimo se toleranciji i shvatimo da nase potrebe i navike ne moraju neminovno da budu i potrebe/navike celog sveta. Nas sistem vrednost je nas problem, a drugima ostavimo da se bore sa svojim demonima.

Ako neko koristi iPad za Facebook, mene to izuzetno raduje iako licno imam veoma kritican odnos prema Facebook-u. Drago mi je da ovaj narod pocne da koristi tehnologiju sve vise, pa makar to bilo i za Facebook. Pre ili kasnije ce shvatiti da iPad moze mnogo vise od toga.

Uostalom, zar nije prijatnije citati novine na 10" ekranu nego na telefonu? Prosto, komotnije je. Ako neko voli vise da gleda u ekrancic, meni je jako drago i gledacu da uvek podrzim tu naviku, bez obzira sto je meni licno besmislena.

Mozda je malo offTopic, ali mislim da je potrebno izdici diskusiju iznad postteenage nacina komunikacije i ubaciti malo vise zdravog razuma i tolerancije.

Izvinjavam se onima koje sam smorio, a koji su sebe prisilili na citanje ovog teksta.

Nesha
28-11-2010, 13:51
@vvvlaki u potpunosti se slazem sa tvojim izlaganjem. Kao sto rece jedan lik Steve Jobsu, ovo je najbolja stvar koju sam ikada uneo u svoj dom :) Posebno sada sa 4.2.1, kao da sam kupio noviji model.

iSpirit
28-11-2010, 13:53
off
Mozda bolje sacekati iPad 2 , mada bi voleo da imam iPad 64 GB WiFi + 3G
:)

Urosipad
28-11-2010, 22:59
zanima me sa cime da JB ipad 4.2.1 kad updatujem ?

iMorris
28-11-2010, 23:55
Mislim da je iPad nepotrebna stvarcica. Kad bude mogao da radi bez podrske racunara onda ce biti prava stvar.

polut
29-11-2010, 09:39
zanima me sa cime da JB ipad 4.2.1 kad updatujem ?
firmware 4.2.1 mozes da jb sa Redsnow, ovde imas detaljan tutorial (na engleskom)

http://www.redmondpie.com/jailbreak-ios-4.2.1-iphone-4-3gs-3g-ipad-ipod-touch-with-redsn0w-0.9.6b4-guide/
ako ti je problem sto je na engleskom prevedi sa google translator

DamirK
01-12-2010, 19:36
Da li mora da se jailbreakuje? Ili se to radi samo ako koristite hakovane stvari?
Malo sam zbunjen

Belgrade011
01-12-2010, 23:31
ne moras ako neces.. ali onda moras da placas aplikacije.. :)
to je to :)

Mirche
01-12-2010, 23:52
Moj prvi utisak, nakon jednog dana provedenog u drustvu novog Ipada je - wow!

Najbolje potrosenih 500 evrica u zivotu

doktor22
02-12-2010, 00:15
Slazem se sa iMorrisom. Mozda ce biti bolje kad izade iPad 2.

dario-ri
02-12-2010, 03:29
Mislim da je iPad nepotrebna stvarcica. Kad bude mogao da radi bez podrske racunara onda ce biti prava stvar.

nisam shvatio ovo...
za sta moras koristit kompjuter kad imas ipad?

za itunes? to je samo backup, tebe nitko ne tjera na to

iMorris
02-12-2010, 10:44
Pa radi isto kao iPhone. Prebacivanje filmova, slika i ostalo...

Kad. Bude bio nezavistan od racunara onda ce biti prava stvar. Mada, ne verujem da ce ikad biti.

DamirK
02-12-2010, 11:57
Ja i placam applikacije :) Ono sto mi stvarno treba.
Iphone sam jailbreakovao, za ipad mi se neda.

Hvala na pomoci
Onda veceras radim update :)

dario-ri
03-12-2010, 20:29
koji iPad imate (po velicini memorije) i da li vam je to dovoljno i sta sve radite i imate na njemu?

