PDA

View Full Version : Kako citati pdf fajlove na ipod touch?



MilTan
19-05-2010, 00:46
Pocetnik sam i pokusavam da koristim ipod touch za citanje pdf-a. Ipod 2g 32gb, nije jailbreakovan. Snimio sam jedan test pdf fajl u DCIM folder preko DiskAid programa. (nemam Wi-Fi na koji mogu da se zakacim preko ipoda pa moram tako) Zatim sam skinuo par pdf viewera (besplatnih sa iStore) tipa eReader, Files Lite, Discover... ali ni u jednom od tih programa ne mogu da nadjem taj fajl koji sam uploadovao na ipod u DCIM folder.

Sta radim pogrenso? Jel potrebno da se jailbreakuje telefon da bi moglo ovo da se postigne?


PS. gde moze da se procita neki tutorial o jailbreakovanju tipa sta je to i zasto bih hteo da ga radim?

Hvala

Sharky
19-05-2010, 00:52
JB-om dobijas puno toga.
Za citanje pdf koristim GoodReader, a za ubacivanje PDF najbolji nacin je:
Nakacis se preko WiFi-a na mrezu, racunar mora biti isto na toj mrezi (ne mora preko wifi-a, moze i preko kabla, bitno je da je ruter isti) u donjem desnom cosku goodreadera ima slicica racunara, strelice i telefona, kliknes na to i on ti izbaci adresu na koju da odes preko racunara (npr: http://123.000.0.1:8080)
Kada ukucas tu adresu u browseru racunara dobijes opciju da preko wifi-a ubacujes pdf i ostale fajlove

iKnez_95
19-05-2010, 01:34
najbolje je da prvo uradis JB, koristi Spirit-jednostavnije nemoze biti. onda skines goodreader i uradis sve kako i je rekao Sharky. kad to zavrsis lijepo odes u temu koja se zove NAJBOLJI DODACI ZA JB-OVANE APARATE (cini mi se da se tako zove) i naskidas se aplikacija do mile volje...

MilTan
19-05-2010, 13:36
Problem je sto nemam Wi-Fi... nemam wifi ruter na kucnom racunaru a ni ovako mi ipod ne nalazi ni jedan besplatan wifi pristup u kraju... dakle jel moze ovo bez wireless mreze?

iMorris
19-05-2010, 13:51
Skini iPhone Folder, potrazi na Google ;)

MilTan
19-05-2010, 13:55
Pazi nije mi problem da prebacim pdf fajlove na ipod, to sam vec uradio preko DiskAid (mada ovaj iPhone Folders mi se vise svidja). Nego kako da ih sa iPoda ucitam u neki viewer? E to mi nije jasno. Koji god viewer da sam probao on ne vidi file system ipoda vec svoje neke interne foldere...
(naravno jos uvek mi ipod nije JB)

iMorris
19-05-2010, 14:04
Ja koristim PDF+ i quickOffice. Prvo JB pa onda da pricamo dalje :)
imas iFile za pristup sistemskim fajlovima. A pdf fajl moras da kopiras tamo gde je predvidjen da bude u programu(citacu)

MilTan
19-05-2010, 14:13
JB-ovacu svakako cim malo udjem u stos sa iPodom, imam ga tek 3 dana.


A pdf fajl moras da kopiras tamo gde je predvidjen da bude u programu(citacu)

A kako da saznam gde odredjeni program ima svoje foldere? Evo kako izgleda struktura foldera na mom iTouchu kad ih gledam u iPhone Folders

http://img295.imageshack.us/img295/2214/ipod.png

iMorris
19-05-2010, 22:26
Uradi JB pa se javi...ovako cemo malo teze... ;)

MilTan
19-05-2010, 22:48
Ok. Imam iTouch 2g 32gb, kupljen polovan sa fw 3.1.1 a updatovao sam odmah prvi dan na 3.1.3.
Jel mozes da me uputis na neki tutorial ok JB ovog modela sa ovim fw? Takodje nemam wifi pristup kod kuce (ako je to potrebno za JB)? Znaci pocetnik sam skoro pa totalni...

iKnez_95
20-05-2010, 00:12
Na samom pocetku rubrike tutorials imas temu koja se zove Spirit JB 3.1.3. E sad je problem sto nemas Wi-Fi. Bez njega nemozes nista instalirati na iPod (applikacije se mogu ubacivati preko PC-a, ali za to moras na iPod-u instalirati AppSync 3.1 za koji treba Wi-Fi). JB se ja MISLIM moze uraditi bez Wi-Fi, ali najvjerovatnije grijes. Tako da bez Wi-Fi nista nece moci.

