PDA

View Full Version : Backup u iTunes-u traje večnost...



Niko
15-10-2008, 11:50
Kada hoću da prebacim muziku ili spotove iz iTunes-a backup podataka sa fona traje ponekad jako dugo. Da li ima negde opcija u iTunes-u da se backup podataka iskluči. Ovako mi backup-uje skoro svaki dan kad se konektujem na njega :-(

Magnifico
15-10-2008, 12:49
Update-uj na 2.1

sveta3j
15-10-2008, 15:25
Imas i varijantu da kliknes kao da promenis opciju za sinhronizaciju,pa onda vratis na staro podesavanje i pojavice ti se opcija apply.Kad kliknes na nju uradi se samo sinhronizacija bez backupa.

Niko
15-10-2008, 18:49
Rešio sam problem. Sada mi iTunes radi kako treba.Mnogo brže prebaci sve kada je automatski bekap isključen.
Evo rešenja:

1. Locirati iTunesPrefs.xml fajl. Ovaj fajl se obično nalazi u

C:\Documents and Settings\username\Application Data\Apple Computer\iTunes
ili
C:\Documents and Settings\username\Local Settings\Application Data\Apple Computer\iTunes.


Ako se folder Application Data ne pojavljuje, u Windows Explorer-u treba namestiti da budu vidljivi skriveni fajlovi


2. Napraviti Backup fajla iTunesPrefs.xml


3.Otvoriti fajl iTunesPrefs.xml nekim tekst editorom (npr. Notepad++, Ultraedit, ali nikako MS Notepad-om)


4. Naći User Preferences deo i nakon prvog <dict>: ubaciti:


<key>DeviceBackupsDisabled</key>
<data>
dHJ1ZQ==
</data>


To treba da izgleda ovako:

http://www.eidac.de/wp-content/uploads/2008/07/picture-7.png

Posle toga resetovati iTunes. Sada neće bekapovati fon svaki put kada želiš nešto da prebacuješ, već će samo prebacivati muziku, slike i ostalo. Ako želiš da vratiš , automatski bekap fajl fajl iTunesPrefs.xml koji si negde sačuvao, vratiš u stari folder.

carterado
15-10-2008, 20:59
Staro rjesenje, Apple sve rjesio firmwareom 2.1 tako sto ponovo ne radi cijeli backup phonea vec samo neke nove stvari koji si stavio od proslog backupa.

Tako ako ti kojim slucajem zabaguje phone uvijek ces moci da vratis najnoviji backup nakon restorea.

Niko
15-10-2008, 23:59
DObro je da su se setili... Ja već počeo da očajavam. Ja sam još na 2.01 pa...