PDA

View Full Version : Adapter za punjenje iPad-a i iPhon-a



Sharky
12-05-2010, 00:30
Obavestenje svim vlasnicima iPada i iPhona, adapteri za pinjenje (zidni punjac) na izgled izgleda isto, ali i ako nema nigde javnog obavestenja, svaki kupac iPada je od prodavca iz Apple Store-a dobio obavestenje da ne mesa punjace.
IPhone- output 5V, 1A
IPad- output 5,1V, 2,1A

Rakic90
12-05-2010, 02:53
Mogu da se koriste oba jer je razlika u WATIMA, ne u voltazi. Znaci, nece da pregori, niti ce nesto brze da se puni, vec onoliko koliko ima kapaciteta da primi struje od jednom(mislim na iphone). Problem bi bio da je voltaza manja, to ne bi bilo dobro... Znaci, bitno je da je uredjajima voltaza ista, a kako to znamo, tako sto se oba pune sa usb-a bez problema...

Uostalom, na online apple storu kada zelite da kupite 10W wall charger, pise da je za iPad, ali i za iPod i iPhone.

Sharky
12-05-2010, 03:05
jedno si zaboravio, ipad se ne puni preko usb-a kad ga prikacis na komp.
verovatno nije problem puniti iphone na ipadov punjac, ali iphonov punjac je slab za ipad

Kapetan
12-05-2010, 03:09
Kako mislis ne puni se kad ga zakachis na usb???

Sharky
12-05-2010, 03:33
pored baterije na ipadu mi napise "no charging", cuo sam da jos nekima ne puni.
Nemam pojma da li je to normalno

Rakic90
12-05-2010, 03:50
iPad se PUNI preko usb-a, na bilo kom kompu! Ne puni se jedino kada je ukljucen displej, jer onda nema dovoljno struje za oba! Kada je zakljucan, puni se! Probaj da ga ostavis 1h, pa ces videti o cemu pricam...

Sharky
12-05-2010, 04:09
Vidis to nisam znao, nemam ga jos ni 24h i nisam mu jos dozvolio da ugasi displej :)

grom
12-05-2010, 08:53
Mogu da se koriste oba jer je razlika u WATIMA, ne u voltazi.

Ako su tacne informacija o amperazi,koje je Sharky postovao,onda ima mnogo veze koji punjac koristis.

a W - WATT = oznaka za snagu el.struje
snaga elektricne struje se dobija:
P=U*I
P= snaga (W)
U= napon (V)
I= struja (A)



IPhone- output 5V, 1A
IPad- output 5,1V, 2,1A

U prevodu,pinjenje iPhonea sa iPad-ovim punjacem je isto kao kad u Yugo stavis akumulator od 75 Ah ,a ne fabricki 45 Ah :D


Summary
iPad has an internal, rechargeable battery. To charge the battery, try the following:

Connect iPad to a power outlet using the included cable and the 10W USB power adapter.
Connect to a high-power USB 2.0 port using the included cable.
Note: Some USB 2.0 ports and accessories do not provide enough power to charge iPad. When this occurs the message "Not Charging" appears in the status bar next to the battery icon.

http://support.apple.com/kb/HT4060
Sharky,probaj,ako imas vise uredjaja prikljucenih na USB portove da ih privremeno iskljucis,pa da probas punjenje iPada preko USB-a,naravno sa upaljnim ekranom,jer USB je na +5V,pa mozda zato tvoj USB port ne snabdeva iPad dovoljnom strujom

Prosto...

iphone-srbija
12-05-2010, 11:42
nemojte iPhone puniti iPad punjacem! posebno ne 3GS!

nijedna varijanta sa USB-om kada je ukljucen ekran, nece da radi... cim se iskljuci, iPad se puni :)

Rakic90
12-05-2010, 12:23
WOW, nasao sam bas ono sto sam rekao... :D


http://munnecke.com/blog/?p=836

http://www.theipadguide.com/forum/ipad-accessories/any-problem-using-iphone-charger-my-ipad

http://www.iphonefaq.org/archives/97910

Sharky
12-05-2010, 12:34
@grom
akumulator od vise amper-sati ne moze da nasteti jugu, samo ce duze trajati :)

ipad-ov punjac na izlazu moze da vuce maximum 2 ampera sto znaci da moze da puni iphone, ali kao sto znamo i kao sto je petar vec par puta rekao, 3gs ima osetljiv cip za punjenje pa se ne preporucuje nista osim oreginalnog punjaca.

Iphon-ov punjac na izlazu moze da vuce maximum 1 amper, sto je nedovoljno za ipad. Tako da bi se ipad ponasao kao kada bi ste ga povezali preko usb-a za racunar, ili bi u krajnjem slucaju crkao punjac ako nema VP zastitu u sebi.

Nista od ovoga nisam probao, ali kao iskusni elektrotehnicar mislim da je to to :)

Kapetan
12-05-2010, 12:46
cek cek, nije mi jasno ovo oko usb-a. Meni se iPad puni bio ekran upaljen ili ugasen kad ga prikopcam na usb.