MilTan
20-05-2010, 00:16
OK ajde ja cu sad da uradim JB preko Spirita pa cu da sutra odem do centra grada (bg) i nadjem neki wifi da se nakacim... samo mi recite kakva je dalja procedura kad se nakacim na wifi? Udjem u cydia pa kucam neku url i odatle skidam taj appsync ili sta? Ili ne treba nikakav url da pamtim vec sve ima u toj cydia-i?

Hvala :)

iKnez_95
20-05-2010, 00:38
e sad ja se nesjecam tog djela oko instaliranja cydie posto imam kod kuce Wi-Fi, to ce ti neko drugi morati odgovoriti. e sad sto se tice instaliranja: taj appsync 3.1 ti treba da mozes krekovane aplikacije (ili igrice) ubacivati pomocu iTunesa. onda ima jos jedna korisna tema, vec sam ti je spomenuo, nalazi se u dijelu Cydia/Rock/Icy i zove najbolji dodaci. to su ti aplikacije koje su manje-vise must have. nemoras pamtiti nikakve brojeve , url ili nesto slicno. samo moras zapamtiti kako se zove taj dodatak koji planiras instalirati.
samo u search ukucas appsync.
P.S kad budes skidao appsync obavezno mora biti 3.1, jer postoji jos jedan, 3.2 ali je on za iPad.

MilTan
20-05-2010, 00:41
OK.

A jel se ubacivanje muzike i filmova razlikuje na JB uredjaju ili je isto kao i neJB preko iTunes-a?

iKnez_95
20-05-2010, 00:52
sto se tice ubacivanja multimedije, sve ostaje isto. sa JB ti ustvari prosirujes mogucnosti svog iToucha 10 puta. kao prvo dobijas veliki broj aplikacija koje na postoje na appstoru a pruzaju mnogo. za pocetak sta samo multitasking znaci za rad na iPodu, pa winterboard... pa ogroman broj krekovanih aplikacija. mogu tako nabrajati do beskonacnosti...

MilTan
21-05-2010, 11:26
Evo Jailbreakovao sam svoj ipod 2g 3.1.3 preko Spirit-a i dobio sam Cydia aplikaciju.

E sad sta dalje? Nemam kuci wifi pa cydia nije mogla da se nakaci na svoje servere

Uz to kad pokrenem DiskAid (program za listanje fajlova na ipodu iz Windowsa) kaze mi ovo:


Sorry, you need to have a Jailbroken device to view the root partition.


Zar ne bi trebalo da imam pristup root folderu ako je ipod JB?

iKnez_95
21-05-2010, 14:34
kao prvo moras se nakaciti na neki Wi-fi. jesi li dosad skinuo ijednu besplatnu aplikaciju sa AppStora? probaj sa iFunBox.

MilTan
21-05-2010, 16:03
nasao sam neki wifi u komsiluku ali kad se nakacim ne moze da otvori ni jedan sajt... ne znam dal taj wifi u opste ima izlaz na net

inace instalirao sam par free programa jos pre nego sto sam JB

iKnez_95
21-05-2010, 16:32
onda trazi dalje. ja imam aplikaciju speedtest, i ako na njoj nemogu napraviti test neke mreze znaci da neradi.

MilTan
23-05-2010, 20:22
Evo konacno sam se dokopao wifi kod ortaka i poskidao sve zivo sa cydie itd...

E sad pitanje: skinuo sam iFile da bih mogao da listam sve fajlove po sistemu i to radi ok, izlistava sve foldere od root pa na dalje. Medjutim kad prikacim ipod na komp i DiskAid mi kaze da ne moze da cita root i da moram da JB-jem ipod iako sam to vec uradio?! Takodje ni iPhoneBrowser ne vidi root.

Uzgred kako da crackujem iFile posto pise da je shareware? I takodje koja je najbolja procedura za prebacivanje pdf fajlova u ipod preko kompa tj usb kabla?

