PDA

View Full Version : Air Video na iPadu



adzo89
23-05-2010, 14:16
Samo cu rec da ova aplikacija razbija! znaci mogu da upalim sve filmove preko pc (wifi) na ipad a da ne potrosim ni megabajt prostora na iPad. Ali jos kad bih mogao da ubacim prevod onda bi bilo sjajno....

adzo89
23-05-2010, 14:32
evo ukapirao sam, samo ubacite .srt u isti fajl dje je i video i imate prevod :)

adzo89
23-05-2010, 14:53
Najjaca aplikacija za iPad - odmah sad potpisujem!
Prednosti:
1) Ne morate da se mucite sa convertovanjem ( da cekatae po sat vremena da vam konvertuje + plus skoro svi convertori nemaju opciju dodavanja prevoda)
2)Mozete bukvalno sve da pogledate sto imate u kompu
3) Ne trosite nista od prostora na iPadu...

Rakic90
23-05-2010, 15:03
Znao sam za tu app, ali nisam zeleo da je instaliram iz prostog razloga jer nemam unlimited 3g internet na ipadu, vec mogu da je koristim teoretski samo kod kuce gde imam wifi. A to je opet glupo jer onda ispada da sam bacio pare na bluray player za wifijem, preko kojeg na tv streamujem sve filmove koje zelim da gledam na big screen-u... Opet, neko ce reci, pa ima wifi-ja skoro svuda u gradu, jeste, ali ajde ti sedni u kafic 2 i po sata i gledaj film...

P.S. Jel moze uopste taj app da streamuje preko neta, ali je fixiran samo za home network?

adzo89
23-05-2010, 15:05
ima opcija koliko sam vidio preko neta da se koristi, a sto ce ti da pustis film u kafic? :) drugo, ima da se convertuje pa da ti ostane film u ipadu...

Rakic90
23-05-2010, 15:16
Necu da pustim film u kaficu, rekao sam da bi to bilo glupo. Nego, jedino mesto gde imas wifi po gradu su kafici, a glupo bi bilo tamo da se gleda film. Na to sam mislio. :) Pu bre! Ako dodje kod nas ipad preko operatera, momentalno ga menjam za 3g i unlimited data! :) A koja je razlika izmedju obicne i free verzije? Skinuo sam free jer nema krekovane na apptrackr-u jos uvek...

adzo89
23-05-2010, 16:10
Ima ali nije oznacena kao IPAD, skini je - full je. Sta ce ti bre 3G dovoljno ti je sto imas wifi kod kuce i da uzivas...

Rakic90
23-05-2010, 16:54
Nema brate air video za ipad na apptrackr-u, samo za iphone...

adzo89
23-05-2010, 17:50
pa to ti je ta :) skini je i vidjeces, isto kao da je pravljena za ipad...

Rakic90
23-05-2010, 21:18
Skinuo sam, iste je rezolucije kao za iphone...

adzo89
23-05-2010, 22:11
Skinuo sam, iste je rezolucije kao za iphone...

bas cudno, meni nije nego kao pravljeno za ipad....

Kapetan
23-05-2010, 22:20
@Rakic

Evo za iPad....
http://rapidshare.com/files/390790449/AirVideo-v2.2.2.ipa.zip s tim sto meni ne prikazuje titlove ni kada su u istom folderu i pod istim imenom kao i film...

Moracu to jos jednom da provjerim, inace je ok app sto se tice gledanja filmova.

Rakic90
23-05-2010, 22:37
Kapetane, zasto sa svakog linka koji mi das da skinem neku .ipa kaze da aplikacija nije validna kada ubacim tu .ipa u itunes? Evo i sada i za nesto prethodno sto je bilo, ne mogu tacno da se setim sta...

Odakle tebi ti linkovi?

iDarth
23-05-2010, 22:49
Ne znam da li znate da aplikacija moze da radi bezicnu konverziju fajlova (ne virtuelnu). I to za samo desetak minuta. Bez dodatnog podesavanja, biranja direktorijuma, rezolucije i ostalog maltretiranja. Posle toga se fajlovi nadju u iTunesu i jednostavno ih prevucete na iUredjaj.

Odlican program!

iphone-srbija
23-05-2010, 23:15
ok je ako se pusta AVI ali za MKV (a uglavnom samo to skidam) nije prakticna :(

mozda ako bih imao neku bas jaku mashinu za brzu konverziju...

Kapetan
24-05-2010, 00:44
Kapetane, zasto sa svakog linka koji mi das da skinem neku .ipa kaze da aplikacija nije validna kada ubacim tu .ipa u itunes? Evo i sada i za nesto prethodno sto je bilo, ne mogu tacno da se setim sta...

Odakle tebi ti linkovi?

Cudno, to su moji ipa fajlovi, znaci iz mog kompa, zipujem ili u rar i okachim na RS.

Aj sjeti se sta sve nije valjalo pa da opet probamo.

adzo89
24-05-2010, 00:48
Ne znam da li znate da aplikacija moze da radi bezicnu konverziju fajlova (ne virtuelnu). I to za samo desetak minuta. Bez dodatnog podesavanja, biranja direktorijuma, rezolucije i ostalog maltretiranja. Posle toga se fajlovi nadju u iTunesu i jednostavno ih prevucete na iUredjaj.