BiTrAtE
03-12-2010, 21:15
Ja narucio preko amazona iPad za 499$, osnovni model ;)

igne
03-12-2010, 21:31
Ja kad sam kupio iPad mislio sam da ce zadovoljiti moje potrebe a na kraju mi je dosadio veoma brzo pa sam ga prodao...

dario-ri
03-12-2010, 21:37
Ja kad sam kupio iPad mislio sam da ce zadovoljiti moje potrebe a na kraju mi je dosadio veoma brzo pa sam ga prodao...

za sta si ga kupovao, tj. koje potrebe?
i sta ti je dosadio i zasto?

polut
03-12-2010, 22:40
ja imam iPad 3G 32GB, mislim da je to minimum kapaciteta flash memorije. po mom misljenju 16GB je malo i moze se veoma lako napuniti slikama, muzikom, igricama, raznim korisnim programcicima. mislim da je jako velika prednost kupiti 3G model jer omogucuje koriscenje interneta i maila tamo gde nemate wireless mrezu, preko programa swirly sms imate opcije slanja sms i mms poruka na mobilne telefone, i naravno opciju navigacije. tako da za tu razliku u ceni dobijete jako puno vrlo bitnih opcija

Predrag
03-12-2010, 22:48
Slazem se potpuno

dario-ri
03-12-2010, 22:52
preko programa swirly sms imate opcije slanja sms i mms poruka na mobilne telefone, i naravno opciju navigacije. tako da za tu razliku u ceni dobijete jako puno vrlo bitnih opcija

imam iphone :D
ali zanima me samo velicina koju treba uzet...
jer ako dodemo do 32GB razlika izmedu 32 i 64 je fakat sitnica
70-80 eura

polut
03-12-2010, 23:29
@Dario, ako mozes da priustis sebi model sa 64GB, naravno da veliku kolicinu dodatne memorije dobijas za 80€. moras prvo utvrditi svoje platezne sposobnosti, pa nakon toga odluciti za konkretan model.

Shiki
04-12-2010, 00:14
Kod mene 16GB sasvim zavrshava posao, i nikad preko 10-ak nije puno a imam sve shto mi je potrebno ;)

Za 3g se slazem da je extra, ali nazalost imam obican model, pa do neke naredne generacije ili sl ce ostati tako...

:wave:

Mirche
04-12-2010, 01:28
Ja sam uzeo 16GB + 3G, jer sam shvatio koristeci prethodno Ipod Touch, da mi je mnogo vaznije da imam mogucnost pristupa kad nemam wifi, nego da budem zatrpan filmovima i muzikom koje nikada ne gledam i ne slusam u toj meri da bih morao stalno da ih imam sa sobom.

Doduse, uzeo sam obican stari Ipod samo za muziku, jer mi on resava i slusanje u kolima, tako da sam sada na Ipad stavio samo par stotina pesama koje zaista najvise gotivim...

dario-ri
04-12-2010, 01:54
Ja sam uzeo 16GB + 3G, jer sam shvatio koristeci prethodno Ipod Touch, da mi je mnogo vaznije da imam mogucnost pristupa kad nemam wifi, nego da budem zatrpan filmovima i muzikom koje nikada ne gledam i ne slusam u toj meri da bih morao stalno da ih imam sa sobom.

Doduse, uzeo sam obican stari Ipod samo za muziku, jer mi on resava i slusanje u kolima, tako da sam sada na Ipad stavio samo par stotina pesama koje zaista najvise gotivim...

hvala,
izgleda da cu ic na 32GB wifi+3G zbog stalnog boravljenja vani, a i da mogu koji film bacit kad budem bio negdje vani...
muziku sam si rjesio jer sam si uzeo ipod classic/nano ...

Juga
04-12-2010, 04:17
Xxxxxxxxxxxxx

Mirche
04-12-2010, 15:40
Pa to ti je manje-vise pravilo za sve moderne ekrane...

U praksi se to lako resava, smanjis svetlo, promenis ugao gledanja, pojacas osvetljenje ekrana

James
08-12-2010, 19:49
Ili jos bolje kupis anty glossy foliju, ja je vec par meseci imam i extra sam zadovoljan. Bez problema Na plazi pod direktnim suncem moze ipad da se koristi

uzelac
09-12-2010, 15:21
Pa radi isto kao iPhone. Prebacivanje filmova, slika i ostalo...

