PDA

View Full Version : BSOD - ati3duag.dll



OzzY
23-05-2010, 18:17
Imam W7, i prilikom pokretanja neke igre (ne svih!) iskoči BSOD sa porukom PAGE FAULT IN NONPAGED AREA, sa gore navedenim fajlom - ati3duag.dll.

Grafička kartica je ATI Radeon 9250 128MB. Ovaj BSOD iskače samo sa drajverima za XP, sa drajverima za Vistu ne, ali zato neke igre neće da se upale sa Vistinim drajverima ili sa onim default-nim (Mcrosoft XDDM). Da stvar bude gora, nigde nema drajvera koji su BAŠ za ovu karticu i BAŠ za Windows 7. :(

Takođe, ovaj BSOD nekad nasumično iskače u normalnom radu (bez pokretanja 3D aplkacija i sl).

Je l' neko ima(o) sličan problem i da li zna kako da rešim ovaj moj?

noname
24-05-2010, 00:15
Xp drajveri nisu kompatibilni sa windows 7 tako da je sasvim normalno sto ti se pojavljuje BSOD. Znači u principu moras da koristiš vistine ili drajvere za win7 (ako ih ima...) da bi sve bilo u redu. Ako nisi već, evo probaj ovaj drajver

http://www.4shared.com/file/123569421/50ee78e2/Vista_ATI_Radeon_XDDM_614106606_for_WIN7.html

OzzY
24-05-2010, 00:21
Probao sam vec taj. Koji god da probam uvek se nadje neka igra kojoj ne odgovara.
Uspeo sam da "resim" problem tako sto sam skinuo taj "ati3duag.dll" odnekud, zamenio postojeci i vise nema BSOD-a nego sada neke igre ili nece da se pokrenu (ona poruka "Close the program") ili (samo u slucaju igre "Cogs") igra samo zabode i pojavi se crni ekran i sledi manual restart.

1024
24-05-2010, 00:26
Kako si uopste uspeo da instaliras drajvere za XP? :S

Inace, jednom sam probao da instaliarm Windows 7 na racunar sa Radeonom 9250 (mislim da je bas taj bio), i kad sam video da ne podrzava Aero vratio sam ga nazad na XP :) Ali mislim da su postojali drajveri za Win7 za tu karticu :S

noname
24-05-2010, 00:28
Znači koristiš i dalje drajver za XP? Ovaj što sam ti postovao bi trebalo prilično dobro da radi jer je on koliko sam shvatio malo prepravljen Vistin drajver ali baš za win7.

OzzY
24-05-2010, 13:31
@1024: Uspeo sam da ih instaliram pomoću Device Managera. Standardna instalacija pomoću čarobnjaka sa diska završava se neuspehom.

@noname: Dajveri koje trenutno koristim su sa Gigabyte-ovog sajta uz patch-ovani ati3duag.dll.
Ali ni ti nisu za W7.