PDA

View Full Version : iPad nedostaci?



iDarth
15-05-2010, 20:20
Za sve koji poseduju iPad:

Da li mozete da napisete sta je to sto vam u upotrebi iPada nedostaje? Sta vas tera da sednete za desktop racunar?

Da il je to USB, tastatura, mis, neki program (Word, Excell, Photoshop...), ergonomija, napajanje...

Za sta ga najvise koristite? Da li ste se pokajali? Za sta nije napravljen?

Rakic90
15-05-2010, 20:40
Nedostaci: Mis i veliki monitor. Rapidshare.

Sharky
15-05-2010, 21:27
Za rapid share skini aplikaciju Downloads.
MS office uopste nedostaje, ima par aplikacija kao sto su Pages, Numbers... Koje u potpunosti zamenjuju office, cak fajl napravljen u tim aplikacijama moze da se snimi kao office ili pdf dokument.
Za one koji bas zele office ima i office aplikacija na apptrackr.
Sto se nedostataka tice... Hm... Pa i nema ih.
Baterija je prosto neunistiva.
Ah da, evo nedostatka, mogli su napred neku kamericu da stave, bar za skype ili msn.

Kapetan
15-05-2010, 22:14
Multitasking naravno, nadam se da ce i to doci sa sledecim upgrade-om OS-a a kamera za skype hm...malo nedostane sto jes jes, mada kad pogledam ni kameru na kompu ne palim nesto cesto tako da...

Ono sto me vise zanima i sto iscekujem sa vecom zeljom je neki hack ili nesto u tom pogledu sto se tice camera kit-a, od te stvarcice ocekujem puno u pogledu povezivanja raznih periferija.

Koliko Vam traje baterija? Od punjenja do punjenja koliko prodje sati, dana ?

Ja sam sinoc oko 11h skinuo sa punjaca, sinoc igrice, net, download par programa, youtube i sl danas isto tako i sad je na 65%.

Rakic90
15-05-2010, 22:29
Pa toliko i nama...

Ma znam ja za rapidshare kako da skinem na iphone/ipad, a sta raditi sa zip/rar fajlom onda? To je poenta... Ako zelim da skinem neki film, moram preko kompa da skinem .rar partove, da ih raspakujem, konvertujem i ubacim na ipad... To je jedino. A i mnogo sve brze mogu da uradim na kompjuteru.

Sharky
15-05-2010, 22:31
Zar iFile nema zip (rar) opciju?

OzzY
15-05-2010, 22:53
iFile ima zip ali ne i rar kodiranje/dekodiranje. Takodje ne moze da ekstraktuje nista iz podeljenih arhiva (*.r00, *.01, itd.).

Kad smo kod nedostataka, je l' tacno da nema podesavanje za sveltinu (Brightness)?
Koje stvari nema u poredjenju sa iPt-om?

Kapetan
15-05-2010, 23:26
Kakvo podesavanje za svetlinu?
iPt?

Sharky
15-05-2010, 23:38
Brightnes podesavanje je isto kao i na iphonu, znaci isto ima senzor pa na jacem svetlu pojacava svetlinu a na manjem smanjuje, naravno ima i manuelno podesavanje.
Jos jedna prednost fw3.2 tj iPada:
ipod aplikacija je mnogo bolja, postoji mogucnost pravljenja playlisti u samoj aplikaciji, takodje mozete izbrisati pesme iz ipoda, i jos par stvari.

OzzY
16-05-2010, 00:19
OK.

@Kapetan: Mislim da sam procitao negde da nema podesavanje za brightness, zato pitam.
iPt je skracenica od iPod touch (da, sa malim "t").
Pitanje je bilo da se uporedi iPad vs. iPod touch, bolje nego da se uporedjje sa iPhone-om jer je blizi plejeru nego telefonu.