Kad. Bude bio nezavistan od racunara onda ce biti prava stvar. Mada, ne verujem da ce ikad biti.

Gresis.
Moj iPad je dva puta u svom zivotu video racunar, kada sam ga kupio i dan posle kada sam ga JB.
Sledeci put ce to biti kada mu stavim 4.2, no ne zurim.

Nemam nikakvu potrebu da ga kacim na iTunes, postoje aplikacije koje omogucavaju da se preko mreze vuku podaci i fajlovi. Filmove gledam streamovanjem, uvek je neki racunar u blizini kada to radim, a za muziku imam radio.

Meni sluzi za net/mail/zezanje i taj posao radi odlicno.
non 3G model, kapiram da bi mi 3G dobro dosao ali me mrzi da vadim jos jednu karticu, placam pretplatu itd.

Belgrade011
09-12-2010, 15:35
Mozemo mi ovde pisati do sutra da li vredi ili ne vredi. Ukusi su razliciti i nikad ne mozes svima udovoljiti. Za neke vredi za neke ne vredi. Zavisi kakve afinitete imate i zasta vam je IPAD potreban.
Definitivno nije pokazna sprava vec u mom slucaju ima veliku namenu. U autobusu na putu, koristim ga za net (imam IPAD 3g) mogu da ga nosim u kupatilo ako mi se prohte. U svakom trenutku mi je dostupan mail i net zaposlevne stvari a i za raznorazne gluposti, citanje knjiga, igrice, cak i neke strucne aplikacije koje mi pomazu u mom poslu. Glupo je porediti Lap top i IPAD da li cu na lap topu citati knjige? i drzati ga u krilu? NE,ukocio bih se posle pola sata. Baterija na lap topu traje 2 sata u najboljem slucaju na IPAD-u 12.. koliko se tu filmova moze odgledati a da ne smetate pri tom coveku koji sedi do vas u busu. Ko god da je bio u kontaktu sa njim svi su izrazili zelju da ga kupe. Cak je troje ljudi iz moje okoline i kupilo IPAD posle mene..Ja sam ih povezao sa ljudima preko ovog foruma koji su prodavali.
Tako da se stvarno besmisleno diskutovati da li vredi ili ne. Jednostavno, ukusi, afiniteti pa i godine su razlicite. Ne moze svima odgovarati identicno i iste stvari ih provlaciti to je normalno.
Ako neko zeli da kupi neka jednostavno pogleda sta on nudi pa ako smatra da je potrebno neka kupi ako mu je debilno ili sta god ne mora da kupuje i gotovo.
U svakom slucaju IPAD ce naci put do kupaca kojima je on potreban odnosno tacnije neophodan kao meni.
Hvala :)

fatcat
10-12-2010, 04:11
Nisam znao gde da postavim,ali ima iPad da se kupi i u GlobeNetu,64k je cena ako sam dobro cuo.

polut
10-12-2010, 22:01
dobro si cuo, to je cena modela 16GB, bez 3G. ostali modeli su naravno srazmerno skuplji.

demijan
13-12-2010, 18:25
Ipad je najbolja stvar koju sam kupio do sada a kupovao sam svasta posto sam pravi tehno manijak. Pre kupovine a kupio sam ga ( ipad 16gb+3g)pre dvadeset dana, bio sam poprilican skeptik po pitanju kolika je funkcionalnost uredjaja i mislio sam da je vise modni detalj nego bilo sta drugo i strasno sam pogresio, totalno mi je zamenio laptop koji vise ni ne palim a u firmi desktop komp bar za one stvari za koje sam i do sada koristio komp( e-mail, office, stanpanje,citanje novina itd) i mnogo toga jos a plus sam dobio slobodu kretanja koju do sada nisam nikada imao! Mislim da je 3g varijanta mnogo bolja a mala je doplata.Sve u svemu najbolja moja investicia do sada!!!!!!:vb_happy:

DamirK
16-12-2010, 20:53
Jednostavno ako neznate sto bi neko kupio ipad, ondq definitiivno nije za vas.

Ja od kad imam ipad ne sedam vise za komp, dok ne treba da radim (dizajn, photo)
Sve tekstove pisem na ipadu, imam aplikacije za organizaciju, kalendar, kontakte, mail, internet... Bukvalno mi ne treba komp a ni papir. Jer sve menjaju applikacije.

