PDA

View Full Version : Kupovina iPad-a u Svajcarskoj



djalfirevic
22-05-2010, 18:36
Pozdrav narode.

Imam dva kratka pitanja, pa iPad-ovci pomagajte.

1) Da li vredi kupiti iPad 16GB u Svajcarskoj, posto je tamo 463e taj model. Pre svega pitam zbog Jailbreak-a i sl. Nisam ispratio topic-e vezano za taj deo, pa me zanima je li to ok.

2) Da li juriti WiFi + 3G model ili moze i WiFi. Gledah Tech Specs od oba modela, doduse ne nesto preterano pazljivo, ali odokativno bih rekao da je sasvim OK uzeti i ovaj WiFi model?

Hvala.

Rakic90
22-05-2010, 20:31
Kupi wifi, i uzivaces. Sve je ok povodom JB-a i tih stvarcica! Samo, mislim da je ta cena bez poreza...

Godzilla
22-05-2010, 20:40
kao sto ti raka rece, kupi sa wifi-em i nema da te boli glava!realno,bez njega to nije to!a 3g ti ne treba(po mom misljenju),ja barem to ne bih uzeo...

Kapetan
22-05-2010, 21:39
Wifi ti je sasvim dobar izbor. JB postoji, radi bez problema i to je to. Treba da znas da postoje i modeli sa wifi bugom, nekad hoce da izgubi konekciju (meni se to ponekad desi, jako rijetko) i sl. a inace je sve ostalo ok. To ce svakako biti ispravljeno sledecim update-om software-a tako da ne brines.

Sto se tice 3g, njegova jedina prednost je taj GPS koji ces moci koristiti kao na iPhoneu. Za sada nema puno aplikacija koje bi radile i sa nasim mapama, ali bice ih u buducnosti. Sa druge strane, za 3g ti treba neka kartica, vrlo vjerovatno postpaid, znaci jedan solidan mjesecni izdatak. Opet, to ces moci koristiti samo u Srbiji jer o roamingu nema govora :) Na kraju i sam vidi da li se nekad pozelio da imas 3g na lap topu pa odluci.

Meni wifi u potpunosti zadovoljava potrebe, ja sam se dvoumio izmedju 16BG i 32 GB koji sam na kraju i uzeo.

iSavcic
23-05-2010, 12:36
Alfirevicu kupi novi iPhone ili MacBook, a za iPad ima vremena!!! Ovo je produktivnije (mislim na mac)!