Sharky
16-05-2010, 00:54
Sve u svemu ima sve sto ima ipt, plus je to sve na ipadu mnogo bolje.
Sve moze da se ocenjuje i obijasnjava, ali osecaj kad stavite ipad u ruku i prevucete prst preko velike, sjajne, glatke povrsine da ga otkljucate ili slajdujete springboard je prosto neopisiv.
To je vec dozivljaj za sebe :)

EDIT: nadjoh jos jednu privremenu manu, jos uvek nema aplikacije yourtube za iPad, a preko je potrebna

Kapetan
16-05-2010, 04:21
S obzirom da je iPt kako je dobio ime :) identicnih dimenzija kao i iPhone po meni podosta toga se razlikuje u radu na iPadu...Da ne pominjem iPod aplikaciju, preko dozivljaja u radu na ovakvom ekranu (gaming, filmovi, surf....itd. itd). Mislim da ipak ima mnogo vise prednosti i mogucnosti nego iPt. Ne znam za sta ga ko koristi ali pregledati mail ili raditi sa tekstom, slajdovima (iWork) na iPadu je fenomenalno. Po meni, ekran je pun pogodak. Mislim na dimenzije, osvetljenje i tako to. Ni malo i usko za komotan rad ni veliko i glomazno.

Kad vec pominjete brightnes,meni je na iPad-u na nekih 30% mozda malo jace dok je na iPhone-u preko 50%. Meni je to sasvim je dovoljno da ne zamara oci posle duzeg gledanja (pogotovo pri slabom svijetlu),a em stedi bateriju. Iskljucio sam auto-brightnes malo me nervira ta funkcija ne znam zasto :).


@sharky
Sta fali youtube-u za sad?

iDarth
16-05-2010, 04:27
@sharky
Sta fali youtube-u za sad?

youRtube :)

Kapetan
16-05-2010, 04:48
Aaaaa on hoce da download-uje znaaaci ....

E sad mi je jasno :vb_cheers:

Rakic90
16-05-2010, 05:37
A sta ja imam od iFile-a i extraktovanja kada ne mogu taj film da gledam odmah...

veselinovic
16-05-2010, 11:57
Nedostaci: Mis i veliki monitor. Rapidshare.

Ljudi, izgleda da svarno nista ne nedostaje :)

Za mis, ajde molim te i pogledaj sledeci klip:)


2wklrVOFMKA

Sharky
16-05-2010, 14:55
Off:
Pokusao sam da ti osposobim ovaj youtube klip ali svasta si nesto spakovao u njega i nisam mogao ni da ga nadjem :)

Kapetan
16-05-2010, 17:00
Sta je sa klipom? Ne prikazuje se uopste barem meni

Rakic90
16-05-2010, 17:21
Ja mogu da ga vidim bez problema...

Sharky
16-05-2010, 17:23
Popravio je klip tako da sad moze da se vidi

Kapetan
16-05-2010, 18:18
Meni je i dalje sve bijelo !? Kao i svaki drugi post, nema ni linija ni okvira za klip .... Rakic, vidis li preko iPada ili na PC-u?

adzo89
16-05-2010, 19:20
http://www.youtube.com/watch?v=2wklrVOFMKA&feature=player_embedded

1024
16-05-2010, 20:24
Ja sam klip video normalno.

...hack, hack, hack...

Pogledajte sad da li je dobro :)

Kapetan
16-05-2010, 20:26
Magic by 1024 :p

ardzuna
22-05-2010, 19:20
Znam da iPad ima 256 MB RAM-a kao i 3GS, ali me zanima koliko je od toga slobodno?
Na 3GS ima oko 160-170 MB posle reboot-a, ali još nisam našao taj podatak za iPad...

Kapetan
22-05-2010, 21:55
Posle paljenja 162 tacno :).

Posle dnevnog koriscenja svega i svacega od 50 do 70MB.

ardzuna
23-05-2010, 01:55
Hvala na odgovoru :)

To pitam najviše zato što sam čitao da se prilikom surfovanja na iPad-u javlja isti problem kao na iPhone 3G kada npr. otvoriš 3-4 tabova u Safariju pa kada se prebacuješ između njih, onda taj tab u kojem si trenutno krene da reload-uje stranicu iako je prethodno bila potpuno učitana.

