PDA

View Full Version : 2 OS-a, 2 HDD-a



OzzY
14-05-2010, 20:57
Ovako, hocu da instaliram jos jedan OS na drugi HDD (ne particiju vec fizicki disk).
Nisam nikad pokusao ovo ali jesam na dve razlicite particije i desavalo se da onaj OS koji je poslednji instaliran biva jedini prepoznat/boot-ovan.

Da se ne bih zezao sa dual boot alatkama i slicno moje pitanje/pretpostavka je:

Ako trenutni HDD sa W7-com podesim kao "slave" tj. stavim jedan jumper, a ovaj drugi HDD na koji hocu da instaliram XP podesim kao "master" (jos jedan jumper) i instaliram OS - hoce li ovaj prvi HDD na kom je W7 ostati netaknut tj. kad iskljucim ovaj drugi HDD i vratim ovaj prvi na master, hoce li W7 biti uspesno boot-ovan?

(naravno, dual boot bi bio nemoguc u ovom slucaju)
Je l' ova teorija tacna?

Hvala unapred! :)

Lazar
14-05-2010, 21:04
naravno da hoce... imaces skroz odvojeni OS i sve drugo... mozes cak da otkacis HDD na kome je win 7 dok instalrias drugi os... cak neces moci da otkacinjes drugi hdd da bi podigao win 7 vec mozes iz boot menija da biras sa kog HDD-a se podize OS

Sharky
14-05-2010, 21:05
Stavi oba da ti budu master. Ako hoces 2 razlicita os-a onda prvo instaliras stariji. Npr: prvo xp na jedan hdd pa onda 7 na drugi. Da bi te pitao pri podizanju sistema koji da podigne.
Tako kod mene radi extra. Ako prvo instaliras noviji onda ce automatski dizati taj

OzzY
14-05-2010, 21:11
Ma ne trebaju meni permanentno 2 OS-a, samo da isprobam nesto.
Samo hocu da mi ovaj prvi ostane netaknut.