Do sada sam dosta toga radio na iphone, a sad mi je to sve mnogo konfornije na ipadu.
Uzeo sam 3G, 16GB jer mi Je internet vazan, na putovanjima, a muziku i fotografije ne prebacujem mnogo na ipad, pa mi ne smeta manjak GB. bar ne jos, za ovih 3-4 meseca kolikko ga koristim.

Jos jednom, ako ne znate zasto ga kupiti? Nemojte! Nije za vas, bacicete pare.
U suprotnom veoma korisna stvarcica! To sam znao cim je izasao, jer sam odma shvatio kako mogu da ga koristim.

djoole
16-12-2010, 21:55
Ja bih ga uzeo bez razmisljanja da ima instaliran Mac OS X i par USB ulaza.
Veliki iPhone mi ne treba...

3gs
16-12-2010, 22:46
mislis veliki ipod :)
posto nema opciju telefoniranja niti sms nazalost

mallena
16-12-2010, 22:59
Opciju sms- a ima ;)

djoole
16-12-2010, 22:59
mislis veliki ipod :)
posto nema opciju telefoniranja niti sms nazalost


Jos gore :)

priest77
16-12-2010, 23:04
zamisli kako bi drzali iPad na uvu da bi obavili razgovori? :)

jedino resenje je sa slusalicama, ali stvarno kome treba tako ogroman telefon?

po meni funkcija telefoniranja je beskorisna.

djoole
16-12-2010, 23:09
Gresis. Sledeci model dobija kameru i facetime, garantujem ti...

priest77
16-12-2010, 23:11
Pa facetime imas i na mac-u ali to ti nije telefon.

djoole
16-12-2010, 23:14
Nije facetime telefon. To je buducnost telefoniranja...Kao i Skype i Google Voice

priest77
16-12-2010, 23:29
To je VoIP i treba da ga ima kao sto ga ima recimo svaki PC, ali klasican GSM telefon na tabletu jeste glupost

djoole
16-12-2010, 23:38
Ne razumem zasto ? Zasto VoIP moze, a klasican telefon ne ? Sta bi ti falilo da kuckas SMS-ove preko tableta i da ga koristis sa Bluetooth slusalicom ? Po meni mu ne bi naskodilo...Sto se kaze "od viska glava ne boli". Jedinu manu u svemu tome vidim cenu. Mada ako vec ima GSM modul u sebi, ne bi trebalo da bude skuplji od ovog sada 3G-a.

priest77
16-12-2010, 23:47
Zato sto je preveliki da bi ga koristio kao telefon i nosio ceo dan sa sobom.
Jednostano niko ne bi ga tako koristio cak i da moze.

djoole
16-12-2010, 23:52
Ja nisam ni rekao da treba da bude apsolutna zamena za mobilni telefon, vec da mu ne bi skodilo da, kad vec ima GSM modul u sebi, da moze da se koristi i u tu svrhu...

dario-ri
17-12-2010, 01:39
Ne razumem zasto ? Zasto VoIP moze, a klasican telefon ne ? Sta bi ti falilo da kuckas SMS-ove preko tableta i da ga koristis sa Bluetooth slusalicom ? Po meni mu ne bi naskodilo...Sto se kaze "od viska glava ne boli". Jedinu manu u svemu tome vidim cenu. Mada ako vec ima GSM modul u sebi, ne bi trebalo da bude skuplji od ovog sada 3G-a.
da tako nesto postoji, mozda bi razmislio da ne nosim telefon vise sa sobom...
iako je malo ne praktican u svakodnevnom zivotu, ne bi bilo lose i tu opciju imati...