Znači, iako iPad ima istu količinu slobodnog RAM-a kao 3GS, izgleda to ipak nije dovoljno jer su same aplikacije dosta zahtevnije pa se pri surfovanju javlja isti problem kao na dve godine starom iPhone 3G :mad:

Lazar
23-05-2010, 02:03
ja nikad nisam imao takav problem na 3gs-u...

ardzuna
23-05-2010, 02:10
Znam da taj problem ne postoji na 3GS-u jer ga i sam imam, a rekao sam da se javlja na 3G-u ;)

Uglavnom, zanima me da li je istina da se na iPad-u već učitane stranice reloaduju kada se prebacuješ između nekoliko otvorenih tabova?

Kapetan
23-05-2010, 02:45
Meni se to desava ponekad, vjerovao ili ne nisam do sad provalio zasto se to desava. Nekad reload-uje sa samo dva taba a nekad nece ni sa 7-8 tabova otvorenih vec ucitava strane odmah. Da li mozda zavisi od kolicine slobodnog rama u tom trenutku....!?

Rakic90
23-05-2010, 03:51
Meni je na 3g-u konstantno ponovo loadovao, na ipadu je extra, mogu da imam milion tabova, nikada se ne loaduje ponovo. Za 3gs ne znam, mrzi me sada da ustajem da proverim, a nisam obratio paznju. ;)

doktor22
03-06-2010, 12:08
Po meni, jedini nedostatak USB ( zbog npr. odeš negdje i želiš spojit zvučnike da puštaš mjuzu a to ne možeš jer nemaš port za zvučnike

Tactman
03-06-2010, 12:59
ih, da je samo zbog muzike bilo bi lako. prebacivanje bilo čega sa i na ipad je zakomplikovano zbog nedostatka usb-a.

veselinovic
03-06-2010, 13:28
Ljudi moji, mislim da ce uskoro nedostatak USB kao medija za prenosenje stvari sa i na iPad uskoro biti proslost, ako vec i nije!

Znaci, camera connection kit je poprilicno hackovan, sto znaci da se na njega moze prikljuciti sve i svasta (usb stickovi, tastature, externi hard drive...) i pristupiti svim folderima na datom mediju.
Problem je bio napajanja, koji je rijesen dualUSB kablom i to je to...

djalf
03-06-2010, 13:31
USB portovi, Web kamera, malo skladistne memorije.

Predrag
03-06-2010, 14:09
Nedostatak je sto nemam dovoljno vremena da ga koristim :)

igne
03-06-2010, 14:59
Ja sam prvo razmisljao da uzmem WiFi model od 32GB zbog mesta, mada ni 64 mi mozda ne bi bilo dovoljno al dobro :) Onda sam saznao da samo sa 3G ima GPS tako da sada samo o 3G razmisljam ali opet je 100e skuplji pa sad me to dira da li da se izrizikujem 100e vise od pocetno planiranog i uzmem 32GB 3G model ili da uzmem od 16 pa da se patim sa externim HDD? http://www.renaultforumserbia.com/Smileys/smile/a014.gif

Kapetan
03-06-2010, 17:31
A ti si mislio da iPad drzis u kolima i koristis navigaciju????

Jedino ako imas kakav kombi :vb_whip:

marija
10-06-2010, 16:09
moj stize sledece nedelje.Jedini vidni za sad nedostatak je kamera sa prednje strane za potrebe skype-a

igne
10-06-2010, 18:43
A ti si mislio da iPad drzis u kolima i koristis navigaciju????

Jedino ako imas kakav kombi :vb_whip:

Pa nisam mislio samo zbog navigacije, neverujem da bih je koristio bas ali ko zna za sta i kad zatreba ali ipak sam se odlucio za WiFi model pogotovo sto treba ipak sacuvati i koju kintu za novi iPhone 4 http://www.isrbija.net/images/icons/icon10.gif

max_serbia
10-06-2010, 20:10
da li ipad ima mic?

edit: evo naso sam da ima

Kapetan
10-06-2010, 20:54
Pa nisam mislio samo zbog navigacije, neverujem da bih je koristio bas ali ko zna za sta i kad zatreba ali ipak sam se odlucio za WiFi model pogotovo sto treba ipak sacuvati i koju kintu za novi iPhone 4 http://www.isrbija.net/images/icons/icon10.gif


Ma lagano samo,WiFi 32 GB odlicna varijanta.