Odlican program!

cekaj, kako? :) ja sam convertovao jedan film i sad ga nema nidje?

Kapetan
24-05-2010, 01:25
evo ukapirao sam, samo ubacite .srt u isti fajl dje je i video i imate prevod :)


U kom formatu su filmovi? Ja imam avi i srt, ista imena, jedan folder i ne pusta mi subtitle. Jesi li nesto dodatno podesavao u programu ili samo pustio film i dobio prevod ?

adzo89
24-05-2010, 01:45
Avi su filmovi, skinuo sam srt prevod i stavio ih u isti folder sa filmom - takodje preimenujes prevod da se zove kao film i onda unutar air video na ipadu odmah ti pronadje prevod

Kapetan
24-05-2010, 02:10
Ne znam zasto ali meni ga ne prepoznaje....Svi su filmovi isto avi, subtitle je srt i nosi isto ime kao i avi!?

adzo89
24-05-2010, 02:50
Ne znam zasto ali meni ga ne prepoznaje....Svi su filmovi isto avi, subtitle je srt i nosi isto ime kao i avi!?

Da, probaj na ipadu kad palis film da pogledas jel ti upaljen prevod (gore desno kad kliknes pojavi se subtitle)....

Predrag
01-06-2010, 15:10
Ovo je stvrano ekstra app! Samo sto meni ne konvertuje bas nasa slova dobro ali jbga prebolecu to nekako:) Zgodno je sto mogu lepo uvece da legnem u krevet pustim film i opusteno zapsim :)

Kapetan
01-06-2010, 17:22
Da, probaj na ipadu kad palis film da pogledas jel ti upaljen prevod (gore desno kad kliknes pojavi se subtitle)....

Gore desno??? Nemam nista ni nalik tome.

Aj kad budes mogao ubaci scrshot da vidm kako bi trebalo da izgleda

Predrag
02-06-2010, 01:43
Ima i aplikacija STREAM TO ME pa ko zeli neka proba i naravno ostavi utiske poredjenja

http://www.appscene.org/download/6DslYCtFp168ae191efe

adzo89
02-06-2010, 04:17
Ovo je stvrano ekstra app! Samo sto meni ne konvertuje bas nasa slova dobro ali jbga prebolecu to nekako:) Zgodno je sto mogu lepo uvece da legnem u krevet pustim film i opusteno zapsim :)

cek cek :) nasa slova podesavas preko programa air video na kompu...znaci imas tab subtitles i tu izaberes Central European (Windonws latin 2) i sva nasa slova ce se prikazivati normalno...

adzo89
02-06-2010, 04:22
Gore desno??? Nemam nista ni nalik tome.

Aj kad budes mogao ubaci scrshot da vidm kako bi trebalo da izgleda

znaci pazi da ti se prevod zove isto bas kao i video...zatim udjes na air video preko ipada kliknes na video koji oces da gledas sa lijeve strane - sa desne strane ce ti se otvorit taj video i tu ces kliknut samo po sredini jednom i otvorice ti se opcija dodavanja prevoda (gore desno)...evo slike
http://www.dodaj.rs/f/2d/S3/3SeAzkk8/photo.png

Predrag
02-06-2010, 15:20
Malo me zeza ovaj AIR izbacuje mi URL Reslover Error! Nece da se poveze a juce je sve htelo normalno...hm.....

Kapetan
02-06-2010, 17:44
Evo ponovo instalirah aplikaciju i radi prevod. Prvi put mi se ovo nije pojavljivao 100%.

Radi uglavnom fino :)

Sad da se bacim na skidanje filmova :)

maksa
04-06-2010, 23:23
Imam jedno pitanje.
Meni radi film jedno 5 minuta tad malo zastane i vrati se na pocetak filma. Dali se to jos nekom desavalo?

James
14-06-2010, 20:35
Danas sam instalirao Air Video zaista odlicna aplikacija, medjutim imam sledeci problem kada izaberem live konverzation film na ipadu koje se pokazuje je uzasno loseg kvaliteta sa velikim pixelima kao da ipad ubije rezoluciju na 300X200 pa je sve kockasto.

Najpre sam pomisio da je do mog WiFi ali kada sam pustio film koje ne zahteva konverzaciju slika je bila extra dobra. Masina sa koje pustam filmove je core2duo laptop, neverovatno mi je da masina da nije dovoljno jaka jer za konverziju istog filma koji posta live kockasto, ofilne uradi za nekih 35 min.

Zbun

Kapetan
14-06-2010, 20:58
Jesi selektovao bitrate u podesavanjima? Ima od 64 kbit/s pa do 2 mbit/s cini mi se...selektujes sve i trebalo bi da ti bude bolja slika. Naravno, najbolja moguca je onakva kakav ti je source...ako je neki cam rip ili slicno ****** onda ne ocekuj nista spektakularno na iPadu.

James
14-06-2010, 23:03
Definitvno je problem do toga ja Sam skapirao da je bit rate vezan za zvuk pa Sam stavljao 128 nije ni cudo da je sve bilo u kockicama


Pozdrav