No charging je jedino u slucaju kad u toku punjenja restartujem komp pa tih sekundu dvije se ne puni....

Rakic90
12-05-2010, 13:01
Pa onda imas MAMA usb... ;)

Ako imas noviji MAC, onda to nije nista cudno... :P

Kapetan
12-05-2010, 13:17
E ne znam, moze biti i da je to

grom
12-05-2010, 13:21
@grom
akumulator od vise amper-sati ne moze da nasteti jugu, samo ce duze trajati :))
kao iskusan elektortehnicar iskusnom elektrotehnicaru kazem da ima mnogo veze...za pocetak ces mu spaliti komutator i vecinu osiguraca...jer mu 75Aa nije max,vec izlazna amperaza...veruj mi,poznajem neke kojima nisam uspeo to da objasnim,pa su posle zakukali :D

a i...ne znam gde ces da umuvas toliki akumulator u yuga :D

sto se ovih punjaca tice...ne bih ja to bas prepustao slucaju...ipak je original-original... :D
Sharky,probaj ovo sa USB portovima,ne moze da skodi,ali mislim da mozda tu lezi resenje

EDIT: sad sam testirao,nakacio sam na sve usb portove uredjaje koji vrse punjenje preko njih i prvi je bez napajanja ostao htc tattoo :D

ipak je Sharky bio u pravu za punjenje iphone-a ipad punjacem

I just heard of an iPad customer who asked their Apple tech whether it was safe to charge their iPhone with an iPad charger. The iPad has a charger with greater capacity than the iPhone. The tech said no, it might blow up their iPhone.

Rakic90
12-05-2010, 17:18
kao iskusan elektortehnicar iskusnom elektrotehnicaru kazem da ima mnogo veze...za pocetak ces mu spaliti komutator i vecinu osiguraca...jer mu 75Aa nije max,vec izlazna amperaza...veruj mi,poznajem neke kojima nisam uspeo to da objasnim,pa su posle zakukali :D

a i...ne znam gde ces da umuvas toliki akumulator u yuga :D

sto se ovih punjaca tice...ne bih ja to bas prepustao slucaju...ipak je original-original... :D
Sharky,probaj ovo sa USB portovima,ne moze da skodi,ali mislim da mozda tu lezi resenje

EDIT: sad sam testirao,nakacio sam na sve usb portove uredjaje koji vrse punjenje preko njih i prvi je bez napajanja ostao htc tattoo :D

ipak je Sharky bio u pravu za punjenje iphone-a ipad punjacem


I just heard of an iPad customer who asked their Apple tech whether it was safe to charge their iPhone with an iPad charger. The iPad has a charger with greater capacity than the iPhone. The tech said no, it might blow up their iPhone.


I just heard of an iPad customer who asked their Apple tech whether it was safe to charge their iPhone with an iPad charger. The iPad has a charger with greater capacity than the iPhone. The tech said no, it might blow up their iPhone.

Maybe this reflects the sad state of science education in this country, but this is bunk.

It’s like plugging a lamp into a 20 amp circuit instead of a 15 amp one. The lamp isn’t going to blow out because the circuit has greater capacity. The amperage used is based on the device’s demand, and as long as its less than the capacity of the circuit, its fine. The iPad’s wall charger is 10 watts, the iPhone is 5 watts, and the USB port is 2.5 watts. The higher the wattage, the faster the charge, presuming the device can use draw what it needs.

What could do damage is if they used a different voltage… but since they all use USB, the voltage is the same.

Here’s how to think about electricity like a water hose: Voltage is like water pressure on a hose. It can have a lot of pressure with the valve off, but no flow. Amperage is like the amount of water flowing. Attaching a narrow nozzle keeps the pressure up but the amount of water restricted. A wide open nozzle lowers the pressure but allows more water. Wattage is a measure of the flow times the pressure. Watt-hrs is like gallons per minute… the amount of flow over time.

Connecting a iPhone to a 10 watt charger is like connecting a sprinkler to a 2″ pipe instead of a 1/2″ pipe with the same water pressure. If the sprinkler’s demand can be handled with the 1/2″ pipe, then it doesn’t matter if you connect it to a 2″ pipe. If the 2″ pipe had more pressure (the equivalent of voltage), then things would change. (but the iPhone and iPad use the same voltage).

So, its an urban myth…

Izvor:
http://munnecke.com/blog/?p=836

R10
25-12-2014, 15:59
mene zanima dali neko prodaje univerzalne adaptere za nasu struju ili dali prodaje nastavke?dobio sam iz UK uredjaj pa jurim ili adapter ili nastavak ,gde kupiti to u beogradu? inace pise na adapteru ovo

input : 100-240V - 50/60hz , 0.8A
output : 12.0v - 2500mA

Free13
25-12-2014, 16:01
pa u isrbiji imas sve...

skiper
25-12-2014, 16:10
A taj nastavak za nasu uticnicu mozes kupiti u svakoj elektro radnji ili mobilnim sopovima.

zabrljanje
25-12-2014, 18:55
...nesto kvalitetnije imas i u Kanibal-u u TC Piramida...



http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=12614000&pid=12614005