Javi kad uzmes, htio bih da istestiras bateriju prije JB, interesuje me koliko traje.

James
10-06-2010, 22:43
Sto jesi li primetio da se brze trosi od kada si ga JB-ova. Meni bi trebao da stigne za 3 dana, reci koji test baterije da uradim. u pitanju je bas wifi 32gb

adzo89
10-06-2010, 22:49
ja sam odmah odradio JB - tako da ne znam, al baterija mi izdrzi jedan dan samo :(

Predrag
10-06-2010, 23:51
Po meni, jedini nedostatak USB ( zbog npr. odeš negdje i želiš spojit zvučnike da puštaš mjuzu a to ne možeš jer nemaš port za zvučnike

Ja sam recimo dok sam sa iPhonom se zezao kupio JBL-ove zvucnike prikljucak je kao za sluske (vucnici na baterije naravno) extra zvuk nema sta tako da ovo USB i zvucnici nije neka mana :)

Kapetan
11-06-2010, 00:02
@James

Napuni se do kraja, bice mozda i pun kad ga izvadis iz kutije. Upalis net i picis dok se ne istrosi skroz jbg treba imat strpljenja i vremena za to, ili prebacis neki film od oko sat i po i pustis ga pa vidis kolio je % baterije potroseno po zavrsetku.

Sumnjam da ima veze sa jb-om jer po onome sto mi je brat pricao dok ga je koristio u usa trajala mu je dosta. A i na netu ima nekih informacija da baterija ide brze nakon jb-a.

Ne mogu ni sam tacno da odredim, ali par puta sam je sprzio za manje od 3 sata samo uz surfovanje.

Do vikenda cu odraditi neke testove pa cu postaviti rezultate

Sharky
11-06-2010, 00:03
Ja sam odradio JB prvi dan kad je stigao i baterija traje odlicno. Zadnjih par dana sam ga bas masirao (internet, aplikacije, cydia, igre...) i punio sam ga otprilike svaku trecu noc.
Model je inace: wifi 32GB

Kapetan
11-06-2010, 00:07
Sharky koristis li njegov punjac ili neku drugu varijantu?

Jos nisam provalio koje je idealno vrijeme koje iPad treba da provede na punjenju. Nekad ga punim po 4-5 sati i cini mi se da drzi bar pola dana duze u prosjeku.

Inace i ja ga punim svake tri-cetiri noci/dana.

James
11-06-2010, 10:04
@James

Napuni se do kraja, bice mozda i pun kad ga izvadis iz kutije. Upalis net i picis dok se ne istrosi skroz jbg treba imat strpljenja i vremena za to, ili prebacis neki film od oko sat i po i pustis ga pa vidis kolio je % baterije potroseno po zavrsetku.

Sumnjam da ima veze sa jb-om jer po onome sto mi je brat pricao dok ga je koristio u usa trajala mu je dosta. A i na netu ima nekih informacija da baterija ide brze nakon jb-a.

Ne mogu ni sam tacno da odredim, ali par puta sam je sprzio za manje od 3 sata samo uz surfovanje.

Do vikenda cu odraditi neke testove pa cu postaviti rezultate

:eek: 3 sata samo surfovanja i sprzio si celu batriju. WTF. NAdam se da ti samo u tom trenutku istripovao IPAD, jer ako tako malo traje onda je to bas bedak.

Sto se tice testa, dogovoreno probacu pa javljam rezultate

Sharky
11-06-2010, 11:40
Koristim oreginal punjac za americko trziste,punim ga kad legnem da spavam i iskljucim kad ustanem znaci u proseku 5-6h

shusha
11-06-2010, 12:02
I kod mene je odradjen JB prvog dana i baterija mi traje dva do tri dana uz prilicno koriscenje, laptop nisam upalio od kad je stigao iPad!