OzzY
23-05-2010, 20:35
Skini "afc2add" iz Cydia-e i svi iPhone browseri ce raditi.
EDIT: Krekovani iFile skini sa repo-a:
www.sinfuliphonerepo.com

MilTan
24-05-2010, 19:18
Ok afc2add sam instalirao i sad DiskAid vidi sve foldere :)

E sad jel mogu da skidam te cracked aplikacije preko kompa, npr taj iFile pa da ih instaliram na iPod preko kabla? Nemam stalan wifi nego samo kad odem do centra grada...

pantanano
19-02-2011, 04:28
Kazu da ne postoji glupo pitanje, ali cini mi se da ovo moje se istice :)
Imam ipod t. 2gen i na njemu je 4.1 jb.
Instalirao sam prvo na njega neke igrice i sve rade i vidi ih...
Zatim sam neke aplikacije instalirao, naravno preko kompa mrzi me wifi jer brze ide sa kablom, poskidam sve za cas preko neta...
I da, instaliram po preporuci program GoodReader i vidi ga bez problema ipod, kao aplikaciju i pokrenem ga, ali sve one pdf fajlove sto sam prebacio on ne vidi...
Kaj sam pogresio?
A da, inace u Itunes-u vidi u meniju books i sve te pdf f. koje sam prebacio, a konkretno na njemu ne vidi da postoje...
Resenje je...?

iMorris
19-02-2011, 04:56
Pa verovatno ti se ti pdf fajlovi nalaze u folderu samog programa pa su vidljive samo za taj program...

pantanano
19-02-2011, 12:33
Verovatno, a kako da ih prebacim pa da budu vidljivi i na ipod-u?

pantanano
10-03-2011, 02:14
A ovo nikako da mi proradi da citam pdf fajlove...
Uradio sam i sa onim programom calibre, konvertovao u epub i nista.
I skinuo preko installusa programa pdf reader. I opet nista...
Stalno mi izbaci ovu poruku: http://img96.imageshack.us/i/33007614.png/
Kako da namestim da mi cita to?

Babakaj
10-03-2011, 03:44
Skini regularno sa appstorea aplikaciju iBooks i instaliraj je. Ubacene knjige mozes otvoriti u njoj.

pantanano
10-03-2011, 12:19
Pa ja kad odem na sajt pise mi da skinem itunes jer on ima kao tu aplikaciju, ali ja vec imam itunes ver 10.1.2...
Na sajtu ne mogu da skinem ibooks dodatak, jer izgleda treba da se registrujem, kako kad nema nase zemlje, probao sam da stavim Hrvatsku i krene ali kod onog dela paymant sa brojevima kartice ne znam sta da upisem, probao sam svoj br ali ne prihvata... Kako si se ti registrovao?

Babakaj
10-03-2011, 15:24
Imas na forumu opisanu registraciju. A za ibooks ne bi trebalo da ti trazi kreditnu karticu. Mozes iBooks da skines i za installousa ili sa neta ovako da se ne cimas sa registracijom...

Tactman
10-03-2011, 17:37
kakva antireklama za apple uređaje. čovek se polomi da posle dve strane objašnjenja nekako uspe da čita hebene pdf-ove. pa stvarno je potrebno biti mazohista da neko ovo smaranje smatra normalnim...

Babakaj
10-03-2011, 20:18
ma ima milion nacina da se provali kako da se uradi - sednes lepo :vb_type: pa google, yt tutorijali, vec napisani postupci na forumima, zdrav razum... i onda na kraju kad provalis kako je sve lako da se uradi :facepalm: i zadovoljan si.. Ipak ajde da se pomogne, ljudi smo >:D

pantanano
10-03-2011, 20:58
@tactman
namestio sam sve sto je trebalo i sad radi, tebi ne mogu da zahvalim jer mi nisi nista ni pomogao sem sto si dao ironican komentar...
@babakaj hvala, uspeo sam sve sada radi kao sat :)

zelimipod
19-03-2011, 12:32
kako sam ja rešio čitanje pdf fajlova:

instalirao sam iStorage aplikaciju uz pomoć Installous-a
instalirao sam Documents To Go uz pomoć Installous-a, čita pdf, doc, power point prezentacije, uglavnom, office paket
preko wifija sam ubacio fajlove na ipod uz pomoć iStorage, ne znam kako vi prebacujete fajlove, svako ima svoj način, ja kući imam NAS i njemu pristupam sa ipoda.
u iStorage postoji opcija za svaki fajl: OPEN IN. kliknem tu opciju na i izaberem documents to go, i on mi otvori taj pdf fajl u programu documents to go.

ovako radim zato što mi se sviđa taj program, ne volim onaj ibooks, inače sa ibooks je ništa prostije, pošto je on zvanično podržan od strane apple-a. onda se knjige u ipod ubacuju kao i filmovi i muzika...