Zato sto je preveliki da bi ga koristio kao telefon i nosio ceo dan sa sobom.
Jednostano niko ne bi ga tako koristio cak i da moze.

slazem se da je prevelik, ali da ga nitko ne bi koristio tu se ne slazem...
koristili bi ga vjerojatno mnogi u kucanstvu, u uredskom poslu itd... imali bi primjene

DamirK
17-12-2010, 11:22
Pa da, mana mu je sto ne funkcionise i kao Wacom tablet.
Zasto ne bi i ipad funkcionisao kao graficki tablet, kad je istih dimenzija... ;) :) samo mu fali olovka :) :) :)

iMorris
17-12-2010, 12:12
Pa da, ti zoves sa njega, saljes poruke i ostavis ga u stanu. I onda uvece dodjes i listas pozive i poruke i javljas ljudima kako ne nosis tu karticu sa tobom, bla bla bla :)

Glupost!

djoole
17-12-2010, 12:22
Sto ljudi, sto cudi...
Ne kapiram zasto kupujes iPad ako ces ga drzati u kuci na stolu ? Koja je poenta ? Valjda on zato i jeste takvih dimenzija da bi mogao lako da se spakuje u akt tasnu, ruksak i td i ponese sa sobom na sljaku, u kafic, na plazu itd, itd...

Pa cak i da ti samo stoji kuci i da ga ne nosis nigde, moze da ti zameni fixni tel...Zar ne ?

Tactman
17-12-2010, 12:32
ipad vredi svakome kome 500-600 evra nije preveliki udar na lični budžet. ljudi troše više novca na razne druge gluposti, što ne bi i na ipad. ko mora da se dobro napregne da skrpi za ipad, može i bez njega.

sve ostalo su prazne priče, dal nekome treba ili ne, svako od nas ima ponešto u kući što ili ne koristi dovoljno, ili je kupljeno pa zaboravljeno, ili ne zna ni sam zašto je kupio. pošto je i ipad hoby igračka, tako bi ga trebalo posmatrati: neće svet propasti ako ga nemaš, a ako ga već imaš svakako može da se iskoristi za ponešto.

priest77
17-12-2010, 13:29
Sto ljudi, sto cudi...
Ne kapiram zasto kupujes iPad ako ces ga drzati u kuci na stolu ? Koja je poenta ? Valjda on zato i jeste takvih dimenzija da bi mogao lako da se spakuje u akt tasnu, ruksak i td i ponese sa sobom na sljaku, u kafic, na plazu itd, itd...

Pa cak i da ti samo stoji kuci i da ga ne nosis nigde, moze da ti zameni fixni tel...Zar ne ?
Niko ne kaze da ga neces nositi sa sobom, ali sigurno ga neces nosisti svo vreme sa sobom kao sto nosis mobilni telefon i zato je GPS telefon na tabletu glupost, koja moze da se doda ali nemas nikakvu korist od nje.

djoole
17-12-2010, 13:40
Haha...Obozavam ovakve odgovore u kojima me ljudi poznaju bolje od samog sebe...

Ja licno poznajem coveka koji sve poslove zavrsava na iPadu i, kad je posao u pitanju, nigde ne mrda bez njega!

Tako da ti, druze, odgovor nije na mestu.

I, ubuduce, argumentuj svoje replike. Nemoj samo koristiti pretpostavke kome ce za sta iPad sluziti i sta je po tvom misljenju glupost, a sta nije.

dario-ri
17-12-2010, 14:55
Pa da, mana mu je sto ne funkcionise i kao Wacom tablet.
Zasto ne bi i ipad funkcionisao kao graficki tablet, kad je istih dimenzija... ;) :) samo mu fali olovka :) :) :)
da li reagira na olovku?
ja imam wacom doma, ali nisam probao...
ali ni nemoram kad nije vezan na PC, ali ideja je dobra

lakii011
21-12-2010, 16:28
Sa Jugom se totalno ne slazem, ali necu da odgovaram vec cu napisati svoje misljenje o IPAD-u.
Dobio sam ga sasvim slucajno, i na mojoj listi prioriteta bio je 600 EURA daleko. Gledao sam na njega kao zanimljivu igracku za razmazene i bogate ljude.
Nakon sto sam poslao ponosni vlasnik trebalo mi je 48h da se zavisnost aktivira (gori je od kreka), i mogu da kazem da je revolucionarna stvar.
Sta vise postavljam sebi pitanje kako sam ja bez toga mogao da zivim. Namene su mu razne, fantastican je kao babysiter u kolima, odlican je za citanje, surfovanje, igranje i razne druge zanimacije.
Svima koji mogu da ga kupe toplo preoprucujem.