James
13-06-2010, 23:18
Stigao iPad pa evo rezultata, oko 10%baterije na 1h to je prosek zadnjih 7 stai koriscenja:
surfovanje, youtube, malo igrica.

BTW danas mi se puno iPhone i nako sto se napunio mahinalno sam stavio da se i iPad puni preko iphone punjaca i punjenje je krenulo pa me interesuje da li gneralno ima razlike izmedju strunog punjaca za iphone i za ipad?

hval

Kapetan
13-06-2010, 23:27
Sporije ce se puniti preko Iphone punjaca, nista vise

nenad.jokic
14-06-2010, 00:01
Meni se uposte ne puno sporije preko iPhone punjacha... Isti je sistem punjenja...

BiTrAtE
26-12-2010, 22:55
Da ne otvaram novu temu, otac je uzeo iPad i koristi ga iskljucivo za posao.

1. Da li postoji neki task manager koji podrzava linkove i hyperlinkove? On uvjek ima neki task da ubaci, al mi se zali kako kad ostavi neki url nece da ga vidi kao link ili hyperlink. Probao je brdo taskova, s aNote je bio totalno zadovoljan dok nije provalio da ne podrzava linkove ;)

2. Ovo je jos bitniji problem, naime kad pristupa nekim portalima koje imamo u okviru firme, da li je moguce da ne postoji web browser koji podrzava JAVU? Naime neke stvari u portalima koji su radjeni u javi nece da funkcionisu, tipa kalendar, editori razni i slicno. Takodje probao brdo browsera nijedan ne radi posao. Neki imaju opcije da rade kao IE8 al ni to ne pomaze. Ima li ovome resenja? Jer ako nema prodao bi iPad odma :)

xerr
29-12-2010, 15:02
naravno hvali flash i prednja kamerica,zbog skype-a nista drugo :p

alekiq
30-12-2010, 23:25
hvali?????

xerr
31-12-2010, 13:15
ne podrzava flash -.-

zexx0r
01-01-2011, 04:47
Nema potrebe da pokušavaš da budeš kulturan :)

Ja se HVALIM svojim novim telefonom.
Meni FALI jedno dugme na košulji.

Jel uviđaš razliku? :)

magistar0
01-01-2011, 08:52
Nek proba sa skyfire preglednikom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

polut
01-01-2011, 21:14
ne vidim razloga zasto treba nalaziti nedostatke iPadu, jednostavno svako zna svoje zelje i potrebe, ako iPad nema sve sto bilo ko od nas pozeli, stavlja mu se na teret kao nedostatak. nista nije savrseno. meni licno ne fali ni fles, ni kamera, ni usb prikljucak, po meri mi je, savrsen uredjaj

lujomanga
04-01-2011, 16:11
Pozdrav ljudi,
S obzirom da sam novi korisnik Ipada i Appla uopšte, molio bih nekoga za pomoć oko nekih korisničkih problema.
Ako neko želi da pomogne neka ostavi ime ili mi se javi na pm kako ne bi opterećivali forum.
Pozdrav i hvala

iKnez_95
04-01-2011, 16:14
Ako ti treba pomoc - imas mene. :) Ali vecinu odgovora vec imas na forumu,tako da bi najbolje bilo da neka dva dana prelistavas forum, pa ako bi ti eventualno nesto ne bi bilo jasno pitas.

magistar0
04-01-2011, 16:33
Evo ti i moj skype pa ak hoces postavi par pitanja pa ti odg.
Angelofretribution2 ili 3


Sent from my iPhone using Tapatalk

lujomanga
05-01-2011, 20:15
Hvala ljudi na pomoci. Javicu ako mi jos nesto ne bude jasno.
Sto se tice nedostataka, punjac je kratak!
Pozdrav

xerr
06-01-2011, 20:12
@Lujomanga ima da se kupi produzeni punjac ali kosta :P

lujomanga
06-01-2011, 22:13
Ima li neko ideju, kako da mi neke sajtove(recimo Blic) ne otvara u formattu za mob tel?